Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

sue250
12. lis 2008

kikatn plod je zachranitelny od 28tt, ja som potratila v 25tt dvojicky bol to klasicky porod a ten porod neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi bol to jeden horor, babatka zili 2hod. aja budem musiet ist na cerklaz, ale u mna je problem v tom ze ja nema vyvinute dobre svaly na rodidlach nie slabu maternicu. tak dufam ze ak otehotniem jedno babo donosim

tehulka4
18. pro 2008

ahojky nef, no co, ako sa dari??vidim, ze ti svieti uz krasny 35tt..len tak dalej... 😉

nefertitka
19. pro 2008

no ahoj tehulka, ty aj zijes?maly ta tak zamestnava?No drzime sa zatial, uz asi 11 tyzdnov len lezime, aby sme neporodili a modlime sa, aby sme nerodili na vianoce...a ty ako mamickujes?uz si zabehnuta? 😉

nefertitka
19. pro 2008

a vidim, ze Oliverko je uz aj pokrsteny 😉

tehulka4
19. pro 2008

nef, jasne..vsetko sme v pohodke stihali...akurat ze maly je uz velky, mala by som pridat aj nove fotky..a uz je strasne zvedavy....a velmi sa mu nechce cez den spinkavat-...zabehnuty uz sme, akurat maly obcas vyboci z kolaji..🙂))tak drzime pekne palceky aby vsetko v pohodke preslo a ty si v novom roku (nech si este tie sviatky pekbe uzijes domenka)uz bola maminka.. 😉

nefertitka
22. pro 2008

dakujem...dnes som bola u dr. mala je mensia o 8 dni a hlavicku uz ma vraj horzne natlacenu dole, ze mame vydrxat este tak 5 dni a budeme uz v pohode....a mam este lezat, tak to odlezim, co uz....
ved sa vela deti rodi v 37tt, nie?
prajem ti pekne sviatky a vela darcekov🙂

sisisek
12. led 2009

nebyla sem tu dlouho vidim ze si tady stale pisete mam po dalsim tehu zase opet ve dvacatem tydnu a to sem cekala dvojcatka vse bylo vporadku az do monuliho tydnu sem ted momentalne na dne uz to byl patz pokus chtela bych vedet jestli je nekdo taky takovy a stale to skousi dalsi pokusi a dalsi ozvete se prosim nekdo ja jen jestli mam vzit silu jeste nekde je toho moc a stale nic pa

wsmoulinkaa
12. led 2009

sisisek a kolikrát jsi byla těhu?? mám známou a tak 2x potratila, po třetí se jí narodilo mimi v 6-7měs ale bohužel to dopadlo také špatně....za půl roku opět otěhotněla a má už 2děti. Dodnes když si na ni vzpomenu, tak mě udivuje když jsem ji tenkrát po třetím nezdařeném pokusu potkala, jak byla taková veselá...nechápu to, bavila se normálně a to je asi to co pomohlo. Její známí říkali, že tenkrát se užírala a plakala a když to po třetí vyvrcholilo, tak se najednou změnila a začala být optimista......tak na tom možná něco bude, ale každý tak silný být třeba nedokáže. Já ti přeji moc síly, aby to příště už bylo naposled a bylo vše jak má být!!!!! 😉

chaala
12. led 2009

Ahoj sisisek,
mám doma už čtyřletého chlapečka, ale pořídit mu sourozence se nám nedaří ☹ Už dva roky.Za tu dobu jsem 2x otěhotněla. V květnu 2008 jsem musela ve 28tt porodit našeho chlapečka,byla ale už mrtvý.Zemřel v bříšku a žádná vyšetření nám neřekla proč.Byla to obrovská bolest,ale to sama znáš.V listopadu jsem znovu otěhotněla,ale na Vánoce jsem v 7tt potratila.Teď čekám na výsledky spousty vyšetření,zítra jdeme na genetiku. Ale už zase mám chuť. Mám chuť s tím bojovat,chceme to zase zkusit mít miminko. Moc si to přejeme.

