Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

sue
11. čer 2007

Pajinkaa, je mi strašne ľúto, že si toľko musíte preskákať ☹ veľmi držím palčeky...
Ešte ti nerobili žiadne vyšetrenia? Veď po troch prípadoch už musia 😔
Neviem ako poradiť... len súcitím a prajem veľa sily...

anamor
11. čer 2007

pajinkaa dufam, ze tvoje snazenie prinesie ovocie a ze sa maminkovania urcite dockas. Skus posluchnut sue a najst lekara, ktory to bude riesit, postavi sa k tomu zodpovedne a pomoze ti miminko donosit. dufam, ze sa ti ozvu aj mamicky, ktore maju deticky a zazili nieco podobne. Velmi drzim palceky.

majmuna
11. čer 2007

Ahoj Pajinko....tohle jsem zazila jednou ale urcite kdyby u nas nastal podruhe stejny problem nechame se vysetrit geneticky.Na to mas urcite narok...prvni potrat se u nas prave skoro nikdy neresi.Preju ti co nejmin slzicek a nabrani sil co nejdrive 😉 Sama si nedokazu predstavit tolik bolesti nekolikrat po sobe ☹

pajinkaa
autor
11. čer 2007

Sue a Anamor,

děkuju moc, snad to zase přežiju, ale je to síla... navíc se jim ta revize minulý týden moc nepovedla a teď v sobotu jsem musela na druhou, protože jsem moc krvácela.... Prostě když se daří, tak se daří... ☹ ☹

Ale už je mi líp, jen tři měsíce zase čekat je hrůza... Jinak já už jsem po druhém potratu se objednala do infertilní poradny (pro potrácející), ale byla jsem jen na nějakých vyšetřeních krve.. Teď jsem znova objednaná za dva dny a chci, aby mě dr. poslal na imunologii a třeba genetiku, prostě aby mi třeba našli důvod...

Ještě jednou díky moc za podporu!

adetka
11. čer 2007

pajinka... ciastocne sa do tvojich pocitov viem vcitit... v roku 2004 som prisla o dve detisky... v 7. tt... a v 4. tt... na treti raz nam to vyslo... okrem toxoplazmozy som nebola na ziadnom vysetreni... a vlastne som to po druhom potrate vzdala... a po vyse roku som sa s tym vyrovnala, ze ziadne vlastne dietatko mat nebudem... a ked som to uz vazne necakala... som otehotnela... nijak sme to nesilili... nesla som lezat do nemocnice, ani som nebrala lieky na udrzanie tehotenstva... akurat som sa vzdala prace a ostala doma...

verim, ze na stvrty krat ti to vyjde... treba byt iba v pohode... do nicoho sa nesilit... a nestresovat sa 😉

zuzana76
11. čer 2007

ahoj pajinka, ja som mala missed abort len raz, ale aj to bolo dost, je mi velmi luto co si prezila, takze skus nasledovne vysetrenia

gynekologicke, hormonalny profil, imunologicke, reprodukcnu genetiku, hematologicke, endokrinologicke,

zver sa svojmu gynekologovi, ci praktickemu lekarovi ku ktoremu patris a urcite po 3 potratoch musia zacat konat a ak najdu nejaky problem, aspon vies na com si, problemov moze byt spusta- moze to byt obycajna anemia, hypothyreoza ci iny problem

zelam vela sily

majmuna
11. čer 2007

Pajinko urcite na neco prijdou a urcite by meli vysetrit i partnera...drzim palce a snad bude lip 😉

krista
11. čer 2007

Pajinkaa taky je mi to strašně líto, že si tohle všechno musíš prožít na cestě k vytouženému miminku. Budu ti držet palečky aby to už konečně vyšlo a miminku se u tebe líbilo 😉

lanka
11. čer 2007

Pajinka - takový je prostě život...
Mám to zasebou 4řikrát - dělali mi vyšetření na kde co, ale žádnou vážnou chybu nikde nenašli.
Snad jen nepodřadnou genetickou odchylku která by prý neměla mít až takový vliv.
Držím pěsti - snad to půjde líp.

