Potřetí jsme přišli o miminko. Máte podobnou zkušenost?

pajinkaa
11. čer 2007

Ahoj holky,

tak se jdu taky svěřit se svým trápením.....Už potřetí jsme přišli minulý týden o miminko - (poprvé 12 tt (revize), pak 7 tt, naposled 10 tt-2x revize). Jsem z toho smutná, nevím, čím to je, že miminku přestane bít srdíčko.... Máte někdo podobnou zkušenost nebo znáte někoho, komu už pak to další - třetí, čtvrté či páté mimi vyšlo? Je mi 28 a žádné dítě ještě nemáme. Kde pořád brát tu chuť do dalšího snažení, když ani // není u mě výhra?

Díky za rady a zkušenosti.

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Maryinko - je mi to opravdu líto!!! ani nevíš... Doporučuje se po 3 až 6 měsících... záleží, jak na tom budeš fyzicky i psychicky.. Déle bych nečekala, nejlepší způsob, jak trošku zapomenout, je otěhotnět znovu a tělo určo bude připravené!!! A netvrdím - bát se budeš už pořád, ale člověk i po těch nezdarech musí myslet pozitivně - protože to je taky důležité!!!!!!! ¨

NEboj, dopadne to na 100 %!!!!

petusko
13. čer 2007

maryinka, je mi velmi luto, co sa ti stalo. neviem si ani predstavit tu bolest, ktoru musis prezivat. ja som v 37tt ani nebola, moj Petko sa narodil v 36tt, a skutocne neviem, co by som robila, keby som o neho vtedy prisla.
prajem ti velmi vela sil, drz sa a nezufaj, tvoje dalsie miminko ti to raz vsetko vynahradi. drzim palce 😉

maryinka
13. čer 2007

to je docela dlouha doba.. 3-6.Sice nebylo planovany ale to na tom nic nemeni..dekuju za podporu cas to spravi,uz aby ta doba ubehla a mohla jsem se tesit na dalsi🙂 diky moc.

brendi
13. čer 2007

maryinka........ted jsem se ti podívala k jménu a vidím že už nejsi těhotná ale změnila jsi se na snažilku ☹ ☹ ☹
takové nenarozené děti jsou v nebíčku a budou tam dělat strážné andílky, tak nezapoměn že tam nahoře už jedno miminko máš, a moc přeju aby bylo taky jedno u tebe dole...........

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Mary - jo je to delší doba, ale 3 měsíce utečou rychle, někdo čeká jen jednu ms a pak to nechá na přírodě... záleží, jak se budeš cítit... Když by to tak mělo být, tak to určo není špatně, že bys otěhotněla dřív 🙂)

V podstatě jsem na tom stejně - v sobotu jsem byla taky na revizi, takže mě čeká stejná doba... a možná do toho půjdu už taky po dvou ms!!! Protože nejsem naivní a vím, že to napoprvé u mě nevychází...

miahogo
13. čer 2007

Ahoj Pajinkaa,

aby ti nebolo smutno tak pripajam aj ja svoj pripad troch potratov k tvojim a preto velmi dobre viem aku beznadej si musela pocitit po poslednom potrate. Chcem ta zaroven povzbudit a povedat ti aby si to nevzdavala. Ja som momentalne stvrty krat tehotna a normalne nemozem ani nabrat odvahu ist k lekarovi aby som opat nepocitila sklamanie. Objednala som sa vsak na zajtra a tak mi prosim drz prsty aby toto stvrte tehu bolo uz to prave. Pozdravujem vsetky baby a prajem vela stastia.

