Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

junovka
17. únor 2008

babenky, drzim vam palce 😉

sisisek
17. únor 2008

ahoj devcata vsem dekuji za podporu 😉 😉 vim bude to bolet stale s tim uz nic asi neudelam jen vim ze pockam na ty vYsledky a treba nam pomuzou a pudu do toho zas tohomimiska chci a udelam proto cokoliv 🙂 🙂 vim strach bude veliky\ale ta touha je silnejsi znate to preji ti abys si to donosila do konce neboj tentokrat to vyjde musi ne sem zvedava kdyby tady nekdo na techto strankach donosil prvni miminko to by bylo prvni internetovi muzem se podporovat dodavat odvahya bojovat vsicky spolecne aby v tom byl cert aby se to nepovedlo no ne holky musi 🙂 🙂 ................

loss
17. únor 2008

sisisek
na, sa toto mimi podarilo az po roku od 2potratu 12mesiacov prerevanych ked dosla mrcha ale verila som ze raz nedojde a ten nadherny pocit ked som uvidela // obavy a aaj radost
prajem ti to z celeho srdca

sisisek
17. únor 2008

tehulka4 a loss vam preji moc at se to podari uz ste si prozili moc tak jinak to nemuze byt : 🙂 ..........hlavne devcata musite byt v klidu vim ze se to rika nevim jak pak ponesu to ja az nekdy zas budu tehulkovat ale jedno vim jiste uzivejte si kazda kazdy den co ste tehotny mimiska laskejte to uz vyjde drzim palecky-D

alionuska
17. únor 2008

Tehulka 4 aj ja som prave zacala chodit k Ilavskemu do TT.A aj zajtra tam idem,lebo minuly tyzden som prisla o to nase tretie babatko...no bolo to len v zaciatku,ale aj tak 😢 som z toho smutna.Ale neda sa to porovnat s tou bolestou,ked som prisla uz o narodene dietatko.To bolo nieco strasne,co sa len tazko dalo zvladnut. 😢

alionuska
17. únor 2008

Poleva,pises,ze lekarom viac neveris. ☹ Mne pri druhom babatku povedal moj gynekolog az v 32 tt ze melicka nema sancu prezit po porode..a to som bola aj na 3D a vsetko bolo akoze v poriadku...a zrazu sa mi v sekunde zmenil cely zivot.Jedine co som mohla,bol cakat do porodu a cakat na to,ci malicka zomrie alebo sa lekari mylili.Nemylili sa,zomrela...ale kde pozeral ked mi robil ultrazvuk,ze si nic nevsimol...??? 😢

sisisek
17. únor 2008

devcata budu rada za kazdou odpoved nebo prispevek co sem date a nejak treba poradite nebo osvedcene rady jak otehotnite a tak treba to pomuze nam vsem ☹ ☹ 😉 tak se zatim mejte

tehulka4
17. únor 2008

stankatt, ano som priamo z TT...

poleva, ja som im tiez neverila, potom som zmenila dokiho, a ten ma ponahanal pov setkych vysetreniach a aj tak mi nic nezistili a teraz sa mi to podariklo..treba si najst niekoho hlavne s ludskym pristupom a odbornostou a bude to v pohodke..

sisisek, samozrejme ze sa to podari... 😉 niekedy sa musia stat skarede a zle veci, aby si potom clovek tu uzasnu a vybornu vazil omnoho viac... len treba vydrzat..a hlavne verit..

alionuska, ja som tiez menila lekara za ilavskeho..podla mna je uplne super..hlavne sa mi paci ten jeho ludsky pristup..fakt na nom vidis, ze dokaze vsetko preciti spolu so svojimi pacientkami..ja si ho iba veeeeeeeeeelmi chvalim... 😉 zlatko, je mi to straaasne luto..neviem si predstavit ze by som v 32tt zistila ze moje malinke vobec nezije.je tazke vyrovnat sa s tym, ked prides o tri aj ked len nazaciatku, ale uz takto neskoro, to by som asi nerozdychala... ☹ ale netrebazasa na vsetko a vsetkych zanevriet.tiez to nie je dobre, uz to viem..ale netreba sa bat toho co bude..drzim ti palceky nech ti to zajtra dobre dopadne..potom daj vediet..

