Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

nefertitka
3. zář 2008

Mne sa paci meno Oliver;) Mojmu muzovi nie, ale my sme sa uz zhodli ak to bude chlapcek na Davidkovi 😉 Boze a meno pre dievca chce Lia, to sa mi nepaci...no ale aj tak myslim, ze to bude mat gulky🙂
Inak uz od buduceho tyzdna zacnem aj nieco kupovat,len ja netusim, co vsetko potrebujem 😨 pane boze, kukala som na tvoje foto pre inspiraciu 🙂

nefertitka
3. zář 2008

a inak mi lekar este vobec nemeral brucho ani panvu, to vadi?

tehulka4
3. zář 2008

nie je Oliver zly, ale radsej by som mala Daniela....ale to zasa polovixcka ani za panajana nece..nooo a kedze nas celych 9 mesiacov zivil a este aj bude zivit, tak sme trochen museli ustupit...ale tak pomaly si na ot meno zvykame...pre dievcatko mam vybrane este odvtedy ako som bola prvykrat tehotna Nikola...
juuuj, to som nevedela ani ja, len ked som zistila ez okrem postielky nemam nic a take babo bude toho strasne moc potrebovat tak sa mi az hlava zakrutila...taks om teda aj ja v tom 20tt uz zacala smelo nakupovat..a myslim, ez som urobila dobre, lebo nakupovat vsetko na poslednu chvilu to je fakt o nervy..a o peniazoch ani nehovoriac...a dalsia vec ze mne sa zas hocico nejak nepozdavalao..naprikald pri kociku bol moj muz zo mna uuuplne na nervy..uz ked som mala vybraty posledny ktory nakoniec aj mame, tak mi zahlasil ked sme isli nan pozerat, ze ak si uz tento nevyberiem, tak ideme kupit prvy ktory uvidime v tescu... 😀

nefertitka
3. zář 2008

No a moj muz by chcel Daniela🙂 a aj Nikolu, ale to zas nechcem ja...vy by ste si s menami teda rozumeli 😉 . No veru uz s tym nakupovanim zacneme asi aj my.
Trocha som nakukla do temy tehulky z missed abortion...takze obrneny transporter? 😀
a uz aj vies co vsetko potrebujes do porodnice?a aj si si vybrala lekara?

nefertitka
3. zář 2008

a nevies ktorym tyzdnom zacina 6mesiac tehotenstva?

tehulka4
3. zář 2008

no to vidim, ze teda ano...ale Daniel je podla mna kraaaaaaaasne meno, akurat mojmu muzovi sa nepaci a apriori ho odmieta... 😀 preeesne tak obrneny transporter..to mi hovori sused vzdy rano ked idem na rozky a on do prace... 😀 do kazdej porodnice potrebujes nieco ine, v kazdej byva take nieco ako den otvorenych dveri, kde ta povodia po pordodnici ako takej..treba sa len informovat, neviem kde budes rodit ty, takl skus zistit...lekara som si chcela vybrat az pokial som nezacala chodit na poradne do nemocnice k porodnikovi...to som zabalila uuuplne..nehodlam im dat 7000 za to co tam prevadzkuju...

vika34
3. zář 2008

ahojte kočky,táto téma nie je úpne pre mňa ,ale téma 6 nevydarených tehotenstiev,taká tu neni a obávam sa či by som tam nebola sama.Absolvovala som IVF práve kôli tomu,že mi robili predimplantačnú genetiku a vybrali iba tie najlepšie embrya a po 4 spontán.potratoch a jednom mimomatern.som bola presvedčená ,že to bude o.k. a dnes na UTZ mi dr.oznámil,že sa to nevyvíja a nie je akcia srdiečka /zač.8tt/takže čakám čo bude,ale už neverím.Mám našťastie 11 ročnú dcéru.Mali ste niekto podobný prípad?dik

tehulka4
3. zář 2008

a 5.- mesiac konci 22+1tt...takze 22+2tt si zacala 6. mesiac...

tehulka4
3. zář 2008

vika34, tak to mas stastie ze ams aspon tu dcerku...ja mam za sebou "iba" 3 potraty a je pravda, ze kazdy som dost tazko niesla...takze klobuk dolu ze to zvladas tak ako to zvladas... 😉 ale snad sa aspon toto tehotenstvo nejak lepsie ukaze a ez ta iba zbytocne strasia...

