Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

veva1
18. čer 2008

nef dakujeme za pochvalu 😵 ,ten strach z pohladu na papier poznam doverne a ked sa pozabudnem tak este aj teraz niekedy kontrolne kuknem na toaletak. Su to velke stresy a zostava len verit ze vsetko dobre dopadne,lebo strach veru nicomu nepomoze

nefertitka
18. čer 2008

ved sa snazim nebat, len sa bojim hlavne toho, ze ak sa plodik nebude vyvijat dobre v neskorsom stadiu, tak cely potrat bude komplikovanejsi, ako ked je to malicke, keby tak vedeli zistit hned ako to bude 😖 ..to sa zial neda...

tehulka4
18. čer 2008

nef, tak to ti naozajneviem povedat,a leneviem nieco mi hovori ze od 12tt alebo neskor...vazne neviem...a co sa tyka toho kopkania, si este len uzijes..hlavne ked sa tak riadne napriahne a kopne ta priamo do rebier pri jedeni..azti zabehne a nemozes sa ani len poriadne nadychnut.. 😀 je to fakt zlate..klen treba este par tt vydrzat a budes aj ty citit o chvilu...a na kedy ty vyratali termin porodu?

nefertitka
18. čer 2008

hm nevyratali mi este nic, ale internet mi to vyratal na cca 22.1.2009...par tt?a kolko? asi tak v 20tt to zacina byt citit tusim, teda tak som pocula od niektorych tehuliek tusim

nefertitka
18. čer 2008

idem sa natiahnut trocha, sestra ma vyhana od internetu 😀 zajtra sa zas ozvem

luciakubista
18. čer 2008

nefertitka, ja som brala utrogestan, najsilnejsia davka bola 3x2 a ked som spinila viac,tak som brala pambu.
Tiez som tomu neverila a bola som vystresovana,alebo o prve mimi sme prisli minuly rok.ale uvidis,ze vsetko bude dobre a ani sa nenazdas a bude ti to utekat strasne rychlo. 😀

nefertitka
19. čer 2008

fuha tak to je silna davka, a co je to pamba? ja dufam, ze mi to bude rychlo utekat

luciakubista
19. čer 2008

pamba je liek na zastavenie krvacania. vsade sa predpisuje ascorutin,ale ten je iba na spevnenie ciev a trva to nejaky tyzden pokial zaposobi. pamba sa pouziva i po gyn. operaciach a pri neobjasnenych pricin krvacania z maternice. Mne z tej silnej davky utrosa ani nic nebolo,len ta unava bola hrozna. Teraz mam energie,zeby som skaly lamala 😀

tehulka4
19. čer 2008

segra tiez brala ten utrogestan 3x2tabletky a stale sa jej chcelo iba spat...a o tej pambe sompocula vcelku dobre chyry aj ja, ale u nas v nemocke davaju ascorutin...

luciakubista
19. čer 2008

tehulka, v kazdej nemocke davaju ascorutin. 😒 asi je lacnejsi

nefertitka
20. čer 2008

ste tu baby?

tehulka4
20. čer 2008

luciakubista, je to dost mozne, ale co viem, taknaprikald u nas davaju pambu v podobe infuzky vzdy, jedine ked ti je uz lepsie a na predpis davaju ten ascorutin, co ja absolutne nechapem naco..podla mna je to uuuplne nanic..

luciakubista
20. čer 2008

ja som bola v nemocnici minuly rok s hroziacim potratom a dostala som ascorutin a 2x1 utrogestan. Ani si nevsimli,ze som potratila 😢

tehulka4
27. čer 2008

no halo........nef, ako sa dari???? vidim, ze ti tu svieti uz 11tt...to je uuuplne super...

nefertitka
30. čer 2008

ahoj tehulka, dobre sa zatial dari 😉 ...a tebe?

