Snaha otěhotnět bez hormonů, umělého oplodnění apod.

helen_8
28. bře 2013

Ahoj holky, snažíme se o mimčo, na jaře to bude rok. Zatím jsme tomu nechali volný průběh, ale nedaří se a asi to bude chtít zkusit něco jiného a zjistit, v čem je zakopaný pes. 😉
Chtěla bych na to jít ale nejdříve přírodní cestou. Máte to některá podobně? Co pomohlo těm, kterým se nakonec podařilo? Nejsem moc zastáncem hormonů a umělého oplodnění, ale samozřejmě to ani nezastracuju a jak se říká - nikdy neříkej nikdy!
Ráda bych touto diskuzí poznala holky, které uvažují podobně a chtějí zkusit nejprve přírodní cestu - bylinky, cvičení, homeopatie apod.

jaja01k
28. bře 2013

@helen_8 Ahoj, my se snažíme bez úspěchu deset měsíců. S tou přírodní cestou to vidím stejně jako ty. Když se někomu zmíním, že se nám nedaří, tak většinou slyším: "No tak půjdete na umělé oplodnění, to je dneska úplně normální." Mně to ale úplně normální nepřijde. Ne že bych byla zásadně proti tomu, to ne. Jen mám problém se s tím nějak smířit. Kdyby nám teď třeba řekli, že to jinak nepůjde, určitě bych se do toho hned nehrnula. Pro mě je to opravdu až ta poslední možnost.
Jinak zatím zkouším různé čaje a asi si nechám od doktorky napsat doporučení na cvičení podle Mojžíšové 🙂

kajalka
28. bře 2013

Mojžíška je výborná, má úspěšnost kolem 40% a vedlejší účinky žádný 🙂 Je dobrý tam poslat i partnera, zablokovaná žebra mají za následek špatnou tvorbu spermií.

hav81
28. bře 2013

Já jsem jedla kyselinu listovou a dělala si ovulační testy a zadařilo se 🙂

amabilis
28. bře 2013

@helen_8 Mně pomohl čaj z kontryhele (pít do ovulace - takže cca do půlky menstruačního cyklu) a pak celý cyklus pít takzvaný VZ čaj. Je to směs bylinek. Dá se to najít na netu, ale není to úplně levná záležitost. Jinak kyselina listová a vitamín E. Vitamín E je i hodně v ořeších apod., co se týče kyseliny listové, tak to je vitamín řady B a obecně Béčko je důležité pro otěhotnění docela hodně, takže možná si koupit pangamin, pokud chceš přírodnější cestu, než léky. Jinak ještě hořčík a ten je hodně třeba v banánech.

lucoska29
28. bře 2013

snažíme se otěhotnět od listopadu 2011 a taky se nehrnu na hormony, umělé oplodnění apod. Začala jsem u sebe. Rozhodla jsem se změnit si životosprávu, piju kontryhel. A uvidíme. Zvažuji výměnu gynekoložky, příjde mi, že mi moc není schopna pomoct. A to se netýká jen identifikace příčin proč se nám nedaří otěhotnět. Uvidíme, jak to půjde dál.

hradkovka
28. bře 2013

my jsme se snažili rok a půl,a potom se zjistilo,že mám špatné výsledky štítné žlázy,které tomu bránili,chodím na endokrinoligii a mám nasazenou léčbu,výsledky už mám dobré ale léky budu brát doživotně.

helen_8
autor
28. bře 2013

Holky, jsem ráda, že je nás tu víc. Mně taky nepřijde umělé oplodnění úplně normální a neumím si představit, že bych po roce vyváděla a chtěla to absolvovat! Četla jsem pár odstrašujících článků a stále jsem přesdvědčená, že IVF ne. Už jsem teda došla k závěru, že inseminaci snad jo, ale taky bych na to nespěchala. Prý není nutné brát hormony, když ovulace funguje. Mně funguje a taky jsem si uvědomila, že často lékaři ani neudělají pořádná vyšetření, já jsem už tedy absolvovala hormonální profil, vyšetření štítné, na chlamydie, ovulaci. Doktorka mi navrhovala Clostylbegit, ale dohodly jsme se, že zatím ne, když mi ovulace funguje. Manžel měl spermiogram naštěstí velmi dobrý, tak o starost méně.

