Profertil, ano nebo ne? Pomůže?

jajda2011
10. únor 2012

Pomůže nebo je to zbytečná investice?Poraďte prosím. 🙂

len089
13. únor 2012

Ahoj, několiikrát jsme o něm také uvažovali.
Když vemu v potaz že je to jen doplněk stravy a že testy se dělali na mužích s 31mil sper. a po léčbě se zlepšili na 52mil sper. tak je to super.
Ale na druhé straně z testovací skupiny byli vyloučeny muži s azoospermii a dalšima poruchama.
31mil. sper. je nat dolní hranicí limitu normy. (25 milionu sper. je dolní hranice normy)- tak nechápu koho to vlastně testovali . Koukám na to tak že vzali chlapi který maj spermio . v normě a zlepšili jim je zase na normu.

jajda2011
autor
13. únor 2012

@len089
Ahoj,no právě,že to testovali na chlapech,kteří vlastně problém neměli. Já bych na tenle doplněk nepřišla,ale mužskej si to našel sám,prý studoval nějaké diskuze,kde chlapi psali,že se jim to pak zlepšilo. Manžel užívá selzink +200mg vitamínu E a měl zlepšení o 10 %. Tak myslím,že přikoupíme ještě arginin a karnitin a asi uděláme lépe. Nevím no je to těžký,když to nejde,člověk by zkusil vše. 😒

len089
14. únor 2012

@jajda2011 Ahoj, zrovna dnes mi Dr. doporučoval nějaký UNESTOR.Že je to něco dobrýho ze zahraničí. Koukala jsem se na net ale nic jsem nenašla.Jsem v lázních a toho dr. jsem dnes viděla nejspíš naposled.V pátek dostanu správu tak do ní kouknu jesli jsem si ten název náhodou špatně nenapsala. Tak pak napíšu.
Mám v plánu domluvit manželovi krev na testosteron. A případně asi skusíme TRIBULUS - to je přírodní produkt z kotvičníku měl by zvyšovat testosteron -ten se podílí natvorbě spermii. toto stojí do max .400Kč to taky doporučovala Dr.
Kdyžtak koukni ještě natohle BIO SPIRULINA - obsahuje glutation 269Kč na 50dní mělo by to chránít bunky před volnými radikáli a tedy by to mělo být dobrý na ty "zmutovaný ,pokřivený" spermie

jajda2011
autor
14. únor 2012

@len089 Děkuji za info budu čekat na zprávu 🙂

jajda2011
autor
14. únor 2012

@len089
Maca Extra powder Bio 100g ještě jsem objevila toto, jedeme v pondělí do Plzně na imunologické vyšetření tak se tam poptám jestli jsou tyhle léky vhodné 🙂

len089
14. únor 2012

Tak pak napiš jestli ti něco doporučí. 😉

len089
18. únor 2012

@jajda2011 ahoj, tak mám tu zprávu. Je v ní napsáno že doporučuje UNESTOR- na netu jsem nic nenašla ??
Nemám ponětí co to je a dr. to nějak blíže nepopsal??

lenceslava
18. únor 2012

@len089 Ahoj a nejmenuje se to náhodou UNDESTOR?

lenceslava
18. únor 2012

Manželovi napsal Undestor endokrinoložka,zjistila že má hraniční hodnoty testosteronu. Myslím že to má něco do sebe.Jen je škoda že na to nepřišli v CAR kam jsme chodili my.A ani neměli potřebu to zjištovat.Ve zkratce o mě: 6,5 let snažení,3x IVF z toho dvakrát ICSI,jednou PICSI.Při druhém IVF jsem otěhotněla,ale bohužel bylo to mimoděložní těhotenství.Poslední IVF jsme absolvovali v září 2011,když se nepovedlo,řeli jsme si že na to kašlem, děj se vůle boží.Těsně po tom posledním neúspěšném pokusu dostal manžel právě ten undestor.To že má něco do sebe říkám proto že jsme po vánocích otěhotněla přirozeně.Bohužel kvůli špatně provedené laparoskopii při tom mimoděložním muselo být těhotenství ukončeno.Manžel jde tento týden na kontrolu na endo tak jsme zvědavá co mu mudr řekne.

jajda2011
autor
26. únor 2012

Ahojte tak my jsme byli v té Plzni,kde jsem se zatím na nic neptala.Vzali nám krev a z toho bude 48 výsledků. Prý je i možnost,že mám alergii na lepek to je prý častý problém. No uvidíme. Při ovulaci tam jedu zpět na stěry a pak manžel na spermio. No je to ježdění,ale snad to k něčemu bude. A na ten UNDESTOR se juknu.