alionuska
18. únor 2008

Tehulka4 ona mi v tom 32 zila a ja som ju musela yvnosit az do porodu 😢 az potom zomrela.Takze som mala v brusku moje milovane dievcatko,ktoremu sa nedalo nijako pomoct.To bola strasna bezmocnost.Ja tiez verim,ze to najtazsie a najhorsie obdobie je uz za mnou a teraz bude uz len dobre. 😉 Na dr.Ilavskeho mam taky nazor ako ty.Cize super!

poleva
18. únor 2008

alionuska to je strašné čo si napísala

bafik
18. únor 2008

Ahoj holky,kdyz tu tak procitam tyhle radky skoro si az rikam,ze to vlastne nikdy nejni jisty,jen se muzeme snazit byt co nejvice v poho a modlit se aby tentokrat to vyslo.Ja mam za sebou taky jednu smutnou osobni zkusenost a i prez to ze jsem si rikala,ze se na tenhle odkaz nebudu divat,nedalo mi to.Jeste nedavno jsem myslela na to jak to asi citi jine divky,kdyz po nejakem nevydarenem tehu prijdou znovu do jineho stavu a rikala jsem si jestli uz nahodou nejsem blazen,kdyz cekam mimi a misto abych se radovala se bojim,aby se to nezopakovalo,vlastne se bojim radovat!Bojim se ze se zase zklamu,nekteri miá rikali,ze si to tak jen privolavam,ale je to tak silne...
No a minulý týden jsem mela jit na geneticke vysetreni a myslela ze uz mi budou brat plodovou vodu a oni se jen divali na drobecka jak roste a jak vypada ...No a tyden jsem se pred tim strachovala,vycerpava lo me to a ani vychazky jsem nemohla dodrzet,jak to na me doma padalo ...
A kdyz mi rekli,ze je zatim moc brzy na plodovou vodu,tak jsem si prectavila to dalsi cekani a nakonec to vzdala.Rikam si co si tim pomuzu a navic mi jedna hodne dobrá znama dodala odvahu,rekla mi ze si mam s miminkem vic povidat hladit se na brisku a rikat si ze my to zvladnem.Neco na tom bude.A tak si rikam ze se stejne vdycky stane co se ma stat a tak to asi je nutne brat,jen je to tezke,kdyz jsou tu ty bolave vzpominky a uplne potlacit je asi nemuzem...
Taky vam vsem moc drzim pestičky a moc si preju aby tady zacolo bikat vice veselich smajliku a tohle se nám už všem vyhnulo !!!

tehulka4
18. únor 2008

alijouska, tak to bolo teda dost krute od lekarov, nech ta malinku vynosit a potom, ze koniec..nic..samozrejme ze bude uz len dobre..treba mysliet pozitivne.. 😉

bafik, tiez som tu tuto temu videla blikat uz davno, ale povedala som si, ze svojmu najvacsiemu strasiakovi s budem vyhybat velkym oblukom..ale nedalo mi to, vedela som ze na tom nie som sama..ze je kopec zien ktore maju podobne problemy ako ja, a ze je len na nas ci sa uzavrieme do seba alebo budeme spolu o tom debatit aj ked to tak strasne boli a tym si aj dodavat jedna druhej sily pre nove zaciatky..cloveka vycerpavaju najviac tie neustale myslienky co by sa mohlo pokazit a co sa uz pokazilo a neviem o tom..netreba na to stale mysliet.viem, neda sa to zakazat, nejde to, tiez sa aj teraz pristihnem ze na to sem tam myslim, ale zaklad podla mna je na to nemysliet stale..

sisisek
19. únor 2008

ahoj devcatka 😒 🙂 taK jak se mate.ja stale na prd hormony semnou cloumaj jak o zavod furt litam po internetu a hledam proc ale uz sem z toho tak zblbla a hrabe mi chvili prevlada stek ze se s manzou hadam jak o zavod a pak litost a bulim uz je toho dost asi vypnu internet aby me nesvadel kdyz koukam na nektery stranky tak sem uz beznadejny pripad vcera sem dokonce nasla kdo je po konizaci cipku tak uz spatne donosiva a sou potrebar udelat stehy a ja sem po tom co kdyz za to muze doktor fakt uz sem prastena obvinuju uz kazdyho a na poradnou vec se nedokazu soustredit a je mi porad bidne jeste nemam ani vysledky a uz obvinuju kazdyho ja se jen bojim co kdyz v zivote uz nebudu mit deti uaaaaaaaaaaa ja se snad zblaznim to boli aaaaaaaaaaach jo sem z toho spatna a nevim co dal a tak je mi zle tak se tady mejte hezky kdyby nekdo mrknul na tyto stranky stimto problemem budu rada za kazdou pozitivni odpoved holkyyyyyyyyyyyyyyy prosim dik a pa preji hezky den v ramci moznosti

