Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

terrik
23. led 2012

@lenka5731 Na to poslouchátko jsem moc zvědavá, už jsem o něm slyšela a přemýšlím, že jestli bude vše v pořádku a dočkám se drobka, že si ho taky pořídím.Tak je dobře, že ho zatím průběžně otestuješ 🙂

terrik
23. led 2012

@janiczka2011 myslíš že to nějak vadí? ta zkrácená MS? 4 dny je tak akorát, já jí měla dřív tak 5dní a poslední dobou jen 2 dny a pak tak 4 jen spinění..

@kixi taky záleží jak hodně to špinění máš a kdy, no uvidíš co Ti řekne Dr. Určitě to bude jen nějaká maličkost a nebo třeba to uhnizďování 🙂

zandi78
23. led 2012

@martinakl Marti, buď ráda že jsi doma v teploučku, můžeš si lehnout, spinkat, atd. Třeba bys po 1-2 dnech v praci byla zase unavená a vrátila by se ti nemoc. Tech par dni to vydržíš a nabereš síly. Potřebujete to oba 😉 a pak si ve čt zajdeš v klidu na kontrolu. Odpočívej. 🙂

zandi78
23. led 2012

@terrik Děkuji! 🙂

zandi78
23. led 2012

Tak holky, už jsme doma z kontroly. Srdíčko nám krásně bilo 🙂 Ani jsem nedýchala když jsem čekala jestli se zobrazí..Nadechla jsem se až jsem ho viděla blikat. Ale aby mě doktor zchladil, říkal, že to nevypadá na 8+1 jak mám být dle PM, ale dle UTZ jsem 6+1. 😒 7mm. CO si o tom myslíte? může být těhu o tolik mladší? Nebo se to pak nějak dožene??? Nerozumím tomu... ☹ Nevím co si o tom myslet, jestli to nějak vadí ☹ Ale hlavní je že máme srdíčko a bije 🙂 Dostala jsem Utrogestan na podporu a musím se šetřit a hned jak budu chtít napíše mi PN. No zatím jsem v poho tak nechci hned na nemocenskou. Každopádně mi pan doktor nařídil být optimistická! a protože pana doktora máme poslouchat-budu se snažit být optimističtější 🙂 Průkazku nemáme.Počkáme si..Za 14 dní zase kontrola. Děkuji všem kteří nám drží pěstičky...ještě je držte, holky... 🙂 My vám ddržíme taky 🙂 😉

lucifereeek
23. led 2012

@zandi78 ahojky, tak možná si měla později ovulaci ne? 🙂

martinakl
23. led 2012

@zandi78 No uvidim, me to ale doma nebavi a akorat se tu nervuju, tak nevim, jestli by nebylo lepsi jit do prace 🙂
Mooooc gratuluju k srdicku! Ja myslim, ze je to mozny o 2 tydny, uplne v pohode 🙂 Navic mimi je malinkaty a klidne doktorvi muze 1mm utect a to pak udela hodne 😉 Za dva tydny bude o hodne vetsi, uvidis! 😉

zandi78
23. led 2012

@lucifereeek No právě že jsem si ovu hlídala ovu testíky-a dle toho jsme jsme na to hupsli 🙂 Nevím těžko říct jestli jsou testy spolehlivé. Nebo mám extra dlouhé vejcovody a cesta k zahnízdění trvala moc dlouho 😀

zandi78
23. led 2012

@martinakl Děkuji 🙂 Možná máš pravdu...A s tou PN máš taky asi pravdu, že v práci nemyslíš na to tak moc. Ale i tak...Odpčívat odpočívat! 🙂 Pokud nemáš náročné povolaní, možná ti bude líp v práci. 😉 A ted držíme pěstičky Vám a vašemu srdíčku! 😉 at krásně bije 🙂 😉

martinakl
23. led 2012

@zandi78 Praveze nemam.. Praci mam 7 min busem a cely den sedim u pocitace.. Vstanu od nej, jen kdyz jdu na wc nebo pro caj. A vzhledem k tomu, ze par stolu ode me sedi manza, tak i pro ten caj bych si pripadne nemusela chodit 😀 Mam tam toho ted dost, protoze z tymu 3 lidi udelali tym 1 cloveka 🙂 Ale nejsou to zase nejaky extra nervy nebo prescasy.. Uvidim v tu stredu, driv tam nepujdu 🙂
A urcite mam pravdu! Budete v poradku, neboj 😉 Ale stejne te cekaji dalsi dva dloooouhe tydny, vid 🙂

terrik
23. led 2012

@zandi78 Jéé blahopřeju k srdíčku! 😵 Ovu mohla být klidně dýl, testík Ti mohl ukázat,že ovulace se blíží,ale kdy nastala to Ti už žádný test neukáže, to by jsi musela ještě měřit teplotu. A to s tou cestou do dělohy, na tom taky něco bude, vždyť všude píšou, že cesta trvá 4 - 7 dní. A navíc miminko mohlo být trošku natočené, tak to na UTZ taky trochu zkresluje.. A srdíčko tam je, to je důležitý. Dále držím pěstičky k další kontrole!! 😉

janiczka2011
23. led 2012

@zandi78 tak tak, mimco mohlo byt natocene, kamaradka s dvojcatkama dostala sprchu ze jedno se nevyviji, a pritom lezelo "nastorc" 😀 Urcite bude vse v poradku, ty UTZ vypocty stejne nebyvaji presne i kdyz to budi technicky dojem ze ano 😝

janiczka2011
23. led 2012

@terrik Ja se v sobe tedko proste po MA sama nevyznam, vzdycky jsem mela dlouho MS a tedka uz dvakrat kratickou, ale zase intenzivni. Takze nejaka zmena ve funkci nastala ale jestli k lepsimu, no snad 🙄

