Snaha otěhotnět bez hormonů, umělého oplodnění apod.

helen_8
28. bře 2013

Ahoj holky, snažíme se o mimčo, na jaře to bude rok. Zatím jsme tomu nechali volný průběh, ale nedaří se a asi to bude chtít zkusit něco jiného a zjistit, v čem je zakopaný pes. 😉
Chtěla bych na to jít ale nejdříve přírodní cestou. Máte to některá podobně? Co pomohlo těm, kterým se nakonec podařilo? Nejsem moc zastáncem hormonů a umělého oplodnění, ale samozřejmě to ani nezastracuju a jak se říká - nikdy neříkej nikdy!
Ráda bych touto diskuzí poznala holky, které uvažují podobně a chtějí zkusit nejprve přírodní cestu - bylinky, cvičení, homeopatie apod.

21288
25. lis 2013

Holky pokud v tom nejsou žádné zdravotní obtíže,tak je dobře vyzkoušet bylinky,homeopatika a upravit stravu..pro oba 🙂

blahova_andrea
25. lis 2013

nám se zadařilo také snad až po roce a půl nechráněného sexu a neřešili jsme tedy ani stravu, ani bylinky a cvičení...prostě jsme to neřešili celé. syn byl krásné překvapení, že ono to jde, že je nám souzený a hotovo 😀

helen_8
autor
26. pro 2013

@kafr Zkus tu doktorku Chvojkovou, měla pomohla, je i homeopatička. 😉

verlis1
26. pro 2013

za me ovulaceni testy...temer 2,5 roku jsme to nechali otevrene a potom hned druhy mesic uzivani ovu testu jsem tehotna

martinka8338
3. led 2014

zdravim vsechny, myslite nebo mate zkusenosti s otehotnenim prirozene kdyz je diagnostikovano PCO?

hope01
7. led 2014

Zas další těhotenství v okolí, zas píchnutí u srdce... Nemáte nějaký recept, jak si to nepřipouštět? 😖
Pořídili jsme si štěně, je zlatá 🙂 Není to samozřejmě náhrada, ale alespoň nějaké rozptýlení a radost... Bysme měli rodičům říct, že to mají místo vnoučat .. 😅

macik
15. led 2014

ahoj děvčata, my se snažíme už leta (asi sedm?) a je mi už téměř 38, ale umělé oplodnění mě vůbec neláká, ač miminko bych měla moc ráda.....vždycky mi to přišlo nepřirozené, něco, za co už by lidská snaha neměla jít, navíc postupy, které se dnes používají, tak vlastně nejsou dlouhodobě vyzkoušené, protože dříve používali pro umělé oplodnění jiné léky atd......před časem jsem o tom mluvila se svou endokrinoložkou a ta mi to schválila, říkala, že už se v odborných kruzích začíná mluvit o tom, že metody asistované reprodukce mohou mít následky, které my dnes ještě nevidíme nebo ne tak zřetelně....nechci si jednou říkat, že mé dítě má nějaké problémy, protože jsem ho zoufala, nepřirozeně chtěla...jestli nemá přijít, je pro to třeba důvod....

navíc jsem několikrát zažila, že třeba kamarádce řekli, že má po endometrioze orgány v takovém stavu, že bude jedno IVF a pokud nevyjde, tak konec...ona otěhotněla a ejhle, následně měla přirozeně další dvě děti.....

mně to občas někdo předhodí, že když nejdu na umělé, tak asi dítě doopravdy nechci.....tak to ale není, prostě jen intuitivně cítím, že to není pro mě, navíc nemám pocit, že už bych pro to udělala všechno, co jsem mohla....dokázala jsem si sice srovnat život tak, že je bez stresu a poklidný, upravila jsem stravu a snažím si zbavit starších emočních bloků, ale pořád ještě bojuji s nadváhou, nedaří se mi pravidelně cvičit, je toho ještě spousta....

nevnímám tu naši situaci nijak beznadějně, ani se necítím stará, možná jsem blázen? 😀 ale byla období, kdy jsme třeba téměř neměli sex, prostě nás převálcovala práce a povinnosti, pak zas bylo období nejistoty ve vztahu, období, kdy jsem měla rozhašenej cyklus nebo špatně nastavený léky na štítku, prostě pořád pro nás cítím naději, že v ten pravý čas to přijde 🙂

macik
15. led 2014

@hope01 taky mě to občas lehce píchne, ale snažím se držet hesla "přej a bude ti přáno".....teď jsou třeba úplně čerstvě těhotní švagrovci (podruhé) a už se mi dařilo mít prostě jenom radost, je to otázka cviku......ale tak až do dneška jsem si dělala naděje, jestli se u nás taky nepovedlo......ale holt ještě není ten čas...

