První kroky k mimču. Hledám snažilky na pokec

suzza
3. lis 2011

AHoj holky, už se snažíme dva měsíce o miminko, ale pořád nic. Nevzdávám to a určitě se brzo zadaří. Hledám snažilky na pokec, vzájemnou podporu, výměnu zkušeností....

silverskylady
20. pro 2011

@lgsk To víš že ne, neřeš to 😉

lgsk
20. pro 2011

@silverskylady ona ta prace stejne neni tak co 😀 😀 😀

sissi26
20. pro 2011

@anurev a jako těhotnou tě pak nemůže vyhodit🙂 může tě přeřadit na jinou práci, ale ne vyhodit🙂 a pokud tě přeřadí na něco s nižším platem tak máš nárok na vyrovnávací příspěvek🙂

anurev
20. pro 2011

@lgsk já si teda nejsem uplně jistá jakou dobu myslíš, ale když jsem si hledala jak dlouho musim pracovat, abych dostala mateřskou (páč sem zaměstnaná 3 měsíce), tak sem našla, že musíš být zaměstnaná min. 12 měsíců u jednoho zaměstnavatele (a musíš být účastníkem na zdrav. pojištění-nevim jak dlouho) a když ne, tak se to nějak poměrově strhává....

lgsk
20. pro 2011

@anurev musi bejt odpracovano ale 270dnu myslim za nejakou dobu...

anurev
20. pro 2011

@sissi26 taky dobrý vědět 🙂 no to u mě snad nehrozí...mám skvělou práci a ještě lepšího šéfa...zrovna tuhle mi říkal, jak tu s ním dlouho vydržím, že snad dlouho, ale že počítá s tím, že su mladá a vdaná a tak budem mít rodinu...a že mi to nebude nijak znepříjemňovat...

anurev
20. pro 2011

@lgsk aha, tak to je asi další z těch podmínek🙂 no já furt doufám v to, že mi to tak nějak pěkně vyjde na podzim 🙂 abych měla odpracovanej rok a nemusela nic řešit🙂

sissi26
20. pro 2011

@lgsk @anurev 270 dnů za poslední 2 roky před porodem účast na nemocenském pojištění🙂

sissi26
20. pro 2011

@anurev hm to závidím, já mám pěkně blbýho šéfa a těším se strašně na to až tu nebudu🙂

lgsk
20. pro 2011

@sissi26 jj to je ono...se musim podivat do zapoctaku, kolik tam mam... hele a pocitaj se i vikendy nebo ne? musim si spocitat kolik mam z minuly prace...

sissi26
20. pro 2011

@lgsk no počítá se vše🙂...podle započťáku to tam dej, jo i víkend, protože jako když jsi zaměstnaná tak to je jako za celý měsíc, např. 31 dnů🙂 já si nedávno žádala v Praze o výpis ze socialky - evidenční listy a furt mi nic neposlali svině🙂...
já v této práci mám odpracováno přesně: 203 dnů😀

lgsk
20. pro 2011

@sissi26 no ja mela v minuly neco pres sto...pak predtim neco malo, pze tam sem brala hned roha a plus ted... tak to musim scitnout bo si dojdu na socku at mi to reknou 😀

anurev
20. pro 2011

@sissi26 a když těch 270 dnů nemáš, tak ti to nějak poměrově strhnou?

lgsk
20. pro 2011

@anurev tak nemas materskou, a pak dostanes rodicak..jen myslim, ze ted to zmenili, ze to nebudes muset mit uz automaticky na 4 roky

sissi26
20. pro 2011

@anurev tak nemáš na výběr rodičovskou, spadneš do 4 leté varianty🙂 ale od 1.1.2012 v té i té variantě v součtu dostaneš stejně, tak si myslím, že to je jedno.)

lgsk
20. pro 2011

@sissi26 hele ale oni to menili ne? ze uz muzes mit aj tu triletou...nebo ne

lgsk
20. pro 2011

@anurev jooo ale da se to i přečurat a hodit to na chlapa 😔

anurev
20. pro 2011

@lgsk hele já sem trošku natvrdlá🙂 ale to nemocenské pojištění to se počítá to, co za tebe platí zaměstnavatel (třeba i v případě brigád?) a nebo i třeba když jsem byla do nedávna student, tak i to co platil stát?

lgsk
20. pro 2011

@anurev jen to co mas ze zamestnani... a z brigad..tam je to podle toho, na jakou smlouvu si

sissi26
20. pro 2011

@lgsk jo něco tam měnili, ale pochopila jsem že nezaměstnaní spadnou do 4 leté tak it ak...ale bude tam lehčí to hodit na chlapa....
@anurev myslím si že to je i dohody o pracovní činnosti tam se platí soc. i zdrav. a od 2012 i vlastně z dohody o provedení práce nad 10tis ale tam nevim jak to bude...

sissi26
20. pro 2011

@anurev nemocenské pojištění je to co za tebe a od tebe odvádí zaměstnavatel, tzv. sociální pojištění🙂

anurev
20. pro 2011

@sissi26 aha 🙂 děkuji, ste moc hodné🙂 no tak to doufám, že snad nebude problém, furt doufám, že mi to tak akorát vyjde nejdřív na porod na podzim🙂 sem vždycky chtěla na mimčo zadělat v zimě, abych ten největší bubínek měla na jaře nebo v létě a nemusela shánět obří bundy a tak🙂 vedra mi nevadí:D

sissi26
20. pro 2011

@anurev jn to jsem chtěla taky🙂.... nechtěla jsem mimi narozené v zimě, a zřejmě to vyjde...ale porod v létě....vedra mi občas dávají zabrat - to bude zajímavé🙂...ale zas si říkám ... hned jak budeme doma, tak můžem chodit po venku, žádný smog😀 jak už to bude cupitat tak to bude lítat po zahradě....a ne na ledě...😀 tkaže...ťuk ťuk, doufám, že to dopadne dobře..🙂

lgsk
20. pro 2011

@sissi26 no ja to asi zkusim hodit na chlapa...ted to resil jeho kolega, tak ho poverim, at se opta

sissi26
20. pro 2011

@lgsk jojo to bude lepší🙂 taky jsem to tak chtěla, kdybych nenašla práci, ale můj bobek je OSVČ, a tam to je pěkně na pikaču🙂 ale tak co....už to budu mít odpracovaný - neřeším😀 teď mě vyhodit nemůže😀 hahaha....

anurev
20. pro 2011

@sissi26 To víš, že to dobře dopadne....hrozně ti závidím🙂

sissi26
20. pro 2011

@anurev doufám no, uvidíme🙂 mám strach🙂....ale nezáviď, taky se to povede;)🙂

anurev
20. pro 2011

@sissi26 Je tak to koukám...to byste chlapa poslali na mateřskou? To já teda nikdy, o to bych se nenechala připravit...a u nás je to jednoznačný, že na mateřskou půjdu já aj z toho důvodu, že manžel Ing. bude mít vždycky lepší příjem než já Bc. :D

anurev
20. pro 2011

@sissi26 já vím, závidět se nemá🙂 moc ti to přeju, každýmu to přeju 🙂 jo furt si říkám, až se to bude mět povíst, tak se to povede 🙂 a přemejšleli ste už nad jmény? vím, že je to ještě strašně brzo, ale my je třeba už vybraný máme🙂

lgsk
20. pro 2011

@sissi26 no však vís, jak to ma ten muj... a je zamestannec... je tam uuuz no pres dva roky 😀