Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

maja54
10. dub 2011

Ahoj, nevím jestli mi holky poradíte,ale byla bych moc ráda.Mám 3letou dceru, těhotenství bylo ok a otěhotním vlastně okamžitě. Chceme druhé miminko,začli jsme už loni,otěhotním hned ale v 7 týdnu vždy zamlklé těhotneství a to se mi stalo už po 3x za sebou. Právě v pondělí mě čeká další revize dělohy. Nevím jak dál a jaké vyšetření mám vlastně žádat. Zatím jsem byla jen na krvi (toxoplazmoza) a bylo to ok a čeká mě genetika,ale to je myslím si k ničemu.Prosím, poradíte mi co dál.Děkuji moc...

jane84
10. dub 2011

@maja54 ahoj, mrzí mě, co tě potkalo. Genetika určitě, ještě bych si nechala udělat test na funkci štítné žlázy a na srážlivost krve. Možná ještě imunologické vyšetření,jestli nejsou nějaké protilátky proti plodu nebo žlutému tělísku

martasl
10. dub 2011

sarykbrok- ☹ ☹ ☹ ☹

maja54
10. dub 2011

Jsi moc hodná děkuji, jen nechápu, že jak se zeptám svého lékaře co dál, tak mi řekne že neví,že mám už jedno dítě, že se to musí někdy podařit a nikde mě nepošle a nic se mnou nedělá. Jen mi hned napíše utrogeston a doporučí kyselinu listovou, kterou stejně jím sama od sebe.

jane84
10. dub 2011

@maja54 je možné, že genetické testy něco odhalí. Bude to znít možná tvrdě, ale je možné, že zdravá dcera je náhoda a nějaká genetická příčina tam je. A další věc je, že po prvním porodu nebo potratu může dojít ke vzniku sekundární sterility. Utrogestan je dobrý, hlavně když není dostatečná funkce žlutého tělíska, ale je nutné zvolit vhodné dávkování a rozvržení dávek během dne. 3 zamlklá těhu jsou vážně moc a řešit se to musí. Pokud neví, ať tě odešle do nějakého CARu nebo centra infertility, rizikového těhotenství

maja54
10. dub 2011

@jane84 Čtu věci o kterých nemám ani páru a určitě se na to poptát už zítra před zákrokem. Už aby to bylo za mnou..... Jinak strašně díky za radu a určitě se ozvu jak to všechno dopadlo. Na modrém koníkovi jsem každou chvíli ale moc se nazapojuji, jen koukám na hezké fotečky a pročítám příběhy... Je jasné že jsem na tom o moc líp než ostatní holky, já mám aspoń jedno dítě, které je moje vším...

jane84
10. dub 2011

@maja54 určitě dej vědět. Zeptej se v nemocnici i svého dr. Určitě ti poradí. Zítra budu držet palce, abys to co nejlépe zvládla. Jestli chceš, přidej se k nám. Jsme tu dobrá parta, někdo píše víc, někdo míň, jak komu vyhovuje. Probíráme těhu, zdravotní problémy, rodinu, práci, školu, úplně všechno. Je dobré mít někoho, kdo aspoň trochu ví, co prožíváš. Je tu někdy smutno, někdy zase až moc veselo. Ale pomáhá to

lucie.krajcarova
10. dub 2011

@maja54 Ahojky, tvůj doktor to bere teda ležérně.... mně řekla doktorka, že ještě dva zamlklé potraty bere, ale víc ne a posílá na testy. kámošce se to taky stalo. nesmířila se s verdiktem doktorů, že nic neobjevili a šla za léčitelem. našel jí nějakou špatnou zonu v ložnici, která tlačila na břicho. ona taky vždy hned otěhotněla, ale přišla o to. pak to nějak napravili a dali si chvíličku pauzu. no a teď už je bez problémů ve 20tt. někdy je holt něco mezi nebem a zemí, co se nedá vysvětlit.... a budem rády, když tu budeš s námi.

mircisek
10. dub 2011

@maja54 Zkus se taky poptat v nemocnici, jestli by neposlali na genetiku obsah dělohy. To by to taky mohlo objasnit.

fram
10. dub 2011

@maja54 tady je jedna rada - změnit doktora. Nechápu, jak ti může říct, že neví, co dál 😠 😠 to by měl vrátit diplom. Nevím,jestli je to možný, ale třeba by tě na štitnou žlázu a na hematologii (trombofilie) mohl poslat tvůj obvoďák. Jinak je mi moc líto, že máš za sebou tolik trápení. Jak píše Jane, klidně se přidej k nám. Třeba ti trošičku pomůžeme.

