Snaha otěhotnět bez hormonů, umělého oplodnění apod.

helen_8
28. bře 2013

Ahoj holky, snažíme se o mimčo, na jaře to bude rok. Zatím jsme tomu nechali volný průběh, ale nedaří se a asi to bude chtít zkusit něco jiného a zjistit, v čem je zakopaný pes. 😉
Chtěla bych na to jít ale nejdříve přírodní cestou. Máte to některá podobně? Co pomohlo těm, kterým se nakonec podařilo? Nejsem moc zastáncem hormonů a umělého oplodnění, ale samozřejmě to ani nezastracuju a jak se říká - nikdy neříkej nikdy!
Ráda bych touto diskuzí poznala holky, které uvažují podobně a chtějí zkusit nejprve přírodní cestu - bylinky, cvičení, homeopatie apod.

luciasekl
19. únor 2014

@prapodivna 🙂 s tím svedením to dělám taky :D ale dokud se mi neustálý cyklus,tak nemám šanci poznat nebo spočítat, kdy je správná doba..Nějak se zatím nehroutím..Hodně mi s tím pomohla ta 90 denní pauza..přestala jsem to řešit..Nejvíc mě na tom asi mrzelo, že jsem jedna z posledních netěhotných..Určitě je povzbudivé mít někoho na stejné lodi,ale teď už budou všechny pomalu rodit...Vlastně jako ty 🙂
Co se týče jídelníčku..Nejsem zrovna modelka..Ale už poslední dva roky řeším co jím..Teď jsem začala hodně cvičit a vidím výsledky,ale to dělám jenom abych se na těhotenství připravila tělesně a nenakynula ještě víc..A taky kvůli neuslálým kecům že jsem tlustá.........né manžel je zlatý..spíš by mě měl on popudit 🙂 Spíš s tou váhou mám problém,zůstává stejná,jenom tělo se mi tvaruje..A to jím, jak píšeš spíš,hodně zeleninu..Ale maso si asi nedokážu odpustit..Člověk je všežravec,otěhotněly i ty co se cpou mastným..to bude problém v něčem jiném..

prapodivna
19. únor 2014

@luciasekl @luciasekl Určitě to není jen o mase 🙂 Tak pokud nemáš ustálený cyklus, nejlíp asi bude, když budeš hodně poslouchat své tělo, když na to nebudeš mít chuť, tak se nenutit a když jo, tak do toho jít, i kdyby jste byli v divadle 😀 Neříkám, dělat to na veřejnosti, ale prostě se zdejchnout a běžet domů, nebo tam, kde to je možné.
🙂 Pokud máš Facebook, doporučuju sledovat stránku raw food cz/sk , je tam hodně dobrých tipů na zdravé jídla, už jen sledováním té stránky se člověk dozví strašně moc věcí. Objeví milion chutí.

luciasekl
19. únor 2014

@prapodivna já vím..jenom o mase to nebude,ale nejsem zvyklá jíst vyloženě zdravě,navíc na to musí mít člověk nějaký um,zajímat se jak teda vařit jinak...třeba mi ta stránka pomůže,děkuju 🙂 On je taky problém u manžela..ten je spokojenej jak jí a nic ho nedonutí nejíst maso (ten když ho někde nemá, tak to jídlo pomalu ani nesní) a zkoušet jíst sóju nebo spoustu druhů luštěnin je pro něj nadlidský úkol...Ale snažím se, navíc si víc všímám co potraviny obsahují..Proč jste tolik proti mléčným výrobkům?Mléko přece taky obsahuje důležité vitamíny a vápník...

prapodivna
19. únor 2014

@luciasekl Jednak kvůli osobní zkušenosti-jedla jsem je celkem často- hlavně ty doporučované zakysané. Maso jsem nejedla už moc ani před tím(asi tak 1-2x do měsíce), takže u mě přechod na vegan bylo především o vyloučení mléčných výrobků. No a do měsíce mi zmizelo akné na které přes rok nic nepomohlo, do čtvrt roku mi zmizel ekzém , kterým jsem trpěla 9 let a nikdy nezmizel i přes různé léčby a zmírnovaly ho jenom kortikoidy. A taky mi zmizely alergie. Bratr při stejném přechodu(maso před tím nejedl, ale jedl mléčné věci) krom toho samého zjistil, že mu kromě alergií odešlo i astma.

A podle všeho to vypadá, že mléko překyseluje organismus a paradoxně z těla vyplavuje vápník. Což by i sedělo, protože v zemích, kde lidi nejvíc konzumují mléčné výrobky mají taky nejčastěji osteoporózu.