@jaja01k Ještě máme na hormony čas, že? 😉 Vidím to úplně stejně a uvědomuju si, že mě lidi asi moc nechápou, pár známých mi řeklo, že už by to dávno řešili. Přitom jsem už nějaké vyšetření absolovala a znám páry, které otěhotněly přirozeně i po delší době, takže nechci úplně spěchat, i když mi už bude letos 30.
Co bys chtěla ještě zkusit? Já se chci teď objednat k jednomu bylinkáři, pak mi dá kámoška kontakt na homeopatičku, která prý už některým párům pomohla a taky mi říkala kamarádka, že jejich známý otěhotněli díky nějakému člověku, co jim pomohl - vyčistili si tělo nějakým detoxem a cvičili. To cvičení taky chci dělat pravidelně.
Myslím, že doporučení od doktorky nemusíš mít, i když nevím, zda to třeba pojišťovna neproplácí. Já si našla fyzioterapeutku sama, byla jsem u ní dvakrát a chystám se teď znovu, ať si to zopakuju a cvičím pravidelně.

@kajalka Já ji začala cvičit před Vánocema, pak byla pauza, pak po novém roce a teď mám zase pauzu, musím vytrvat, chce to denně. Opravdu tomu věřím a přijde mi i to vysvětlení logické, že máme kvůli sedavému zaměstnání zkrácené svaly a špatně se ta pánev prokrvuje, což pak může mít na otěhotnění vliv.
Ale stejně to někdy nechápu, jsou holky, které jsou tlusté, nehýbou se a otěhotní bez problémů, já jsem tomu sice v zimě moc nedala, ale v létě chodíme často na kolo, brusle či občas běhám.

@hav81 Listovku jím taky. Ty ovulač. testy doma mám, ale ještě jsem je nevyzkoušela, mám ovulaci ukázkovou, poznám ji na sobě.

@amabilis Jo, čaj z kontryhele je super, jen ho musím pít pravidelně. Koupila jsem si i maliník. Díky za tipy na vitaminy.

@lucoska29 Které vyšetření Ti už udělala? Je fakt, že sice na hormony je času dost, ale něco málo zjistit není na škodu. Poznáš u sebe ovulaci?

@hradkovka To vyšetření na štítnou žlázu mi už dělala, dokonce několikrát jsem to v minulosti absolvovala.

Holky, díky těm, co mají rady, ostatním moc držím palce! 😉

romantika
28. bře 2013

lHelenko nam se zadarilo po cca roce a neco. Mne teda vubec nenapadlo chtit po roce umele ikdyz uz mi bylo 31. Po roce jsem tak nejak chtela spis zacit pripadne patrat co a jak. To je nejhorsi spis jak zacnou vsichni tlacit a clovek se strasuje a to je nejhorsi na nervy a pak mozek tehotneni nedava prioritu. Nejdriv mi delali nejake testy lital mi prolaktitn a dle vseho mam anovulacni cyklus. Ale to nejsou chyby. Mam i nejak trochu stitnou zlazu a krevni mutace, ale nic se nelecilo. Dr. mne ale drzela v klidu a rikala nespechat. Doporucila mi FEM+(prirodni) a za 2 mesice bylo upatlano. Vlastne ten mesic jsme to nejak zapomneli i sledovat a na dovce se stalo. Mne ty zenske co to 2 mesice nejde a hned se cpou praskama desi taky. Ja bych to tak nechtela, ale tezko rict jak dlouho bychom cekali, asi si myslim ze limit by byl tak do 35-36roku.
Znamy tak cekali 7 let a nakonec maji krasneho zdraveho kluka.
Vysetreni bych asi nejake absolvovala jestli tam neni nejaky tvrde zakopany pes, ale tak nejak skryte jsem se snazila sobe i diteti verit. Podruhe jsem vubec nepocitala, mela jsem spatny prvni porod, uz mi ani nedavali nadeji, tak jen jsem si lupla sama zase ten FEM+ a s ditetem v zadech jsme to nahodou jednou vychytali, stopro jsem nemal mit ovulaci a tak a prcek tam byl. VUbec uz jsem druhe necekala a nepocitali jsme po predpoveditcvh.
Takze ja jsem pripad ze otehotnet muzes s vysokym prolaktinem, anovulacnim cyklem, spatnous titnou zlazou, krevnimi mutacemi, po spatnem porodu, po kopci operacich a to prirozene, kdyz to telo proste da.
Po tom vsem verim, ze proste musi byt na to spravny cas, telo i mimi pripravene. U umelych bych se obavala toho efektu, ze telo nerozpozna ze je to spatne a udrzi embrio za kazdou cenu.
Telo neni blbe, i ty spontanni potraty v zacatcich a tak jsou jen selekce prirody. Takze v klidu.
Zdravi je to hlavni.

