Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

tehulka4
13. čer 2008

ahojky nef, tak ako sa ti dari po tyzdni????vydim ze tt ti pekne pribudaju, taka si je zatial vsetko tak ako ma byt.. 😉

nefertitka
13. čer 2008

ahoj tehulka, no hej, podla datumu, ktory som tam hodila, mi to vyhodilo 9tt 🙂 . Ako to bude podla ultrazvuku, uvidime. dari sa mi celkom fajn, az na vcerajsi ruzovkasty vytok a neznesitelnu bolest vajecnikov, dnes je to ale vsetko v poriadku...a ty sa mas ako?

tehulka4
13. čer 2008

nef, to sa ti roztahuje maternica a rozovkavy vytok nie ej nic podstatneho..hlavne bud v pohodke...no a co uz my...my uz len cakame kedy pride nas termin..cukrovkove testy mam ok, tak zatial mam vsetko uz za sbeou.. 😉 ale myslim, ze nam to ide...maly kopka ostosest ako keby nemohol spat...

nefertitka
13. čer 2008

jej aj ja chcem uz citit kopkanie, aky je to pocit? 😀 a ako casto kopka?

tehulka4
13. čer 2008

nooo, ked budes taka prvorodicka ako ja, tak sa mas na co tesit.. 😀 prve pohyby, kedy kocky opisovali rybicky, dobanie a ine veci v brusku som ja necitila a ked ajnieco skor mi topripadalao ako creva.. 😉 a potom som konecne zacala citit kopance...ale nastastie mam uzasneho maleho, ktory aby sibol isty, ze jeho mama tie kopanceky nebude ignorovat ma tak poriadne dokopal a hned na prvy raz, ze mi az brucho lietalo...a od tej doby to mam kazdy den.. je to strasne prijemny pocit..clovek vie ze mrnusko zije a vystrasja v brusku, tym padom sa az tak nestresuje, cui mu bije srdiecko, ci rastie yaine veci..ja som sa tymi kopancami tak ukludnila..najskor makopal vzdy ked osm si lahla, a teraz mu uz je jedno ci sedim lezim alebo stojim..auz muje uuuplne jedno ci som v banke, potravinach alebokdekolvek inde..ked je hladny a chce nieco tak ma kopne az tak ze zakricim...ale je to ozaj asi najkrajsi pocit kay poznam..

nefertitka
13. čer 2008

jeeeeeeeeeeeej snad sa toho dockam, ono abo sa vraj hybe uz v 9tt, ale to este nie je citit....hehe, ze brucho lietalo 😀 ...no vidis, je zivy, zdravy, plny energie🙂 tes sa 😀 . A normalne mozes vsetko robit?ked uz mas tie potraty za sebou? Chodis do prace, na nakupy a tak?

tehulka4
13. čer 2008

nef, samozrejme ze sa toho dockas...tento rok je totizto dobrym rokom..takze vsetk veci dopadnu viac nez dbre... 😉 ...uvidis, ako ti bude nadskakovat a pomaly vyvalovat bok ked bude kopat alebo stuchat.. 😝 ..praveze ani nie..moj doki ako sme zistili zesom tehu ma okamzite vypisal na pn-ku, takze uz od januara vylihujem doma..nic tazkeho nedvihat..v podstate ani nic nedviham..maximalne taktanier ked sinakladam...ziadne umyvanie okien, upratovanie, dlhe sedenie alebo statie na nohach..prve 3 mesiace som musela len a len lezat, aby sa drobco poriadne uchytil..na nakupy uz sem tamidem, ale na tie vacsie idem s mangelom a ten to hadze do auta, ja iba tie lahsie veci do kosika a potom do igelitiek..a co idem a nakup taky lahky,tak je jedno mlieko a 5 rozkov.. 😀 ma to svoje vyhody..ale zasa je pravda, ze v poslednej dobe uz aj trochu upratujem, povysavam, ale robim to s prestavkami..a okna nemam umyte asi od vianoc..ale kaslem zatial na ne..

