Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

tehulka4
20. únor 2008

sisisek, viem ze asi veeeelmi tuzis po babatku, ael zlatko ja by som tiodporucala po viacerych potratoch urcite pockat aspon pol roka..ono aj ta maternica je velmi oslabena a musi sa dat trochu dokopy, tak sa prilis neunahli,leboo to moze dopadnut presne tak isto ako naposledy..

poleva
20. únor 2008

ahoj tehulka 4

tehulka4
20. únor 2008

poleva, ahojky..co mame nove????

poleva
20. únor 2008

ale elenita mi napísala že sa na to zameriavam ako na potrat
ale však to je normálne
ved načo tu je téma

elenita
20. únor 2008

poleva, tu je tema, co sa vola Tretie nepodarene tehotenstvo........ja Ti uz nebudem pisat nic.........................snazila som sa byt maximalne taktna, ale Ty si nechces nic pripustit................................... 😔

poleva
20. únor 2008

vieš čo nechajme to tak...

tehulka4
20. únor 2008

kocky time-out.....

elenita, tato tema tu bola vytvorena pre kocky ktore si presli asi tym najhorsim co v zivote zeny byt moze - prist o dieta..nezazila si to uplne ani raz,chvalabohu..nepriala by som to nikomu..ale nevies teda uplne pocitit ako sa to TAZKO preziva.

poleva, uber plynu, elenita to zle nemyslela..chcela tilen povedat, ze by si si to nemala az tak pripustat, ze sa treba pozerat aj dopredu, kde sa ti urcite raz podari byt tehotna...

elenita
20. únor 2008

tehulka, ja som pisala, ze mne povedali, ze som potratila, a nechali ma v tom dva dni.........takze trocha o tom asi predstavu mam............
no ale dik, aspon Ty si trocha pochopila, o co mi asi islo....nikoho som samozrejme nechcela urazit........

tehulka4
20. únor 2008

elenita, teraz to neber osobne,ale ty si v tom zila dva dni, ja ti neberiem a dokonca ti verim, ze si si zazila svoje ale si v 21tt a o deti si neprisla..mne tiez nebude nikto vraviet ked som si tym presla trikrat, aby som si to tak nebrala, a hlavne ak je to niekto kto to naozaj nezazil ani raz..viem ako to bolelo a viem ako tazko som sa z toho dostavala, viem ze aj poleva potrebuje trochu casu na to aby sa s tym zmierila.nikdy sa to nezahoji ani za tyzden, ani za mesiac, ani za rok..je v pohode, ak je smutna a mozno si to prilis pripusta,ale je to normalne a spravne.kazdy mame svoj sposob, akym sa cez to dostavame, tak jej nechaj ten jej...

elenita
20. únor 2008

ok, som ticho, lebo ma tu zlyncujete 🤐 A mat rizikove tehotenstvo s neustalou moznostou potratu alebo predcasneho porodu tiez nie je to prave orechove😝 (ako to mame my.......)
Ano, mate to tazke, vysporaduvajte sa s tym svojim sposobom......ja do toho tak nevidim a nie som psycholog, len som si naozaj myslela, ze pomoze vidiet buducnost optimisticky......
tehulka, ak som spravne pochopila, a Ty si teraz v 10tt, velmi drzim palceky, nech to dobre dopadne 🙂
a aj vsetkym babulkam z tejto temy, verim ze vsetky coskoro budete mamickami...

tehulka4
20. únor 2008

elenita, nie, nikto nikoho nezlincuje..nebojaj sa..tiez som na rizikovom a tiez sa stale bjim, takze viem o com je aj tato strasnka...ja som v podstate stale tiez iba na zaciatku a stat sa moze este straaaaaasne vela, ale snazim sa mysliet optimisticky...
viem, ze si to nemyslela zle, viem ze si nas chcela podporit, ale urcite NIKDY nehovor zene ktora viackrat potratila, ze vies co to je..nevies..takuto zenu dokaze pochopit iba druha, ktora to zazila tiez.to je akoby si drazdila byka cervenou..netreba rany, ktore este stale bolia zasypavat solou..kazdy psycholog, ti povie ze tu ti nikto nepomoze, musis si pomoct sama a prejst roznymi stadiami..treba to nechat trochu preboliet,lebo zahojit sa to nezahoji nikdy..
ano som v 10tt,ale to neznamena ze som za vodou,ale aj tak velmi pekne dakujem..
viem, ze nie som jedina,ktora si tym presla,a preto verim, ze kazda co tu pisala, pise a bude pisat, sa toho svojho vytuzeneho sna docka..