zouzi
13. čer 2007

maryinka - mojej sestre sa to stalo tiez.. V 38.tt prisla o babatko... Sestra zacala zrazu krvacat (cele tehotenstvo bolo ok) a tak jej rychlo spravili cisarsky, no po 3. ozivovani malickej to lekari vzdali... Otehotnela potom o rok a pol (po cisarskom bohuzial musela cakat az tak dlho - ty urcite nemusis) a teraz v maji sa jej narodila krasna dcerka... Tehotenstvo prebiehalo v poriadku ale aj napriek tomu sla do nemocnice 6 tyzdnov pred terminom a doktori nechceli nic riskovat a ked uz babo bolo uplne vyvinute, tak jej spravili cisarsky. Takze sa neboj, aj ty budes mat krasne dietatko... Kazdy hovori, ze vsetko zle je na nieco dobre... Nikdy som to nechapala, pytala som sa, na co bolo dobre toto? Ale teraz uz viem... Lebo keby sestra neprisla o to prve dietatko, urcite by nemala teraz malicku Sasku... Mozno to znie trosku hlupo, ale urcite to neskor pochopis aj ty, ked uz budes v naruci drzat svoje druhe dietatko.... Drzim palce..

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Miahogo - super!!! Moc gratuluju a moc držím pěstičky na zítra a určitě písni, jak to dopadlo a vím, že se tu budeš rozplývat nad bijícím srdíčkem!!!! Jsem moc ráda, že jsi napsala - mám radost, že to jde.... že jsou tu pozitvní zprávičky a že se snad i já mám na co těšit a že se dočkám!

S tím strachem k dr to chápu -taky jsem vždycky chtěla počkat, ale pak mi to nedalo, abych něco nezkomplikovala!

Díky moc a myslím na Tebe!!

miahogo
13. čer 2007

Dakujem ti pajinkaa za povzbudenie, urcite napisem ako to dopadlo.
Uz akoby som videla tvar mojho gyn. ked ma uvidi, kazim mu priemer uspesnych tehotenstiev. Chcela som ti povedat ze su velmi dolezite geneticke vysetrenia teba a manzela, ak si ich este neabsolvovala, mala by si. Ja aspon poznam svoju diagnozu a viem ze mi neostava nic ine len skusat a raz to urcite vyjde, len mi nikto nevie povedat kedy, verim ze je to tento krat a ze tento anjelik uz nepoleti do nebicka. Po prvom potrate som otehotnela az po roku, tak mi to odporucali, po druhom potrate po pol roku a po tretom potrate tiez po pol roku. Toto cakanie je najhorsie, nech mi nikto nehovori ze zeny su slabsie pohlavie lebo to len psychicky vydrzat je niekedy nad ludske sily. Ale aj vdaka zenam ktore su v takychto forach ako je modrykonik, clovek najde povzbudenie a naberie odvahu pokracovat dalej v snazeni. Ja kolkokrat som sa len prihlasila a jednoducho len citala prispevky babuliek bez toho aby som nieco napisala, jednoducho som nemala ani silu. Prajem si aby kazda z nas dotiahla do uspesneho konca vytuzene tehotenstvo.

Tebe zelam aby sa ti maternica co najskor zregenerovala a aby si nam co najskor oznamila ze si tehu. 😉 🙂 🙂

pekny den

pajinkaa
autor
13. čer 2007

Miahogo, krásně jsi to napsala -taky dík! Není to jednoduché toto všechno vydržet - ale my jsme silné a my to dokážem - Ty teď a já za pár měsíců!!! Na ty vyšetření půjdu... i když se trochu bojím výsledků, ale co nadělám, je to dobré vědět a pomoct tomu, coto jde!

Jojo, taky ráda chodím na diskuse, hlavně že člověk ví, že v těch trápeních není sám!!!! a to mi pomáhá!!!

Díky a moc a těším se na zprávičky!!! pa

ziza
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pajinkaa
autor
13. čer 2007

Zizo, moc gratuluju k miminku!
a děkuju za slovíčka, která potěší!!! Opravdu není o co stát a nepřála bych to zažít ani největšímu nepřiteli.....

Budem doufat, a zkoušet znovu a věřit, že to co nejdříve vyjde i nám!

