Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

tehulka4
26. kvě 2008

nefertitka, zlatko...viem ze to boli a viem ze ten strach budes mat stale...nie ej to pravda, ze po 3 mesiacoch budes vpohode....jednoducho ten strach bude staaale v tebe... ja mam tiez po 3 potratoch a toto je moje 4 tehotenstvo...neviem akym zazrakom sa nam to dari, ale zatial sa to dari... 24tt vyzera dost povzbudivo..ale tiez kazdy raz ako idem n wc tak pozeram ci nekrvacam, alebo ci nie je nejaky problem..ked maly nekopka, hned som v strese ci je vsetko ok a podobne... to ze to potrebuje cas, ti hovori asi kazdy, hlavne sa nepoddavaj uplne myslienkam, ze teru to bude take iste ako to bolo aj predtym...treba si povedat, ze tentokrat to uz zvladnete.. drzim palceky...strasne moc...
a inak drzim palceky kazdej z vas, ktora mala podobny osud ako my...verim, ze raz sa to uzrcite musi podarit kazdej z nas...

nefertitka
31. kvě 2008

Dakujem tehulka4.....drzim ti palce, velmi....
Boli ste aj na nejakych vysetreniach po tych troch potratoch?Zistili vam nieco? Co bolo ich pricinou?Ja sa uz do nichoho nepohrniem, kym sa nezisti pricina, nemam uz nato sil

nefertitka
31. kvě 2008

a ozaj, nemala si uz v tomto tehotenstve ziadne problemy s hnedym vytokom alebo podobne?

tehulka4
31. kvě 2008

nef, porobili nam vsetky mozne vysetrenia a nezistili absolutne nic..to bolo po druhom potrate, takj si clovek myslel, ze by uz malo byt vsetko ok, a vidis, nebolo..teraz je zatial vsetko tak ako ma byt...klop klop...ale tiez kazdy den trpnem ci sa nahodou nieco nepokasle....tiez som na to nemala sil, ale clovek si povie, ze mat vlastne mimi niekoho kto ta bude vzdy lubit nech sa deje cokolvek je omnoho silnejsie ako ten pocit, ze uz nevladzes..ja hlavne odporucam dat si porobit vsetky mozne vysetrenia, a cez leto si poriadneoddychnut, potom zacat s nejakou ocistnou kurou pre organizmus na precistenie a potom sa zacatsnazilkovat..a stale nemysliet na to, kerdy sa to konecne podari, lebo ako viempodla seba, pride to vtedy ked to clovek najmenej caka..drzim ti palceky..a nebojaj bude to dobre..

nefertitka
2. čer 2008

Ano, urcite si dam porobit vsetky vysetrenia....snad niekto na nieco pride...ono ja som stale tehotna, caka sa co bude dalej, len mam stale ten hnedy vytok, dokonca som si napapieri nasla uz aj cerstvu krv, takze tomu moc nadej nedavam...srdiecko ale este v sobotu (utekala som na pohotovost) bilo...nechapem....odkial ta krv?

tehulka4
2. čer 2008

nef, nemozes tam mat nejaky hematom alebo nejaku prasknutu cievku????inak, niekedy zena zo zaciatku spini, a to najma vtej dobe ked sa tam drobco uhniezduje...inak moja sestra je teraz uz v nejakom 12tt..tyzden bola doma n pn-ke, lebo zacala spinit a potom supajdla rovno do nemocky...tam bola mesiac, tam jej aj zistili ze ma hematom..inak segra potratilatiez 2krat, takze tiez je teraz zo vsetkeho vystersovana..a ty si v ktorom tt teraz???hlavne sa nestresuj a hned nemysli na zle...nenatahuj sa a pokial mozno vela nechod, maximalne tak na wc, nespavaj an bruchu a maj nohy vylozene...oplati sa to...

