První kroky k mimču. Hledám snažilky na pokec

suzza
3. lis 2011

AHoj holky, už se snažíme dva měsíce o miminko, ale pořád nic. Nevzdávám to a určitě se brzo zadaří. Hledám snažilky na pokec, vzájemnou podporu, výměnu zkušeností....

lgsk
14. únor 2012

ahojte 🙂 koukám, že je tu i někdo novej, tak nějakej žhavej drb? nějaká těhulka na obzoru? jinak holky...začínám mít chutě, ted požírám oříškovou čokoládu 😀 včera sem olizovala med jak medvidek pu... no zajimavy to bude teda 😀

zvaskova
15. únor 2012

@silverskylady Mluvíš mi z duše, já až půjdu do nemocnice nebo do porodnice tak budu potřebovat sluhu aby mi ten loďák odnesl... co kdybych náhodou něco potřebovala... nejhorší je že do porodnice už nebudu pakovat jen sebe ale i prcka... ale naštěstí jsou na netu různé "návody" co zabalit 😀 😀

silverskylady
15. únor 2012

@zvaskova No, taky už jsem narazila na různé tabulky a návody, co pořídit miminku, sobě a případně i co je třeba do porodnice... Je fakt, že nebýt koníka, tak jsem v tomhle úplný nevzdělanec 😀

zezizu
15. únor 2012

@sissi26 ahoj, moc dekuji 🙂

zezizu
15. únor 2012

@silverskylady ahojky, je to takovy zoufalý...... člověk se tesi, když nám dr řekne, ze půjdeme na inseminaci, nebo pak jsme šlí na to IVF, o to pak je horší, když je tehu test negativní ☹ byla jsem na laparce vejcovodu, zda jsou pruchodne, a tam mi ji zjistili. Nic moc příjemného, ale dalo se 🙂 člověk podstoupí vše, aby se toho miminka dočkal. Chce to fakt mit pevný nervy a setrvat. Je to ale hodně tezky.

zvaskova
15. únor 2012

@silverskylady Nebýt koníka, tak ani neznám ovu testy 😀 😀 😀

zezizu
15. únor 2012

@barusatko ahojky. Ja bych možná začala chodit do nějakého centra. My jsme tomu taky nechali Volný průběh a dec toho lituji. Ono Te nevezmou dřív, jak za 2 Měsíce a pak třeba dalsi 3 Měsíce bylo jen vyšetření. Pak se čekalo na ovulaci kvuli inseminaci. Dochazime tam přes rok a porad nic. Ale zjistili manželovi špatný spermiogram a ME endiometriozu ☹ jsem rada, ze tam dochazime....

zvaskova
15. únor 2012

@zezizu Ach jo, to je hrůza jak někdo si "jednou vrzne" a kupuje kočárek a někdo podstupuju tolik věcí a furt nic... držim palečky ať se brzo zadaří... Já už teď začínám litovat, že jsme nezačali dřív, chtěla jsem už v létě ale kamarádka furt počkej na mě pujdem do toho spolu ale přítel o tom ještě neví tak počkej do října... no já blb čekala ale ona otěhotněla první měsíc a já už 5 nic ☹ a vypadá to, že o víkendu se překulíme do snažení 6 měsíc.. ☹

zezizu
15. únor 2012

@zvaskova je to fakt, ze je to nápor na nervy. Kamarádky kolem ME taky Maji mimiska a my nic ☹ porad po doktorech, po vyšetřeních. Volala jsem na výsledky na genetiku, tak tu máme v pohodě a ještě nás čekají výsledky z imunologie pristi týden. A do 14 dni půjdeme do Gennetu na konzultaci, co s nami dal...... já bych zašla do nějakého toho centra asistovane reprodukce. Ono to fakt nebude hned, ze s vámi budou něco dělat. Čekací doby jsou delsi, Maji tam naval. Abyste zbytečně neztraceli CAS. Ono jeden z Vas nemusí byt v piradku ( což nechci privolavat) a oni s vámi začnou pracovat a vyšetřovat a přijde se na to a i to miminko bude 🙂 chce to výdrž, ale nemarnit časem 🙂