saturnin
28. bře 2013

Ahoj, přiznám se, že osobní zkušenost nemám, na poprvé jsem otěhotněla do 4 měsiců (i když to skončilo potratem v 6tt) druhý pokus vyšel hned první měsíc, ale prý je velmi dobré Cvičení podle Ludmily Mojžíšové, zkuste si to vygooglit?
Pokud bych měla problémy, tak by to byla jedna z prvních věcí, co bych zkoušela.

A na závěr jedna rada, není o to váze, o cvičení, o zdravé výživě, ale hlavně o tom, jak to máte srovnáno, čím více a urputněji se snažíte, tím jsou šance menší, hodně mých kamarádek mi potvrdilo, že dokud se snažili, tak to nešlo, ve chvíli, kdy řekli, že si dají pauzu, vypustili to z hlavy, přetsali na to myslet, tak se zadařilo, ani nevěděli jak.

Přeju všem aby to brzo vyšlo 😉

kajalka
28. bře 2013

@helen_8 Hlavně se nech srovnat od rehábky. Ono cvičení samo o sobě může nadělat ještě větší paseku. Nejdřív srovnat a potom cvičením udržovat správnou polohu kloubů. A kolo vynech, úzký sedlo dráždí pánevní dno.
A o tloušťce tahle problematika moc není, holka může být tlustší, ale může mít správný držení těla, oproti tomu hubeňoura může být křivá jak paragraf.

lenicka07
28. bře 2013

@helen_8 Úplně tě chápu, já jsem po třech letech neúspěchů (to mi bylo už 33) šla do CARu a hodně rychle zase odsud. Přístup hrozný - nezájem kde je příčina, IUI pouze s hormony (ačkoliv jsem normálně ovulovala) - protože pojišťovna by to prý bez hormonů nehradila, nejlíp kdybych podle nich šla rovnou na IVF. Byla jsem z toho psychicky na dně, takhle jsem si nepředstavovala přijít do jiného stavu. Nakonec jsem se s přítelem rozešla. Se svým manželem jsem do toho "vlítla" druhý měsíc a při druhém těhu při jediné příležitosti, kdy jsme si nedali pozor a přitom jsem ještě kojila každé tři hodiny. Manžel měl k těm mým problémům s otěhotněním skvělý přístup, prostě řekl že do třech měsíců se to podaří 🙂 , tak jsem se vykašlala na všechny pochybnosti, nepřipouštěla jsem si neúspěch, ani jsem nesledovala ovulaci, ani jsem nebrala prášky, vitaminy, nepila jsem čaje atd. a bylo to. Nejdůležitější je psychicky se srovnat, často je to jenom v hlavě. S bývalým přítelem jsme měli ve vztahu různé problémy, asi jsem podvědomě dítě s ním nechtěla, možná proto se to nedařilo. Ve svém věku máš podle mě času dost, taky sis ověřila že zdravotně jsi v pořádku, tak myslím že není důvod proč by to nemělo jít. Udělejte si s partnerem pěkné večery, věnujte se hodně sami sobě a né s vědomím že pracujete na miminku. Taky přemýšlej o tom, jak dlouho jsi brala antikoncepci, pokud to bylo dlouhodobě, může tělu dlouho trvat, než se srovná (i když navenek vypadá vše ok). Já jsem antikoncepci brala bez přestávky téměř 10 let a myslím si že to taky mohlo mít svůj vliv.

