Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

chaala
26. led 2009

Ahoj Pajdulko,
máte za sebou velice těžké rozhodnutí,nikdo si to neumí představit,čím jste museli projít a čím ještě projdete,než se s tím vyrovnáte. Ale rozhodli jste se společně. Někdo s Vaším rozhodnutím bude souhlasit a někdo Vás lehce odsoudí, že by to neudělal. Na to ale nekoukej, jim se to nestalo.My jsme takové rozhodnutí nedělali,nám mimi umřelo v bříšku.

bastika
26. led 2009

pajdulka-uplne s vasim rozhodnutim suhlasim, ved to dietatko by sa len trapilo.drzim palce a hlavne sa neobvinujte, budete mat krasne dietatko som si ista 😔

pajdulka
27. led 2009

Holky děkuji za útěch a povzbuzení.Chaala- vím ,že ta bolest u srdíčka bolí úplně stejně atˇje to tak či onak,byl to živý človíček a asi si nikdy nepřestanu představovat jaká by byla.Někdy si říkám ,že to tak asi mělo být,měli jsme možnost se rozhodnout.Má známá tu možnost neměla,zjistilo se to až po porodu a tedˇje z toho utrápená,ikdyž jí miluje a nikdy by ji nedala,jen se slzama v očích přiznává ,že kdyby to věděla možná by se rozhodla stejně jako já.To ale nic nemění na tom ,že se nepřestanu obviňovat. Bastika-děkuji za útěchu a jistotu,kterou mi dáváš.Chci věřit tomu,že to tak bude a příště se setkáme ve veselejší diskuzi.

chaala
27. led 2009

Pajdulko,ta bolest tam bude už navždy.Někdy se sthne do ústraní, a pak zase vyleze.Tak Vám přeju sílu,aby jste to zvládli 😉
Ptala ses ještě ohledně našeho snažení. Mám za sebou první menstruaci,ještě počkám 14dní na výsledky z genetiky, a když to bude v pořádku,necháme tomu volnost. Moje doktorka říkala 2-3cykly.Ale nám se to na poprvé nikdy nepovedlo,tak to určitě dodržíme.

kessiee
27. led 2009

ahoj holky, citam vase smutne pribehy, je mi strasne luto, co musite prezivat... mne sa doteraz zdalo, ze tlkot srdiecka mojho babätka citim, ak rukou trosku pritlacim na brusko. ani neviem, ci je to v mojom stadiu vobec mozne. ale vcera sa mi ho uz nahmatat nepodarilo. stale si hovorim, ze by mohlo byt nejako inak otocene, nechcem panikarit, ale cim viac toho citam, tym viac sa o babo bojim. co si o tom myslite?

pajinkaa
autor
27. led 2009

Kessiee - neplaš!! jsi teprve ve 14 tt a to já určo srdíčko miminka necítila! a když něco, tak to bylo spíš moje... hodně se to s tím plete - aspoň mně teda... já jsem v 35 tt a nerozeznám tlukot prckova srdíčka ani teď!!! Tak se neboj 🙂

pajinkaa
autor
27. led 2009

Pajdulko, to je opravdu hrozné, když se něco podobného stane. Ale - neobviňuj se!!! Já v tomhla jsem asi tvrdá, ale být na vašem místě, udělám to samé!!!! Proto ty testy jsou a pokud to vyjde opravdu zle, taky bych do toho - vědět, že bude miminko nemocné a postižené - nešla!! Bylo by mi to strašně líto, ale nemohla bych.. je to pak hrozně těžké - člověk mu moc nepomůže a trápí se jak to malé, tak i rodina... a to nemluvím, jaký záhul to musí být po psychické stránce a co si budeme namlouvat - i po fyzické a hlavně finanční...

Myslím, že většina maminek s postiženým dítětem ho milují, ale ne všechny by do toho znovu šly, zvlášť, když by tu prognozu věděly dopředu!!

Držím pěsti, ať se z toho brzo dostanete a začnete se snažit znovu a tentokrát to klapne na storpo!!!

pajinkaa
autor
27. led 2009

Kessiee - a ještě, když nad tím tak přemýšlím - mimčo má nějakých cca 12 cm ve 14 tt, tak si myslím, že to ani není možné, aby bylo přes plodovku, dělohu, nějaký ten tuk a kůži na omak cítit...
tak buď v klidu 😉

mufo24
27. led 2009

Kessie to čo si cítila bola s najväčšou pravdepodobnosťou brušná tepna. Nestresuj! Teš sa z bábatka. Pajinkaa mám známu ktorá 2x potreatila, tretí krát mala mimomaternicové tehotenstvo a museli jej odobrať vaječník. Všetko to bolo v priebehu jedného roka. Všetky vyšetrenia boli ok tak si dali pol roka pauzu, skúsili zas a teraz je v 21tt a zatiaľ je všetko úplne ok. Držím prsty!