zvaskova
15. únor 2012

@zezizu A po jak dlouhé době snažení jste začali vy pátrat po pomoci?? Já si furt říkám, že až s tim přestanu vyšilovat, že se to podaří... Okolo mě otěhotněl snad každý a poměrně hned, ale taky to byli holky který vlastně ani mimi nechtěli, buď nátlak partnera, nebo nemoc, nebo je to nebavilo v práci tak to zkusili a ono se to povedlo, já to hrotila od začátku a jak to dopadlo

silverskylady
15. únor 2012

@zezizu
@zvaskova
Holky, tak abych se přiznala, tak já už teď jen čekám na další ms a pokud přijde, tak chci zavolat do centra asistované reprodukce u nás v Plzni. "Nakopla" mě teď jedna známá a já už to chci jen doma probrat v klidu s manželem a asi bych tam zkusila zavolat... Prý nemusí být ani doporučení od gyndaře. Na jednu stranu si říkám, že je třeba ještě čas a povede se samo. Ale na druhou stranu ve mě hlodá myšlenka, co když je někde problém, třeba banální a stačilo by málo a šlo by to, jen o tom prostě nevíme.......... Takže se mi nechce už dál čekat a ráda bych s tím začala něco dělat 🙂 Jen má dr. mě asi sežere za živa, mlela si svoje, počkáme rok... Jako by to bylo nějaký zaklínadlo.
A tobě, zezizu, držím palce, ať ti to teď všechno vyjde jak potřebuješ, aby už jste se taky dočkali 🙂

silverskylady
15. únor 2012

@lgsk Ahojky, no zatím žádnej novej drb, leda, že by si to někdo nechával pro sebe... 😉 A s těma chutěma, jak jsi psala, tak to já se na to období vlastně docela těšim. Prostě se budu cpát vším, na co budu mít chuť a každej ať mi políbí šos..... 😀

lgsk
15. únor 2012

@silverskylady jo, tak to sem ráda, že mi bejvá tak často špatně, jinak bych byla jak otesanek... a jen bych ležela a řvala papaaaaat 😀 😀 😀 😀

zvaskova
15. únor 2012

@silverskylady
@ zezizu
Holky teda vy jste mě nahlodali... Silver a jak dlouho se vlastně snažite vy?? Ty už si to komenikovala s dr? Mě se přítel ptal asi po 2 měsících snažení když jsem měla hysterák jestli chci někam zajít, to jsem byla ještě chytrá a říkala jsem že počkáme rok a pak že uvidíme... ale je fakt že jestli bych měla čekat rok a pak další 2 než se zadaří tak to bych asi nevydržela, už bych obtelefonovávala plodné kamrády 😀 😀 😀 pořizovala další štěnata a to by mě přítel asi zabil 😀 😀 😀
To je včudu, člověk dlabe antiky jak blázen, takových peněz to stojí a pak třeba zjistí že ani otěhotnět nemůže... no mě snad klepne

zezizu
15. únor 2012

@zvaskova my po 3 letech. Ale rok jsem nebrala antikoncepci a ani jsme si nedavali pozor a další 2 roky jsme se intezivne snažili a o plodný dny jsme sexovali víc a nic ☹ tak jsem nás objednala do Gennetu do Prahy. Manžel z toho nebyl moc nadšený, ze bude muset jít na spermiogram. 1. To bylo takový zvláštní, to jsem tam s nim šla i já, a od te doby byl už min. 6x a už to bere jako automatiku, ze to k tomu našemu snažení patří.on jak má ten spermiogram špatný, tak musí chodit i na kontroly toho, jestli se to zlepšuje nebo zhoršuje. Moje gynekolozka mela na vše furu časů, tak jsem se tam vydala na vlastni pěst a ani jsem nemusela jít doporučení a nic od ME gyndarky, vše si tam udělali sami, veškerý vyšetření a testy....