S manželem je to blbý, ale existuje spousta plnohodnotných náhrad za mléko, a dá se tak vařit plno jídel i bez toho, že by člověk postřehl, že to mléko vynechal. Na to je zas dobrá stránka soucitne.cz, kde jsou recepty tradičních i neobvyklých jídel a to vše bez živočišných ingrediencí, plus spousta tipů na zdravější vaření.

luciasekl
19. únor 2014

@prapodivna hmm...jako neřikám že změnit úplně jídelníček tělu nepospěje..ale nemám tušení jak bych to udělala...Kromě toho že mám maso ráda..Víš kolik je předsudků?Nemumím si představit že přijdu ke tchýni na oběd kde jí oznámím,že zkouším být vegetariánem nebo veganem a že tu kachničku co udělala k obědu jíst nebudu ať mi připraví něco jnýho...to prostě nejde... 😨 Už teď mě lidi buzerujou že moc sleduju co jídlo obasahuje,přitom to je podle mě to nejmenší co pro sebe můžu udělat...

prapodivna
19. únor 2014

@luciasekl Jé, ale vždyť já se z tebe nesnažím udělat vegetariánku 🙂 Ale chtěla jsem ti ukázat pár tipů na recepty, kdybys chtěla někdy zkusit i něco jiného.

luciasekl
19. únor 2014

@prapodivna néé.. 🙂 já vim že ne...už jsem nad tím sama párkrát přemýšlela,ale ono mi to nepude..a když si vezmu ještě bez mléka a vajíček.....já bez těhle věcí asi žít a vařit neumím...To vaření mě asi děsí víc,protože manžel mi řekne,tak fajn,ale vař ty...Musim zapojit víc luštěnit,to vím,posledně jsem zkoušela sóju,ale nějak mi to nejde..a pila jsem i sójové mléko a neni to úplně ono....Bez zelenin bych se ve svém jídelníčku neobešla,to už to maso bych omezila radši než zeleninu...Už jsem to tu párkrát četla..změnit jídelníček a hodně pohybu...Zkouším to pomalu,ale přece no.. 😉

prapodivna
20. únor 2014

@luciasekl jestli jsi z Prahy, nebo z Brna, tak to můžeš udělat tak tak, že místo toho, aby ses trápila s vařením, tak si můžeš občas ze zvědavosti zajít do veganské restaurace, ale taky bacha, ne ve všech se vaří dobře. A výborné jsou třeba raw restaurace- odtud mám nejlepší gurmánský zážitek 🙂 V Praze je výborná restaurace Plevel.
Vždycky tam objevím něco nového a zařadím to doma do jídeláku.

Jinak manžel je vyučený kuchař a je hodně dobrý, pro něho byl přechod na vegan celkem šok, měl pocit, že tím pádem skončil jeho sen o vlastní restauraci, ale teď se přeorientoval a společně sníme vlastní veganské restauraci. 🙂

My s manželem do toho spadli po hlavě, ale kvůli určité informaci, tak my moc na výběr neměli, ale jinak je určitě fajn, když na to( na ozdravení jídelníčku) jde člověk pomalu a bere si ze všeho to nejlepší, co mu vyhovuje a s čím je spokojený.

prapodivna
20. únor 2014

@luciasekl jo a jinak ze sóji nevařím ani já doma 🙂 Nějak mě nefascinuje. U nás vede čočka, cizrna, fazole a různé druhy hrachu. A z té cizrny dělám hlavně pomazánky.

helen_8
autor
13. bře 2014

@maylis Nám už to vyšlo, po roce! 😉

maylis
13. bře 2014

@helen_8 Moc gratuluju 🙂 A držím palce, ať je vše jak má!

pluba
14. bře 2014

Neřeknu jistě nic nového, kdyžuvedu, že k otěhotnění často stačí zbavit se stresů. To nemusí být vždy jednoduché. Hlavní důvod proč jsem se přihlásil na tento web (kvůli mé citlivosti k utrpení, konfliktům...), je právě proto, že vím, kolik emocí, stresů, ... později konfliktů, ... nakonec i sexu bez chuti se s tímto tématem pojí. Jak zamíchá emocemi případná hormonální léčba. Rád bych ukázal, co lze v tomto směru udělat pomocí metody FasterEFT. Zkuste hodinu zdarma.

