Povedlo se někomu otěhotnět po 3 a více letech?

macik
28. lis 2009

Snažíme se o miminko už více než tři roky a nijak zoufale to neprožíváme, ale nedávno jsem zjistila, že kamarádka nejenže usiluje o miminko stejně dlouho jako my, ale navíc má ještě pocit, že takových lidí jako ona je opravdu málo...

já myslím, že ne, že nás bude víc a tak budu ráda, když napíšete své zkušenosti, zejména pak ty, kterým se nakonec po tak dlouhé době opravdu podařilo, ale i ty, které ještě stále bojují....

u nás (a vlastně i u kámošky) jsou základní vyšetření v pořádku, jen my máme trošku slabší spermio, ale pořád ještě by to mělo jít...

pokud se nebude nic dít do mých 35 (něco přes rok), tak bych asi šla do mírné stimulace, protože nemám pravidelnou ovulku a pak ještě do inseminace, ale další zákroky už mi přijdou příliš invazivní a podstupovat je určitě nebudu (neodsuzuju ale ty, kteří je podstoupí, jen prostě moje touha po miminku má své limity, i když zrovna teď to se mnou tříská 😀 )

budu ráda, když se podělíte o své pocity, zkušenosti, dobré rady prostě cokoliv co s dlouhodobým snažením souvisí....

hledala jsem téma dlouhodobých snažilek, ale víc jak rok jsem nenašla, tak mě když tak přesměrujte 🙂

dckami
23. pro 2009

ahoj holčiny,
přeji všem krásné prožití vánočních svátků - snažilkám pozitivní testíky a plodný Nový rok a těhulkám pohodové těhulkování a zdravá miminka. 😀

Jednou se to podaří, uvidíte. 🙂

dckami
3. kvě 2010

ahoj kočky,
kde jste, je tu někdo?

korticka
9. lis 2015

Holky koupím Metformin...nezbyl někomu? čeká mě v Novém roce IVF...strašně ráda bych ho předtím chtěla vyzkoušet...

daljuska
1. pro 2015

Ahoj všichni, chci se s vámi také podělit o svou zkušenost. My jsme se s manželem rozhodli již před třemi lety, že bychom chtěli mimčo. No a uběhl rok nic, dva stále nic. Potom jsem se rozhodla, že zkusím kliniku reprodukční medicíny, ale jen nějaké testy, zatím nic víc. Vše jsme prošli, nikde závažný problém. V říjnu jsem podstoupila laparoskopii, aby se zjistilo, zda mám průchodné vejcovody, což je také důležité. Vše v pořádku. Kontrolní ultrazvuky vždy probíhá ovulace, vajíčko je...Ale nikdy nic. Tak mi paní doktorka od tohoto měsíce zkusila napsat Klostík, jsem si říkala ještě zkusíme tohle, přinejhorším inseminaci, ale dál nejdu, chci si zachovat zdravý rozum i tělo. No a před pár dny jsem zničeho nic objevila na těhotenském testu čárku 🙂 Můžu tady všem říct, že skoro po třech letech tomu nemůžu věřit a hlavně tomu, že to přišlo samo, jen tak po těch letech, kdy jsem to asi už vzdala a řekla si, že buď to jednou přijde nebo ne. Vůbec nevím jak to bude dál probíhat, je to úplný začátek, ale chtěla jsem dát naději všem tady, že stát se může i to, co už nečekáme 😉 Tak uvidíme, sama se bojím a nemůžu věřit, že by snad konečně???

daljuska
1. pro 2015

Jo a ještě k tomu co jsem napsala, ten klostík jsem si nestihla vzít, takže by to přišlo úpně spontánně po třech letech, až už jsem nic nepočítala, neměřila a nechala to běžet 😀

daljuska
1. pro 2015

@macik Ahoj, u nás to bylo tak, že jsme se rozhodli také před třemi roky a nic stále, ale jelikož mám také svůj názor na umělé oplodnění, tak jsem si řekla, že to ne. Nechali jsme si udělat všechny vyšetření, abychom věděli sami jak na tom jsme. Vše celkem v pořádku, mě je 33 a manželovi 36. Teď v říjnu jsme podstoupila laparoskopii, vše krásně průchodné, a z konrolních ultrazvuků vždy ovulace byla i vajíčko dobré, ale prostě nikdy nic. No tak jsme si řekla, že jsem v pořádku po té laparoskopii, uklidnilo mě to. Holky a minulý týden jsem objevila pozitivní test.....Nechápavě jsem na něj zírala, po třech letech, najednou. Je to zatím jen test, nikdy jsem nezažila pozitivní test, tak všechny, kdo jste tady si tu radost dokážete představit...Tak uvidíme, vím, že je to zatím brzy, není nic jistého, ale mě postačuje, že se to stalo, tutíž to konečně zafungovalo 🙂 Ale to vysvětlení proč 3 roky nic je ve hvězdách...

daljuska
2. pro 2015

Tak dnes kontrola a paní doktorka mi vzala krev za hodinu a půl byly výsledky, pozitivní a na ultrazvuku 2 milimetry velká bublinka, no neuvěřitelné. Další kontrola za týden 🙂 Tak teď, aby to všechno šlo správně a pokračovalo.

michaelanavrc
3. pro 2015
Uživatel michaelanavrc je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od michaelanavrc.

Holky kamaradka koupila jeste na spermie takovej doplnek stravy, jmenuje se spermotrend a pul roku po tom co ho nasadili otehotnela. za vyzkouseni to asi stoji.. drzim pesticky at je brzo hodne novych miminek 🙂

daljuska
3. pro 2015

@michaelanavrc My jsme měli doporučený Selzink, cena dobrá a plno prospěšných vitamínů 🙂

petule02
3. pro 2015

Zdravím Vás, taky přidám náš příběh. O mimčo jsme se snažili 13 let. Během té doby jsem podstoupila léčbu Clostilbegytem ,laparoskopii, inseminaci a pořád nic. Problém byl s největší pravděpodobností s mojí nulovou ovulací. Před rokem jsme podstoupili 1. IVF, protože biologické hodiny opravdu tikají, a rychle. IVF bylo neúspěšné. Po 3 měsících jsme šli na 2. IVF, leč taky neúspěšné. Řeknu vám, že kdo nezažil, nepochopí. Protože po psychické stránce je to fakt mazec. Takže jsme se smířili s tím, že za půl roku půjdeme na 3.IVF. Leč hned další měsíc po tom druhém jsem začala mít šílené křeče v podbřišku, menzes nikde, tak mi to nedalo a zkusila jsem test. Tak vám povím, že vykulenější pohled nikdo neměl než já. Otěhotněla jsem přirozeně. No a ve finále po těch 13ti letech už za chvíli rodíme. Takže pokud můžete, nevzdávejte svá snažení o miminko, protože na každého to malé štěstíčko opravdu čeká, a to dřív nebo později. 😲

daljuska
19. pro 2015

Ahoj děvčata, tak jsem byla ve čtvrtek na kontrole a už paní doktorka viděla bijící srdíčko, tak snad bude i nadále vše jak má 🙂 Přeji vám všem, aby se vám sen o miminku v nadcházejícím roce vyplnil. Neztrácejte naději, zkuste být pozitivně naladěné a užívat si toho co máte, to jsem praktikovala na sobě, když mi bylo smutno, říkala jsem si: Raduj se z toho co máš ....a nemysli nad tím co ne, stejně je to osud, buď to bude nebo ne...Přidávám fotečku 🙂