První kroky k mimču. Hledám snažilky na pokec

suzza
3. lis 2011

AHoj holky, už se snažíme dva měsíce o miminko, ale pořád nic. Nevzdávám to a určitě se brzo zadaří. Hledám snažilky na pokec, vzájemnou podporu, výměnu zkušeností....

sissi26
23. led 2012

@lgsk tak mi neskočila nahoru ale jen dolů...tak uvidíme🙂

no tak se šetři!!!!

silverskylady
23. led 2012

@zvaskova Ahój, tak to vypadá, že když už někam vyrážíte, tak se vší parádou, co... 😀 Co to bylo za akcičku? 😉
No jinak jak jsi psala, že si najdeš nějaké koníčky v podobě cvičení, aby jsi na to pořád nemyslela, tak já už taky hledám... Teď už to jen nějak zkloubit s prací a snad to zabere...... 😝 Jen ještě počkám do příštího týdne, co kdyby náhodou... 😀

silverskylady
23. led 2012

@sissi26 Ahoj, koukám, že u tebe podobná situace, jako u mě. Až na to hubnutí teda... 😀 Já když přijedu po týdnu domů a náhodou chci v sobotu něco vařit, tak pokaždé polovinu věcí nemám 😀 😀 😀

anurev
23. led 2012

Ahoj holky, rozhodla jsem se koupit si kontryhelovej čaj kvůli srovnání cyklu a taky to pomáhá těhu 😀 jsou to bylinky, tak co :D akorát teď řeším "problém", že se ten čaj se má pít jen do ovulace...no tak přemejšlim, že si nakoupim ovu testy a narazila sem na ten "mikroskop" kterej ze slin pozná ovulaci. tak se chci zeptat, jestli s tim některá nemáte zkušenosti ???? Stojí 500 Kč, takže to neni zas tak hrozné...

lgsk
23. led 2012

@sissi26 máš vzkaz... 😢

silverskylady
23. led 2012

@anurev Ahoj, no sice MS dorazila, ale nevěš hlavu, podaří se 🙂 Já tomu pořád věřím, i když už nám to taky nějaký ten pátek trvá.......... A jak jsi se ptala, co kdyžtak pořídit pro mužíka, tak jsem četla dost pozitivní názory na kotvičník pozemní 😉 Já ho teprve budu "testovat", ale za nějaký čas kdyžtak poreferuju 😀

anurev
23. led 2012

@silverskylady no já zatim chci něco pro sebe, páč mě nejvíc štve ten nepravidelnej cyklus...a nechci manžu zatěžovat aby něco bral..páč je to chlap, hrdej chlap a u něho to je přece v pořádku 😀 😀 😀

sissi26
23. led 2012

@silverskylady 😀 jo no, je to silene😀 ale včera jsem měla na to tak strašnou chuť - tvarohové noky s povidlovou omáčkou - říkala jsem si, jak si v práci pochutnám dneska a prd - zase se cpu polívkou ze sáčku😀

ale dneska si pro tu mouku zajdu a jak prijdu domu tak se nadlabnu😀 sice jsem si říkala, že si nebudu vařit takové dobroty, že to nechám až pak až mi bude dobře, bo mi to pak bude líto vyzvrac....😀 tak ale třeba dneska ne😀

a co jinač, jak pokračujete? Já od čtvrtka pomáhala kámošce hlídat miminka - tak jsem se dostala do toho😀 bylo to super🙂... a v sobotu byla s námi jedna kámoška co chce taky miminko, tak jsem ji říkala, že se taky musí nakazit😀 páč tenkrát jak ta moje kámoška, co jsem ji pomáhala hlídat, tak jak čekala, tak jsem ji šahala na břicho aby mě nakazila, no vyšlo to😀😀 haha😀

silverskylady
23. led 2012

@anurev No jo, typický chlapský pohled na věc ... 😀 Já jsem se rozhodla, že to manžovi koupím a když už to pořídím, tak mě s tím nevyžene, doufám... 😎

sissi26
23. led 2012

@anurev kdybys chtela kontryhelový čaj, mám doma ještě myslím a dost, tak ti ho klidně pošlu, já bych ho musela vyhodit🙂 a já ho pila i když jsem už byla těhu🙂 pak jsem asi ve 4 tt zjistila že se pít nemá už😀