ronkova6
16. kvě 2014

@hradkovka Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak dlouho trvalo, než se vám hodnoty štítné žlázy zlepšily? Snažím se otěhotnět už dva roky a dnes jsem zjistila, že nemám v pořádku štítnou žlázu. díky 🙂

enalga
20. čer 2014

7 měsíc snažení...je to nekonečné. I když se snažím na to opravdu nemyslet a sex si užívat, stejně jsem pak jak na trní...a výsledky se jaksi nedostavují ☹

ambrozie
3. črc 2014

@ronkova6 mě zjistili sníženou funkci štítky na velikonoce, dostala jsem 50 Letrox a minulý měsíc jsem byla na kontrole a hodnoty jsou v pořádku, podle endokrinologa nevidí u mě důvod, proč bych nemohla otěhotnět. Takže cca 2 měsíce. Ale Letrox musím brat pořád.
Snažíme se 3 roky, když už jsme u mě zjistili, kde je zakopaný pes, tak začal mít problémy přítel 😒

ria88
21. črc 2014

ahojte, teraz mi konci 30. cyklus snazenia. kym som mala chut, behala som ku gynekologovi ako na hodiny klavira, vzdy vsetko u mna v poriadku (len mam cca od 20 rokov problemy so spinenim pred MS), pred cca 3 rokmi som mala mierne zvysene hodnoty TSH, ale endokrinologicka to nepovazovala za nutne nasadit lieky. potom sa mi hodnoty upravili (nepravidelne som uzivala vacsie davky B6 v nadeji, ze spinenie ustupi, ale aspon to na tu stitnu zlazu malo dobry vplyv, ked TSH kleslo), rok na to sme sa zacali snazit. po necelom roku sa ma gyn spytal, ako to ide, spravil mi novy hormonalny a folikulometriu, dal skontrolovat aj hormony stitnej, vsetko v poriadku (04/13). v 07/13 siel mm na spermiogram u urologa, najskor mu vysla oligospermia (nasadila som mu macu), 08/13 sme sli do CAR na kontrolny spermiogram - oligoasthenospermia (pridala mu dalsie vitaminy), potom bola svadba, Vianoce a tento rok v januari sme si povedali, ze este by sme mohli ist do CAR, ale uz na klasicku konzultaciu - mm chcel IVF - takze jemu spravili spg dalsi - uz vysla normospermia, aj darovat by mohol. moj ultrazvuk v poriadku, protilatky proti spermiam netvorim, no zistili mi niezsie AMH, 0.97 (norma je 1 aj kusok). v CAR to do uvahy nebrali, automaticky mi len vypisali ziadanku na laparku a s usmevom vyprevadili, aby som sa vratila, ked budem mat po laparke vysledky. vtedy som sa zasekla, ze uz nebudem tak skoro otehotnenie riesit s doktormi. bud to pojde samo alebo nijak.
od januara (este pred navstevou v CAR), sa mi zacali skracovat cykly na 23 dni aj menej, takze menstruujem vacsinou kazde 3 tyzdne. ale prave kvoli tomu bloku voci doktorom a ze to trva uz tak dlho, nechce sa mi riesit s mojim gynekologom ani ten kratky cyklus. o mesiac a pol by som mala ist na preventivku, co je asi nateraz jedina navsteva gynekologa, ktoru planujem. mam len mierne obavy, ze ma aj on zacne tlacit do laparky (co by som mu z gruntu odmietla). momentalne je to pre mna zbytocny zakrok. kym nemam 100% zaruku, ze hned po nej otehotniem, nechcem nic podstupovat.

takze ak vobec myslim na otehotnenie a chcem pre to nieco spravit, tak bud len prirodne doplnky, vitaminy alebo cakat so zalozenymi rukami....

tymto by som sa aj ja rada k vam pridala.

darazv
21. črc 2014

@ria88 Ahojky v prvom rade ta vítam a uplne ta chapem..bohužial nie každa z nás otehotnie hned jak sa obtrie o muža..taky je život..niektorej sa zadari hned ,inej ta cesta k miminku trvá dlsie,nejdem ti pisat vetu- netreba na to mysliet ,pretože žiadna z nas ju nerada počuje..aj ked je to pravda ..pretože neraz sa stalo žena to vzdala a hned na to otehotnela..Na tvojom mieste by som na tu laparku šla 🙂 netreba uvažovat že pojdem iba ak potom otehotnem po laparke..pretože sa može stat že neotehotnes tak či tak a na tu laparku pojdes tak ci tak,inač laparka je vyhodna v tom že ta pozru zvnutra čo vlastne normalni gynekolog nevidí,tam uvidia všetko ..vela zien po laparke fakt otehotneli,pretože automaticky prefukali vaječniky..žial u mna ani laparka nepomohla..hlavne nebud zufala a ver tomu že sa toho dna dočkaš,či to bude dnes o mesiac o rok ale bude 😉 pozri na mna..ja sa snažim pomaly 7 rokov a nevzdavam sa, som zdrava,priatelovi sa kolíše spermiogram ale stále verim na den D a stanem sa matkou a o to vacsie bude prekvapenie ked ten zazrak nastane 🙂 drž sa a ver svojmu telu a hlavne mysli tak jak ti srdce hovorí.♥pa

