Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

veronyk
22. zář 2008

Čtu Vaš příběhy a je mi z nich smutno. V pátek jsme přišli o miminko na konci 22. týdne. Nejhorší je, že bylo zdravé krásně kopalo a najednou během pár hodin jsem o něj přišla. Začali mi bolesti břicha, spojené se střevními potíži. Když mi začalo být hůř, jeli jsme do nemocnice, kde nám řekli, že se jedná o potrat a že se nedá nic děla. .Miminko bylo živé, ještě v nemocnici, musela jsem ho porodit, ještě během porodu jsem ho cítila, jak žije, pak odešlo...
Hrozné je, že tohle prožívám už podruhé, v březnu jsme přišli o dítě ve 24. týdnu a úplně stejně. Prostě je vše v pořádku, projdeme všechna vyšetření ultrazvuk a já si oddychnu, že teď už se můžu radovat a těšit na miminko a pak se to stane. Když teď přemýšlím, je tu společná věc, vždy jsem byla na kontrole u doktorky, která mně vnitřně vyšetřila a řekla vše je v pořádku. Po vyšetření jsem měla silnější výtok, teď si myslím, že začala asi odcházet hlenová zátka a odkapávat plodová voda. Začala jsem se cítit tak nějak jinak, a pak začali za 2 dny ty bolesti. Při prvním těhotenství jsem ještě dokonce ten den, kdy se to stalo byla u doktorky, která řekla že je vše v pořádku a že mé bolesti jsou od toho, že jsem jedla nadýmavé jídlo.
Já si teď myslím, že vnitřní vyšetření u mně pokaždé spustilo porod. Jsem rozhodnutá, že se nevdáme, znovu to zkusíme. Jen se už nechci nechat vyšetřovat. Chci jen vědět co příště udělat jinak, jak by šlo tomu předejít. Protože jakmile u mně začnou bolesti, je už pozdě. Lékaři nic neví, nedokáží mi nic říct.

pajinkaa
autor
22. zář 2008

ahojky,
kdysi jsem tohle téma založila. Vidím, že je nás spousta, co má taková trápení. Bohužel jsem i počtvrté měla smůlu - pro změnu to bylo v únor 2008 mimoděložní těhotenství - teda spíš v rohu děložním - nicméně se stejně špatným koncem ☹ .
pak se nám podařilo po 4 měsících znovu otěhotnět. Jsem v 17 tt, ale ten strach mám pořád a zatím se nedokážu z těhu pořádně radovat. Jsem ráda, že jsem se dostala už do 4 měsíce a držím si pěsti, abychom to teď popáté už dotáhli do konce.

Nicméně pak vidím, že mé obavy jsou opodstatněné.
Veronyk - je mi hrozně líto, co se Ti stalo! musí to být strašné! ☹ Doufám, že se doktorům podaří zjistit, co se stalo, že to opět nedopadlo - to už přece nemůže být náhoda!! Moc držím pěsti, ať to příště už dopadne na jedničku! jsi silná a je dobře, že se nevzdáváš - holt musíme vydržet!!!

Tak všem přeju hodně štěstí!!!

tricki
30. zář 2008

Dnes jsem narazila na tyto stránky a vidím,že problémů s těhotenstvím je nějak moc.Zarazil mě příspěvek Veronyk,radila bych změnit lékaře.Já jsem bohužel minulý týden také potratila v 19tt a loni ve 20tt.Pokaždé srdíčko vypovědělo službu.Porvé jsem podstoupila odběr plodové vody,takže to lékaři automaticky přičetli k 1% riziku.Teď se vše opakovalo,ačkoliv jsem odběr nepodstoupila,takže chyba je zřejmě jinde.Teď čekám na výsledky.Loni nezjistili příčinu.Zarazilo mě,že po předešlém nezdařeném pokusu se lékař nějak nevzrušoval s kontrolami a když jsem si přes obvoďáka vyřídila nemocenskou tak mi řekl,že ji nemá čím odůvodnit.Já vydržím hodně,ale tenkrát jsem byla zoufalá z takového postoje.Přitom fakt,že předešlé těhotenství nedopadlo dobře je myslím dostačující.Navíc je mi 40 let a trpím nevyléčitelnou chorobou střev,což ovšem těhotenství nevylučuje.Proto jsem nepochopila,proč za těchto podmínek nemohu dostat rizikovku.Proto děvčata snažte se najít co nejlepšího lékaře,který opravdu udělá pro vás a vaše nenarozené děti maximum.Ještě že mám 2 zdravé děti,nemít žádné,prožívala bych to těžko.Držím vám všem pěsti,vydržte,jste bojovnice všechny,co se zde ozvaly,a určitě si to své vysněné děťátko každá z vás vybojuje,jen nepodléhat panice.Držte se holky