nefertitka
13. čer 2008

hm... to ma utvrdzuje v tom, ze sa asi nemam hrabat do roboty....a ako si si kratila cas doma? Mne uz z toho zasibkava a to som doma len mesiac.... no a nech mi vyvaluje boky aj neviem co, hlavne ze bude v poriadku 🙂 uz sa na to tesim, a ako sa chodi s takym velkym bruskom?🙂 mozes sa aj obut? 😀

tehulka4
13. čer 2008

nef, tak si si prave aj odpovedala na hrabanie sa do roboty...mna sa tiez doki hned na zaciatku spytal ci chcem babo alebo zarabat,lebo tym ze chcem zarabat, tak to neznamena ze sa to podari a babo vydrzi..takze nie som blba a po babtaku sme predsa tuzili uz davno, takze som sa vykasla na robotu a acala to brat zodpovednejsie..prvy trimestermi od 7tt byvalozle a brla som lieky takze ma ot uspavalo a nejak sa to prebhlo..a teraz, uz som v nejako 17tt zacala ozivat tak to bolo lepsie..pomaly sa pomotkam doma, pospratujem, nieco navarim, pospinkam si a tak..inak cel dni som tu, alebo nakupujem aj cez net pre imi..chodim aj na mimibazar a tam kukam aukcie a kratim si cas..ved to clovekupekne zasibava,a le zasa si vzdypomyslim, na tie 3 potraty a poviem si ze aspon viem preco to robim....s bruskom s chodi celkom srandovne..vyzeram ako kacica...a obut??? juuj, to uz zacina byt problem, takzeti radim na leto nejake zabky alebo asuhovacky a na jesen taistonejake nasuchovacky..ja uz mam problem si obut aj ponozky...tlacim na brucho a to sa malemu nepozdava a kopejako zivota starsne fucim..ani poriadne do schovo nemozem ist...ale to vsetko patri k tehotenstvu..a jeto ozaj krasne..

nefertitka
13. čer 2008

a kedy zacalo byt na tebe vidiet,ze si tehotna? kedy uz bolo brusko tak viac vypukle?Podla fotiek, co mas v albume to neviem odhadnut, lebo neviem , ake si mala brusko predtym, nez si otehotnela🙂. Ja normalne uz teraz citim, ze ma strasne tlacia vsetky gate, ktore mi boli akurat. Niektore ani nezapnem, citim, ze priberam, je to divne, tak skoro. No a to ho budes mat este vacsie🙂))) ake velke je babo teraz? a este jedna otazka, sice mozno blba...ale predsa sa spytam🙂 nebala si sa chodit na velku?ze ked viac zatlacis, ze si nieco vyvedies?respektive babatku?

tehulka4
13. čer 2008

nef, pred tehotenstvom somnemala ziadne brucho a bola som podla mamci chuda, lebo som mala trochu viac stresov a chudla soma chudla...takze myslim, ze bruskomi zacinalo vyliezat v nejakom 9-10tt, takze je to podla mna uuplnen normalne ze to citis uz teraz...ja som si v nejakom 12tt musela kupit uz tehu gate, lebo ma tie zipsy a gonbiky na rifliach tlacilia jedine do coo som sadostalaboli bedrace, ale po 2 tyzdnoch ani dotoho..lebo nielenze ti rastie brusko ale rozsiruju sa ti aj boky, co napriklad u man olnym okom nebolo viditelne ost dlhu dobu,ale tie gate to fdavali jasne najavo.. 😉 takze smelo si mozes zatialapson jedny kupit aby ta nikde a nic netlacilo....ked som bola v 23+4 na sone tak mi nameral babo 598g a velkosttam neudaval, ale tak ratam ze uz okolo tych 30-35 cm musi mat...a teraz by mohlo mat uz ajokolo 900g..ta otazka nie je blba...tiez som s bala chodit na wc, ale radsej chodit castejsie ako trpiet zapchami..takze z mojich rychloviek na zachode sa stali 10-15minutove stavy, ked som doslova korigovala to tlacenie aby nebolo moc velke..a nielen to, davala som si pozor aby som nelezala na bruchu, aby som sa nenatahovala, aby som silno nekychala aked uz tomalo prist tak som si normalne brucho drzala..jednoducho som mala pocit ze to torchu pomaha a stlmuje..mozno blbost, ale ja dost dam na pocity..