maja54
10. dub 2011

Díky moc holky, ráda se přidám a až budu mít po tom, tak se hned ozvu a dám vědět co mi páni doktoři poradili.
😝 Doktora jsem už změnila, když jsem byla těhotná po druhé, tak mi můj několikaletý gynekolog řekl že čekám dvojčata,ale že to vypadá na to že o jedno příjdu, že je nějaké malé.Nic mi k tomu neřek, že prostě uvidíme jak se to bude vyvíjet, už je dávno v důchodovém věku.Já ale byla vystrašená, tak mi sestřenka poradila ať zajdu za jejím gynekologem, že je super. Tak jsem tam hned na druhý den zašla a on mi řekl že se jedná o zamlklé těhu, že se nevivíjejí a nebije srdíčko a to byl vlastně první potrat. Už jsem u něho "mladého" zůstala a teď jdu na třetí....ale určitě se zítra v nemocnici na všechno poptám.... Jo a to jsem to měla tak krásně naplánované, z mateřské na mateřskou ať není moc velký věkový rozdíl, ať si pěkně hrajou ...... 🙂 Mám kamarádku léčitelku, určitě ji zavolám....a to takovým věcem moc nevěřím,ale když buli........ Díky moc..................

jahudka80
10. dub 2011

holky tak jsem bez foto ty de... mě jí smazali páč nesplňuje pravidla, jako že je špatně vidět obličej a ..... no to tedy nevím mi někdo snad záviděl ty dlouhé vlasy 😠 to je fakt buzerace tohle hlavně, že jsou tady takové foto s brýlema 😀
@fram vi´d 😀 a tobě taky nejde moc vidět obličej @martasl viď 😀 se.. na ně tak tu hold nebudu mít nic a je to .
Jinak přeji vám krásný večer.

lucie.krajcarova
10. dub 2011

@maja54 to máš prima, že máš kámošku léčitelku, ani nemusíš nikam jezdit. docela těmhle věcem věřím. a držím palce na zákrok, ať je to bez komplikací.
@jahudka80 jj tady se adminky můžou přetrhnout, aby někoho blokly, zablokovaly mu bazárek a tak. asi nemají co dělat. takovou cenzuru jsem už pěkně dlouho nezažila 😠

a.j.a.
10. dub 2011

Ahoj holky moje 🙂 ne ne, zatím žádné rození 🙂 stále jsem ve fázi Kinder vajíčka 😀 kobliha si tam sice stále brutálně přerovnává terén, ale jinak vše ok. Já si stejně myslím, že vydržíme v pohodě do termínu 😅

Víkend byl náročný, tak jsem se tu vůbec nedostala ☹ v pátek u nás byla celý den mamka, navečer odjela s Klárkou k nim. V sobotu jsme dělali ty koberce a odpo jeli dokoupit věci do porodnice, no a dnešek sletěl ani nevím jak.

a.j.a.
10. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii to je nějaká blbost s tím otočením. Uvidíš, že bude všechno v pořádku. Dej pak zítra vědět, budu na tebe myslet.

fram
11. dub 2011

Ahoj holky,
@a.j.a. a my už mysleli, že jsi v porodnici 😀
@jahudka80 kdyby mi smazali fotku, tak si dám zase jinou, kde mě stejně nikdo nepozná 😀 😀 Taky mě už kdysi smazali 😀 Je to fakt vopruz.

helcenka
11. dub 2011

Dobré ráno,
já hlásím, že jsme také pořád 2v1. Neděle byla sice šílená - nemohla jsem udělat ani krok, jak mi tvrdlo břicho - hrůza. Nakonec jsme odpoledne jeli k našim na zahradu a tam si opékali buřtíky, no a já jsem se vydala na dřevo, a to se mimísovi asi líbilo, protože se uklidnil a břicho trochu povolilo.... Takže se mu evidentně líbí větší námaha a pohyb. To bude nějaký sportovec nebo co nebo chce maminku udržet "štíhlou" i na konci těhu. 😀 😀 😀

@jahudka80 - dej si tam nějakou fotečku, takhle je to smutný. Já tam mám tuhle od začátku a zatím nebyl žádný problém. Ale máš pravdu, mě by to taky naštvalo, kdyby mi jí někdo smazal. 😖

Přeju pohodový den všem, mám nějaké vyřizování ve městě, tak nevím, jestli dnes ještě nakouknu. Ale jestli zbyde čas, tak napíšu čerstvou příhodu pro lepší náladu - aneb jak manžel vyfukoval Kubíkovi vajíčka do školky....