hankamisa
22. črc 2014

@ria88 ahojky. tak já byla taky jak ty. říkala jsem si jen domácí snažení ne car,laparku a pod. no po 20m bezúspěšného snažení kdy nakonec nezabrali ani hormony jsem šla do car a podstoupila hydrolaparoskopii a hysteroskopii,nechtěla jsem rovnou laparku,co kdyby se ve mě kuchali zbytečně.můžu ti říci ,že jsem ráda,že mě k tomu ukecali 🙂 . páč se objevily věci ,které by nikoho ani nenapadli,že by se mohly vyskitnout. možná půjdu i na laparku ale to se rozhodne až po kontrole.počkáme jestli to proštouchnutí těla třeba zabere a a třeba se zadaří.bohužel se ukázalo,že po třech bezproblémových otěhotněních nakonec budu možná muset na ivf.na normální početí je sice šance ale malinká. ☹

ria88
22. črc 2014

@darazv
@hankamisa ta laparka je vec, kam ozaj nepojdem. ved existuje iba prefuk, to je menej narocne ako operacny zakrok a nikto to nespomenul nikdy... IVF a laparky sa robia ako na pase, pritom sa najskor mozu skusit lahsie veci, ale vsak naco... mne v CAR hned na LSK odporucili nejake sukromne centrum, hm, zas tam budu len ich znami a napriek tomu, ze si clovek plati zdravotne poistenie, tak v sukromnom by sa to zacvaklo celkom dost... radsej pojdem za to na kratku dovcu porelaxovat... muz ma skoro pohladom vtedy prizabil, ked som povedala, ze ak uz, tak len u mojho gynekologa, ak to vobec robi a do normalnej nemocky...
ale viac sa uz o tom ani s muzom nebavim, svoje som si uz doma povedala, porozpravali ame sa co a ako a moje rozhodnutie je, ze cakam...

helen_8
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
helen_8
autor
30. črc 2014

@hankamisa Laparka určitě není na škodu, taky jsem o ní přemýšlela. Aspoň člověka pořádně vyšetří a pak je možné s diagnózou víc dělat.

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
helen_8
autor
1. pro 2014

Ahoj holky, tak jak se vám tady daří, nějaké novinky???

lussipirka
12. led 2015

@janiju Ahoj, libi se mi tvuj komentar o nespolehani se na doktory a ac je starsiho data a podle profilu uz mas prcka (moc gratuluji), tak se na tebe zkusim obratit. Prihlasila jsem se tady teprve nedavno. S mym muzem chceme prcka, snazime se cca pul roku. Je to skoro rok, co chodime na rizenou detoxikaci MUDr. Jonase, abychom procistili telo a poresili problemky. Ted jsme dostali homeopatika na podporu poceti, zmena stravy, vitamin. doplnky. snazime se alternativni cestou. Nicmene jsme pr. tyden objednani do Reprofit OL, kde by nam meli udelat testy, abychom zjistili, zda je vse ok a pak to bude jen na nas. Hormonum se chci vyhnout, staci ze beru ty na hypofunkci stitne zlazy. Pochopila jsem, ze nejakou zkusenost s doktory v tehle oblasi mas? Jake jsou reakce, kdyz chteji resit po svem a ty mas jiny nazor a chces resit prirodni cestou? maji pochopeni nebo se spise toci zady? diky moc za odpoved.

hannife
15. led 2015

Ahoj já měla problém otěhotnět s druhým dítětem, nechávala jsem tomu volný průběh 🙂 pak jsem se do snažení obula, odkyselila se a pila aloe veru a výsledkem je moje druhé zlatíčko. Rozdíl mezi dětmi mám cca 7 let. Souhlasím s maylis že pokud se to má stát stane se to, jenže mi chceme v dnešní době všecho hned a rychle, ale jsou věci které uspěchat nejde 😉 😉 😉

darazv
26. led 2015

@hannife ahojky možem poprosit link čo presne si pila dakujem 🙂

helen_8
autor
31. led 2015

@pine Mrkni na tuto diskuzi. 😉

helen_8
autor
31. led 2015

@hannife Ahoj, mohla bych poprosit o bližší popis a informace týkající se toho odkyselení? Ráda bych se letos vrhla na nějakou detoxikaci. Děkuji.

lenkaatynka
13. únor 2018

holky muze mi ublizit kofejn pred zavedenim embrya