tehulka4
13. čer 2008

a co sa tyka toho tlacenia, naprriklad som sa bala tlacit na wc-ku este donedavna..az ked som zistila ze mimi moze mat tak 15-20cm som sa nejak rozhodla, ze sa az tak zasa snazit nemusim, ze hadam by som ho uz nevytlacila....inak ak nemas este knihuo tehotenstve, tak ti odporucam tu co mam ja v albume..je sice drahsia okolo1000,- ale je fakt dobra..na kazdy tyzden tam mas obrazok ako mimi vyzera, a popis kolko ma mm, potom uz cm, a kolko vazi a strucny popis toho co uz dokaze a vie a ako sa asi vyvija..a celkovo potom obsahovo je dost zaujimava..

nefertitka
13. čer 2008

ja robim presne to iste, ked citim, ze si idem kychnut, tak si rychlo sadnem, chytim brucho, drzim si ho aj ked som na zachode, davam si pozor, ked sa pretacam na posteli....gate , respektive teraz teplaky a pyzamo si taham az do neba, nech ma netlacia;)takze mi nesibe, fakt priberam, brucho mam dost vypuknute, co som predtym nemala...a mama mi stale vravi, nech si uz nejake tehotenske gate pomaly kupim 😉 . Ale som na nu kukala, ci jej nesibe, tak skoro 😅 . No ale ked to takto bude pokracovat, asi budem nutena si uz nejake kupit a esteze sa v lete daju nosit uz aj saty. Zas ale ked stale trcim doma, tak toho az tak vela potrebovat nebudem🙂 Teraz sa modlim, nech uz mi prejde ta citlivost na pachy, lebo to sa uz neda vydrzat...ble......myslim, ze v 9tt uz si mozem vyziadat foto z ultrazvuku? Tebe som tam videla aj 7tyzdnove babo 😀

tehulka4
13. čer 2008

nef, tie tehu gate vynosis aj potom an jesen...aked sa tinechce, tak skoc donejakeho obchoduk cinanovi a tam urcite budu mat nejake gate cobude moct pouzit ako tehu..ja som si tiez take lahke na leto kupila..len ja mam problem s gumkami hore, ja radsej takena snurku a bez gunicky..tak tam unho ta nevyjdu tak moc..a mam aj normalne tehu gate a tie som vlacila odkedy som ich mala doprvych horucav..samozrejme zesi pytaj foto z uzv..ja mam taeho zalteho dokiho ze si pytat nemusim, zemi ich rovno dava sam..a mala som tam na zaciatku kedy mi topotvrzovala a potomo 2 tyzdne neskor, ked si chcel byt naistom a uz ajmalemu bilo srdiecko..takze ja mam z kazdej navstevy obrazky..lôen si treba ozaj vypytat..

nefertitka
13. čer 2008

Tak si vypytam, sestricka povedala, ze ked chcem foto,mam si doniest usb kluc, takze si ho pekne donesiem...a dufam, ze si odnesiem foto zdraveho babatka 😕 .... inak kedy si videla prve pohyby na ultrazvuku? A mas urcite aj zvacsene prsia, ze?na to sa tiez tesim, nech si ich aspon chvilu uzijem "velke" 😀

tehulka4
13. čer 2008

pohyby som videla az vtedy ked bolo mimi uz pekne vidiet..rucicky, nozicky, hlavicka a tak..aj ked sa sice mrnus pohybuje uz od 8-9tt na uzv to vidno neni...treba si pytat co nam patrii...

