Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

tehulka4
16. čer 2008

mozno je to predbiehanie situacie, ale clovek musi verit..napriklad mne kazdy hovoril, nekupuj si nic co by ti mohlo pripominat tehotenstvo a babatko pokial nebudes aspon v 5. mesiaci..blbost...akonahle prejdes ten magicky 12tt, sinieco malicke kup..ty budes mat radost a trochu ta to pozenie do predu..ak nahodou o nejaky mesiac budes v strese, ze ides na kontrolu a ak dobre dopadne, zasa si nieco kup a urob si radost..u man to fungovalo ako hnaci motor dopredu.boli chvile kedy som myslela ze to uz asi nebude dobre, ale vzdy somsi povedala, ze uz tedupky co mam musim niekomu obliect a tak ma to hnalo a hnalo azsem...ja som od zaciatku brala duphaston anejake vitaminy B, a kazdy druhy den kys. listovui a samozrejme ten calibrum..sa mi zdalo zre som trochu spinila, ale myslim, ze to bolo skor v tomobdobi, kedy by som mala mat menstruaciu, takze som sa na to vykaslaa...ale tiez somchodila a sa priznam ze aj chodim a kontrolujem stale ci nahodou nespinim..to je blby zvyk ktorysi clovek so sebou uz nesie po tych 3 potratoch..

nefertitka
16. čer 2008

no tak ked sa mi podari prehupnut cez ten 12 ty tyzden, veruze si kupim nieco 🙂 aspon nejake ponozticky, samozrejme neutralnej farby 🙂 ja mam teraz obdobie menstruacie, tak mozno je to aj tym, hm.

tehulka4
16. čer 2008

no vids, takze hned tu mame aj moznovysvetlenie...prve dva mesiace to niekedy tak byva, ze mozes spinit pravev tychto dnoch..ved ten 12tt budes mat o chvilocku...inak mne aj tento konik v tom pomahal..vzdy v nedelu mi tu nadskakuje novy tt...tak vzdy sa tak vytesujem ze mi tu uz svieti o ten tyzden viac ako minule....co uz mame my tehule rpobit..vytesujeme sa na kazdej drobnosti..a hlavne ked musime byt doma a lezat..

nefertitka
16. čer 2008

no hej, a sedi ti to co ti tu vyhadzuje aj s ultrazvukom? co ked mi povie lekar, ze to vyzera napr. na 7my tyzden? to potom ako mam brat?ze v ktorom tyzdni vlastne som? 😕

tehulka4
16. čer 2008

ja som asi vynimocne jedna z ala osob,ktorym to tu sedi aj s uzv.. dnes som napriklad 26+1...ale uz je to ten 27 a tu mam tiez ten 27...inak ako bude babo velke uvidite na uzv aj trochu neskor..lebo teraz este tonie ej az tak poriadne vidiet..ale podla rozmerov sa to da celkom slusne odhadnut..ak si budes chciet overit co ti povie doki, daj vedeit co ti on povedal podla velkosti a ja ti to kuknem v tej mojej mudrej knihe podla ktorej som isal aj ja..oficialne to lekari inak beru od mrchy, ale sa ti moze stat neskor, ze sa ti termin porodu posunie... vsetko sa ukaze skor v tom 12tt pripadne az v 20tt..zatial to ber podla tej mrchy..uvidis, co ti doki povie na najblizsej poradni..

nefertitka
16. čer 2008

ok tak ti potom poviem velkost🙂 v stredu idem na ultrazvuk a o dva tyzdne na to do prvej poradne, co sa v tej poradni robi vlastne?Pytam sa, bo fakt netusim, nezazila som este 😀

tehulka4
16. čer 2008

nef,ani ja somnevedela, takze ie si jedina.ja ti odporucam so sebou pre istotu zobrat ranny moc, mne sa totizto nikdy nechcelo na poradni na wc, tak mi sestricka hovorila, ze mozem kludne aj z domu nosit a viem ze tak to robia skoro vsetky kocky..zmeraju ti tlak, bud ta odvazia alebo im povies kolko vazis sama..a potom bud ta vysetri doki odspodu a urobi ti uzv alebo zi urobi iba uzv..zistili sme ze kazdy doki vysetruje inak..tak uvidis..a uz mas aj tehotensky preukaz ci este nie??.nebojaj..budem sa tesit a drzat ti palceky na stredu..potom sa nezabudni ohlasit, ako vam to ide.. 😉

nefertitka
16. čer 2008

hej uz mi dali tehotensky preukaz, hm cize ta poradna je vlastne viacmenej vysetrenie;) ja ze sa budeme o niecom radit 😀

nefertitka
16. čer 2008

idem sa natiahnut, zas mam hnedy vytok ....zatial pa

tehulka4
16. čer 2008

u mna to napriklad funguje tak, ze ak mam s niecim problem ako su krcove zily, alebo opuchy alebo bolesti v podbrusku alebo cokolvek co byma zaujimalo sa najskor porozpravam o tom so sestrickou aona ma uz nasmeruje, ze tot sa mam spytat dokiho, a to to, a to tak ma byt a tak..skor su to vyslovene kontroly na zaciatku zamerane na plod a na to ako mimi bije srdiecko a neskor kontroluju uz aj krcek materrnice aby si sa neotvarala a kontrolujete ci mimi spravne rastie, ci nema nejake vady a td..

nefertitka
18. čer 2008

ahoj tehulka, si tu?

tehulka4
18. čer 2008

nef, tak co?????? ako sa darilo dnes??????????