silverskylady
23. led 2012

@sissi26 Teda ty my děláš chutě... Tvarohové noky neznám 😕 Co kdyby ses podělila o recept. Miluju povidla.............. 😝 A držím palec, ať to dneska udržíš v sobě, taková dobrota...
A my pokračujeme tak nějak normálně. Tenhle víkend jsme se zase tak nesnažili, už bylo po snažení minulý víkend 😀 Taky jsme si včera večer říkali, že takhle laksní přístup musíme změnit, protože s tou ovu nikdy nevíš... 😀 😀 😀 No úplně se bojím víkednu, jestli MS dorazí, nebo ne. Samozřejmě myšlenky na pozitivní výsledek zatím zaháním, protože to už tu párkát bylo a nic. Ale nijak z toho neblbnu, zatím jsem psychicky úplně v pořádku... 😀 😉
No jinak v prosinci jsem těhotné kamarádce skoro uhladila břicho a zatím jsem se teda nakazila akorát rýmou... 😝

sissi26
23. led 2012

@silverskylady to jako jen nekdy me přepadne nějaká chuť, jenže většinou to jde pak víš kam:(.....

no ty tvarohové noky - jednoduché, tvaroh + hrubá mouka + vajíčko, a jestli se ti chce, tak buď z toho uděláš pidi kuličky a uvaříš, nebo já to přecedím přes cedník jak halušky🙂 no a k tomu povidlová omáčka - z másla a mouky uděláš jíšku přidáš vodu pak povidla a rum, a uděláš omáčku - čím víc omáčky, tím lepší😀 a hotovka😀

tak držím palečky ať se to povede.... hele z rýmy to přejde na těhotenství😀 já se taky "nenakazila" v ten moment😀 já se nakazila až měsíc po tom, co porodila😀 ale rozumíš, ty hormony zapracovaly určitě😀

zabula
23. led 2012

@silverskylady neboj,taky se dočkáš a brzy budeš hladit svoje 😀 😀 😀
@sissi26 to může být dobrý 😀 😀
@anurev já ho zrovna před 14dny prodala za 190kč,a kupovala sem ho za 600,chvíli to asi trvá,musí se to naučit rozeznávat,tu strukturu 😝

zabula
23. led 2012

@anurev já ho vždycky taky měla nepravidelnej a otěhotněla sem,a ted taky nemám,tak su zvědavá 😒 ,ten čaj taky mám,ale nato dodržování su děsná,že ho jednou piju a pak zas ne

sissi26
23. led 2012

@zabula ne že může, to fakt je!😀 a hlavně to je jednoduché, zvládnu to i já!😀

zabula
23. led 2012

@sissi26 já včera dělala muži květákový placičky do práce,a sobě zelný placky,těch se můžu užrat 😀 😀

sissi26
23. led 2012

@zabula jéééé a já v létě jak mám cukinu, tak dělám cukinové placičky a to je tež úžasnéééééééééé, letos zase budu sadit cukinu - aby zas měli slimáci co sežrat, ale snad mi něco nechají😀

a já bych si dala taťkovu svíčkovou s kroketama! ale takovýma domácíma kroketama, to jsou takové velké šišky a fakt bramborové těsto, ne jak to je v restauracích😀

zabula
23. led 2012

@sissi26 ted mě došlo,že dělám tvarohové knedlíky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
250g měkkého tvarohu (ne ve vaničce)
180g hrubé mouky
1vejce,špetka soli,ovoce
vypracuje se těsto,a zabalíš ovoce,dobré jsou švestky,boruvky,jahody,a uvaříš 5-7min.Ale záleží jak je děláš veliké.

zabula
23. led 2012

@sissi26 hele tak pošli 😀 😀 😀 😀 😀 já cuketu miluju 😀 😀 😀 😀 nakrájím si ji na plátky,okořením kořením na zeleninu a opeču na pánvičce a na chleba 😀 😀 😀 😀 😀

sissi26
23. led 2012

@zabula jojo to těsto na ty noky je jak na knedlíky, ale já knedlíky nedělám, bo mě to nebaví kulat potom😀😀 to když tak udělá maminka (ještě že ji mám😀)

to jo jen tak opečeš? to zkusím v létě😀
jinak tu cukinu nastrouháš na struhadle, osolíš, vymačkáš přes utěrku vodu, přidáš vajíčko, nastrouhaný tvrdý sýr, vegetu na ochucení a strouhanku na zahuštění, tak aby z toho šly udělat karboše, pak je ještě tak lehce obalím ve strouhance a upeču a pak s bramborem, mňam, už se olizuju😀
jo ještě dělám cukinovou buchtu😀 zas nastrouháš, stačí jen trochu odkapat vodu, asi 4 vajíčka, tvrdý sýr, zase ochutíš vegetou a ještě se dává půl hrnka oleje a mouka (ale teď nevím jaká😀)a kypřící prášek vše smícháš a dáš na plech a vynikajícííííííííí!!! naše malá snědla pul pekáče😀 a dá se to i postudenu i poteplu s bramborem🙂 když sjem to dělala na oběd teplé, tka jsem to dala do menšího pekáše aby to bylo vyšší😀