alionuska
20. únor 2008

Kocky,kazda z nas si to svoje peklo preziva tak ako vie.Nehadajte sa.Tehulka4 ma pravdu,ze to ze zena pride o dieta sa nikdy nezahoji.Bude ti stale v nasich mysliach a vzdy nam bude clivo,za babatkom,ktore nemozeme drzat v naruci,ako ine zienky...Ale treba sa s tym naucit zit,lebo to by sme cele dni len plakali a trapili seba a svojich blizkych.Musime mysliet na to,co bude a verit,ze to bude uz len lepsie a neumarat sa tym,co zle nas postretlo v zivote.Ja tiez nie som psycholog,ale je to to najlepsie co pre seba mozeme urobit.Chce to vela sily a odvahy,postavit sa takemu osudu,ale da sa to.Musi byt lepsie a aj bude.Ja tomu aj napriek svojim nezdarom stale verim.Tak verte aj vy!!! 😉

tehulka4
21. únor 2008

alionuska, samozrejme ze tomu verime,urcite ani poleva nebude trapit seba a ani svoje okolie stale, ja len tvrdim, ze potrebuje na to nejaky cas aby sa s tym vyrovnala..na smutku nie je nic zle...ked sa z toho dostane, bude nadalej optimista a verit ze aj jej tam budu nejake tie tt pri mene svietit.. 😉

sisisek
22. únor 2008

ahoj devcata tak sem koukala co se to tu deje behem chvilky 😲 😅 devcata vite prece zkratka to boli to vime vsicky a kazdej se s tim musi poprat prece a jit dal ale nikomu to trva dyl a nekdo to zvladne a vy se tady devcata hadate no tak musite byt v pohode prece ne mi nabirame silu na dalsi pokusy jak se jinak devcata mate a co delate pred nami vikend co budete delat a to ma byt krasne to bude neco vite tady sou stranky myslim na to aby kdo to prozil se mohl popovidat a ty kteri sem chodo podrzet a povidat o tom a cim vic nas tu bude a budem se sverovat svi problemi starosti tak to tady budem resit prece spolecne je nas tady vic a vime ze na to nejsme sami tak hlavy vzhuru zivot je krasny a mi sme uz tu tak se prece musime snazit ne tak se mrejte krasne a klidek devcata 🙂 😉 😀

sisisek
28. únor 2008

holky co se deje takovy hezky pocasi a zadny novy prispevky jak se mate co delate je tu nekdo kdo nove otehotnel po pokusech holky piste ty radostny zpravy nebo jen i o snazeni se rozepisete pak utichnete to nedelejte prece 🙂 ☹ 😀 😀

poleva
28. únor 2008

ja už len mesiac - teda 5 týždnov a snažilkujeme...hurá
tutot môj príspevok 😀

veva1
28. únor 2008

poleva napisala by som budm na vas mysliet o 5 t,ale aby si niekto nemyslel ze som divna,tak vam len drzim palce 😀

poleva
28. únor 2008

veva1
super 😀

majinka2
28. únor 2008

sisisek : tak jedna pozitivní zprávička pro tebe, já minulý rok potratila v 8tt , přestalo nám tlouct srdíčko a v červnu 2007 jsme musela na kyretáž.......hned v říjnu se nám podařilo znova a zatím vypadá vše ok..........ale ten starch je tu pořád a velkej , to už asi nezmizí...........takže vám všem moc a moc držím palečky aby se co nejdřív podařilo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