veronyk
1. říj 2008

tricki - nás doktorka poslala na genetiku, tam jsme podstoupili s manželem odběry krve na trombofilní mutace, já byla ještě dnes na imulogii, kde mi udělali další testy. My se s manželem nevzdáváme a zkusíme to znovu. I když strach ten tu je a bude, ale věříme, že se miminka dočkáme. Nevzdávej se, hodně štěstí Veronika

tehulka4
1. říj 2008

no caue koceny... 😉 ...takze my sme uz nejak tyzden a po doma..narodil sa mi krasny zdravy chlapcek velky 50 cm a 3990g vaziaci...nejak sa snazim dostat do toho kolobehu prebalovania, krmenia a prania pogrcanych veci a plienok, ale nejak to zatial az tak nejde...

nefa, vidim, ze mas krasny 24tt...len tak dalej budem drzat palceky...

a vy ostatne, nevesajter hlavu, raz musi prist doba kedy sa stastie usmeje a budete aj vy tehulky...drzim vam vsetkym strasne moc palceky, lebo naozaj nie je nic krasnejsieho ako mat v naruci svoje vytuzene miminko...

nefertitka
1. říj 2008

jeeeej aky je zlaty 😀 tesim sa s tebou, aky bol porod?boli to tak velmi?

tehulka4
1. říj 2008

nef, ja som isla bez epi..a maly mal dost velku hlavicku a k tomu este isiel von s rucickou pri hlavicke takze som bola aj nastrihnuta ale aj strasne moc potrhana az ku konecniku, takze ten porod sa celkom dal ale este teraz to pobolieva...ale myslim, ze najhorsie su tie posledne kontrakcie kedy by maly uz uz mal ist von..ale nebojaj nie je to az take hororove ako to kazdy opisuje...ja som toho dokazom ze sa da aj velke dieta bez epi a clovek chce este dalsie..

nefertitka
1. říj 2008

ani ja nechcem epi, ked nebudem musiet cisarskym ovsem...a boli to ako co? menstruacne bolesti? gratulujem inak, manzel sa tesi, co? 😀

tehulka4
1. říj 2008

tesi tesi, ale ked maly krici a vrieska, chodi cely nervozny ze ho mam utiosit..jednoducho nedokaze pochopit ze male babatka plakavaju....tie prve kontrakcie su ako menstruacne bolesti ktore sa zacnu stupnovat...mne nechcela odist plodova voda tak mi ju potom ked som bola otvorena na 7cm pustili a to boli este len bolesti..to isla jedna kontrakcia za druhou..ziaden nejaky cas na vydychanie, ale potom to uz do pol hodinky sme mali za sebou...len clovek ma potom uz menej sil na tlacenie, ale inak je tpo v pohode...

nefertitka
1. říj 2008

a manzel bol pri porode?a sla si do nemocnice vopred?alebo az ked prisli kontrakcie?a aki boli lekari?

