První mimi napoprvé, druhé se už rok nedaří

slavistka
12. zář 2011

V názvu je vlastne vše, první mimi nam vyslo hned a o druhe se uz sbazime rok,a nic..je na tom nekdo podobne?Nevim,zda s tim uz neco nedelat,ale kdyz prvni bylo hned spontanne,tak se mi nechce nejak to resit,ale zase uz nechci vyrazne dlouho cekat...ach jo...

kopretinka26
12. zář 2011

Ahojki, my taky plánovali miminko.... Řekli jsme si, že Terezka už bude mít 3 roky, že chceme druhé mimi...Ale smůla, měsíc po měsíci snažení. Přítel se už cítil, že při sexu už nejde o nic jiného, než abych zapadla 🙂 Uplynul rok a já začala přemýšlet o nějaké radě s gynekologem...Dostali jsme kalendář a tam si měli spočítat plodné a neplodné dny. Měla jsem v tom guláš. Když bylo "třeba" tak nebyl čas a nebo se to nějakým spůsobem nehodilo! Pak už jsme si řekli, že až to bude chtijít přít tak to příjde. A přišlo 🙂 Po dalším roku v úplném zapomění snahy o mimi. Jsem nedostala menstruaci a šla hned na gyndu s tím, že mi píchne injekci a dostanu to. Ale ne né...gynekolog mi odebral krev a druhý den jsme volali k dr. Oznámil, že jsem v 6 týdnu 🙂))) Takovou radost...nemusím popisovat 🙂 A dne 19.2.2011 se nám narodila Adélka 🙂 Takže bych doporučila...VŮBEC NA TO NEMYLSET A NEVĚNOVAT SE JEN SNAŽENÍ O MIMINKO....Užívejte si a uvidíš, to příjde brzo🙂 Psychyka udělá hodně...tomu věř! Hodně štěstí 🙂

slavistka
autor
12. zář 2011

Já jsme byla dlouho v klidu, cestujeme, užíváme si,ale podvědomě už na to samozřejmě myslím...ovulační testy apod už mám v malíku🙂 Na gyndě při klasicke prohlídce vše ok..Možná mě i otravuje,jak se každy porad pta,zda uz nechceme druhe mimi, zda uř to vyšlo apod...já nechtela brzo deti po sobe,ale ted uz je dost na čase..

kopretinka26
13. zář 2011

No neboj to příjde a příjde to když to nebudeš čekat 🙂 Chce to hoodně trpělivosti 🙂

sygy
13. zář 2011

Nám se první dcerka podařila teměř na poprvé a na druhé miminko jsme čekali rok a půl, byla to dlouhá a trnitá cesta, ale podařilo se 😉 Psychika je mocná čarodějka, ale někdy ani ona sama nedokaže vykouzlit zázraky, po roce je třeba navštívit gynekologa, a nechat vyšetřit sebe i partnera, mě bohužel našli zvýšený prolaktin,a následně adenom na mozku, ale i přes všechny trable jsme našli své vytoužené štestí 😉

veryk
13. zář 2011

jak bylo napsáno výše, pokud jste zdraví, je to v hlavě. nám se nedařilo dva roky po prvním dítěti. logicky jsem chtěla být na mateřské v kuse s dětmi jak půjdou po sobě a ono pořád nic. dokonce jsme byli jednou i CARu. přitom jsem na pilu zas tak netlačila, protože první dítě už chodilo do školky a já se mohla kdykoli vrátit do pohodové práce. tak jsem to udělala a hned druhý měsíc otěhotněla...

kammka
13. zář 2011

tak my jsme poprvé počali ani jsme nevěděli jak, ale bohužel následoval potrat... druhý pokus vyšel cca po půl roce, narodila se zdravá holčička.. když se jí blížily třetí narozky, povedlo se po cca půl roce zas, ale zas zamlklý potrat. no a před pár týdny jsem si řekla, že kdyby to zas mělo trvat půl roku, tak budu naštvaná, tak to začnem zkoušet dřív, ačkoli, jdem jen tak pro formu na genetiku teprve 20.9. a mělo se čekat na výsledky, jestli tam něco zjistěj, nebo co.. no a jsem v tom na první pokus. asi je nejlepší to neřešit... najít si něco jinýho. třeba novou práci - já jsem v nové práci teprve od dubna..

slavistka
autor
13. zář 2011

no ja normalne pracuji,syn chodi do skloky, nechavame to byt, zadne stresy,
zdane potize,jen mi prijde divne,ze to tak trva☹

brisalek
6. čer 2013

ahoj, našla jsem tuhle diskuzi.....minulý měsíc jsme se začali snažit o druhé mimi a nepodařilo se...mám z toho nějaký špatný pocit☹. Dcera se nám podařila na první pokus a druhé těhotenství bylo neplánované při jednom nechráněném sexu v měsíci 9 DC, když ovoluace bývá až tak 14-15DC. Ale potratila jsem. No a teď mám v sobě nějaký strach, že to nepůjde.

badrick
31. črc 2013

@brisalek tak my se snažíme už asi 9tý měsíc a stále nic ☹....první šlo do třech měsíců a druhé né a né přijít...už to řešíme s dr....mám skvělého dr. který má i kliniku na podporu neplodnosti...takže to se mnou začal celek rychle řešit asi po necelém půl roce jsem začala brát clostyl a teď s manželem chodíme na IUI....teď jsme prodělali už třetí a budeme čekat co z toho...ale plané naděje si nedělám...tak nějak opět cítím, že to nevyšlo....a jak rádi by jsme druhé....chjo......a ani mi nepříjde, že bych na tom byla psychicky špatně....beru to v poho a stejnak nechce mimi dojít....tak musíme holt čekat kdy se zadaří a nezbláznit se z toho 🙂....už hledám i práci tak pokud najdu tak zaměstnám hlavičku i jinýma věcma....tak by to mohlo být lepší 🙂 uvidíme....a jak jste na tom vy?

brisalek
31. črc 2013

@badrick u mě teď 3 měsíc, už 4 den mám na testu slabounkou čárku, která ale nesílí , takže to vidím špatně. No moje dr je dobré,ale v tomhle hodně konzervativní si myslím, takže když tam přijdu v září...určitě mi řekne, že máme ještě čas na snažení.

Tak moc držím palce ať se zadaří.

brisalek
31. črc 2013

@badrick taky pemýšlím, že změním práci, jenže to se nemůžeme snažit, protože , když bych byla ve výpovědní době tak nedostanu ani mateřskou. Je to sprostý, člověk maká xxx let a z mého slušného platu dává státu statisíce a pak nic. Jsem už ost stará, takže odložit snažení o 3-4 měsíce se mi moc nechce☹

badrick
31. črc 2013

@brisalek tak já bych to snažení neodkládala.....a pokud jde o výpovědní dobu...tak nevím u mě v práci dávají za 3 měsíce na dobu neurčitou...takže bych to nikomu ty 3 měsíce neřekla kdyby něco a pak ať se děje vůle boží....a neznamená nic že 4tý den čárka nesílí...zkus netestovat dva dny a pak poznáš rozdíl....tak kdyžtak potichounku gratuluji....

brisalek
31. črc 2013

@badrick díky moc🙂. MS by měla přijít dnes , možná zítra, tak zkusím test až v pátek, případně v pátek dojdu na krev...no stejně nic nenadělám jen to čekání co bude je divné