veva1
28. únor 2008

maji vsetko dobre dopadne 😉

majinka2
28. únor 2008

všechny musíme věřit 🙂

sisisek
10. bře 2008

to je fakt vsecky musime verit ze to bude jen dobry taky budu verit ted uz mam po 1m po ukonceni tak jen vysledky jak dopadnou a uvidime co bude dal a jak dal budem co podnikat je to zivot a je tezkej je to fura ho takhle jen vlacit co devcata vsem co tehulkujete preji jen to dobry a co se znazej tak hura do toho

majinka2
10. bře 2008

sisisek, ty jsi tu dlouho nebyla , tak už máš měsíc po ukončení,co ti dělali za vyšetření?????

betina
10. bře 2008

zdravím vás,

prosím, nezlobte se na mě, asi budu mít hodně hloupý dotaz, ale doktorka mi to jaksi nesdělila. Jsem ted v 10 týdnu, jenže se zdravotníma problémama. Mám celkem hodn křeče v břichu, následně průjem. Na průjmy jsem trpívala vždycky, ale tyhle křeče jsou úplně o něčem jiném. Navíc jsem už dvarát měla jasnou krev (ne ve stolici). Chtěla jsem se zeptat a trhá mi to srdce, jak poznám, že jsem přišla o miminko samovolně?
jeden potrat ale ne samovolný za sebou již mám

nezlobte se na mě, že se tak hloupě ptám, ale doktorka mi na tento dotaz neodpověděla

Moc vám držím pěstičky, aby všechno vyšlo, aby se miminko povedlo a hlavně aby bylo zdravý a vy taky!!!!!

sisisek
14. kvě 2008

ahojky tak jak pokracujete devcata ja stale nic vsecka vysetreni vporadku u me i manzi tak nevim muzeme na to skocit zrejme to bylo odberem plodovy vody nevim jestli mame silu dal pokouset stesti ja bych si to prala ale pocasi tak uz je docela lip i kdyz u vnitr sem vyprahla jak sahara bez duse a zajmu bez niceho jen tak prezivam jak se da prace a zas prace nevim jak to dopadne mam strach je uz krasne o asi sem prehodila par pismen ale co a co vy jak se dari vam vsem je tady nekdo novi tehulkovi nebo ne co stale devcata delate tak si uzivejte krasnyho pocasi devcata pa

jana.jaro
15. kvě 2008

ahoj sisi,přečetla jsem celé toto téma a mám naprosto stejné pocity jako většina.Naprostá beznaděj,depky,nemůžu to nějek ovlivnit.Mám totiš po hluboké kon.čípku(měla jsem nález na čípku,tak je tet jen 2,5cm velký)Ale prý můžu donosit mimi,a to s ryziky.Tak mám tet po druhém zamlklém tehu první v 7tt a to druhé jsem měla samovolný potrat hned v začátku 3tt.Nemám sílu na něco dalšího,ty dvě mě úplně složili,připadám si jak krypl.Obdivujem statečnost a sílu těch co mají po třech,po čtyřech...

tehulka4
16. kvě 2008

caute kocky....no takze hlavu hhore..leto sa nam blizi..urcite na to nemyslite a vypadnite niekam na dovolenku apson na nejaky predlzeny vikend a potom ked pridete take oddychnute skocte na to...naozaj aj ta dovolenka dost pomaha...telo sioddychne od stresov a ja aj odporucam vycistit telo..ist za nejakou bylinkarkou alebo odbornickou a doobre precistit organizmus.. ja verim ze potom sa vam to uz urcite podari a budete take stastne a vysmiate tehulky, ze az.. moc moc moc drzim palceky a myslim na vas..takze budeme mat chlapca a velmi sa nan teskame..a tiez sa kazdy den bojim ci je vsetko v poruidku, ale to po 3potratoch bude uz kazda..