Díky!

ritulka
13. čer 2007

Ahojte, ako to tu citam, vidim, ze je to az az...musim napisat, ze mojej tete 2 tyzdne pred terminom zomrel chlapcek - Lukasko...chodila na bezne poradne a potom isla na vysetrenie prietokov a tam sa im to moc nezdalo, ale nechali to tak...povedali jej, nech pride o 2 tyzdne...to uz boli prietoky pozuzovane a malicky uz vobec nepriberal...preto ju poslali do NR, ze je to vyssie pracovisko a su tam hned inkubatori, ze by nebol problem s prepravou...isla do NR, to bol piatok poobede, a na oddeleni bol len doktor, ktory mal sluzbu...prijal ju, ale vobec jej neurobil sono, lebo ze nema kluce od ambulancie...na druhy den rano ju prisiel popocuvat a oznamil jej, ze jej ten maly zomrel...mame ho pochovaneho a mal by v septembri 3 rocky...ale je to nas anjelik najsladsi na svete

zouzi
13. čer 2007

nuz, aj taki doktori su....

brendi
13. čer 2007

no stát se to mě tak bych toho doktora snad zabila a postarala bych se o pořádný rozruch, ten by si už nezadoktoroval

maryinka
13. čer 2007

to je fakt strasny..ja uz jen cekam na vysledky z pitvy..co mi reknou,jediny co mi rekli je ze prestalo tlouct srdicko a ze miminko muselo byt uz minimalne 3 dny mrtve protoze melo mezi organy a v mozku spousty vody..tak nevim..ted musim vydrzet to sestinedeli,to je pry nejhorsi a pak kdyby to doktorka dovolila by jsme se pokusili o druhy.Dost velky sok byl pro me kdyz mi v porodnici rekli,ze u me doktorka vynechala spoustu vysetreni na kterych jsem nebyla a mela byt..asi si pro jistotu najdu jineho lekare. ☹

zouzi
13. čer 2007

Držím Ti palce, aby si to zvládla, aby Ťa mal teraz kto podržať - to je teraz najdôležitejšie... Sestra chodila psychologičke - veľmi jej pomohla. Jej manžel to však znášal ťažšie, ale zvládli to. Teraz sa už obaja tešia z babatka, ktoré sa im narodilo. Choďte niekam na dovolenku, oddychni si od všetkého a od všetkých, načerpajte nové sily. Otehotnieť sa ti určite podarí rýchlo, telo máš na to už pripravené. Veľmi Ti želám, aby sa Ti podarilo čo najskôr otehotnieť. Drž sa!

ritulka
13. čer 2007

a este k tomu, to sa stalo v sobotu rano, ked maly zomrel a az v pondelok jej vyvolali porod - ci ze ona, chodila s malym 2 dni, co bolo priserne, to sa ani neda opisat...
tiez to dali na pitvu a tam bolo, ze to bolo pekne donoseny chlapcek, len nepriberal z dovodu pozuzovanych prietokov a malinky sa vlastne nadychal plodovej vody...
neobislo sa to bez sudu, doktor dostal nejaky distanc, v TO nemocnici tiez, ale nam to Lukaska uz nevrati...a Bohuzial, v 21 storoci sa deju aj taketo veci...je to velmi smutne...

Maryinka: moc ti drzim palce, musis byt silna...

deina
13. čer 2007

Dievcata, drzim vam velmi palce, nech vam to nabuduce vyjde bez problemov, aby ste boli silne a aby ste uz nic take smutne zazit nemuseli.

pajinkaa, okrem tych testov na trombofiliu, ktoru tu niekto spominal a stitnu zlazu, skus sa este aj opytat na autoimunitne ochorenia, aj tam moze byt problem.