lucie.krajcarova
11. dub 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 //
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. //
daniela699 (35let, MA 5/2010, a mamavit) - 20.9. //
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. //
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. //
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) //
fram (35let, MA 2/2010,Femibion)- 31.12.//
marulinka (27 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 //
lichtakova ˇ(29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 //
Jahudka(30 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 //
anavirez (29, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 //
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 a beru Femibion 800 a Aloe Vera) 14.3.2011 //

mpetula (25let,MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová..................................................28DC
silvidee (35let,SP 10/2009,MA3/2010 femibion,kontryhel,železo)............................28DC
i.komtesa (36let,MA 3/2011, kys.listová, calibrum babyplan)..................................27DC
pe_t (34let MA 7/2010,kys.listová, kontryhel)..........................................................23DC
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one ten, rybí olej).................................................22DC
rozum (31 let, MA 1/10, 10/10,ac. folicum, Femibion 800,kontryhel. čaj...................21DC
martasl (35let,MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................16DC
vonrk (38let, MA 2/2011,kys. listová,Fe)..........................................................15DC
lunicko-luca (29 let MA 11/2010, femibion, vitamín E,bylinný čaj)...........................14DC
jane84 (27let,SP 8/2009 kontryhel,kys.listová)............................................................11DC
lucie.krajcarova (34let,VP 7/2010,kys. listová,calibrum babyplan)..................................10DC
herbie (28let, SP 8/2009 prenatal vit.)..................................................................10DC
el29 (31let,MA1/2010,kys.listová)..............................................................................6DC
endie (23let, MA 3/2010)......................................................................................3DC
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel)....................................................2DC

jane84
11. dub 2011

Ahoj holky.
@a.j.a. Kinder vajíčka 😀 😀 😀 😀 přiznám se, jsem překvapená, že jste ještě neporodili. Ale tak máte už nachystáno a snad tedy teď o víkendu, jak by sis přála 😉
Jsem zvědavá, která z vás porodí dřív 🙂

jahudka80
11. dub 2011

Ahoj holky natož že má být dnes nejhezčí de prý s teplotama okolo 18C tak tedy nevim u nás zataženo 8C a tedy fakt nic moc ani se mi nechce ven (původně jsem měla jít s kamarádkou a dětma na písek) ale po včerejším pobytu na zahradě mám alergii a tak se mi tam moc nechce.
@lucie.krajcarova příjde mi to jako opravdu přehnaná buzerace....
@fram to manža říkal taky ať si jí tam dám znovu 😀
@helcenka no já tam nechám stejnou jen jí přiblížím 😀 . No miminko chce mít krásnou štíhlou maminku Helčo ty budeš po porodu vážit méně než před otěhotněním 😀 😀 😀 kolik vlasně teď vážíš na konci těhu no s tím 1,5kg 😀
@a.j.a. malá taky kopala a řádila a najednou jsem cítila teplej prod vody a bylo 😀 😠 rozkopla si domeček . Já neprve byla v šoku protože to bylo skoro měsíc před termínem, a v porodnici jsem skákala a lítala a říkala tak když ses rozhodla tak jdem ven šup šup 😀 😀

anavirez
11. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii moc na tebe myslim, drzim pesti, at je vse v poradku. me taky postrasila sice stara dr, ale mlada vse napravila. moc na tebe myslim!!!!!!!!!!!!!!!! drž se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fram
11. dub 2011

@helcenka tak ty taky ještě 2 v 1 🙂 🙂 🙂

mircisek
11. dub 2011

Holky, mně to stvoření snad prokopne břicho. Fakt to bolí. 😢

zzzzuuuuzzzziiii
11. dub 2011

Holčenyk moje děkuju za podporu. Právě jsem se vratila od doktora. Miminko je v poradku a dokonce je o dva dny vetsi nez by melo byt... takze jsme skoro v 8 tydnu. Pan doktor mi rekl, ze ten doktor, co me v sobotu kontroloval NEDELA S ULTRAZVUKEM, takze dobry, ne? Manza si dela srandu, ze je to udrzbar a jen ho nekde chytly na chodbe, takze oooobrovka uleva, kazdopadne utrogestan budu brat do konce 12. tydne.
Jsem strasne stastna, srdicko bilo jako o zavod a zase mam na chvili klid. Dekuju vam!!!

mircisek
11. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii SKVĚLÝ!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jahudka80
11. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii supééééér 🙂 no jo na té pohotovosti jsou občas matláci 😀

lucie.krajcarova
11. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii Tak to je super. na pohotovosti člověk prostě někdy pohoří...

fram
11. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii supééér, toho doktora z pohotovosti bych nakopala do pr... 😀 Hlavně, že miminko je v pořádku.
@mircisek asi máš v bříšku fotbalistu, trošku mu domluv, ať tolik nesportuje, že to maminku bolí.

anavirez
11. dub 2011

@zzzzuuuuzzzziiii čéče to mám radost, ani nevíš jakej balvan mi spadl ze srdce, ufffffffffffffff

mě čeká kontrola 14.4. a 18.4. genetika, z té mám trošku strach, doufám, že mě tam nikdo nevyděsí 🙂

horty
11. dub 2011

Ahoj,
Tak a.j.a. nevydržela do termínu 😀 😀 😀 . Kobliha si prokopla plodovku 🙂

Je mi ctí vám oznámit, že dnes porodila Ivanku, narozena 8:56, 3,2 kg a 49cm