krista
11. čer 2007

Lanka to je taky hrozné, přeju totéž co Pajince, aby to už konečně vyšlo 😵

pajinkaa
autor
11. čer 2007

Majmu, Adetko, Zuzi - díky moc za slovíčka povzbuzení!!! Já taky doufám, že už konečně přijdou na to, proč se mi to děje.
Je mi jasné, že nejsem sama, kdo revizi podstoupil... taky jsem si říkala, jednou si tím projde skoro každá (i když to asi bolí nejvíc), podruhé už mi bylo divné - ale dr, říkal, že i to může být náhoda.. potřetí jsem fakt už věřila, že bude vše ok - srdíčko bilo, mimísek vyrostl - už 2,5 cm měl... ale pak za 14 dní už srdíčko nebilo.... Doufala jsem už i proto, že jsem měla docela slušné příznaky. Ale stejně to nestačilo ☹

Chtěla bych už mít aspoň první ms za sebou, ale je to ještě taková doba...

Jste moc hodné, že jste tak rychle reagovaly - díky!!!

pajinkaa
autor
11. čer 2007

Kristy děkuju, taky pořád doufám!

Lanko - já vím, ale je to tvrdý, že.... No, kdyby mě to fakt mělo potkat po 4, tak nevím.... ale co naděláme, že...a Ty už nějaké mimi máš?
Já vím, že to nemusí pomoct ta vyšetření, ale nechci něco zanedbat. A pak jsem taky našla někde na netu, že nějaký dr. potrácející paní prostě doporučil zkoušet, zkoušet, zkoušet..... tak možná je to náš úděl, ale snad nebudem zkoušet už tak dlouho a snad i na nás se to štěstí usměje!
Držím Ti pěsti!!!

mandragora
11. čer 2007

pajinkaa,mám to za sebou už třikrát,poprvé 5tt.podruhé 7tt a potřetí 16tt,a prý nebije srdíčko už od 12tt,byla jsem na revizi v březnu,když jsem čekala na druhou mrchu a ona nedorazila,zjistila jsem,že jsem těhu.vůbec jsme to neplánovaly,byly jsme v šoku.také mám za sebou nějaká vyšetření,která nic neukázaly.zatím to probíhá dobře,tak snad to i dopadne už dobře,sice už jednoho doma mám,ale i tak,bych si už ráda ponuhnala další.
Myslím si,že je to také hodně o psychice,ono se říká nemyslet na to,já vím,ono to nejde,ale věř,všechno přebolí a bude určitě líp. 🙂

pajinkaa
autor
12. čer 2007

Mandragora - hmmm, díík moc za Tvoje zkušenosti - taky sis prošla teda skoro vším..... To gratuluju, že jsi hned tak rychle otěhu, i když určo člověk už se obává všeho, viď!!!!tak držím pěsti, ať už je jen vše v pořádku a doufám, že se nám podaří taky brzo těhu, ale chtěla bych aspoň 2 ms počkat... nebo tři....

parybka
13. čer 2007

ahoj Paji, mám podobné zkušenosti, mám za sebou 3 nevydařené těhu (6,8 a 11tt v roce 2005). Dali jsme si na čas, protože nejhorší je zahojit srdíčko - poslední potrat jsem si zažila doma a nejstrašnější je to maličké držet v ruce ☹ ☹ ☹ už jsou to skoro dva roky a stejně se vždycky rozbrečím. Nevím, jestli se na tohle dá zapomenout.
Teď jsem ve 12tt a ta psychika... fakt pevně doufám, že to vyjde. Mně a časem i tobě. Dej si čas, fakt není kam spěchat. Mi je 32 a doufám...
Vem to z druhé stránky, můžeš otěhotnět. To mi taky každý říkal a já se snažila spočítat, jestli je horší každý měsíc dostat MS a vědět, že nejsi těhotná, anebo otěhotnět, doufat a pak konec.
Moc věřím, že nám to vyjde....