zezizu
15. únor 2012

@silverskylady moc děkuji za podporu 🙂 budu vám holky všem moc držet palecky, abysme tu pak spolu mohly probírat těhotenské záležitosti 🙂 počkej na MS a objednej se tam. Já uz bych taky necekala.porad jsme to zkoušeli a cekali, nez jsme tam šlí a zbytecne ztraceny CAS a akorát jsme už z toho byli na nervy. U me je problém u manžela taky, takže by jsme podle moji gyndarky porad čekali a prirozenou cestou by se nam to stejně nepovedlo... jsem rada, ze jsem se k tomu kroku odhodlala. Je dobry, ze to doporučení Mit nemusis. Svoji gyndarce nic neříkej a jdi do centra, tam si s vami pořadí a odhalí problémy, na to jsou profici 🙂 čím dal budeš čekat, tím víc budeš psychicky zdeptana, jestli další měsíc přijde MS nebo budou // na Tehu testu. Znám to a mluvim z vlastni zkusenosti.... a Manžaa ať se ničeho neboji 🙂 Da moc, krev a pak sperma.... tam na nej nikdo nebude koukat špatné, je to jejich Prace a jsou tam na to zvykli 🙂

zezizu
15. únor 2012

@zvaskova necekej, zavolej tam a běžte 🙂 ono, když se objednas, tak nevim za jak dlouho Vas vezmou, ale pocitej s tím, ze nez udělají vyšetření atd, tak k nějakému zákroku se dostanete za pul roku..... ale člověk se trochu uklidní, protože vis, ze ti pomůžou a ten problém odhalí 🙂 a pokud nemate zadny problém a jen nervy, tak se to v ty čekací dobe třeba povede přirozené 🙂

silverskylady
15. únor 2012

@zvaskova Nechtěla jsem tě nějak vystresovat 😉 My teď máme sedmý měsíc snažení. Jako není to ještě úplně tak dlouhá doba, ale jak už jsem psala, tak se pak po roce nechci dozvědět, že to nepůjde a že stačilo třeba jen málo. Nějak se to ve mě teď prostě otočilo a nechci to nechat být. Jak psala zezizu, tak všechno pak ještě chvíli trvá a najednou z toho budou dva roky...
Víš co, mě ještě navíc vystresla moje dr. s tím , že bych možná mohla mít tu endometriozu, jako má právě zezizu, takže tím spíš se mi nechce čekat. Řekla možná (má ji i moje mami), ale už to hlodá... A moje dr. o tom samozřejmě ještě neví. Ani nevím, jestli se jí budu ptát a chtít po ní nějaké doporučení. Stejně mi ho nedá a akorát ji naseru. Je dost panovačná a nemá ráda, když jí někdo říká, co má dělat. Takže asi tak. Asi bych to řešila na vlastní pěst. A nebo druhá varianta je, že jí to sice řeknu, ale stejně mi nic nedá a dopadne to úplně stejně... 🙂

zvaskova
15. únor 2012

@zezizu A můžu se ještě zeptat, kolik ty začátky než ti odhalí nějaké problémy stojí?? To asi co kontrola tak to platíš co?? Ach jo, ty si mi zase dala brouka do hlavy.. 😉

zvaskova
15. únor 2012

@silverskylady Hmm asi máte holky pravdu, je akt že když jsme začínali tak mě ani nenapadlo že v 24 letech budu čekat na mimi víc jak 2 měsíce... uvidíme až dorazí, objednám ten gel, zkusíme měsíc max 2 a ten druhý bych už teda zkoušela se někde objednat... večer to proberem s partnerem a nebo mu to oznámim zase v záchvatu až dorazí.