nefertitka
13. čer 2008

jej tak sa mozno pohybuje uz aj vo mne ...bohvie 😉

tehulka4
13. čer 2008

nef, urcite sa pohybuje, len je to este skoro tak to citi nemozes..kedze si prvorodicka, tak by si to mala citi az okolo18-21tt..zalezi od toho kde je malla ulozena... 😉

tehulka4
13. čer 2008

nef, a aby som nezabudla..vyhybaj sa potravinam,ktroe obsahuju vitamin A a ber calibrum babyplan...

nefertitka
16. čer 2008

ah vitamin A?To aj mrkve?tu som zvachala surovy minule....ten calibrum babyplan som brala pri minulom tehu a lekarka mi ho vtedy zatrhla, vraj je to len reklamny tah...vraj to vraj uskodi ako pomoze, hm

tehulka4
16. čer 2008

nef, tak to je dobra blbost co tipovedala...a teda ake vitaminy pre mimi beries?? v tom calibrume mas vsetky vitaminy co potrebuje mimi pre svoj zdravy vyvoj plus kyselinu listovu, ktora zabranuje rastepom...je pravda, ze ked si v 2. a 3. trimestri sa berie ten calibrum babyplan a tam pisu ze treba brat 2 tbl, co je podla viacerych lekarov moc a potom sa rodia vacsie deturence..aleurcite by som si ho na tvojom mieste nasadila, kym nie je neskoro..radsej sa vyflaknut nan neskro, ale nie teraz na zaciatku..zaciatky netreba podcenovat..

nefertitka
16. čer 2008

tusim ho este mam doma, ak nie je po zaruke, tak si ho nasadim....beriem dva krat denne kyselinu listovu aj so zelezom, kedze mi zistili anemiu...to je tak vsetko. Inak som zas zacala hnedo spinit, ale je to na papieri iba ked sa utriem....ach...uz ma to nebavi....

tehulka4
16. čer 2008

nef, hlavu hore a ohy tiez...nebojaj, nic to nie je....horsie by bolo keby sizacala spinit na svetlo cerveo..nebojaj urcite to bude dobre... 😉 len treba vydrzat a vydrzat a veeeelmi vela lezat s vylozenymi nohami...

nefertitka
16. čer 2008

no hej, lezat.... 😖 ..ja clovek, ktory rad vylihuje, to teraz nemoze zniest...no uvidim, co sa dozviem v stredu, nakoniec je mozne, ze mi krvaca nieco ine, napriklad krcok maternice, kedze tam mam ranku, alebo cievka prasknuta, neviem....

tehulka4
16. čer 2008

nef, presne tak...nic to nie je, taksa zbytocne nestresuj..ked si vystresovana ty, je aj brusko vystresovane...a to nie je dobre... 😉

nefertitka
16. čer 2008

a uz vies ako sa bude volat tvoje male?

tehulka4
16. čer 2008

nef, najskr som chcela Daniela,a le mangel je nejak zasadne proti..takze voobec netusim..on sniva o Oliverovi, mne sa paci aj Jakub..nooo takze neviem, myslim, ze to bude na dlhsiu debatu u nas..

nefertitka
16. čer 2008

My sa tiez nejak nevieme dohodnut🙂aj ked je este skoro....na chlapcovi viac menej dohodnuti sme, bude to David, ak to vyjde, no a pre dievcatko, to sa fakt nevieme dohodnut, ale co uz, ja mam aj tak pocit, ze ak to bude, tak to bude chlapcek, neviem preco....

tehulka4
16. čer 2008

nef, ja som strasne chcela babu..bola by to taka moja kocicka, ale nejak moje podvedomie mi od zaciatku hovorilo, ze to bude chlapec...no a je to tak...bude to chlapec..len s tym menom je to fakt hruuza...tak ked mas aj ty takeho tusaka ako ja, tak o meno mate postarane a teda mate to bez problemov... 😉

nefertitka
16. čer 2008

no hej, uz aby to bolo aktualne🙂 este je to take predbiehanie situacie...aj mne by sa pacilo dievcatko, ale je to vlastne jedno, len nech je to zdrave... ty si toto tehotenstvo nemala ziadne spinenie?