bosorkajarka
28. bře 2013

Být ve stejné situaci (mít pravidelný cyklus a manžel spermio ok) tak taky nikam nespěchám 😒 ja ještě můžu doporučit Gynex nebo Femigard - jsou to bylynné preparáty a působí pozitivně na více oblasti né jenom na pohl. orgány. Třeba ten gynex mě hodně pomohl na psychiku a sestře zas hodně spravil trávení 😉 jinak myslím, že děláš všechno co můžeš aby se to povedlo 🙂

veruska007
28. bře 2013

@helen_8 Mně pomohl v jednom těhotenství Sarapis a ve druhém kontyhel. Můžu doporučit oboje.

helen_8
autor
28. bře 2013

Holky, četly jste rozhovor na Ona Dnes s Martinou Vrbovou? Ta psala, že IVF bylo pro ni masakr. A spousta lidí otěhotní právě až to vzdá, až si zažádá o adopci, adoptuje, takže proto to nevzdávám a nechci hned letět do CARu.

@saturnin A ty teď mimčo máš nebo jsi těhotná? Vím, že když je bohužel víc potratů, může se se zjistit problém na imunologii, ne?
Já právě vůbec nejsem ten typ, že bych se na miminko upínala. Máme s manželem moc hezký vztah, mám fajn práci a nechci aby to vyznělo blbě, ale tím, že jsem studovala, tak mám pocit, že mě v životě zajímají i jiné věci než jen dítě. Fakt to nemyslím špatně, jen prostě že se umím zabavit a opravdu na to nemyslím kudy chodím. Spíš to jen řeším kvůli věku, když mi už bude 30. Uvědomuju si, že to už není úplně brzy, i když jsme generace, která v tomto věku právě první dítě má. No zkrátka mám pocit, že jsem v pohodě i po skoro roce neúspěchu, miluju svého muže, mám kamarády, koníčky, ale třeba v podvědomí to tak není. Je pravda, že teď jsem měla dva dny zpoždění, což nemívám a poprvé jsem kvůli tomu brečela, dřív jsem to dostala, zamrzelo mě to, ale jela jsem dál.

@kajalka Fyzioterapeutka mě prohlížela a vyšetřila, nic špatného nenašla, jen prý je dobře, že chci posilovat, protože těhotenství je pak pro záda záhul a je fakt, že mám sedavé zaměstnání a sem tam záda cítím.
Na to kolo se jí taky musím zeptat, my totiž kolo milujeme, v létě jezdíme víkendy i občas v týdnu se projet, zvládneme dát 50-70km v pohodě. Já nejsem hubeňour, mám statnou kostru, ale od mala mám pohyb ráda a nemyslím si, že bych byla křivá nebo nesouměrná.

@bosorkajarka Díky za doporučení, já myslela, že tohle jsou taky nějaké hormony, pročtu si o tom, díky. Bylinky já uznávám a mám s některými osobní zkušenost. Právě proto, že se zdá, že vše funguje, jak má, tak nechci spěchat. Určitě kdybych věděla, že je někde problém, tak to řeším.

@romantika Děkuji za podporu. Maximálně s vámi souhlasím, protože jsou případy, kdy je jako u vás těch potíží tolik a stejně se zadaří. Ten FEM+ je Femigard? Díky moc!

@lenicka07 Na mě prostě CARy působí jako jeden velký byznys, i jsem teď o tom četla. Prostě nejprve chci udělat maximum a možná potom někdy to IUI. Ale opravdu až v krajní situaci. Fakt si myslím, že kdyže je něco v nepořádku, měli bychom zkoušet hledat příčinu, tělo nám dává signály. Já třeba trpím na silné křeče při menses a možná v tomhle je ten zakopaný pes, proto chci hlavně cvičit a pít bylinné čaje.
Prášky neberu už tři roky a ani to nemám v plánu, je to dle mě svinstvo a dle Heleny Máslové jsou holky, které je začnou brát brzy, nemají srovnaný cyklus a berou je dlouhé roky typickými adeptkami an umělé oplodnění. Já s ní souhlasím. Někdy to tělo potřebuje vyčistit, tak to trvá.
Jinak takové večery máme, sex s manželem je skvělý a netlačíme na pilu, prostě když se nám nechce, jsme unavení, kašleme na to.
Je možné, že u Tebe to tak bylo, že prostě partner nebyl ten pravý, i tomu říkám příroda. 😉