alionuska
19. únor 2008

Ahojte kocky.Nemam pre vas ziadne povzbudive a utesujuce slova,lebo ani pre seba ich neviem najst!Vcera mi zas doktor povedal,ze mam nejaku cystu na vajecniku.A ja som si myslela,ze vsetko zle je uz za mnou a teraz toto.To cim si este budem musiet prejst? 😢 O babatko sa budeme moct posnazit az o pol roka,skor nie.Existuje na tomto svete vlastne nejaka spravodlivost?Akosi uz prestavam tomu verit...

tehulka4
19. únor 2008

sisisek, zlatko, ver mi ..este velmi vela ludi a dost dlho budes obvinovat...mne ked sa to stalo treti raz, necchcela som ani za nic na svete vyliest z postele..doma vsade boredel, telefon som nemohla nikomu dvihnut, lebo som stale revala ...stale som niekoho obvinovala..najskor lekaraov, potom, svokru, nasich, mangela v jednom kuse a nakoniec aj samu seba...znicilo sa mi manzelstvo a vsetky moje plany a sny sa razom stratili..trvalo mi skoro mesiac nez som bola ochotna vobec nejako zacat fungovat..ked som sa prehryzla tym opovrhovanim vsetkeho a vsetkych, prisiel dalsi problem, vyjst na ulicu a vidiet okolo seba tehotne a maminy s kocikom..to uz bol dalsi level toho ako som pripravena..samozrejme som pohorela a zasa som kazdeho obvinovala.A k comu to bolo vsetko dobre?? k nicomu.vela ludi ktorych som mala rada som stratila a dalsie straty som nechcela...viem ze jeto teraz tazke, ale ver mi, urcite to nejaky cas potrva, ale urcite sa najde nejaky sposob ako budes aj ty tehotna a teskat sa z kazdej navstevy u lekara..

poleva
19. únor 2008

tehulka 4 a kedy si zas otehotnela
budem rada ak napíšeš svoj príbeh
snád nás povzbudíš 😉

tehulka4
19. únor 2008

poleva, kedy??? v podstate ani samam neviem..malo by to byt nejak okolo 13.12...to mam akurat meniny, ale to viem ze nic nebvolo, takze bud par dni potom alebo predtym..teraz som v 10tt a tentokrat som sa rozhodla, ze sa to uz podari... 😉 v podstate cely mnoj pribeh som tu uz pisala aj ked rozkuskovany..vzdy som potratila v prvom trimestri, najskor v 5,potom6, a potom v 7tt, ale nikdy som miminku nevidela bit srdiecko.. ☹ tak si baby asi viete predstavit aka stastna som bola ked som isla k dokimu ze som pravdepodobne tehotna a hned som videla aj srdiecko..naozaj je to ten najkrajsi pocit.. 😉 ale je pravda, ze si to vyzadovalo velmi vela odriekania a vysetreni a hadok s mangelom..tristvrte roka som len chodila po lekaroch a ked mi n ic nezistili ,tak to bolo najhorsie..vtedy som sa bala co i len mysliet na tehotenstvo.potom sme zacali mat aj v manzelstve krizu, ktora v podstate trva dodnes.nie ejto az take brutalne,ale nebude to uz nikdy ako predtym...ale som tehotna a konecne budem mat to po com som tak strasne dlho tuzila..dietatko a nikto mi ho uz nikdy nebude moct vziat.ano najlepsia terapia pre zlomene srdce a smutnu dusu je dietatko, teda aspon v mojom pripade...ale takisto netreba ani zabudat na to, ze dietatka nikdy nepridu do smutneho bruska....takze baby, okamzite zacnite pozitivne mysliet..nezostavajte sa utapat v smutku..je to ako alkohol, pomaha akurat v tu chvilu, ale zivot ide dalej a vy musite bojovat o svoje miminka..su to nasi anjelici, ktori davaju na nas pozor a ked uz vedia, ze ich potrebujeme najviac tu, tak sa vam ulozia v brusku. 😉

poleva
19. únor 2008

tehulka 4 ale myslím po poslednom potrate kedy si otehotnela ?
a akú máte krízu ? asi že si veľmi chcela bábo či nie ?
ak chceš napíš, poteším sa

tehulka4
19. únor 2008

poleva, posledny potrat som si zazila v marci...takze skoro pred rokom..u nas nastal zlom, ked mangel zacal byt sebecky a navyse vtedy ked som ho najviac potrebovala po tom poslednom potrate, tak sa tvaril ze tu ani neni a jeho sa to netyka, cize pomoz si ako vies ale odo mna nic necakaj.to zene velmi nepomoze, a potom som zistila ze ma nejaku inu..boli tam aj ine veci, ale to sa jednoducho niekedy stava, ze to zlyha..