tehulka4
1. říj 2008

sla som do nemocky s tym ze som dlhsiu dobu necitila pohyby, iba ma strasne boleli krize a brucho a dochadzali take mierne bolesti v 7 minutovych intervaloch...tak som tam sla nech ma kuknu a pripadne pojdem domov..no lenze ked ma natocili a pozrela ma doktorka tak skonstatovala ze som otvorena na 5 cm takze hore na vzdycharen..no a tam som si to odkrutila od nejakej tristvrte na 3 v noci do nejakej 6 a potom som isla uz rodit...manzel bol pri porode, a aj so mnou na vzdycharni ale tam ma tie bolesti zmahali, takze osm nemala nejak chut na jeho pohladenia a blbe otazky typu boli to moc?. 😀 ..lekari boli taky nijaky..teda doktorka co ma rodila ma videla akurat tak na prijme a potom este raz ked ma kontrolovala a praskla vodu a potom az pri tlaceni..vsetku robotu si odviedli sestricky...myslim ze by ma zvladli aj v pohode odrodit..ked bolo trba takmi tlacili aj na brucho aby maly isiel cim skor dole a von, hovorili mi ako mam dychat a kedy mam vlastne tlacit...

nefertitka
1. říj 2008

no super, to je asi presne ten pristup ako som uz pocula od viacerych, ked si nezaplatis, lekar dojde len na nevyhnutne pripady...
heh boli ta to moc? 😀 no som zvedava, ako bude reagovat moj manzel...snad nebude odpadavat...a trva to dlho kym sa pozviechas ?a placenta sla hladko von?

tehulka4
1. říj 2008

no ked som s abavili s ostatnymi kockami v nemocnici co malia j lekara zaplateneho tak na tom boli rovnako..naco by tam zbytocne chjodil ked nemusi...teraz je to uz dopbre ale taky tyzden som si nemohla ani len poriadne sadnut...a terza mi uz pomaly vypadavaju stehy, len niektore miesta mam este opuchnute tak tie citim, ale inak sa da..akurat to strasne bolelo ked som isla po prvykrat na velku...placentu mi von davali a islo to v pohodke, horsie bolo to sitie..sice to umrtvili ale niektore stehy som veru citila a riadne..

nefertitka
1. říj 2008

a kolko to vlastne trvalo od zaciatku kontrakcii az do uplneho konca?

nefertitka
1. říj 2008

jaj no nic moc, niektore zeny hovoria, ze to sitie je horsie niekedy ako cely porod:(
ja tiez asi nebudem nikomu nic platit, jednoducho pridem do nemocnice ked ma to chyti a hotovo

nefertitka
1. říj 2008

a porodila si vlastne v termine?
inak som si pozerala tvoje foto v albume, a vidim ze od 24tt do 29tt ti riadne narastlo brusko 😀
chcela som porovnat s mojim, lebo mi pripada nejake male

tehulka4
1. říj 2008

mna boleli krize uz nejak od soboty a v nedelu som myslela ze uz uz...ale az vecer okolo 11 som uz zacala chodit po byte co mi zacali tie prve kontrakcie a zacala som vracat..ja som totizto po vsetkom co som jedla alebo vypila hned blinkala..o pol druhej som budila muza ze ideme a o 6:55 sa maly narodil...takze to nebolo az take strasne..a nejak do 9 som bola na sale co isla von este placenta a co ma cistili a zasivali ma asi hodinku...

tehulka4
1. říj 2008

ja somnajskor tiez chcela zaplatit niekoho ale enjak som nestihla, v utorok som mala ist na poradnu a maly sa narodil v pondelok...ale po tychto skusenostiach co mam, tak uz viem ze by som nebola ochptna platiti nikomu a nic..npo v podstate som mala termin 2.9.ale maly sa narodil 15.9. v 39+1, takze v 40tt ale ukonceni 39tt.. takze vcelku ok..inak aj mne moje pripadala strasne male, a ked vidim co mam akeho cvalika tak sa normalne cudujem kde tam mohol byt schovany...a tiez sa mi cele tehotenstvo zdalo ze mam male brucho..poznam tu na konikovi baby co mali omoc vacsie brucho ako ja...

pheva
1. říj 2008

Ahojte dievcata

Je to velmi kruta skusenost Mne sa stalo to iste co Veronyke tiez som prisla bezdovodne o babatka v 18 a 24 tt. Moji zajovia boli obidvaja zdravi a presne ako opisuje Veronyka som ich potratila z hodiny na hodinu.
Nastastie tretie tehotenstvo vyslo a ja sa tesim s mojho maleho Heninka.