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Ahoj Parybko,

určitě vyjde!!!!!! 🙂
děkuju za Tvoji odpověď - je mi líto, že jsi si tím vším taky musela projít!!!!
Ale jsi už zase těhulka a ve 12 tt, tak snad už bude všechno jen dobré!!!! Moc Ti držím pěstičky, ať už napočtvrté je všechno s Tebou i mimískem v pořádku!!!! 🙂 😉
Máš pravdu, že uvnitř to pořád hrozně bolí a i když fyzicky za pár týdnů budu snad zas ok, tak psychika je horší - vždycky když pak vidím nějakou těhulku, tak mi to je hrozně líto.... přeju jim to, ale jsme smutná, že já takové štěstí nemám.... Mně je 28, tak snad se brzo taky dočkám, jako Ty!!

a ještě mi prozraď - jak jsi tak dlouho vydržela se nesnažit od toho posl. nezdaru - nebo se nedařilo? Nebo proč jste 1-2 čekali??

díky a přeju hooooodně štěstí!!!!!!!

nativa
13. čer 2007

ODPORUCAM TI IST NA HEMATOLOGIU A DAT SI SKONTROLOVAT mthfr v LEIDEN FAKTOR, MNOHE ZENY MAJU S TEHOTENSTVOM KVOLY TOMU PROBLEM. A ESTE MOZNO KONTROLA STITNEJ ZLAZY. VELA STASTIA TI PRAJEM

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Nativo,

díky za radu - zítra jsem právě objednaná do infertilní poradny, tak se zeptám, kam mě může poslat.... a pokud by se něco takového našlo, abych se proti tomu mohla už nějak bránit a snad to pomůže....

A když se zjistí, že je tam někde problém, tak se to řeší nějakýma lékama nebo injekcema?

Díky moc.

cucuska
13. čer 2007

ahoéj pijanka. Ja som o prvé prišl v 11tt o druhé v 9tt a teraz som tehula 3krát, srdiečko zatial bije ale mám zas hematóm. Mala by si podstúpiť genetiku a hematologické vyšetrenia aj s manželom a je mi to ľúto, viem presne ako ti je

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Cucuska - díky moc za radu. Zkusím se na to zeptat. Je mi líto, že máš taky takové problémy, ale snad bude u Tebe všechno dobrý, hematom zmizí a Ty se budeš brzo radovat z miminka v náručí!!!!
Jo jo, máš pravdu - my, co se nám to aspoň jednou přihodilo, víme o čem mluvíme a co jsme si prožily, že. tak držím pěsti!!!

cucuska
13. čer 2007

peji ďakujem ti veľmi pekne a hlavne skús okamžite tú hematológiu nech ti urobia tetsty na vrodenú trombofíliu a skús tu genetiku, či tam nie je nejaká genetická porucha. a neboj sa keby sa niečo zistili, všetko a dá liečiť, ver mi a držim ti veľmi palce.

a ďakujem

pajinkaa
autor
13. čer 2007

jo jo, hned se na to zeptám, nechci nic zdržovat - proto jsem se tam objednala hned, jak jsem byla po revizi.... Sice z toho mám trochu strach, co mi najdou, ale důležité je, aby se to odhalilo a dalo léčit - a snad to pak už půjde. Když ne, tak to prostě budem dál zkoušet - a to by bylo, abychom tu smůlu jednou neprolomili!!!! 🙂

Tak pak dej vědět, jak rostete a co je nového!!! 🙂

cucuska
13. čer 2007

papa a jasné že sa ozvem papapa

parybka
13. čer 2007

cucuska: hematom jsem měla v druhém, třetím (ty se nevyvedly) i ted ve čtrvtém těhu. Hodně jsem špinila a bylo to dost nepříjemné a o strachu, třeba jít jen na záchod. S tím mi pomohla homeopatie, doporučuji. Taky se to zmírnilo po ascorutinu. Tohle těhu se ten hematom jenom objevil, ale já mu nedala šanci, aby se zvětšil. Nic moc jsem o tomto tématu nenašla ani na netu. Ale ted jsem bez 🙂