olivka_zlatko
3. zář 2008

vika 34: ja nemam podobnu skusenost. Chcem ti len povedat, ze ma to velmi mrzi, co sa ti stalo. A zaroven ta obdivujem ze si taka silna a mas volu skusat znovu. Nech sa ti to konecne podari, nevzdavaj sa!

vika34
3. zář 2008

ved nevzdávam,ale už som stará korčuľa a nemám veľa času,tehulka ved ty to máš už za pár,tak veľa šťastia 😅

tehulka4
3. zář 2008

vika, to ze si neni 20-tka neznamena ze zivot konci a uz sa nikdy nepodari..co ty vies, mopzno raz aj motyka vystreli... 😀 a dakujem, mam to sice za par,a le mordujem sa s blbymi myslienkami kazdy den tehotenstva...

vika34
3. zář 2008

😀 ja už nie som ani 30-tka,zachvíľu budem 40-tka,tak preto mi odporučili IVF,aby som každoročne nešla pod narkozu a teraz pôjdem dva krát za sebou 😢 ,už veľmi tomu neverím ,že toto tehotenstvo bude o.k.,tak sa mi aj veľmi ťažko pozitívne myslí

tehulka4
3. zář 2008

vika, ja viem ze to asi nie je jednoduche..kazda co sme tu a presli sme si tym vieme ako to boli a ze to nikdy neprejde...ale napriklad ja mam sestru je teraz v 26tt, od zaciatku krvacala a strasili ju ze nebije srdiecko a j a neveim co...lekari jej davali satle v nemocnici najavo, ze to sa za tehotenstvo ani povazovat enda...a kuknime sa...babtko je velky bojovnik...treba eln naozaj verit..mozno to ozaj nevyjde, ale co ak ano...

vika34
3. zář 2008

práve preto som si vyžiasdala ešte jedno sono,a zajtra idem k svojmu gyndošovi,aby vedel čo sa deje,ked by ma naozaj poslali na kyret,tak aby bol inform

majdula
3. zář 2008

Vika, mam za sebou dva spontanni potraty, ted jsem potreti tehotna a taky nejak nerosteme... nevim v kolikatem jsem tt, posledni MS byla 10.7. a ovulace pozdeji, az 29.7. Co vidi tvuj dr. na ultrazvuku? Ja jsem na nem byla minuly tyden, byl tam 6mm gestacni vacek, dnes opet, zase jen 8mm gestacni vacek se zakladem fetalnich struktur. Srdicko stale neni. Doktorka je klidna, dava mi jeste tyden, pry to roste pomalu. Tak nevim. Jak je ted velke tvoje miminko?

vika34
3. zář 2008

posl.MS som mal 8.7.,kedze mi rpbili umele oplod.tak viem presne 21.7. a 25.8.mi robili prvý UTZ A mimi malo 2mm a dnes 6mm,gestačný vačok neviem aký bol veľký,držím palce 😎

majdula
3. zář 2008

Ja tobe taky drzim palce, muj minuly ultrazvuk byl 27.8. a byl tam jen ten vacek 6mm velkej, miminko vubec ne. Kdyz uz je ti videt miminko, tak to jsi na tom dobre! Moje doktorka to taky zatim nevzdava, na srdicko pry mame pockat, muze naskocit pozdeji, tak jeste vydrz!

vika34
4. zář 2008

dnes som bola u svojho gyn.,tiež to ešte nevzdával hlavne kôli tomu,že mimi narástlo,mám prísť v utorok na UTZ,tak držím,prajem ti majdula aby ti to vyšlo ,napíš 🙂

tehulka4
5. zář 2008

vika, vidis...vravela som ti ze to este nabal...mozno sa predsa len uz konecne zadari...daj nam aj nadalej vediet ze co mate noveho..budem silno drzat palceky... 😉

majdula
5. zář 2008

Vika tak to je vyborne, urcite se ozvi pristi tyden jak to s vami vypada! Ja jdu na kontrolu taky za tyden, ale ve stredu, napisu.

vika34
5. zář 2008

držím si palce a samozrejme aj vám 😝

majdula
8. zář 2008

Tak zrejme naplnim nazev tohoto tematu, protoze ani treti tehotenstvi se nam nepodarilo.