Veronyk myslim ze mas problen s krckom maternice, skus si najst nejakeho dobreho lekara a opytat sa ho na to. Mne robili pri druhom tehotenstve serklaz a ani ta nevydrzala. Nakoniec mi robili transabdominalnu serklaz pred tehotenstvom a pocas som len lezala a vydrzali sme do 37t 1d.

Drzim vsetkym palce aby ste sa dockali svojich deticiek. 😉

nefertitka
1. říj 2008

tehulka mala si na mysli 20.9.? ci naozaj 2.9.?lebo to by potom znamenalo, ze si prenasala🙂

tehulka4
1. říj 2008

nef,mala som na mysli 21.9...takze ziadne prenasanie... 😉

kikatn
2. říj 2008

ahojte,ja som tiez prisla o dve babatka takpovediac z hodiny na hodinu.len mi prisli bolesti a v nemocnici mi povedali ze uz mam spusteny porod,obe boli v 22tt.a do toho mi este zistili aj leidensku mutaciu,takze pri dalsom tehu hned fraxiparin.
ahoj pleva.takisto mi povedali,ze mam problem s krckom a ze ma najneskor v 14 tt podsiju.ale ty si tu pisala,ue ti serklaz nevydrzala.co je to ta transabdominalna serklaz?prepac,ue sa tak blbo pytam,ale este som sa o tom nikde nedocitala.tebe to navrhol doktor sam?a robia to v kazdej nemocnici,ale si musela ist niekam do specializovaneho centra?prepac ze satoloko vypytujem,ale tretikrat to nexcem nexcem nexat na nahodu a cakat ci to uz konecne vyjde alebo nie.velmi pekne dakujem

kikatn
2. říj 2008

prepac pheva,teraz som si vsimla,ze som ti meno skomolila 😢

veronyk
3. říj 2008

pheva, má doktorka povídala, že jsem v naprostém pořádku, myslí si, že problém bude ve vyší srážlivosti krve. I když doktor na genetice povídal, že někdo zažije opakované potraty a na příčinu se nepřijde. Věřím a doufám, že do třetice miminko donosím. Nic jiného nám také nezbývá, než sebrat odvahu a zkusit to znovu.

nefertitka
12. říj 2008

ahoj tehulka ako?
ja som sa akurat vratila z nemocnice, mala som, dufam, ze uz nemam predcasne kontrakcie a skrateny, pootvoreny krcok, na spic prsta, davali mi infuzky magneziove a po tyzdni ma pustili domov, bojim sa, ci predcasne neporodim :(odkedy je plod zachranitelny? ☹

kikatn
12. říj 2008

plod je zaxranitelny od 24 tt,teda od tohto tt sa uz u lekarov jedna o porod a nie o neskory potrat.ale myslim si ,ze v 30tt by to malo byt uz ok,len by babo nemalo celkom dozrete pluca,ale na to sa mu potom pixa injekcia.ale keduz budes v 30 tt,tak si daj dalsiu hranicu na 35 tt,to uz by malo byt uplne ok

nefertitka
12. říj 2008

dakujem, davam si teraz tu hranicu do toho 30tt aspon, budeme len lezat a brat magnezium, snad to pomoze a myslim aj, ze by ma asi ani nepustili z nemocnice domov, keby to bolo nejak extra vazne....dufam...

kikatn
12. říj 2008

to magnezko by spolu s podlozenymi nohami,teda s podlozenou panvou vyssie malo zabrat.hlavne vela oddyxuj a nenamahaj sa a co najviac lez.kazdym dnom ma babatko vacsiu sancu.drzim palce

pheva
13. říj 2008

kikatn mac IP

kikatn
13. říj 2008

dakujem 😀