nefertitka
2. čer 2008

No ked som sa na tieto moznosti pytala lekara, tak povedal, ze on nevie, ze iba treba cakat a brat lieky. Ze to moze byt hocico. Taze tak nejak. Aj ja som doma na PN-ke, lezim cele dni, beriem 3x denne duphaston a aj napriek tomu stale spinim. Vo stvrtok idem na ultrazvuk, tak som zvedava. No mala by som byt v 7tt, ale podla ultrazvuku je to o styri dni mesnie. Ja uz asi zosaliem z tohto celeho. A to ju poslali do nemocnice kvoli tomu spineniu? Ja som bola uz tri krat na pohotovosti a dva krat u svojho lekara a nikto ma nikam neposiela, dokonca ten lekar na pohotovosti povedal, ze lezat mozem aj doma. No radsej doma, ako tam....no tak pevne verim, ze sa mimco uhniezduje🙂))))

tehulka4
2. čer 2008

nef, a to co mam za brzdosa lekara??? akoze on nevie?? a kto to ma vedeit ak nie on?? ved ten hematon aj nejaka cievka je na uzv vidiet....tak co teda pozeral??? televizne noviny???len lez...nic tym nepokazis..inak na zaciatku pre istotu som aj ja vyfasovala od mojho dokiho duphaston..samozrejme hned aj vitaminy sk. B 2 krat denne a kysleinu listovu kazdy druhy den..a samozrejme calibrum.....no o 4 dni mensie, to nie je zle...ale aj tak sa to bude este mozno upravovat velkostne, ale potrebujete najskor vyrast.. 😉 segra tiez zacala spinit a to ju jej doki nechal v pohode tyzden doma....ona medzitym bolo aj na pohotovosti, ale tam maju taky pristup ze pokial nie si aspon v 12tt tak musis iba cakt...a s tym lezanim mal v podstate doki pravdu, aspon s mojich nemocnicnych skusenosti, jelepse lezat doma akov nemocke..tam ta iba zbytocne chytaju depky a podobne blbosti, ale zasa ak by to niecomu pomohlo, tak by som aj ja lezala...uvidis co bude vo stvrtok..to by uz malo malinkemu bit aj srdiecko, takze to uz bude zasa dalsi krok k tomu, aby ste boli v pohodke...ja idem tiez vo stvrtok na poradnu, tak budem na teba siiiiilno mysliet...a nebojaj, urcite to bude uz konence dobre..

nefertitka
3. čer 2008

No ved ja som sa pytala lekara ci to moze byt prasknuta cievka, alebo ten hematom, alebo ze co to moze byt a on ze ci som studovala gynekologiu...hm...(to ten lekar na pohotovosti), on proste nevie a hotovo, moze to byt hocico. No kedze mi nic nepovedal ani o cievke ani o hematome, tak to asi nebude ono:( Ja som rada, ze lezim doma, pamatam sa, co to bolo naposledy, fuj, nechcela by som to znovu absolvovat. Dakujem, aj ja ti drzim palceky, ale uz to u teba naozaj vyzera byt na dobrej ceste, kedze si uz v takom vysokom stadiu tehotenstva. No som zvedava vo stvrtok na to srdiecko....ked mu bude bit a nenajde ziadnu cievku ani hematom, tak uz naozaj neviem

tehulka4
3. čer 2008

nef, aj tak sa mi to s tym lekarom nezda..bud to tam je alebo nie...a nestudovala si, ale je to tvoje telo a nie si blba aby si nevidela ze nieco nie je tak ako ma byt...hentakych "odbornikov" zboznujem..mudry ako radio jerevan, ale ked sa spytat absolutne nic nevedia...niekdedy ma fakt dost prekvapuje a zaraza postoj lekarov k pacientkam.. hlavne takych co su v nemocnici..ti to beru ako pasovu robotu a neberu ohlad na pacientky..ja nie som ziadna rozmaznana babika, ale tiez som si musela robit poriadok ci uz s lekarom alebo sestrickami alebo aj s obycajnou upratovackou ked som lezala v nemocke..a to som povedala, ze je uz ozaj vrchol vsetkeho...zlatko, tak ti silno silno drzkam prsteky a daj vedeit ako si dopadla..som zvedava aj za teba.. 😉 a medzi nami dievcatami, ja sa bojim aj teraz ci to pojde vsetko tak ako by malo...zasa 25tt nie je az tak vela...ale tak vytesujemsa z kazdeho pribudnuteho tyzdna.. 😉

lidus30
3. čer 2008

ahojte babulky.
ja som tiez po 3 missedoch ☹ a v auguste-septembri, ak vsetko dobre pojde by som rada otehotniet znova....
nefertit, drzim ti palce, viem aky je to pocit byt v neistote... budem na teba mysliet vo stvrtok! dufam, ze to dopadne dobre 😉
tehulka, tebe gratulujem ku krasnym 25 tt!!! vela stastia 🙂

nefertitka
3. čer 2008

Dakujem Lidus, a ja dufam, ze bez problemov otehotnies a uz konecne aj bez problemov donosis...

