Přišli vám na příčinu opakovaného zamlklého těhotenství?

trskova
24. kvě 2014

Chci se zeptat, vás, těch kdo má za sebou vyšetření kvůli opakovanému zamlklému těhu. Co vám zjistili? přišli na příčinu? pomohlo to a máte mimi?

fidac
25. čer 2014

Mě manžel sehnal žádanku na hematologii na genet. vyšetření...po 2 potratech...chtěla jsem žádanku po mojí doktorce, protože jsme si mysleli, že mám trombofilii a moje gyn. mě žádanku nechtěla dát s tím, že tuto nemoc nemám, protože jsem potratila vždycky kolem 7-8 tt a že kdybych ji měla tak bych potratila pozdějc...nakoc jsme všechno poběhali sami a měla jsem pozit. trombofilii, tak jsem byla ráda, že se začne konečně něco dělat a mimouše se konečně dočkáme...v té době jsme už jezdili do caru, kde mě sami řekli, že ty potraty tou trombofilií můžou být a nemusí...takže hned po pozit. testu jsem mazala na hematologii pro heparin na ředění krve a teď máme už 2 letého lumpíka... 🙂

nuonuon
25. čer 2014

mamince tady z MK pomohl prednison

smima
1. srp 2014

mě taky byly dány injekce na ředění krve. A ty jsem si začala píchat, až jsem otěhotněla až do 20. týdne těhotenství.

veruska007
1. srp 2014

1. spontánní potrat - nic
2. pozdní spontánní potrat po zamlklém těhotenství - gynekoložka nic
Až jsem potřetí otěhotněla a natruc gynekoložce jsem přešla do rizikové poradny, kde mě vzali a kde mě poslali na hematologii. Zjištěna trombofilie. Byla jsem v 16.tt, když jsem si začala píchat heparin. Miminka jsme se dočkali.
Další těhu: injekce jsem píchala, ale nedopadlo ☹
Další těhu: injekce jsem píchala, dočkali jsme se miminka.
A už stačilo

loreley1
10. říj 2014

@trskova
@smima
@veruska007
Holky, můžu se zeptat (možná hloupě) co se označuje za zamlklé těhu? Jestli to je od konkrétního týdne? Mně se teď potřetí stalo, že jsem otěhotněla (pozitivní test, dřív i HCG z krve), ale neudrželo se to, MS vždy přijde mezi 32 - 34 DC. Může být příčinou právě trombofilie, nebo na co bych se měla dát hlavně vyšetřit? Cyklus mám pravidelný 28 dní, ovulaci 14. den. Děkuju za názory...

smima
10. říj 2014

@loreley1 ahoj, zamlklé těhu je podle mě, když embryo neroste a nevyvýjí se , jak má, tím pádem těhu skončí. Mě po dvou zamlklých těhu nasadili injekce na ředění krve, je možné, že se u mě nedostala výživa přes krev až k embryu. Ale u každého je to jinak. Při dalším těhu už bylo vše o.k. a injekce jsem si píchala do 20.týdnu těh. Takže trombofilie může být příčinou, pořeš to se svým dr. hlavně mu řekni, že máš tromb.