Pregnyl a následná ovulace

hofi
30. bře 2011

pregnyl a ovulace

Dobrý den,
ve středu jsem byla u gynekoložky na měření folikulů.Jeden měl 17mm,ostatní byly malé.Gynekoložka mě řekla ať dojdu v pátek,že mě píchne pregnyl a v sobotu večer se máme tulit.Tulili jsme se celý víkend pro jistotu.Dnes je středa a mě od včerejška bolí dole,jako kdyby ta ovulace měla teprve být.To je ale blbost né.Manžel odjel,takže se nemůžem tulit.Mám strach že to opět nevyjde.Už skoro dva roky se snažíme a marně

band
30. bře 2011

@hofi oulace by měla přijít do 36hodin od píchnutí Pregnylu - určtě ste se snažili v pravou dobu. Přeju hodně štěstí - nám pomohl 😵 😵 😵

antymania666
26. črc 2011

ja jsem ho brala pred tydnem...taky jsem citila boleni dole a bylo mi i divne a mela jsem navaly horka..ůzacala sjem testovat hned...testy byli pozitivni,ale postupem casu carka slabne a ja uz neverim ze jsem...pregnyl v tele zustava tak 11 dnu a to mi nikdoo nerekl takze jsem se zacala radovat asi brzy...pozitri jsu na krev ale pochybuju ze mi reknou kladny vysledek 😒

hankamisa
25. zář 2013

Je možné aby po pregnylu kdyby folikul praskl se bt nezvýšila? mohlo by to být jiné než při neovlivněné ovulaci léky? v pátek pregnyl od soboty mám bt 36,6* 36,7*36,7*36,9*­36,7. emoticon nebo spíš folikul nepraskl?

hankamisa
27. zář 2013

Tak se přidávám mezi ty co jim po pregnylu folík nepraskl. :( :cert: bohužel na mě pregnyl nepůsobí.

dnešní ko utz je detektivka na pokračování i dr. si se mnou neví rady. prý jsem samá záhada. ani po kontrole nevím co mě čeká, musím čekat co bude. bud v neděli či pondělí dojde pravidelná ms a folíky odejdou nebo folík praskne a bude ovu což vzhledem k tomu, že jsem 27dc je nepravděpodobné. můžu jen doufat, že z nich nezůstane cysta.to vzhledem k velikosti toho většího řící nemůže, protože je ve velikosti kdy se to poznat nedá.
folík nepraskl a roste dnes 23,5mm (v pá 20,1mm).ten druhý nerostoucí začal růst po 10dnech bez růstu a má 16mm (v pá 13mm po celých 10 dnů kdy se ani nehnul). 8o i dr. nechápala. proto ty moje uterní a středeční dloubance ve vaječníkách. další ko 9dc po clostíku nebo dříve pokud ms nedorazí na vyvolávačku.

jani2013
24. črc 2014

@hankamisa Ahoj, nevím, jestli si to vůbec ještě budeš pamatovat, ale jak to dopadlo s Tvými folíky? Byla to cysta? Řeším totiž úplně to samé. Nízké BT po injekci, přitom i vaječníky jsem dost cítila, ale teplota tomu neodpovídá. V minulých cyklech na mě Pregnyl zabíral, teplota hned krásně naskočila, teď mi to přijde podivné.

romca05
24. črc 2014

@jani2013 Ahoj, jen přidám svou zkušenost s Pregnylem. Dostala jsem ho jednou v životě a mám díky tomu krásnou holčičku 🙂 Ale proč píšu, taky jsem si měřila BT a v ostatních cyklech (bez Pregnylu) vždycky ukázkově stoupla, ale právě po injekci Pregnylu ne. Zůstala nízká a to i přesto, že jsem zrovna v tom cyklu otěhotněla 😉 Takže tomu měření BT bych moc velkou váhu nepřikládala! 🙂