macik
15. led 2014

@martinka8338 kdysi se mi v reprofitu taky snažili namluvit, že mám náběh na pco, moje gyndařka to pak úplně vyloučila.....pco je údajně náběh na cukrovku, vzala jsem si z toho to, že se snažím eliminovat bílej cukr, pečivo a obiloviny (krom bezlepkovejch), smažení a živočišný potraviny, to vše mohou (věci názoru) být urychlovače cukrovky.....všechny tyto věci jím, ale spíš po návštěvách, ve společnosti, v restauraci, doma ne....doma se vaří zelenina s bezlepkovejma obilovinama, jí každej den saláty a dělaj se dezerty z ovoce a ořechů.....

macik
15. led 2014

ještě mě napadá, mám léta problémy s pravidelností cyklu, předloni se mi srovnal, když jsem načas úplně přestala jíst maso, ani tak nějakým rozhodnutím, prostě mi najednou začalo hodně vadit a od podzimu do dalšího léta jsem se ho netkla (zlákaly mě až letní grilovačky 😀 ) .....pak s jezením masa se to zas rozjelo....teď mám zas takové období, že maso skoro nejím a od podzimu se mi krásně spravil cyklus, úplně jsem zírala, ale začlo se to lepšit už před vysazením masa....nejprve délka, na krásných 33-35 dní, co jsem mívala i jako šestnáctiletá a pak se mi konečně upravila i bolestivost cyklu, první dva cykly šly ze mě šílený věci, skoro jsem se bála odejít z domu, bylo toho strašně moc, ale zrovna se to tak sešlo, že jsem oba ty cykly šla během menzes na kafíčko s kamarádkou a v obou situacích jsem si všimla, že po kombinaci kafíčko-zákuseček se mi udělalo děsně zle a v bříšních partiích nastala kalamita, likvidována na nejbližším wc........tak jsem opravdu radikálně sesekla bílej cukr i kafe a teď už třetí cyklus bez bolestí a nadměrného krvácení, jsem nadšená.....největší podíl na pravidelnosti cyklu má dle mého názoru pravidelné užívání zeleného ječmene a to ve velkých dávkách, bolestivost a míru krvácení pak opravdu hodně ovlivnil ten bezcukrovej režim (občas zhřeším, ale do baráku mi to nesmí)...těším se, co bude dál 🙂

andream35
21. led 2014

Ahoj děvčata,mám hloupou otázku ale přesto se vas zeptám.Některé z vas píšete že na sobě poznáte dny OVULACE,jaké jsou příznaky???Mám nepravid.MS takže horko těžko to na sobě poznám a klidně se přiznám že nevím jaké jsou příznaky.Mohla by mi některá z vás nastínit jak bych to poznala.Moc děkuji za odpovědi 😉

bajana
21. led 2014

@andream35 ja som sa k pozorovaniu dostala pomocou merania bazalnej teploty....podla nej som zistila, kedy asi mavam ovulaciu a potom som si zacala vsimat hlien - tahavy, priesvitny, podobny vajecnemu bielku, mavala som ho dost...tesne po tom, ako hlien prestal, som zaregistrovala pichanie a bolesti v podbrusku, vzdy na jednej alebo druhej strane, niekedy trvali kratko (15 min), inokedy sa ozyvali v priebehu poldna...to bola ovulacia...dvakrat sme otehotneli tak, ze styk bol cca 12-48 hod. pred ovulkou

andream35
21. led 2014

moc děkuji,minulý tyden jsem měla v moči takové hleny tak to bylo ono jo??!! s MS mám potíže,nemívam je pravidelné a jeste nedorazili,asi je něco semnou špatně ☹ Bez MS neotěhotním a kontryhel nepomohl.Akorát,jak píšeš pobolívání břicha mát dnes a včera ale ke styku nedošlo,tak jsem to nejspíš propásla 😖 Je mi jasný že se ptám hloupě ale opravdu už nevím co mám dělat aby nám to vyšlo,Skoro 3 roky snažení a pořad nic.Všem snažilkám přeji at jim to klapne a nemusí se stresovat 🙂

bajana
21. led 2014

@andream35 este nie je neskoro, dnes na to skocte 😉 ... po ovulke je este cca 12-24 hod. sanca otehotnenia....
ja som mala hlien na toaletaku, tam to bolo vyslovene viditelne....hlien ulahcuje cestu a prezitie spermiam, je dobre skusat to hlavne po tom, co sa objavi....
ak sa snazite tak dlho, ries to u svojho gynekologa, urobi ti nejake zakladne vysetrenia a mozno posle partnera na spermiogram...drzim palce

orchidis
21. led 2014

@macik Tak to s tou stravou mě velice, ale velice zajímá!
Děti máme dvě, problémy spíš s tím, jak docílit toho, abych neotěhotněla, ale mám nějak rozhozené hormony a taky silný pocit, že endokrinoložka tomu hov.o rozumí 🙂.
Max celej život dostávám doporučení na braní HA, která mě ale naprosto totálně zdravotně likviduje (záněty, padání vlasů, stavy totální vyčerpanosti, permanentní průjem, atd).
Hrozně potřebuju najít někoho, kdo by tomu trochu rozuměl. Bylinkáře, homeopata, kinetziologa, kohokoli a kdo by mi vysvětlil souvislost se stravou a poradil, jakou dietu držet.
Mám hypofunkci štítnice, petechie na těle (játra?), slabej knírek a jsem stresař děsnej 🙂.