marianka28
16. kvě 2008

ahojte zienky...prave som docitala celu tuto temu a obdivujem vsetky co sem napisali,ja som 12 dni po cisteni - zamlkly potrat - stalo sa mi to prvykrat a dufam,ze aj posledny...mam zdraveho devatrocneho chlapca a vsetci sme sa uz tesili na druhe,malo sa narodit na nase 10. vyrocie svadby v novembri.Fakt obdivujem zeny,ktore to zazili viackrat,ja sa z toho dostavam velmi pomalicky a pri dalsom tehu sa budem neskutocne bat,ze sa to zopakuje...Ale mam problemy so stitnou zlazou [pri malom som nemala],takze ako som bola predvcerom na kontrole,doktorka mi povedala,ze to musime odsledovat,bude mi robit nejake vystrenia ked dostanem 1.ms...Tak len dufam,ze sa najde problem a prelieci ma...Babenky drzte sa,prajem vela vela sil a zdravia,nech nam to uz dopadne vsetko dobre...

nefertitka
26. kvě 2008

Ahojte, aj ja som akurat docitala vase prispevky a o potratoch, citam o tom vsade, mam za sebou podobny osud, prvy krat som potratila v 6.tyzdni, potom sme sa vyse pol roka snazili a znova som potratila v 8. tyzdni, bol to hrozny zazitok, po dvoch tyzdoch v nemocnici, kde mi vraveli jeden den po ultrrazvuku, ze vsetko bude ok, na druhy den, ze to ok asi nebude, na treti den tomu znova predsa len dali sancu, na stvrty zas nie a tak dalej, nakoniec usudili, ze teda babu nebije srdiecko, ze ma musia vycistit, ked som prisla domov, o tri dni som zacala krvacat ako z vodovodu, sla som na pohotovost a museli ma v tu noc znova cistit, bola som v tom , ze do 24 hodin pojdem domov, ze uz mam konecne tieto utrapy viac menej za sebou, ale zistili, ze mi stale nieco zostalo v maternici a chceli ma cistit znova 😕 . Nakoniec, ked som odmietla, riesili to injekaciami na stahy maternice a infuzkami, az po dalsich dvoch tyzdnoch bolo konecne vsetko vonku. A to nevravim o bolestiach, ktore som mala. Povedali nam, ze sa mozme zacat snazit po pol roku, lenze tam mi zistili izlu cytologiu, sla som na konizaciu krcka maternice a po dvoch mesiacoch, ako nam bolo povedane sme sa znovu zacali snazit. Nejak to uz neslo, brala som aj clostilbegyt, nepomohol, tak sme sli s manzelom do centra asistovanej reprodukcie. zistilo sa, ze konizacia nepomohla, je to tak ako to bolo aj predtym, ziadna zmena, doktorka z centra ma poslala na Heydukovu, kde mali potvrdit, ze mozem aj napriek tomu tehotniet, ani som sa tam nedostala a teraz som zistila, ze som tehotna, v 6. tyzdni. Strasne sa bojim, dva potraty za sebou, odrezane z krcka (co moze v tehotenstve robit problemy vraj), zla cytologia .... Kazdu chvilu chodim na zachod a sledujem, ci nahodou nekrvacam, uz mi z toho sibe, predstava, ze dieta donosim je pre mna podobna ako vyhra v loterii. Cize nedosiahnutelna. A inak, co som tu citala radu, ze chodte niekam na dovolenku, naozaj to pomaha. Ja som vsetky tri razy otehotnela mesiac po dovolenke pri mori. Inokedy sa proste nedarilo, bolo mi dokonca povedane, ze nemavam ovulaciu, ze mi nezreju vajicka, no a som znovu po dovolenke tehotna. Len to tak dotiahnut dokonca, taka by som bola stastna....je to nespravodlive, mojej kamaratky sestra je fetacka ako hrom, a porodila dve deti, ktorym nic nie je, keby som ju nepoznala, neverila by som, ale som toho svedkm. Mam zacat fetovat, aby som donosila a nemala taketo problemy?

lukin
26. kvě 2008

Je hrozné to, co čtu ☹ Je až s podivem, kolik žen potrácí ☹ Vůbec nechápu. Přeju vám moc síly překonat to a úspěšné těhotenství, které jistě bude.