romantika
28. bře 2013

@helen_8 nene jmenuje se to primo FEM+

alpakovo
28. bře 2013

my se snažili téměř rok snad naprosto pravidelně! A když jsem se radila s gynekologem, poradil mi tzv. na chvíli vypustit, změnit cokoliv ve všem zajetém, tak jsme si jen tak z placu udělali prodloužený víkend a ejhle, už máme 3 😀 😀 prostě jsme se přestali zaměřovat na mimčo a začli se zaměřovat na sebe a zadařilo se, psychika je někdy velký problém 😉

orchidis
28. bře 2013

Připomíná mi to naše přátele - dva roky nic, ani po horm. léčbě, nervy v pytli. Pak jeli na dovolenou, kde krom nich všichni chytli bacil a tak 10 dní jen pečovali o poblitý, utírali pos.ranejm dětem zadky, sex měli jednou za celou dovolenou a holce je dnes 6 let 😀.

eyael
28. bře 2013

@helen_8 já jsem z těch, co nakonec umělé oplodnění absolvovala, takže nejsem úplně z vašeho ranku, ale taky jsem vyzkoušela možné-nemožné aby se zadařilo "přirozeně".
Napadlo mě jen pár drobností, když čtu tady tu diskuzi, například k ovulaci - já ji vždycky měla ukázkovou, jenže! moc dlouhý cyklus, 33dní, takže i hormonálně rozhozené. Nebudu tu zabíhat do detailů, už si to taky přesně nepamatuju, ale jde o to, že když není cyklus přesně 28dní s přesným nástupem dozráváníním vajíček a jejich uvolněním z vejcovodů, tak i "ukázková" ovulace je k ničemu. Před umělým oplodněním se třeba dělají testy zrovna na tohle, sledují se hormony a taky konkrétní průběh ovulace. Často pak pomůže zrovna ten zatracovaný Clostylbegyt, který "jen" pomůže tělu srovnat vše tak jak má být 😉
A "Mojžíšku" naprosto doporučuju, přijde mi to zázračné cvičení, ta paní byla anděl a génius v jednom.

Trochu bych taky byla opratrná s tím, že je dost času - my jsme byli s manželem 10let, a 5let jsme se cíleně snažili s různou "přírodní podporou". Jenže když zjistíte, že to nějak samo nejde, tak cesta k umělému oplodnění není zas až tak rychlá, ne všechno se hned zadaří a povede. Já si musela počkat do 36let na svoje první vytoužené děťátko 😉 A horko - těžko jsem stihla svoje druhé. Na vytoužené třetí už jsem bohužel stará 😢

Držím vám všem palce, ať se brzy dočkáte vytouženého děťátka a přeji hodně sil a pohody při snažení 😉 😔

alpakovo
28. bře 2013

orchidis přesně jak říkám, přestat na to myslet, porušit stereotyp a je to 😀

trefulka
28. bře 2013

@helen_8 A zkoušeli jste se s partnerem nato podívat i z druhé strany? Chyba bývá v polovině případů u drahých poloviček, tj. absolvoval už tvůj partner spermiogram? Plodnost mužů (i žen) v populaci nezanedbatelně klesá a spermiogram je nejrychlejší a nejjednodušší vyšetření, které může pomoci při rozhodování, což znamená v některých případech zbytečně neztrácet čas. Každopádně IUI bych se vůbec neobávala, pokud spontánně ovuluješ a není tedy nutné stimulovat, nejedná se o žádný zásah do organismu (hormonální rovnováhy). Navíc normospermiogram dle dnes platných norem WHO nemusí stačit pro přirozené oplodnění, ale pro IUI už je plně dostačující.