sisisek
13. led 2009

ahojky byl to uz paty nezdareny pokus prvni osmi tyden zamlkli potom devaty prestalo byt srdicko pak mimodelozni tam mi brali pravi vejcovod a ted minuli rok ve dvacatym tydnu sem potratila nebo spis porodila ated minuli tyden dvojcatka zas dvacaty tyden to jedno se hybalo dost dlouho je to udel a nikdo nic nerekne jen sami vysetreni jo ste zdravi ale nikdo nic nerekne proc ted du vzitra po tydnu na kontrolu tak nam maj zas delat nejaky vysetreni ja jen kde na to brat silu a co vubec nase telo vydrzi i kdyz mi primar rek ze vydrzime to co chceme neni nic omezujici a ze nejsem jeste tak stara jen bych chtela potkat nekoho kdo ma uz takovych pokusu za sebou a vydrzi moc si prejem taky miminko ale nevim co bude

dasa24
13. led 2009

ahoj holky,
že jsem Vám vlezla do diskuze.

Čtu tady vaše příběhy a jsem z toho smutná ☹ , moc je mi to líto.

Já sama s tím bojuju, ztráta v 6 měsíci a ted před měsícem ve 3.
máme ještě IVF+ICSI( manžel má špatný spermigram) takže všechno plánované a já už nemám sílu na to ☹
Neúspěchy při IVF a pak ještě v těhotenství.
Dr. samozřejmě na nic nepřišli a máme snad všechna možná vyštření už díky IVF...

Holky moc Vám držím palce, osud si někdy ale ošklivě zahrává, jakoby jednou nestačilo a dost

pajinkaa
autor
13. led 2009

Sisisku ahoj,

tak jsem si přečetla, co se Ti opět stalo.. je mi to strašně líto - poslala jsem Ti už odpověď do IP.
Když jsem kdysi tohle témátko zakládala, netušila jsem, kolik nás s podobnýma problémama je.... Nám se pak nepodařilo ani 4 těhotenství - to bylo pro změnu mimoděložní (neboli v rohu dělohy) ☹

jen doufám, že tohle - páté - už zvládnem snad až do konce - i když strach mám pořád...

Takže všem mooc držím pěsti, ať se co nejdřív dočkáte vytouženého miminka!!!

pajinkaa
autor
13. led 2009

Hollky, je to strašný, když píšete, že o mimčo jste přišly v 20 tt, 6 měs nebo v 28 tt ☹ . Vždyť to už je hotovej človíček.. to je tak strašně nespravedlivý...

taky se moc bojím o toho našeho prďolu...☹

chaala
13. led 2009

Sisisku,
ten Tvůj příběh,to je straně smutný ☹ Dvakrát po sobě zažít porod ve 20tt,nevím jestli bych to zvládla. Mně trvalo několik měsíců,než jsem překonala ten porod ve 28tt a i teď to bolí,když na něj vzpomenu. Nechápu,jak je možné,že se Ti to stalo podruhé.
Přeju Tí hodně síly a držím pěstičky,aby jsi to všechno zvládla a našla ještě sílu bojovat dál.

Pajinkaa,četla jsem Tvůj příběh,držím pěstičky i Tobě,aby bylo všechno v pořádku 🙂

Dasa24-moc smutný příběh,máš toho taky hodně za sebou. Drž se 🙂

pajinkaa
autor
14. led 2009

Chaalo - děkuju moc, jsi hodná.
Já Ti přeju pevné nervy a jsem ráda, že jste tak silní a odhodlaní zkoušet to zas a znova!!! Ono taky an nic jiného nezbývá, ale věřím, že teď už to vyjde na stopro!!! 🙂
My minule otěhotněli absolutně nečekaně - dokonce jsme to měli ještě zakázané... no, a už končíme 33 tt... tak snad už to dovedem do zdárného konce!!

chaala
14. led 2009

Paajinkaa-za jak dlouho jsi otěhotněla,prosím tě?Každý lékař má na ty doby různý názor.