Vcera jsme jeli na pohotovost kvuli krvaceni, ktere nakonec prestalo, ted uz je to dobre... horsi je ze mi delali UTZ a prcek neroste a nema srdicko... podle MS jsem 8+2, ve skutecnosti je o tyden mladsi podle ovulace, ale i tak uz by srdicko melo byt. Dr. mi rovnou rekla ze mi nedava falesne nadeje, vzali mi krev na HCG a za dva dny mam prijit na dalsi odber, jestli neposkoci hladina a nevyroste mimi, tak si me tam nechaji na revizi.

Takze doted to byly spontanni potraty, ted uz i zamlkle tehu a co bude priste? :( Zavidim holkam ktere se bezstarostne raduji z // protoze pro me to je jen zacatek dalsiho stresu jestli to dobre dopadne...

Tohle budou asi dva nejhorsi dny v zivote, ty spontanni potraty prisly naraz, ale ted to cekani nevim jak vydrzim... Radeji bych potratila sama, aby me nemuseli tak moc cistit a mohli jsme se driv snazit 😢

tehulka4
8. zář 2008

majdula, niekedy to nejde tak ako by clovek chcel..ja mam za sebou tiez 3 potraty..nikto nevedel preco ale stalo sa..a tiez to neskutocne cakanie..a teraz ked som zostala tehotna, nepresiel den aby som sa nestresovala a stale nekontrolovala ci nahodou nespinim, nekrvacam a podobne..je pravda, ze mimi moze byt este dost amlicke a tak ani srdiecko nie ej vidno, ale treba stale verit a nezabalit to hned..budem drzat straaaaaaaaasne silno palceky nech sa lekarka mylila...takzue hlavu hore a ak by to nahodou ani tentokrat nevyslo, musis si povedat, ze nabuduce to uz vyjde urcite...

vika34
8. zář 2008

ahojte zajtra idem na sono a bude to asi už definitívne,takže držte palce,tiež by som mala byť v 8tt a všetky tie predošlé potraty boli sprevádzané krvácaním,teraz nešpiním ani ťuk a to,že nebije srdiečko kedy by malo,tak tento problém ma ani vo sne nenapadol,stále som sa sledovala či nekrvácam a teraz toto,ale ešte nejaké malé percento predsa len tomu dávam,ozvem sa,aj vy napíšte ak budete mať niečo nové

tehulka4
8. zář 2008

vika, drzime strasne silno palceky a vlastne aj vsetky prstiky, nech sa to podari... 😉 daj zajtra vediet, ze co a ako...

vika34
9. zář 2008

no,výsledok je ešte horší ako som čakala,podľa môjho gynekologa má plod iba 4,7mm a v CAR mal 6mm,ale to mi iba povedal,to som nevidela,podľa UTz som 6tt,ale kedže som po IVF ,tak viem presne,že som už začiatkom 9tt,zajtra idem do CAR,tam mi pravdepodobne napíšu papier na kyret,a vo štvrtok mám ísť znovu ku svojmu do nemocnice,tak nie je to bohviečo,ale už som to preplakala,stále nekrvácam ,čo mi je čudné,tak sa tak trápim

nefertitka
13. zář 2008

tehulka sedela ti vzdy velkost plodu s danym tyzdnom?my sme o 9 dni mensi:( a nechcelo to ukazat, co to ma medzi nozkami 😒 bolo to tam take naskladane, ruky aj nohy na hlave, ritka strcena dole do maternice...no , ale z toho , co mal lekar moznost vidiet, povedal, ze teraz sa mu to zda na dievca...no uz som uplne zmatena, raz chlapcek, potom dievcatko, ja uz neviem...

vika34
13. zář 2008

dali mi papier,keby som musela ísť na pohotovosť,ináč už sa mi spustila krv a v stredu mám ísť na kontrolu,či to vyšlo všetko,alebo treba ísť na kyret.Tak bohužiaľ ani toto tehotenstvo nevyšlo ☹

nefertitka
22. zář 2008

tehulka nam asi sla uz rodit🙂