parybka
13. čer 2007

holky, je mi to moc líto, co tady čtu. Když vidím takové trápení, tak si říkám, že je dobře se mi to stalo v prvním trimestru - než aby bylo třeba nemocné.
Jenže jak si ohlídat to, aby doktoři opravdu dělali to, co mají? Abychom chodili na všechna vyš., která jsou třeba? Od toho jsou oni doktoři... zbytečně lamentovat, dítě už to nevrátí.
I já vám všem (i sobě) moc držím palce. Je moc dobře vědět, že v tom člověk není sám a že i po takových zkušenostech má dobrou perspektivu. A že i takovým ženským jako jsme my se rodí zdravá miminka 🙂

maryinka
13. čer 2007

Parybka: taky drzim palecky at to dobre dopadne.. 😉 a diky za podporu

kirax
13. čer 2007

ahoj holky,já jsem potratila už 4krát-samovolně ,2krát 7tt,9tt a 11tt. ☹ nebudu tady psát kolik slz a bolesti mě to stálo,protože to každá co si to prožila ví určitě sama.stejně tak nebudu psát ani věty typu:"časem to přejde",protože vím jak jsem na ně byla alergická já! 😅 nechtěla sem pak o dítěti ani slyšet,ale nakonec se stalo že jsem otěhotněla popáté a miminko pořád ještě nosím,a podle výsledků je naprosto zdravé.takže nevěšte hlavu,vím že přejkonat to je těžké,ale ono to jednou vyjde!!! 🙂 věřte tomu 😉

kirax
13. čer 2007

oprava-ten poslední byl 21tt,ne 11.

consti
13. čer 2007

maryinka držím ti moc moc pěsti, stejně jako ostatním kočkám 😉 .Znám holku, co si prožila to stejné jako ty.Rodila už bohužel mrtvou holčičku 😔 .Přestalo jí bít srdíčko pár dní před termínem porodu,prostě hrůza.Na pitvě nezjistili nic, prostě dodnes neví, co bylo příčinou úmrtí.Dnes je ta holčena ale maminkou dvou krásných a zdravých dětí, takže se drž, určitě se zadaří znovu a tentokrát šťastně 😉 !

maryinka
13. čer 2007

CONSTI: dekuju mockrat ikdyz ja bych pricinu chtela vedet..a doufam ze ji zjisti,potrebuju vedet ze to treba nebyla moje chyba.
Ja vim jsem mlada je mi teprve 19,miminko nebylo planovany ale to neznamena ze jsem rada ze to tak skoncilo.Mam pritele ktery byl porad semnou a vim ze se na nej muzu spolehnout.Miminko zkusime co nejdriv to pujde a doufam ze uz to vyjde,ted se stim bohuzel musim smirit..diky za podporu

consti
13. čer 2007

maryinka to věřím, že chceš příčinu znát.Ta známá ji chtěla taky vědět, ale bohužeol se to nedozvěděla 😔 .Jen jsem tě chtěla povzbudit, že onai přes tuto zkušenost má už dvě děti a vše OK 😉 .Jsi mlaďoučká, tak to budeš mít ještě určitě plno dětí, držím moc pěsti!!!!

cucuska
13. čer 2007

ale sa vás tu zišlo. Baby je to strašné že sa to niekomu tak často opakuje. Ale nesmieme sa vzdávať aj mi budeme mať doma krásne detičky, ktoré nám budú robiť radosť. Ja všetkým držim moc moc moc moc moc moc moc palce a nech sa nám to všetkým už teraz podarí !!!!!!!

maryinka
13. čer 2007

CONSTI:dekuju mockrat..nastesti mam pritele a rodinu kteri me nenechaji samotnou..akorat pro me bude tezky az se narodi ted segre miminko,je tehotna.. no hlavne aby byli zdravi 🙂

cucuska
13. čer 2007

mary ja viem ako ti je. Keď som potratila druhé bábo mojej švagrinej sa nerosil syn práve vtedy a veľmi ťažko som to znášala, až rok mi trvalo kedy som sa sním dokázala ukázať vonku aj s kočikom ale už je to všetko v poriadku.

maryinka
13. čer 2007

To je mi lito,ale vidim ze uz jsi zase tehotna tak drzim palce aby ti to vyslo 😉