nefertitka
3. črc 2008

tehulka si nazive? 😀

tehulka4
3. črc 2008

ahojky nef...jasne ez som, len sa mi v takomto teple nechce ani ku pocitacu...inak blahozelam..prave som si vsimla, zemas novu fotecku..takze sa vam dari..to som naozaj uprimne rada...ja som dnes bola akurat na poradni..mame uz 1436 g takze sa pomaly ale isto vyteskujeme... 😉

nefertitka
3. črc 2008

fiha taky valibuk uz to je? 😉 moje je len take fazulkovite zatial, velke 32mm, mala by som byt 10+6, ale som podla uzv 10+1...ale vraj to nevadi povedal lekar, videla si nas v albume? 😀 ...nejak tam moc toho nevidim, len viem, ze vlavo je hlavicka 😀

tehulka4
5. črc 2008

nefe, nemaj obavy, cim budete starsi, tym budes aj ty viac vidiet a s kazdymi pribudajucimi tyzdnami sa mimi bude podobat na skutocne babatenko...hlavne je, ze ste zatial v poriadku a ze vam srdiecko bije a hybete sa... 😉

nefertitka
6. črc 2008

dr. mi povedal, ze je mensie o 5 dni, to by nemalo az tak vadit, ze?akurat som citala, ze v 12tt by malo byt velke 6 az 7 cm, no a moje bolo zatial iba 32mm :(...od hlavicky po kostrc

tehulka4
6. črc 2008

nef, malo by mat v 12 tyzdni 6 cm, ale ono je to dost individualne...a kedze ste pravdepodobn o 5 dni dozadu tak by tomalo byt ok...a mozno ste o viac ako o 5 dni..to sa dost tazko urcuje...ale zasa je pravda, ze dievcatka byvaju mensie ako chlapci, tak mozno budete mat dievcatko...hlavne sa nebojaj, vsetko bude v poriadku.. 😉

nefertitka
7. črc 2008

Tehulka, lekar to tak aj zapisal do knizky, ze 10+6 ale zodpoveda 10+1....vraj sa mam bat az ked bude rozdiel nad dva tyzdne, hm, tak neviem. Ono ked to meral, som bola jeden den pred 12tt, takze mozno tych 6cm by malo mat az na konci 12tt, nie? tam budem az v piatok 😉 ...hm zeby nakoniec dievcatko? 😀

tehulka4
7. črc 2008

nef, presne tak, nejak sa zbytocne nestresuj..bude to v pohodke, problem by bol ak by tam bol rozdiel viac ako 2 tyzdne...a ano az na konci by malo nejakych 6 cm...ale ako vravim akzdy mrnus je individualny.. 😉 ja by som to tiez tak tipla na to dievcatko.. 😉

nefertitka
7. črc 2008

zeby som sa pomalicky zacala po ruzovuckych veciach pozerat?🙂

tehulka4
7. črc 2008

zatial skus po zltych a o 4 az 8 tyznov mozes aj po ruzovych... 😉

nefertitka
7. črc 2008

no hej, este nechcem predbiehat situaciu, tak este radsej nic nekupujem, ale od takeho 15 tt asi zacnem 😉

nefertitka
7. črc 2008

inak az teraz mi zacina nejak byvat zle, nie ze by som vracala, ale napina ma, citim, akoby som zjedla nieco pokazene a zakazdym, ked nieco zjem, je mi tazko...ved teraz to uz malo prechadzat a nie zacinat 😠 ...som sa vytesovala, ze mne sa take veci vyhli, ale nevyhli 😖

tehulka4
7. črc 2008

nef, napriklad mne byvalo zle uz od nejakeho 7tt a trvalo to do nejakeho 17tt...takze si nemysli, ze si za vodou...niektroym babam byva dokonca zle cele tehotenstvo, ale uprimne si to neviem absolutne predstavit...

nefertitka
16. črc 2008

ahoj tehulka, ako sa mas? dlho som sa tu neukazala....

tehulka4
16. črc 2008

nef, no to vidim, vidim, ze na ans kasles...co noveho??? vidim, ze tyzdne krasne pribudaju, tak sa teskam s tebou..u nas nove ani nic..zajtra mam ist na nejake hematologicke vysetrenie, lebo mam naprd krv a aj poobede mam poradnu, tak uvidim mrnuska ako zasa pribral...uz ma vsetko tlaci a boli a najradsej by som uz aj porodila..mam pocit ze brucho vazi minimalne tonu a aj sa mi horsie dycha, ale tak snazime sa....tento tyzden som uz konecne zacala prat a mala by som aj zehlit vecicky pre mimi, lebo je ich strasnevela..ale nejak sa mi do toho nece...budem sa musiet dokopat..a co inak vy??? co mate nove???