sissi26
23. led 2012

@zabula když měla malá poprvé cukinu tak jsem ju šulala že to je okurka, bo ty má ráda😀 ale jak se olizovala, tak jsem se ji přiznala, že to je cukina a každé léto to chce! furt, nedávno si tež vzpoměla, ale kdybych to měla kupovat tak se asi nedoplatím😀

silverskylady
23. led 2012

@zabula
@sissi26 No ještě že už jsem po obědě, jinak bych tu slintala do klávesnice... 😀 😀 😀 Pěkně jste se rozjeli 😀 Ale i když zelenina není zrovna moje oblíbené jídlo, tak jak to popisujtete, snědla bych to hned... 😝

sissi26
23. led 2012

@silverskylady buď v poho, já regulerně slimpu tady😀😀

jojo jsou to dobrůtky, fakt doporučuji!🙂

lgsk
23. led 2012

ženy vy tu drbete o jídle a já zatím trpím s nohama vzhůru...to sou mi věci 😀 no ještěže je miminko zdravý...

zvaskova
23. led 2012

@silverskylady No byla to dvojitá oslava narozenin, nejdřív se mi moc do kostýmu nechtělo, ale nakonec to byla fakt sranda, za 14 dní oslavujeme další dvoje, tak už vymýšlíme co bude 😀 😀 😀
Jinak včera a dnes jsem se dozvěděla o dalších 2 těhotnýc h kamarádkách, už jsem myslela že špatně slyšim, to je děsný snad se to šíří vzduchem, jen já blbě dýcham... 😀 Proto se musim vydat za koníčkama abych přišla na jiné myšlenky, teď se mi zpět přístěhovala další prdlá kamarádka a u té těhu snad nehrozí tak s ní snad přijdu na jiné myšlenky...
A jinak jsem si řekla že na to dlabu, přestala jsem kvůli mrněti kouřit, půl roku jsem skoro nepila max 2 piva, samá zelenina, listovka atd takže jsem se v sobotu sťala jak duha a je mi dobře, začnu si zase užívat života tak uvidíme 😀 😀 😀 😀 😀

lgsk
24. led 2012

@zvaskova 😀 😀 😀 užívej, dokud můžeš... mě včera tak sklaplo, že bych se nejraději do porodu ani nehnula 😖

silverskylady
24. led 2012

@lgsk Ahoj, copak se stalo? Nebo spíš doufám, že se nic nestalo... 😕

silverskylady
24. led 2012

Ahoj holky, je mi dneska dost smutno, tak si musím tady u vás trochu posmutnit... Večer mi volala kamarádka, že potratila ☹ No a co je na tom právě to šílený, že ona měla povrzenou neplodnost a už pět let se o mimi pokušeli. Napřed přirozeně, po třech letech dignostikovaná neplodnost, pak IVF, nic... Teď si dali pauzu, protože měli jiné problémy a ejhle... Jenže jak už s tím ani nepočítala, že by se to mohlo stát přirozenou cestou, tak vůbec nevěděla, že je těhotná. A najednou takový šok... Teď jsem jí uklidňovala před tím, než šla na revizi a je mi z toho fakt všelijak. Chuděra moje 😔

lgsk
24. led 2012

@silverskylady no v neděli sem zas špinila, v ponděli sem špinila nějak víc, řekla bych, že docela dost...tak sem volala k doktorovi, hned sem metla na utz, mimčo je v pohodě, já sem na riziku, musím brat hormony a ascorutin, klidovej režim blabla bla a snad to bude dobrý.. doufám 😉 tý tvojí kamarádky je mi líto...to musí bejt pecka, ale zas by asi bylo horší, kdyby věděla, že je těhotná, těšila se a pak to přišlo...to by asi byla větší rana ☹

silverskylady
24. led 2012

@lgsk No tak jen doufám, že jsem tě ještě nějak víc nevystresovala, to bych nerada... 😨
Kámoška se zotaví a snad to bude o.k., jen teď ze začátku to s ní psychicky hrozně zamávalo, právě i když se na to ty dva měsíce nětšila. No nechtěla bych to zažít, je to šílený.
Ale je dobře, že jsi šla k doktorovi a že aspoň víš na čem jsi a že jste to podchytili včas. Takhle na sebe budeš dávat pozor ty a vlastně i dr., tak to bude dobré 😉 Držím palec, ať jste v poho! 🙂
To už tě teď manžel nenechá dělat vůbec nic, co... 😉