terrik
23. led 2012

@janiczka2011 no jestli jsi měla revizi, tak to bude asi tím. U mě to pak taky bylo všechno jiný, víc mě bolelo břicho a MS kratší. Ale brala jsem to spíš tak nějak pozitivně, že mám uvnitř hezky uklizeno před dalším snažením 😀 Tak teď až budeš mít vyléčený ten zánět, tak to tak můžeš taky brát, prostě, že budeš mít hezky všechno nachystané 😉

janiczka2011
23. led 2012

@terrik, presne, taky si rikam ze mam uklizeno tak proto 😀 Tak snad to tak je 😀

zzzzuuuuzzzziiii
23. led 2012

@zandi78 ze sve vlastni zkusenosti ze zacatku nam to taky pocitaly vselijak... je to vsechno hodne orientacni. Neterap se tim - presne jak mas v planu, myslet pozitivne a rikat si, ze miminko je bojovnik a ver mu, proste mu ver, ze to zvladne... tak jsme taky bojovaly... drzim palecky.

katka_mel
23. led 2012

Ahoj holky. K tématu toho moc nemám. Jen jsem se přišla zaptat... Vím, že je to citlivé téma asi pro každou z vás a je mi to vážně líto. Teď mi psala známá, že při potratu se jí roztrhala děloha. Je to vůbec možné??? Jí totiž můžu věřit každé 5. slovo, tak ať vím a nepíšu jí nějaké blbosti. Díky vám za odpovědi a nezlobte se, že jsem vám tu takhle vpadla. 😅

janiczka2011
23. led 2012

@katka_mel Ahoj 🙂 pri odsavani ci vyskrabavani se muze leccos poskodit, propichnout, ale roztrhat zase az tak bych nerekla. Co jsem si pred revizi nastudovala ja, tak az tak drasticky neznelo 😕 Mne desily komplikace v podobe pozakrokovych zanetu, zapalu, a pripadna zraneni (opet co jsem vycetla, praktickou zkusenost zaplatpanbuh nemam) se maji dobre hojit.

kixi
23. led 2012

Ahoj holky...spineni trochu zeslablo ale porad tu je, pridalo se k nemu takove zvlastni popichovani v podbrisku...jsem 20 DC...za par dni asi zkusim otestovat...pokud byla fakt ovulka brzo tak uz by mohlo byt neco videt...celou noc ale pokracoval muj davivy kasel a tak to muze byt jen namozene bricho...no a doktorka me rano samozrejme rekla at si dam caj a stoptusin...to je vse...na gyndu jsem objednana na kontrolu na pristi tyden tak uz to tak asi necham...sice jsem nervozni z toho spineni, ale asi to vydrzim...

terrik
23. led 2012

@kixi no pichani asi nebude z namoženého břicha od kašle, ale to stálý špinění je teda docela zvláštní..Tak uvidíš příští týden, co Ti řekne Dr.
Kdyžtak ještě zkus jitrocelový sirup, je docela dobrý na kašel a čaj s medem a hodně citronu 😉
Nebo ještě hodně pomáhá nakrájená cibule s cukrem a tu šťávu pít,ale to je docela hnus

kixi
23. led 2012

@terrik jj uvidim..myslim ze se moc pozoruji 🙂 diky, dneska si pro ten jitrocel skocim do lekarny...med jim nonstop...na noc jsem dostala kodeinove kapky tak snad se konecne vyspim 😀

martinakl
23. led 2012

Tak holky a je to tady, ani jsem vlastne necekala, ze by slo vse bez problemu. Trochu spinim, zatim jen malinko, ale stejne ☹ ☹ ☹

janiczka2011
23. led 2012

@martinakl snad to nic neznamena, omez aktivitu na minimum a uvidis. Drzim palce to nic neni, nemelas mit menses zrovna touhle dobou?

martinakl
23. led 2012

@janiczka2011 Jsem 7 plus 4, to MS nebude... Ja i tak lezim v posteli nebo na gauci, porad jsem malinko nachcipana. Tak uvidime, jak se to vyvrbi.

lenka5731
23. led 2012

@martinakl Marti, držím pěsti co můžu ať to není nic vážného. Být tebou bych šla zítra k doktorovi, po tom všem, co máš za sebou. Snad to bude jen prasklá žilka.

Já nejsem příznivce častého chození k doktorovi, ale na tvém místě bych fakt šla, snad tě doktor uklidní, že to byla třeba prasklá žilka..

terrik
23. led 2012

@martinakl Neboj Marti, zřejmě to bude tím jak se zvětšuje děloha. Pro klid duše klidně skoč k dr. alespoň uvidíš srdíčko dřív a nebudeš muset čekat do čtvrtka 😉 Jinak držím pěsti!!

martinakl
23. led 2012

@lenka5731
@terrik
Skocim tam asi zitra, pokud to neprestane.. Kdyby se to nejak hodne zhorsilo jeste dnes, tak na pohotovost ☹

terrik
23. led 2012

@martinakl ale neboj to bude ok, v prvním trimestru špiní nebo dokonce krvácí až 20 procent žen!

maximka33
23. led 2012

@martinakl Marti, moc na tebe myslím, ať je to v pořádku a špinění ustane. dokud to není čerstvá krev, tak nic není ztraceno.

janiczka2011
23. led 2012

@martinakl ja to myslela tak jestli bys podle menstr.kalendare nemeal mit v tomhle case menses, protoze obcas se stava takove "ghost" krvaceni, kdy je telo proste navykle. Plno tehu zenskych tak spini a nektere dokonce menstruuji. Pokud je to fakt jen spineni, tak se nic nedeje 🙂 Drzim palecky moc 🙂