nefertitka
18. čer 2008

Ahoj, plodik ma 2cm, srdiecko bilo...takze potesujuca sprava, lenze potom sme sli do centra, kde nas mali umelo oplodnovat, respektive mna 🙂 no a tam mi doktorka povedala, ze spinenie je vzdy znamkou niecoho co nie je v poriadku, ze v tehotenstve nema spinenie co hladat :(

tehulka4
18. čer 2008

nef, a co potom maju hovorit tie ktore spinia celych 9 mesaicov? samozrejme ze tonie je nic normalne, ale tak zasa predscasne hodit flintu do zita to tiez nie je dobry sposob prekonania.. takze 2 cm???a presne???ci viac??

luciakubista
18. čer 2008

nefertitka, ja som spinila do 14tt a moja Dr mi varvela,ze je to dost caste v poslednej dobe. Velku rolu hraju hormony, ja som mala malo progesteronu... a zatial je vsetko v poriadku 😉 Pride mi to od tej dr dost nefer,ze ti miesto vysvetlovania vravi,ze v tehu nema co spinenie hladat. kazde tehu je ine a to ze ona nespinila,neznamena ze ty nebudes. Bude vsetko v poriadku, musis tomu verit. 🙂 drzim prsty

nefertitka
18. čer 2008

tehulka povedal, ze ma 2cm....tak neviem, ci to je presne, asi ano...na nete mi to naslo 9tt, tak neviem, ci tomu mam verit

nefertitka
18. čer 2008

Luciakubista a spinila si aj cez lieky na podporu udrzania tehotenstva? Alebo si ziadne nebrala? Mne moj lekar tiez vravel, ze spinit mozem kludne aj cele tehotenstvo, len ta lekarka zas povedala nieco ine....Inak dakujem, vliala si do mna nadej, vidim, ze uz si 26tt 😀

nefertitka
18. čer 2008

a inak neviem, ci som dobre videla, ale zdalo sa mi, ze vidim hlavicku a take malinke kyptiky, este teraz som z toho namakko 😀 juj...

tehulka4
18. čer 2008

nef,leo ja mam ze ak meria od hlavicky po kostrc 14 az 20mm, je to 8tt a ama 22 az 30 mm tak je to 9tt..ale inak to potom asi sedi skor na tn 9tt...tak nemusis sa obavat..vidis, ze ajtu ti to uz ukazuje 9tt..nebojaj, bude to dobre..len treba verit.. a ano mozes spinit aj ked beries lieky na udrzanie tehotenstva...

veva1
18. čer 2008

nefer. mne tiez doki povedal ze pri kazdom spineni ci krvacani mam hned volat,ale ze to moze ale aj nemusi nic znamenat. Bola som tehu 2x. Prvy krat som spinila a videl na sone ze sa obal odlupuje a z toho je spinenie. Spinenie prestalo a tehu aj tak skoncilo smutne aj ked to zo spinenim nemalo nic spolocne.Druhy raz som spinila aj krvacala,doki nevidel s kade to je a Tomasko ma uz 6 mesiacov. 😉

nefertitka
18. čer 2008

hm....taky kustik sa to moze lisit, nie? v podstate to sedi, ci?

nefertitka
18. čer 2008

jej dakujem veva 😀 dalsia nadej....tak vidim, ze to este nemusi naozaj nic zle znamenat, len po tych zlych skusenostiach clovek tomu tazko uveri...ale vidim, ze je vas viac, co ste spinili a vsetko je ok ....tesim 😀

veva1
18. čer 2008

a tie lieky su len na podporu zlteho telieska,ine na zastavenia krvacania,ziadne na udrzanie tehotenstva nie su. 😉
drzim palculky nech to dobre dopadne 😉
z mojho okolia nepoznam nikoho co mal tehu bez nejakeho spinenia ci krvacania 😉

tehulka4
18. čer 2008

nef, to si ps..segra tiez sinila nejaky mesiac, a to aj napriek tomu ze brala ascorutin a utrogestan vo velkych davkach a teraz je v nejakom 14tt..takze netreba tych lekarov brat az tak smrtelne vazne..dokazu zbytocne vystresovat a to nepotrebujes, to sa predsa zvladame aj sami, nie? 😉

nefertitka
18. čer 2008

dakujem este raz veva 😉 , Tomasko je zlatunky 🙂 aj ty si bola 😀 ....a budem teda dufat, ze v tom druhom trimestri to spinenie prestane, vzdy, ked to na papieri vidim, sa bojim ☹

nefertitka
18. čer 2008

fiha tehulka, vy ste obe aj so sestrou tehotne?No to bude radost v rodine 😀

tehulka4
18. čer 2008

nef, ano ja po 3 potratoch v 27tt a segra po 2 potratoch v 14tt...a to ona je taka relativne cerstvejsia, lebo ju pred nedavnom pustili znemocky domov, ale zatial sa drzi, preto ti vravim, ze tento rok to uz musime zvladnut vsetky co s nam tak nedarilo... 😉

nefertitka
18. čer 2008

chuda, aj ona ma take zle skusenosti? mas pravdu, musime to zvladnut...ved robime pre to vsetko...a inak ako sa ma maly futbalista? 😀

tehulka4
18. čer 2008

nef, jasne...v dnesnej dobe je skoro kazde tehotenstvo problemove...a zvladneme to...tento rok uz urcite... 😉 maly futbalista ma dnes zravy den... stale by len jedol...a od vikednu je ako z divych vajec... kazdy den myslim, ze mi uz vyvali brucho..

nefertitka
18. čer 2008

mas pravdu, je toho vela, na to kopkanie sa velmi tesim 😀 , nevies nahodou kedy sa tvori pupocnikova snura?...len pekne papkajte, my papkame tiez 😀 ...uz nasilu do seba dzgam vselijake ovocie..nech sme zdravi