Potrat, kde šlo o genetickou vadu. Máte zkušenost?

michalka1402
23. črc 2013

Ahojte vím že to téma už tu možná bylo ale chtěla jsem se zeptat jestli mate někdo zkušenost s potratem (já už mám 2 za pul roku 😢 ) kde šlo o genetickou vadu?? já su z toho už na prášky a manžel je z toho taky špatnej ☹ .Podařilo se někomu aj přes to přirozeně otěhotnět?? Už v to ani nedoufám.Děkuji za odpovědi a rady jak dál už nevím.

melinkaproch
23. črc 2013

Ahojky - snad podpořím - 2 potraty( květen 2011... - leden 2012) a 3. donošené miminko 🙂....duben 2012 - chlapeček se nám vylíhl na konec světa 21.12.2012 😀

mabe
24. črc 2013

@michalka1402 ahoj, je me lito, ze nas pribyva, jestli chces mrkni do https://www.modrykonik.cz/diskuse/nevzdavame-to... je nas tam spousta, co mely dva potraty a pak deti v pohode. například ja, dva potraty rok po sobe, pak tehu zdarny - mam 3,5 letou holcicku, pak zase potrat loni a tedka snad uz zdarny tehu.

1majli9
24. črc 2013

já bych na potrat nešla ani 1 pokut by to nebylo nezbytně nutné (zdraví)

evulinkab
24. črc 2013

@1majli9 zakladatelka však píše, že dítě melo genetickou vadu...A potratila...

shyanne
24. črc 2013

@michalka1402 mám za sebou také dva potraty během 7 měsíců. Prostě přestalo být srdíčko-hystologie nic neodhalila ta byla čistá, takže nevíme proč. Vím, jak ti je, právě taky procházím velmi těžkým obdobím, ale musíme se snažit věřit a doufat, jinak se z toho zblázníme.

1majli9
24. črc 2013

jo aha :-/ chudinka ☹ ☹

michalka1402
autor
25. črc 2013

Dekuju moc za podporu 😉 Teť si dáme asi pauzu a pokusime se o to až tak po novým roce

michalka1402
autor
27. črc 2013

@shyanne a snažite se dál nebo jdeš na nějaký testy??Např. na genetické testy nebo jiné?????

shyanne
29. črc 2013

@michalka1402 Podstoupili jsme genetické testy (výsledky tak cca za 3 měs.) a v září máme podstoupit imunobiologické testy (výsledky tak cca za 1,5 měs) takže se zatím nesnažíme, ale nejraději bych se snažit začala🙂. A co vy? Půjdete na nějaké testy?

michalka1402
autor
29. črc 2013

@shyanne jo určitě bych chtěla jít na testy abych zjistila čím to je.Tet půjdu na testy se štítnou žlázou a pak na ty genetické testy ale nevím co mě tam čeká a co tam budou po mě chtít !!!!

shyanne
29. črc 2013

@michalka1402 na genetice ti udělají testy na štítnou žlázu, takže pokud se tam chystáš je zbytečné na ně jít teď. My chodíme do Podolí a paní doktorka nám udělal testy na všechno možné, takže už jen čekáme na výslekdy a pak nás čeká ještě na imuno.
No každopádně potřebuješ mít doporučení od tvého gynekologa jak na genetické tak na imunobiologické. Počítej s tím, že objednací doba zrovna v tom Podolí je třeba až tři měsíce, takhle jsme to měli my (na tu gentiku jsme měli jít taky v září, ale uvolnilo se jim místo, takže jsme už byli - tudíž místo tří měsíců jsme čekali jen měsíc). Taky budeš potřebovat propouštěcí zprávy z nemocnice po revizích-nebo lékařské zprávy, které k tomu máš. Jakmile si budeš volat a objednávat se, tak ti sestřička velmi ochotně poví co a jak bude probíhat a co máte a nemáte udělat. A Tvůj gynekolog už ti napsal doporučení?

michalka1402
autor
29. črc 2013

@shyanne Ještě ne ale tenhle týden k ní pujdu na krev tak mi to napíše doufám jak sme se domluvily

shyanne
30. črc 2013

@michalka1402 Já jsem se objednala a ještě jsem to neměla ani napsané, ale věděla jsem že mi to můj doktor napíše, protože jsme se o tom bavili a on je navíc velmi hodný, takže i kdybych chtěla sama od sebe tak by mi to napsal. Nějak jsem dopředu tušila, že to bude trvat velmi dlouho než se dostaneme k výsledkům. Ale teď mě holky z jiné diskuze ukázaly, že se dá udělat i něco jiného. Mrkni na stránky www.wahlgrenis.cz jedna holčina tam byla a řekla jí, proč o miminka přišla a jak to s ní vypadá. Právě se rozhouji, že tam také půjdu. A jak Ti jinak je? Jak to zvládáš ty a partner?

shyanne
30. črc 2013

@michalka 1402 ještě jsem se chtěla zeptat, jak víš, že šlo o genetickou vadu? To ti řekli na základě hystologie?

michalka1402
autor
30. črc 2013

Já udělám cokoli jen aby zjistily čím to bylo.Já ani nevím jestli tu hystologii dělaly.Ale pokazdé řekaly že to byla genetická vada.A tu hystolodii dělaji samy nebo jsem měla o to říct??Mě doktorka neřekla nic o té hystologii. Zvládám to líp jak před tím a s manžel to není zrovna nejlepší ale jinak to zvládáme jaka se dá

michalka1402
autor
30. črc 2013

Chtěla jsem se jestě zeptat ty testy se platí???Jestli jo tak kolik to stojí???

renond
30. črc 2013

@michalka1402 Nevzdávej to....🙂 Mě je 37 a nemám zatím žádné dítě a taky jsem 2x za pul roku měla zamlklý potrat. Vždy mezi 7-8tt. Chce to klid a hledat dál řešení a ne už vidět katastrofické scénáře....🙂
Držím palečky...🙂

michalka1402
autor
30. črc 2013

@renond jo to jo beru to už s rezervou.Jednou se zadaří 🙂

renond
30. črc 2013

Drží palečky🙂 Ty jsi z Brna? Tam je nějaké prý vyhlášené sanatorium Promedia. Slyšela jsi o tom něco?

michalka1402
autor
30. črc 2013

@renond jsem kousek od Brna a o tom jsem neslyšela.Od manžela sestra říkala že mam jít na Veveří