trefulka
28. bře 2013

A pak jsou případy (špatný spermiogram, neprůchodné vejcovody), kdy IVF, potažmo ICSI/PICSI, jsou opravdu jedinou možností vyjma zázraku 🙂 Úspěšnost IVF samozřejmě s věkem taky klesá.
Takže návštěva CAR po roce či dvou snažení není určitě od věci. Konečné rozhodnutí, zda podstoupíte to či ono, bude vždycky jen na vás dvou.

helen_8
autor
29. bře 2013

@trefulka Já už to tu psala, manžel byl na spermiogramu nedávno a výsledek byl výborný, prý by mohl skoro dělat dárce. To mě potěšilo a jsme rádi, že je o starost méně. 😉

Já bych právě předtím, než bych začala užívat i třeba jen ten Clostylbegit raději absolvovala vyšetření průchodnosti vejcovodů či laparku, protože mám docela podezření na endometriózu. I když je pravda, že krom těch silných bolestí při MS jiné potíže nemám, ani jsem nikdy na žádné gynekologické potíže - záněty či mykózy netrpěla naštěstí.

@alpakovo @orchidis Holky, kdybyste mě znaly, tak vám musí být jasné, že já opravdu nejsem ten typ, co se na dítě upíná, jen občas si to uvědomím, jediný den, kdy mě to zamrzí, je když dostanu menstruaci, protože to souvisí s bolestma a v tu chvíli si to uvědomím a je mi to líto. Jinak žiju svým vztahem, který je i po letech super, mám kamarády, koníčky, rádi cestujeme a poslední rok jsem navštívila 6 zemí a když to řeknu blbě, tak ani nemám pocit, že by mi mimčo chybělo. Takže fakt nemám pocit, že bych měla vypustit, ale spíš prostě nechci jít klasickou cestou - po roce nezdaru do CARu, ale spíš tou přírodní.

@eyael Díky moc. Já rozhodně umělé oplodnění nezatracuju, mnohdy je to jediná cesta, ale nechci ji absolvovat za každou cenu a příliš rychle, víš? A jasně, že mi není 20 a nemůžu čekat a zkoušet 10 let, pokud budu mimčo opravdu chtít. Takže jak jsem už psala, rok to bude v květnu, teď jsem si řekla, že chci pravidelně pít ty čaje, zkusím homeopatičku a cvičit Mojžíšovou a uvidíme. Na podzim dovča u moře a po ní se když tak dohodnu s doktorkou, co dál. Nebráním se laparce, prý to někdy pomůže, se se to tam prošťouchne a kdybych měla endometriózu, tak se třeba částečně odstraní ložiska, což taky někdy může pomoct.

@trefulka Máš pravdu, že poté, co jsem si o IUI četla, jsem dospěla k názoru, že tomuhle bych se asi nebránila, i když ne hned po roce. Nepůsobí to na mě tak agresivně jako IVF. Uvidíme. 😉
A právě že o těch zázracích jsem už hodně slyšela, takže si myslím, že i trpělivost růže přináší! 😉

eyael
29. bře 2013

@helen_8 ono je to nakonec u každého individuální. U nás se nastřádla spousta drobností na mojí i manželovo straně. A když se to dalo dohromady, tak to potom samo nešlo. U mě drobná endometrioza, dlouhý cyklus, imuno - alergie, štítná žláza snížená funkce, ale jen velmi mírně. Manžel spermio dobrý, i když jako u každého chlapa měl v ejakulátu několik nedobrých kousků 🙂 IUI jsme taky zkusili, brali jsme to tak, že je to přirozenější krok, kdy se jen obejde děložní čípek, který by mohl spermíky zabíjet (resp. hlen děložního čípku 😉. Při stimulaci na IVF jsem vyprodukovala 33 vajíček, takže v tomhle to taky nebylo... No a při samotném IVF se nakonec zjistilo, že když dali moje vajíčka a manželovo spermie vedle sebe, aby se sami snažli jako v těle, dělali že se nevidí, žádná akce 😅 A když je oplodnili dokroři, tak se povedlo oplodnit všechny a všechny se 100% dobře vyvíjely. Takže nebyla žádná genetická vada nebo mutace. Takže vlastně ani doktoři nám neřekli důvod, proč tomu tak bylo.