jerryna
26. únor 2012

Ahoj
@jajda2011 můžu se tě zeptat, jestli jste byli u profesorky Ulčový-Gallový? Pokud ano, tak jak dlouho vám trvalo objednání a jaká je? Děkuji mockrát za odpověď.

len089
26. únor 2012

@lenceslava Ahoj, tak to bude asi ten undestor. Příští měsíc jdu k Dr. tak jí řeknu aby udělali manželovi test na testosteron.

jajda2011
autor
26. únor 2012

@jerryna Ahoj ano byli jsme u téhle doktorky.objednání nám netrvalo dlouho,měli jsme doporučení protože jsem po 1 IUI a 1 ICSI. Volala jsem tam a objednali nás za čtrnáct dní. Paní doktorka na nás byla hodná,akorát mi vadí to dojíždění,ale pokud je taková kapacita jak se říká tak nám snad pomůže. 🙂

jerryna
26. únor 2012

@jajda2011 Díky za info. My to máme na 2,5 hodiny cesty, ale taky doufám, že pomůže. Jsem myslela, že bude mít delší objednací lhůty. Takhle raději ještě počkám než nás objednám. Manža akorát dojedl antibiotika a já s nimi zítra začínám. A četla jsem, že se nemají delší dobu před odběry užívat. Jinak my jsme nezkoušeli Profertil, ale spíš Selezin, Macu, kotvičník zemní a nevím co všechno. No a teda nijak extra se spermio nezlepšilo. I když při posledním odběru na IVF hlásili, že má pouze menší množství, zbytek byl v pořádku. Tak nevím.

jajda2011
autor
26. únor 2012

@jerryna nevím počkáme na výsledky ať je těmi různými vitamíny nezkreslujeme a pak uvidíme. Snad se to zlepší za cca 14 tak pojedeme znovu tak jsem zvědavá. Dám vědět 🙂

lenceslava
26. únor 2012

@len089 manžovi se po tom Undestronu hladina testosteronu trochu zvedla,ale nijak dramaticky.Možná to chce delší čas.

lenceslava
26. únor 2012

@jerryna V CAR kam jsme chodili nám jeden dr vyloženě profertil nutil,že je to super a že by to manžovi určitě pomohlo.Ale znám případ kdy kočka manželovi nakoupila vše co je obsaženo v Profertilu zvlášt a spermiogram se mu zlepšil,a navíc je to stálo o dost mín.Můj muž zobe selen,zinek,vit E,vit C, listovku a ted ten undestor,možná se domluvím s mojí dr že bysme pro zajímavost nechali udělat kontrolní spermiogram,podle toho se nejlépe pozná jak moc veliký vliv ten testosteron má.

jerryna
26. únor 2012

@lenceslava Manžovi ani testy na testosteron nedělali. Doktor mu po zjištění špatných výsledků spermia nasadil na čtvrt roku nějaké léky (fakt už nepamatuju jaké, jsou to 3 roky) a bohužel žádné změny. Ale myslím, že to bylo také na testosteron. Pak jsme sami nasadili to, co jsem předtím psala. Měli jsme diagnostikovanou oligoastenoteratozoospermii. No a naposled už "jen" snížené množství. Tedy pokud embryoložka nekecala a nechtěla potěšit manžela. 😕

@jajda2011 Budu ráda za každé info.

hanmorav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanmorav
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jennyska
19. pro 2013

Ahoj @jajda2011 @jerryna @lenceslava @len089 a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Léky (vitamíny) na podporu mužské plodnosti do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/podpora-muzske-plodno... a pomoci tak všem ostatním ženám, které právě prochází stejným obdobím a na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

boruvka81
26. lis 2014

Ahojky,v pondělí jsem přijela z Janských lázní. Setkalal jsem se tam hodně s muži,kteří měli malý spermiogram a 17% pohyblivost spermopušků,tak jsme se bavili,že já s partnerem mám stejné problémy ...
A jeden z pacientů se mi zmínil o Profertilu,říkal mi i o dávkováních a že jim hrozně moc pomohl. Z první kůry to je cca 3 měsíce před a měsíc při snažení mají holčičku,poté vynechali jeden měsíc a z druhého balení měl vybráno jen polovičku vybraných tablet a druhé miminko měli zdravého chlapečka. Takže bych se sama přikláněla k výraznému zlepšení 😀

Sama odzkoušené nemám,ale co nevidět se na to zkoušení podpory Profertilu vrhneme 😉