silverskylady
15. únor 2012

@zezizu Tak uvidím, co mi na to doma řekne manžel a pak asi zahájíme "akci" 🙂 On bude v pohodě, věřím tomu, že mě v tom nenechá. To dítě chceme oba a on je takovým věcem poměrně přístupnej. Navíc máme společné známé, kteří už si v tomhle směru užili taky dost, takže to máme z první ruky a asi se toho i o to míň bojíme...
Můžu se tě ještě zeptat, jestli se ti ta endometrioza nějak projevovala, bolesti a tak...? Protože já zatím až na jeden případ, kdy jsem měla bolesti asi dva týdny před ms v kuse, už jsem pak nic nepociťovala... Zatím to beru tak, že jsem prostě o.k. 😀

zezizu
15. únor 2012

@silverskylady já bych ji ani nic nerikala. Ona s tebou není schopna něco delat, tak jdeš proste k profikum a Basta. Je to tvůj Život, tvoje budoucnost. Ony děti maji, tak jim je pak vše jedno.... pokud bys mela nedejboze tu endiometriozu, tak to je dalsi CAS než Te objednaji na operaci, pak tyden v nemocnici a pak dodržet šestinedělí a mas to minimálně 2 a pul mesice v pytli

silverskylady
15. únor 2012

@zvaskova Tak to, že to nepůjde, to se asi může stát v jakémkoliv věku. Ale tím spíš tě nechci nějak strašit 😀 Uvidíš, třeba mi napíšeš po víkendu radostnou novinku 😉 Jen jsem o tom teď pár dnů prostě pořád přemýšlela a téhle myšlenky jsem se chytla a už se ji asi jen tak nepustím...
Hlavně přítele doma nevyděs, jdi na to citlivě, v žádným záchvatu... 😀

zvaskova
15. únor 2012

@silverskylady Ne ne neboj, budu na něj opartná, už tak jsem docela zvědavá co na to jelikož v těhle vecech je docela konzerva... Ale toho gelu jsem se taky bála co mi na to řekne a nakonec jsem slyšela že on se v tom nevyzná tak ať to s nim tak detailně neřešim a jestli si myslim že to pomůže ať to objednám ale ať tam zase nenechám výplatu... takže mě fakt potěšil...
No nevim, myslim že víkend určitě přijde... ale trochu se uklidňuju tim že jsem nemocná a mamka říkala že mám teď oslabený organizmus tudíž příští měsíc by se to mohlo povést, že ona tak otěhotněla s oběma... tak uvidíme... příští měsíc tedy bude oslabený organizmus a gel a to by bylo aby nebylo 😀 😀 😀

zezizu
15. únor 2012

@zvaskova Pla tis jen regulační poplatek. Jinak nic..... když jsem podstupvala inseminaci, tak jsem taky neplatila nic, jen pak jsem doplacela asi 300 na utrogestan - čípky na zavádění, a pak az kolem umělého jsme platili za hormony a vybrali jsme si lepší metodu oplodneni

zezizu
15. únor 2012

@zvaskova zadny záchvat, v klidu 🙂 🙂 🙂 🙂 jaky gel budeš objednávat?

zezizu
15. únor 2012

@silverskylady to bude dobry uvidíš 🙂 mela jsem bolestivejsi mentruaci, ale to jsem mela od začátku, tak jsem na tom nic špatného neviděla. Jinak zadne bolesti jsem nemela a nemam, ani před a po milovaní, proste nic. Nepoznala jsem na sobe, ze by mi něco bylo. Co jsem četla, tak hodně ženských má Velké bolesti břicha a tím to poznaji, ze tu endiometriozu Maji.

zvaskova
15. únor 2012

@zezizu http://www.lekarna.cz/conceive-plus-gel-pro-pod...
Aha, tak to je v pohodě, á čekala že to bude placené celé a furt něco...

silverskylady
15. únor 2012

@zezizu Tak jsi mě teď na jednu stranu uklidnila, jako že neplaším zbytečně a neopodstatněně, ale na druhou stranu i trochu vystrašila, pokud bych ji opravdu měla... 😉
Ale napsala si to hezky a po pravdě. Kašlu na ní, když se jí teď ještě nechce. Jinak je to svědomitá doktorka, ale tímhle mě naštvala 🙂

zezizu
15. únor 2012

@zvaskova kouknu na to, popripade taky objednam. Si připadám jak důchodce 🙂 manžel mi doma vyclenil krabičku, kam mi vyskladal všechny ty vitaminy a to, co beru 🙂