pajinkaa
autor
14. led 2009

Chaalo - vždy po revizi jsme čekali cca 2-3 měsíce a do dalších tří - šesti jsem vždy otěhotněla... Posledně, po mimoděložním, jsem dostala zákaz nejmíň půl roku, lépe rok - kvůli jizvě v děloze... no, a otěhotněla jsem 4 měsíc po operaci, tzn. už po třetí ms. Ale měla jsem fakt nahnáno a ani dr mě teda za to nepochválil - ale nakonec jsem ráda, že to tak hned vyšlo 🙂

chaala
14. led 2009

Paajinka,děkuju 🙂 Přemýšlíme,že počkáme na výsledka všech vyšetření a tak 2cykly.A pak to necháme na přírodě a osudu.Nikdy jsem neotěhotněla hned na poprvé,tak to určitě bude chvilku trvat a tak dodržíme i tu pauzu.
Včera na genetice mluvil pan doktor tak optimisticky,tak jsem měla radost.Ale pak mě přepadne smutek a lítost,jestli se do toho nechceme hnát moc rychle.

pajinkaa
autor
14. led 2009

Chaalo - není zač. Nám se taky nikdy nezadařilo hned napoprvé, až naposledy... 😎 kdy jsem to po tom všem vůůůbec nečekala. Ale určo je lepší aspoň ty dva tři měsíce pokčat, přece jen, pro tělo je to záhul.. Jo jo, jsem ráda, že to bereš takto pozitivně a neboj, dopadne to dobře!! 🙂

chaala
14. led 2009

Pajinkaa,někdy jsem veliký optimista,že bych mohla rozdávat 😀 ,ale někdy to mě taky padne,že se to nedaří...
A jak se cítíš ty?Všechno v pořádku?Kdy máš termín?Někdy ke konci února?

pajinkaa
autor
14. led 2009

Je lepší být optimista, všechno se pak zdá hezčí a snazší.. i přes všechny ty nezdary... takže co nejvíc takových poztivních nálad!! 🙂 Bude jaro, a to je prý pro otěhu nejlepší - dle mého dr 🙂 (ale kdyby to tak šlo naplánovat, že... se mu to řekne 😉 )

ale jo, děkuju, celkem to jde. Jen s těma kilama navíc jsem víc nemotorná, pořád unavená a tak...občas tvrdne bříško a musela jsem víc ležet kvůli čípku. Už se těším, až zase budu moct hubnout. ale hlavně, aby byl zdravej mimísek, na něm záleží nejvíc! 4.3., ale možná budu muset na císař, tak spíš dřív..

tara78
14. led 2009

Ahojky,
tak já také vstoupím do vaší diskuze.
První těhotenství se povedlo hned, ani jsem to nečekala 😲 . Vysadila jsem prášky a za 2 měsíce jsem byla těhotná. Nečekala jsem to proto, že mi pan doktor řekl, že otěhotnět mi půjde špatně. V 18 ti jsem byla na operaci, měla jsem oboustraný zánět vejcovodů. I když jsem potom jela do lázní, tak jsem se srůstům nevyhnula. Měla jsem neprůchodný jeden vejcovod.
Když Luky měl 3 roky, tak jsme si řekli,že mu pořídíme sourozence. A bohužel uběhl rok a stále nic. A pak to začalo. Nebudu to celé rozepisovat. 4x po sobě jsem potratila (bylo to vždy 6 - 12tt), potom jsem měla mimoděložní těhotenství a museli mi vzít vejcovod 😢 . Doktor nás poslal na různé vyšetření.
Už jsem si i domlouvala konzultaci v Artu v ČB, že půjdeme na umělé oplodnění. Než jsem se tam ale dostala, tak jsem otěhotněla. A tentokrát to vyšlo!!!. Sice jsem byla nějakou dobu v nemocnici a pak jsem měla rizikové těhotenství, brala léky a chodila na injekce, ale byla jsem TĚHULE 🙂 . Bylo to sice až po 3 letech od našeho rozhodnutí mít 2. dítě, ale nakonec jsem ráda. Luky šel do první třídy a já jsem doma a můžu se mu věnovat.