pajdulka
27. led 2009

Dnes jsem byla na první kontrole od toho strašného dne.Vše vypadá v pořádku a dokonce mám již zrající vajíčko,dr. to uzavřela jako,že jsem v pořádku.Sice neříkala nic o sex.abstinenci,ale raději snad dodržím šestined.Už aby byl březen,snad se nám brzo zadaří.Taky mi řekla že gen.vyš. v tomto případě je zcela zbytečné,neboť to co se stalo byla čistě náhoda a prý se to stává 1: 30000,ale většinou to mimi ani nepřežije 3.měsíc. Mám toho moc nastudováno co se týká genetiky a je fakt ,že by to musela být sakra smůla kdyby se to stalo dvakrát stejné ženě.Tak snad už jsme si to vybrali. 😢 Kessiee-máš pravdu že si pamatuji,že jsem si to taky myslela ale Mufo24 má pravdu je to nejspíš břiš.tepna,moje dr mi říkala že takové pocity má většina maminek ale je to tím,že v těh. všechny ty změny vnímáme víc.Buď v klidu hlavně žádný stres a užívej si to.

pajdulka
27. led 2009

Challa- co jste měli za problém ☹

celine
27. led 2009

kessiee- to, co citis je asi tvoj vlastny tep. Citim ho aj ja, ked si dam ruku na brusko. Tlkot srdiecka babatka je pocut cez fonendoskop az okolo 18tt,gynekolog ho pocije skor pomocou Dopplerovho pristroja, takze rukou ho tazko budes citit v 14tt. Vobec sa neznepokojuj.

kessiee
28. led 2009

dobre ranko vsetkym, moc vam dakujem za odpovede. ja som si aj myslela, ze je to prakticky nemozne, ked je babenko este take malinke, ale na druhej strane som sa vzdy velmi potesila, ked som si myslela ze ho citim 😀 no je to moje prve tehu, tak obcas trosku stresujem 😅 dufam, ze na to nebude aj ozajstny dovod... vam vsetkym kocky, ktorym sa zatial nedari, prajem vela vela sil, trpezlivosti a potom vas to stasticko urcite neobide. a vam, ktrore ste sa teraz dostali uz tak daleko (ako aj pajinka alebo mufo) prajem, aby ste to dotiahli do stastneho konca a na svet priviedli krasne, zdrave zlaticka. drzim päste 😉

kessiee
28. led 2009

celine tak isto ti prajem, aby si si tych par tyzdnov tehu este uzila a takisto krasneho a zdraveho potomka 😉
a pajdi, neboj vysledky vasho snazenia a tuzby po babätku sa urcite dostavia, vela vela stasticka 🙂

pajinkaa
autor
28. led 2009

Kessiee - díky moc 🙂
Tobě přeju, aby se Ti všechny komplikace vyhly a užila jsi si krásné bezproblémové a veselé těhu! a pak měla zdravé a hodné miminko! 🙂

A neboj, to je normální, že občas stresuješ - bez toho snad ani těhotenství proběhnout nemůže 🙂 Ale ať je toho co nejmíň - pokud není vážný důvod 😉

kessiee
28. led 2009

pajinka dakujem ti moc za povzbudenie, si zlata 😉
ja by som niekedy najradsej aj kazdy tyzden behla na poradnu, aby som sa uistila, ze je vsetko tak ako ma byt. cakat az mesiac na to, ze drobca zase uvidim, alebo aspon pocujem z ust doktora nieco o nom je nenormalne dlhy...

pajinkaa
autor
28. led 2009

Kessiee - jak já Ti rozumím 🙂 přesně stejné pocity mám i já... a už jsem ráda, že kontroly jsou častější... i když utz mi nedělává pokaždé... stačí mi, když řekne, že to vypadá dobře... a jsem zas na pár dní klidnější - po týdnu už bych tam zas nejradši jela 😉

kessiee
28. led 2009

pajinka tak to sme sa tu nasli 😉 ja idem k dr. az 10. feb a neverila by si, ake su tie dni pre mna nekonecne dlhe... ty chodis teraz kazde tri tyzdne, alebo este skor?

pajinkaa
autor
28. led 2009

Kes - já už teď chodím každých 14 dní.. (asi od 24 tt, kdy jsem měla problémy) teď jdu 4.2. na kontrolu a pak už asi budu chodit na monitor co týden...

jinak - máte vybrané krásné jména!! 😎 To já bych asi takové neprosadila 🙂

kessiee
28. led 2009

tak to je fajn, ze budes svojho drobceka vidat kazdy tyzden, to ja si na to este pockam...

diky, tesi ma, ze sa ti mena pacia. vybrali sme ich s priatelom spolu a musim povedat, ze to ich presadenie nebolo najlahsie 😅 ale nakoniec sme sa rozhodli my dvaja. keby som len pocuvala, co sa komu paci a co zasa nie, babätko by malo asi dvadsat mien 😀

ale tomasko je tiez krasne meno, len u nas v rodine su uz dvaja 🙂

chaala
28. led 2009

Ahoj holky 🙂 ,hezký večer.