Pajinka: v té době jsem byla ve styku s paní, která mi dokázala říct, že ještě není vhodná doba, že ještě nejsem připravená na to mít dítě. A několikrát to oddálila, řekla září, v září řekla, že ještě ne, pak prosinec, ještě ne... ono záleželo především na mě, co s tím budu dělat (ne že by září nebyl vhodný měsíc). Já se musela srovnat v sobě, uvědomit si nejrůznější příčiny a následky. Zní to možná divně, některé si možná poklepete na čelo, čemuže to věřím. Ale věřím. Nemá cenu to lámat přes koleno, chtít otěhotnět jenom proto, že už uběhly 3 měsíce od revize.
Můžem si napsat víc, jestli máš zájem, napiš mi IP 🙂

Jasné, že i já byla na genetice, po 2.nezdaru. Nic nezjistili. Ani hysteroskopií. Nikde nic... Pak nemám věřit tomu, že je to v psychice 😉

maryinka
13. čer 2007

ahoj... jak to ze jste vsechny prisli o miminko kolem 12tt? ja jsem minuly ctvrtek byla na skoro predposlednim vysetreni u doktorky a ta mi rekla ze neslysi srdicko,byla jsem na ruznych vysetrenich kde se¨to potvrdilo,byla jsem 37tt. jak se tohle muze stat? vsichni me ujistovali ze takhle pozde to je opravdu zvlastni..nemuzu na to prestat myslet melo to byt moje prvni miminko.. ☹

brendi
13. čer 2007

myryinka srdíčko to je mi moc líto bože chce se mi brečet a jak jsi na tom ted?

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Maryinko - panebože to se Ti opravdu stalo???? To je strašné!!!! Opravdu už se s tím nedalo nic dělat? To je mi hrozně líto! Ani si nedokážu představit něco tak strašného -jakože už máš rodit a řeknou ti něco tak otřesného... ach jo... Ani nevím, co na to říct - ale předpokládám, že něco Ti k tomu asi řeknou..... přeju hodně síly, i když to musí strašně bolet!!!! Vyplač se - určo Ti to aspoň trošku pomůže!!! Věřím, že najdeš způsobm, jak jít dál!!!!

Do 12 tt je to nejrizikovější období a lékaři to vědí, tak asi proto je tolik nezdarů a oni to moc neřeší - až se to opakuje. Vždycky jsem se ale utěšovala tím, že lepší teď, než později.... nebo že by mimi bylo nemocné...

brendi
13. čer 2007

kamarádka ted musela rodit živé dítě ve 20 tt, bohužel nemělo další šanci na život, brečela jsem s ní jako malé dítě, zvlášt když si před tím prožila mimoděložní.........vím jaký je to strach o dítě, taky jsem se bála a modlila se at přečkám 12 tt, zvlášt když mi doktor řekl že neví jak to dopadne ☹

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Brendi - jo, je to hrůza, to už člověk cítí pohyby, ví třeba i pohlaví atd... Je to hrozně smutné a kruté. Teď jsem byla na té revizi v nemocnici a taky tam byla slečna, která už musela na vyvolaný potrat v 21 tt, kdy byla zjištěna na vvv vada srdíčka... jsou to smutné osudy..... Kolik já už vybrečela slz.... a navíc kolikrát bulím i u osudů druhých jen přes net... hormony dělají taky své.... Ale je potřeba to přežít a zkoušet znova....

maryinka
13. čer 2007

měl to byt kluk,termin sem mela na 25 cervna,, nezjistili zadnou nemoc..proste najednou neslo srdicko..no jsem na tom blbe v sobotu sem prisla z nemocnice.Ale je mi jasny ze hned jak to pujde tak zkusime dalsi..za jak dlouho se vlastne muze znovu otehotnet?bojim se ze to dopadne stejne.. ☹