jani2013
24. črc 2014

@romca05 Děkuju moc za zprávu. Je hodně zajímavé, že jsi měla otěhotnění nízké teploty, trvalo to i během těhotenství?
Já jsem spíš zmatená z toho, že předchozí cykly s Pregnylem vypadaly úplně jinak - dávám foto na srovnání, snad to bude vidět. Ale je vidět, že vzdávat něco dopředu nemá smysl 🙂

romca05
24. črc 2014

@jani2013 Já už jsem pak neměřila, jen pár dnů do potvrzení těhotenství, ale teplota byla fakt nízká, test jsem si dělala spíš jen tak. Syn měl ten den narozeniny, tak jsem si říkala, že když to zase nevyšlo, nebudu aspoň na ten "jeho den" tak smutná. 🙂 O BT jsem tenkrát pořád něco četla a fakt bych jí teď už tak moc nevěnovala pozornost. Já měla PCO a podle různých článků, co jsem našla, u toho ani nemá cenu tu teplotu měřit. Prostě ty hormony s ní hýbají a to u každé jinak! Prostě BT je super ukazatel v ideálních podmínkách, ale jakmile se do toho zamíchají hormony, tak je asi k ničemu 😒 Každopádně já jsem toho živým důkazem 😀

romca05
24. črc 2014

@jani2013 A to jsem ještě zapomněla napsat, že pár dnů (už si přesně nepamatuju kolik) po Pregnylu jsem začala brát Utrogestan, který taky teplotu zvyšuje a nic. Takže u mě ani Pregnyl, ani Utrogestan a hlavně ani těhotenství BT nezvýšilo, graf byl naprosto anovulační 😀

romca05
24. črc 2014

@jani2013 Tak jsem zkusila ten můj těhotenský graf najít a mám ho 🙂 Pregnyl jsem dostala 13. 9. s tím, že do 24 hodin by měl folikul prasknout, Utrogestan začala brát 16. 9., tu teplotu jsem si měřila dál a byla pořád plus mínus stejná, jen jsem si ji asi už ze zoufalství nezapisovala 😀 Pozitivní test jsem měla 26. 9.

jani2013
24. črc 2014

@romca05 Tak to je hodně zajímavý graf 😀 Takže vítězná hvězdička je, předpokládám, někdy z 12. nebo 13. 🙂

romca05
24. črc 2014

@jani2013 Jo, tak nějak 😀 Držím pěsti, ať to taky vyjde! 😉

jani2013
24. črc 2014

@romca05 Díky moc 🙂

hankamisa
24. črc 2014

@jani2013 - jj jsou z nich cysty pokud nedostanu pregnyl. oni sice sami rostou ale nepraskají. 😒

hankamisa
12. srp 2014

nevíte jestli utrogestan nebo pregnyl může zvýšit bazální teplotu?

vlajka1
12. srp 2014

@hankamisa Utrogestan urcite BT zveda. Je to progesteron, ten po ovulaci stoupa a tim stoupa i BT.

lilie0
23. bře 2015

Ahoj holky, prosím o radu. 16.3. mi byl píchnut pregnyl 5000j a hned ten den jsem měla ovulaci. Samozřejmě jsem nevydržela a 20.3. jsem udělala test, chtěla jsem vidět jestli v sobě pregnyl stále mám a jak vypadá pregnylová čárka. Test byl samozřejmě lehce pozitivní. Pak jsem si dělala test 22.3. a bylo sněhobílo, dnes jsem udělala opět test a mám tam slabou čárku.. myslíte si, že je možné, že je to stále pregnyl i když už byl jendou test negativní, nebo spíše těhu? Jinak test jsem vždy prováděla ráno s citlivostí 10. Břiho mě bolí a jakoby tahá a pálí pod pupíkem, což trvá cca od 18.3. Vím, že stejně musím vydržet a testovat až za pár dnů, ale chci vědět jestli s tím nemáte někdo zkušenosti.. Moc děkuji za reakce🙂