Pajdulko,dělali mi spoustu vyšetření i pitvu mimíska a na nic se nepřišlo. Všechno bylo v pořádku. Pan doktor nám pak řekl,že to bylo jako syndrom náhlého úmrtí u kojenců. Zčista jasna a na nic nepřijdou ☹ Prý se to někdy stává ataké nám říkali,že neviděli nikoho,komu by se to stalo 2x. Ale stejně,člověk bude mít už vždycky strach,až bude těhu. Už to nebude tak krásně bezstarostné jako poprvé.

Vítám tady Kessiee 🙂

pajdulka
28. led 2009

Chaala- jo jo to máš pravdu,to budou měsíce strachu a hrůzy,no a když teď vidím ,že něco takovýho nemusí mít ani přímou příčinu,tak to se budu bát dvakrát,víš už taky nejsem nejmladší bude mi 35 a ještě jednoho mazlíka si moc přejem.Za pár dní se chystám zpátky do práce,ale moc se mi nechce po tak dlouhé odmlce,to víš vstávat v 10 už nehrozí,teď mě čekají 3směny,pacienti a plno bacilů. 😀 snad ne na dlouho 😀 Tak přeji krásné snažení a brzké výsledky 😎 myslím že u nás to snažení bude na tom celém nejkrásnější.............papa

kessiee
29. led 2009

prajem krasne trosku zasnezene rano 🙂
chaala dakujem ti 😉

chaala
29. led 2009

Ahoj holky 🙂

Pajdulko,taky mi bude už 34. A v pondělí se vracím po čtyřech letech do práce.Tak jsem zvědavá,třeba nám to pomůže pak při snažení.Budu mít spoustu jiných starostí než jen myslet na těhulkování 😵

peta79
31. led 2009

Pajdulka- ja byla 21tt, ve středu mně pustili z nemocnice. Taky genetická vada a naše nejtěžší rozhodnutí.

Všichni říkali, že to nejhorší už mám za sebou, ale není to pravda. Pořád se mi to všechno vrací. Nedokážu si ani šáhnout na břicho ☹ protože tam už bublinka není.

pajdulka
31. led 2009

Peta- je mi to moc líto,vím čím si procházíš,nikdo komu se to nestalo to nemůže pochopit,to rozhodnutí je na tom všem nejhorší,pocity viny že rozhoduješ o někom zda bude či ne.Mě to taky stále bolí.Chápu tě.Já už měla taky velké bříško a pohled do zrcadla jsem nesnesla.Snažím se teď myslet pozitivně a tyhle diskuse mi dost pomáhají,vidim tu že nejsem sama s takovým trápením.Hlavou si své rozhodnutí odůvodním ale srdíčko to bolet nepřestane,snad až se nám podaří další zdravé mimi tak to bude snesitelnější.Už aby to bylo.Tobě přeju brzké uzdravení těla i ducha......neboj on nás ten nahoře nenechá dlouho trápit..... A jestli se můžu zeptat co jste měli za problém? BUĎ SILNÁ uvidíš že to půjde 🙂

peta79
31. led 2009

Pajdulko, děkuju ti. Downov syndrom, 2 srdeční vady,špatně okysličovaná placenta.+ každodenní zvracení a špatná játra u mně. Prý jsem nepotratila sama jen proto, že mám hodně siné a zdravé tělo.
Nejhorší je, že jsem bublinku viděla.

pajdulka
1. únor 2009

Peta-Jejda tak to muselo být strašné ještě ji vidět ☹ .Já to měla podobně,chromozomální chyba a prý se většinou ten plod potrácí do 3. měsíce,nějak podobně mi to taky řekli,snad bych ji i donosila ale záruku na to že přežije porod mi nikdo nedával a pak k tomu další nemoce,operace srdce ,ledvin a spousta dalších problémů.Je to hrozné,ale věř ,že jsme se rozhodli správně.Drž se pa pa

nefertitka
2. únor 2009

Boze baby,prajem vam,aby ste co najskor mali vase vysnivane babatka...a aby uz vsetko bolo len dobre...
ja som dva krat potratila,ale nie az v tak vysokom stadiu a viem co to je,ale cim je to neskor,tym to musi byt horise ☹
Vsetko dobre prajem

chaala
2. únor 2009

Peta79,čtu,co máš za sebou. Je mi to moc líto. Četla jsem,že jsi hodně zvracela. Připomnělo mi to mé těhotenství,když nám chlapeček umřel ve 28tt. Od začátku mi bylo strašně špatně,hodně jsem zvracela a skoro nic jsem nemohla dělat. Na bříško jsem si taky nemohla vůbec sáhnout,prostě to nešlo ☹
Přeju Ti hodně síly.

Pajdulko a jak je Tobě?Držíš se?