Chci vám všem popřát, ať to nevzdáváte a máte stále pozitivní myšlenky. Jednou to určitě vyjde.

pajinkaa
autor
14. led 2009

Taro - díky za Tvůj příspěvek!! Myslím, že právě tyhle příběhu s dobrý koncem vždycky potěší! A že sis těch trápení taky užila! ☹ Ale důležitý byl výsledek!!!

přeju moc zdraví a štěstí celé vaší rodince!!

veronyk
14. led 2009

sisisek a všechny ostatní, ach to je tak smutné a nespravedlivé. Já sama jsem v loňském roce přišla o dvě miminka na jaře a na podzim (24 a 23 týden). Dle doktorů jsme v pořádku a máme se snažit o další miminko. Mohli jsme začít hned po šestinedělí. Tak nezbývá nic jiného, než věřit, že jednou se na nás všechny nešťastné ženy usměje štěstí, ale je to těžké.....

pajinkaa
autor
14. led 2009

Veronyk - tak to je taky strašné - jaktože dvakrát takhle pozdě??? ale to vám asi neřekli, že... Držím moc pěsti, ať to brzo dopadne až do 40 tt a vše je v pořádku!!!

a jak říkáš, chce to věřit a jít dál!!

tara78
14. led 2009

Pajinkao ano užila jsem si, ale už je vše zapomenuto. Doma mám krásnou holčičku 🙂 .
Pro každého si osud nachystal něco jiného.

chaala
14. led 2009

Taro,Tvůj příběh vypadá jako můj.První miminko v pohodě a rychle 🙂 Ne druhé jste se načekali,ale podařilo se.u nás zatím neúspěch,ale věřím,že se to přeci jen podaří.Vždyť to klaplo i Vám 😵 Tase mě to povzbudilo,děkuju.

Veronyk,je mi to moc líto,takhle pozdní těhotenství.Ach jo.Přeju ti hodně sil.

Paajinko,tak to ještě vydrž.Pro mimíska všechno na světě 😀 kila Ti pak půjdou dolů jedna dvě,uvidíš.

sisisek
15. led 2009

ahojky devcatka to co ctu je strasny ale deje se vsem dekuji co napsali povzbudili koukam kazda ste si prosla tim osklivim ja taky mela vsecky visledky dobre a ted si mame dat udelat genetiku zas jestli mi muzeme mit spolu s manzelem deti ale uz minule mi to delali protoze mluvili o nejakych chromozonech ci ci tak nevim jo uz je to skoro deset dni jeste sem smutnavsecky obdivuji ja taky nevim jestli se poustet do toho z nova nebo ne u nas zacal stavkovat manzel ze uz nikam nepude ze je to furt jen to sami a ze ty keci poslouchat taky nebude tak nevim jeste jednou vsem dekuji kdo napsal a drzta se a co uz tehulkijete tak ze stastnym koncem prece a kdo jeste ne tak brzky tehulkovani no mi stejne musime pockat pak uvidime je fakt blizi se jaro to by nam mohlo pomoct vsem preji hodne sil

dasa24
15. led 2009

ahoj holky,

sisisek- manžela to přejde 😉 manžel taky nejřív protestoval, že nikam nepůjde.... ani IVF a pak se to obrátilo, teda trvalo to 2 měsíce než jsem ho dokopala ke spermiogramu, ale pak se jakoby obrátil a spolupracoval.
Možná to chce chvíli čas a on se uklidní 😵

pajdulka
26. led 2009

Ahojky holky...........Tak si tak pročítám všechny možné diskuze,abych v sobě utloukla toho červíka smutku a prázdnoty.Koukám ,že máme všechny nějaké ty problémy.My jsme přišli o berušku ve 24.tt, tedˇna začátku roku.Horší na tom všem je ,že jsme se tak rozhodli my a já se tedˇstrašně obviňuji a ten stesk mi nejde ovládnout.Naše holčička byla nemocná,byla v tom geneticka vada.Mám strašné výčitky,ale na druhou stranu si to představit neumím.Dle dr. se to stalo při dělení buněk.Máte někdo podobnou zkušenost.?Prý se to stává zřídka a mé další těhu. by mělo být v pořádku. Chaala-tobě to po šestinedělí hned dovolili?