kajalka
29. bře 2013

@helen_8 A má ta fyzio kurz Mojžíšovky? Jestli ne, tak jí unikaj důležitý souvislosti, který právě Mojžíšová sledovala a který dávaj obraz poruchy. Měla by ti vyšetřit kyčle, pánev, páteř, kostrč a především žebra.

helen_8
autor
29. bře 2013

@kajalka Ano, má, určitě bych nešla k lajkovi, hledala jsem úmyslně tu, která umí cvičit Mojžíšovou a která má praxi, přišlo mi, že to bere vážně a je zodpovědná. Prohlídla mě opravdu poctivě a pak jsem se nadvakrát naučila ty cviky na pánev a záda. Jdu k ní za dva týdny znovu. 😉

djn
29. bře 2013

@helen_8 Ahoj, já bych to konzultovala s gynekologem a nechala se poslat do centra asistované reprodukce, kde se zjistí příčina - odběr krve obou partnerů na genetiku, odběr krve ženy na hormony a mužův spermiogram. Co když třeba chlap nemá žádný spermie? To by pak veškerá homeopatie a bylinky byly zbytečný. No a pak uvidíš, kde je ten pes. Pokud je tam aspoň malá pravděpodobnost přirozeného početí, tak dají na výběr - buď pomohou formou umělého oplodnění nebo se člověk může snažit konzervativní cestou (měnit životosprávu, homeopatie apod.).

djn
29. bře 2013

@helen_8 aha, promiň, četla jsem nejdřív jen tu první otázku...
s tou ovulací je to divný, podle teplot mi můj gynekolog řekl, že mám anovulační cykly, podle hormonů v CARu mi řekli, že jsem v pořádku

helen_8
autor
29. bře 2013

@djn 🙂 Já mám ovulaci ukázkovou, doktorka mi to potvrdila na ultrazvuku a já cítím veškeré příznaky i jsem si před pár lety pro zajímavost několik měsíců měřila teplotu. Na CAR nespěchám, moje doktorka mi už nějaké vyšetření udělala. 😉

maylis
29. bře 2013

Ahoj Helen, mě po roce a půl "volného průběhu" zjistili polyp v děloze, který prý může působit antikoncepčně - doktor mě na jeho odstranění poslal rovnou na reprodukční kliniku (jsem podle něj stará) a když jsem viděla tu továrnu na výrobu dětí, tak jsem utíkala pryč ... Působilo to tam na mě tísnivě, takže tvůj pocit z umělého oplodnění úplně chápu. Naštěstí do druhé návštěvy kliniky jsem zjistila, že jsem těhotná. To ale trvalo jen dva měsíce a na revizi jsem musela stejně, protože těhotenství neprosperovalo. Pak jsem nasadila kontryhel, kapky gynex, chodila jsem na jógu a byla jsem taky u fyzioterapeutky, která mě prohmátla ty správné body. a taky jsem si nechala astrologem vypočítat ten správný datum pro početí (navíc mě uklidnil, že potrat se nebude opakovat a vůbec jeho dopis mě pozitivně naladil na dlouho dopředu, to mi taky psychicky hodně pomohlo) - a světe div se, v 38 letech - v květnu snad porodím zdravé dítě (počkali jsme si teda cca dva roky od začátku snažení) Jinak - nikdy jsem neměřila bazální teplotu, nedělala si ovulační testy a muže nestresovala sexem jen v plodných dnech, neříkala jsem mu to, že teď je ten den, protože to má na spoustu chlapů opačný efekt - mají pocit povinnosti a nebaví je to. Takže co nejvíc přírodních prostředků a žádný stres a vyjde to, uvidíš! 😉

maylis
29. bře 2013

A ještě možná doplnění - moje švagrová se snažila o dítě několik let, absolvovala minimálně 3 umělá oplodnění a když šli zažádat o adopci, zjistili, že je přirozeně těhotná a dneska už má tři děti ... Úplně přirozeně počaté. Takže jestli se to má povést, tak se to povede, ale nemůžeme si diktovat kdy 🙂