tehulka4
3. čer 2008

lidus30, dakujempodobne aj ja....a tiez verim, ze tento rok, konecne vsetky babulky, ktore by chceli mat mimi uz budu aspon tehotne.. 😉

tehulka4
4. čer 2008

nef, na zajtra ti drzim palceky...dufam ze sa tu stavis a das vedeit ako sa vam s drobcom dari...

tehulka4
5. čer 2008

nef, stale si tu nebola???? dufam ze nic zle s nedeje...myslim na vas obocj a drzim vam palceky..daj o sebe a mimi vediet...

nefertitka
5. čer 2008

Ahoj, no uz som naspat od lekara, nekrvacam, nespinim momentalne, srdiecko bije, ale je to nejake prtave, posledny menzes som mala 18teho aprila, tehotenska kalkulacka mi vyhodila, ze by som mala byt 6+6, kde by plod mal byt velky okolo 11-13mm a moj je velky len 5mm:( to preco? Lekar sa nechcel vyjadrit nejak k tomu, vraj mam o dva tyzdne znova prist...inak to vyzeralo ako taka mala prtava hrusticka;))

lidus30
5. čer 2008

jeeeeee, tak to je super nie? bije mu srdiecko, tak je ok. 🙂
mam pocit, ze ten tvoj doktor, sa nejak nechce vyjadrovat k nicomu 😠 ak nespinis ani nekrvacas, tak je dobre, hlavne bud tie dva tyzdne v klude
tešim sa s tebou! 😀

nefertitka
5. čer 2008

dakujem, a co ta velkost plodu? 😨 co ked sa zle vyvija?preco je to o plovicku mensie, ako by malo byt? 😕 Inak akurat som sa dorozplyvala nad tvojimi fotkami z ultrazvukov v albume;) dufam, ze aj ja take budem mat 😀

nefertitka
5. čer 2008

jej teraz som nasla zas iny clanok: 7tyden:
Pokud vás v tomto týdnu čeká potvrzení těhotenství ultrazvukem, uvidíte, že embryo je nyní až 8 mm dlouhé. Mohou vás trápit těhotenské nevolnosti. Miminku se vytváří obličej, společně s orgány čichu, zraku a dolními končetinami.
Takze teraz neviem ake ma byt velke, vsade pisu ine...hm

lidus30
5. čer 2008

no tak sa nad tym netrap! nech si rastie, no a co ked pomalsie... podla tohto clanku je to len o 3 mm tak to co ti povedal doki, si nevsimaj. 😉

nefertitka
5. čer 2008

Jaj tak sa netrapim teda;) iba trosku🙂) stale mi nejde do hlavy to spinenie a krvacanie...no snad to neskonci uz tento krat potratom.... este si neni na dovolenke?🙂

lidus30
5. čer 2008

este nie, az posledny julovy - prvy augustovy. este musim na tu hormonalnu liecbu 😒
to spinenie nechaj uz tak, zatial kym je dobre. mohol to byt ozaj len nejaky hematom, ktory sa vstrebal.... ked ti je dobre, tak mysli na nieco prijemne 🙂 ziadna stres nalada 😉

nefertitka
5. čer 2008

snazim snazim🙂 zas do mna trochu vliali nadej, tak dufam, ze sa to nepokazi, to je hrozne, co ma zena so psychikou, ked uz prekonala nejake potraty...fnuk ☹

lidus30
5. čer 2008

neboj nic! dobre bude! vsetky potrebujeme obcas povzbudit! a zvlast po takomto zazitku. aspon vies, ze nie si sama (co je na jednej strane smutne, ale na strane druhej, ta mozme pochopit a dobit energiou 😀 )

nefertitka
5. čer 2008

Tak veru🙂 pravdu vravis.... ale niekedy by som najradsej posunula cas, aspon tak o 9 mesiacov dopredu 😀

lidus30
5. čer 2008

t je pravda! ale to sa neda 😀 😀 😀
daj vediet ako dopadnu vysetrenia 😉

tehulka4
5. čer 2008

ahojky nef... 😉 no vidis, vsetko je v poriadku...inak sa mi teraz netazilo behnut do obyvacky a pozriet to v mojej mudrej knihe.. mam ju aj v albume..v 7tt vase dietatko meria od hlavicky po kostrc 4 až 5 mm...a to je citovane odtial, a podla mna to bude pravda, lebo aj ja od zaciatku ide podla tt a velkosti a vzdy mi to sedelo, takze, doki je podla mna na h...o a treba si anjst niekoho ineho, kto sa bude s tebou normalne bavit..je dolezite aby si vedela co je vobec s tebou a aby nieco nezanedbal, co by mohlo viest ku komplikaciam..takze hlavne bud v pohode a oddychuj, za chvilku ti zacne byvat zle takze teraz budes este rada ze mozes vobec zit.. 😉