poleva
20. únor 2008

a už je to ok ?

sisisek
20. únor 2008

ty pocity to obvinovani to vychazeni a tak jak sto popisovala vsecko souhlasi kazdyho obvinuju presne nechci ven mezi lidi nechci do prace a tak presne tehulka ☹ ☹ je to asi blby se zeptat tak si si nasla jinyho nebo se to mezi vami srovnalo kdyz cekas ted.jo stava se dost veci a o dost clovek prichazi ale asi to tak ma byt hlavne ze se to tak povedlo konecne ze uz je to 10tt tak ted uz to bude jen lepsi vid ja se bojim zas otehotnet vcera sem bombardovala doktora otazkama pres telefon jestli mi rekne proc a on ze stejne delaj jen to jestli tam je nejaky zanet a tak vic mi nerek tak sem mu rakala o tom konizaci cipku a on ze to stim nesouvisi pritom tady to psali pak sem mluvila s kamaradkou a taky mi rekla ze by na to to nemelo vliv ja uz nevim komu mam verit pristi tyden du zas k doktorov chci mit miminko ale bojim se 2krat sem mela zamlkly t a vyslo to na po treti to mimodelozni nepocitam a ted co kdyz se bude opakovat zase to zamlkly paneboze ja mam takovy strach jedna kamaradka me utesovala s tim a maj to v rodine ze potratila 11krat a ted maj zdraviho kloucka rikaj medicina de ku predu dokazou ledacos ale jestli nam pomohou to clovek nevi sam jo mame to devcata tezky vid alionusko musime se s tim poprat ja bych taky chtela miminko hned aleco mi reknou nevim pak dam vedet ty nas tehulko 4 prubezne informuj jak u tebe probiha tt a chcem slyset jen to dobry ju

poleva
20. únor 2008

sisisek ty si 10 tt ?
nemysli na zlé ja som myslela a dopadlo to katastrofálne

sisisek
20. únor 2008

poleva ja sem ted tri tydny po revizi delohy vis byla sem ve 20tt a probihalo vse vporadku a pak tohle bylo to rychli vis a pred ti sem byla v 6tt a to se nevyvijelo pak v 9tta tam prestalo bit srdicko a 1mimodelozni a miminko si prejem moc ale nevychazi to a stale ted hledam odpovedi a mam spoustu otazek proc a dusicky co zazily neco podobnyho a stale bojujou o ten uzlicek kterej je to nejcenejsi a co ty

poleva
20. únor 2008

ale si teraz 10 tt ?
ja som po kyrete dnes je 38 deň

sisisek
20. únor 2008

ne nejsem sem ted18den po revizi delohy vis nic ted necekame

poleva
20. únor 2008

aha,,, bože aké smutné
ja som 38

sisisek
20. únor 2008

a ty kolikratv si o to prisla je to blby vid taksnad nam to priste vyjde vid 😀 🙂 moooooooooooc bych si to prala je to takhle naprd porad cekam na 1kramky po tom tak sem zvedava pak uz bude lip teda doufam a bude to uz lepsi zacina byt krasne taj´k snad se budeme citit lip budete se pokouset o dalsi mimi a kdy hnedb nebo az dyl mi chceme hned teda jak dopadnou vysledky a co nam reknou doktori tak snad no

poleva
20. únor 2008

ja raz ... pred 37 dnami
a teraz tiež čakám mrchu

elenita
20. únor 2008

poleva, prepac prosim....ale vidi sa mi, ze sa moc upinas na toto stratene dietatko....ale tak sa Ti to druhe asi tak skoro nepodari ☹ . Nam povedali pri tychto detickach, ze som potratila a ze musim ist na kyretaz...takze viem si asi predstavit, ako si sa citila a ako sa citis, ale zivot musi ist dalej...hoci u nas sa ukazalo, ze sa doktor mylil...a dopadlo to stastne...

poleva
20. únor 2008

ved na to tu je téma