nefertitka
6. čer 2008

Tehulka ani nevies ako si ma potesila s tou velkostou plodu 😀 . Kujeeem🙂 A k tomu lekarovi, ja som ho praveze teraz zmenila, mala som dvoch predtym a obaja boli na prd, no a teraz chodim k tomuto, bola sm unho 3x a nejak sa mi nepaci jeho pristup...najhorsie je, ze si nemozem menit lekarov ako na beziacom pase, tusim sa to da len raz za pol roka....tak myslim, ze tam musim ostat, minimalne toho pol roka...to je hrozne tazke v dnesnej dobe najst dobreho lekara na Slovensku, vsetkych kamaratok som sa pytala na ich lekarov, potrebovala som niekoho odporucit, nechcela som ist z kaluze do blata, no a kazda jedna mi povedala, ze toho svojho mi neodporuca, ze s nim nie je spokojna. Zacne mi byvat zle? 🤐 ...jezis ja tak neznasam zaludocne problemy a vracanie, fuj..pomooooooooooc. Inak teraz mam dojem ze mi total vsetko smrdi, fuj. Najlepsie sa citim len ked vystrcim hlavu von z okna.

tehulka4
6. čer 2008

nef, ked is zavolas na poistovnu tam ti budu vediet povedat presne,ale myslim, ze sa to da nejak obist toho pol roka..je fakt uuuplne o nicom aby si hodila k niekomu kto je na prd taktiez..teraz potrebujes trochu iny pristup..ked chces mozem sa ti aj ja u nas v septembrovkach popytat nejakych kociek ku komu chodia..u nas su baby so svojimi lekarmi spokojne a preto si ymslim, ze najst dobreho dokiho nemoze byta z taky velky problem..a hlavne nie v BA...a co sa tyka velkosti drobca, tak vidis, ze je to v poriadku.. ja tej knihe vcelku v tomto verim, lebo ja som isla podla velkosti tiez presne podla tych tyzdnov co uvadzali..noo, mne zacalo byvat zle od nejakeho 7tt a tiahlo sa to do nejakeho 15tt..a to som napr. maso ani citit, banany este teraz nemozem...a mozno ta tieto neprijemnosti obidu..nie kazdej byva zle.. 😉

nefertitka
6. čer 2008

No ja mam ten dojem ze prave v BA je problem zohnat dobreho lekara...no asi som len mala smolu doteraz...neviem, no snad ma to obide, nechcem aby mi byvalo zle 😅 . Stacia mi tie pachy co mi vadia, byvame s muzom zatial v podnajme, kde je vsetko stare, stary koberec, nabytok, vsetko, citim tu nechutnu zatuchlinu, pekne sme povedali majitelke, ze aspon ten stary koberec smradlavy vymenime a pekne za jej peniaze, ved pochybujem, ze by jej sem niekto siel byvat, keby to tu videl, myslim ten koberec a tak...takze ideme ment koberec, okno a zachod, snad to nieco pomoze, sranda je ale, ze doteraz som to fakt az takto necitila a to sme tu uz dva roky, no a este tu budeme rok a pol, kym nam postavia byt...to bude novostavba, tak sa tesim, ze tam vsetko budeme mat nove a ciste, neviem sa dockat. Inak vraj ked zena caka dievcatko, byva jej viac zle, ako ked caka chlapca, vraj ten plod dievcata vysiela nejake hormony, ktore ti robia zle...hm...inak ked vtedy po potrate poslali plod na histologiu (nezistili nic, lebo nebol zaslany dostatok materialu 😒 ), tak podla chromozomov zistili, ze to mal byt pravdepodobne chlapcek...ja netusim preco, ale mam takeho citaka, ze ak donosim, zas to bude chlapcek...ty tusim tiez cakas chlapca, ze? dufam, ze sa nemylim🙂 ja som strasne zvedava, ake velke to bude o tie dva tyzdne. Dam tomu lekarovi este par krat sancu, snad sa to zlepsi a ked nie, tak nad tym budem fakt silno uvazovat..