Cukrovka v rodině, rakovina též.
Nevíš něco k té dietě?

andream35
21. led 2014

děkuju,moc jsi mi pomohla (bajana) má gynekol. stojí za prd,už jsem s ní o tem mluvila a nemá zájem nam pomoct.Sama jsem si zařídila vyšetření u nas v nemocnici a na jednu stranu se bojím co mi řeknou a na druhou stranu se uz tešim že budu konečně vědet co se semnou děje a kde je problém.Opravdu moooooooooooc děkuju za trpělivost semnou 🙂

suzief
21. led 2014

Velmi dobrá diskuze, měla jsem to podobné, já šla do snažení i přes diagnozu endometriozy ( možnost neplodnosti ), říkala jsem si, že na operaci nebo léky můžu přistoupit kdykoliv a proto jsem zkusila na to jít jinak a sice přírodní cestou, takže cvičení jakékoliv, koníčky u mě čtení a vaření, omezit kávu, zařadit hodně zeleniny a ovoce, vody a čaje, ty jsem začla dost pít hlavně bylinkové, podle mě je jedno co a pak jsem pila aloe a jedla tabletky podle čínské medicíny na tu moji nemoc čistě na bylinné bázi, chemie mi totiž nedělá dobře. Tohle to asi tak 3 měsíce jsem zkoušela, nemoc se skoro vytratila i doktorka mi to potvrdila, cítím se skvěle a i když nemám potvrzené, řekla bych že se zadařilo. Takže hodně štěstí a držím ti palce.

macik
21. led 2014

@andream35

já ovulaci poznám podle píchání napravo nebo nalevo, bolí mě i prsa....hlen bývá taky, ale ten já mám takový neprůkazný, někdy bývá skoro celej cyklus, jindy skoro ne....píchání na boku ovšem taky může proběhnout v noci a to samozřejmě pak člověk neví, jestli teda něco bylo čili nic 😀

macik
21. led 2014

@orchidis s tou stravou je to u mě spíš takové intuitivní, kdysi jsem si tady na koníkovi poprvé přečetla o vitariánství a dávalo mi to ihned smysl, žádné jiné stvoření na zemi nevaří, všechny opice se živí ovocem či zelenými listy, porovnání trávícího traktu, zubů atd. jasně prokazuje, že jsme od přírody plodožravci tj. ovoce, zelenina, ořechy, semínka....vitariánství je pro mě ale moc těžký, hlavně v zimě.....v létě to docela dávám.....rozdíl je obrovský, energie, zdraví prudce stoupá, ovšem chutě jsou svině....kdybych to dokázala, byla by to moje první volba...

mně třeba maso či mléčné výroky nechutnaly od dětství, takže občas mám chuť na sýr a občas si někde v restauraci dám kafíčko s mlékem, ale jinak bez toho můžu bejt úplně v pohodě....z masa občas ryby, jinak mě to prostě nebere...

naopak pečivo, to pro mě je droga, miluju chleba, buchty, všechno....akorát u těchto potravin absolutně nemám stopku, jsem schopná sežrat půl pecnu čerstvého chleba či celej plech buchet, z toho jsem usoudila, že to pro mě asi není dobrý, navíc alternativní zdroje uvádějí, že lepek je pro činnost štítné žlázy (se kterou mám problémy) hodně brzdící a tak se snažím pečivo doma nemít a nejíst ho...samo, že občas si dám, ale raději málo a kvalitní než koupit ty s prominutím sračky, co maj v supermarketech, to už dneska poznám po prvním kousnutí, že je to z hroznejch surovin, tím, že to skoro nejím, tak jsem citlivější.....

naskýtá se samozřejmě otázka, co jíst.........mně dělala jídelníček holčina, která měla od desíti let problémy se štítkou, po dvacítce se jí k tomu přidala cukrovka prvního typu a ona začla řešit své problémy velkým podílem syrové stravy a po čase je s hormony na štítku na polovině a inzulín nebere vůbec.....doporučovala mi krom syrového ještě bezlepkové obiloviny tj. jáhly, pohanku, amarant, quinou, takže jídelníček od ní doporučoval ráno smoothie (ovoce, voda, zelené listí typu špenát, polníček apod.), na sváču nějaké méně sladké ovoce (moc ovoce není dobré kvůli případné cukrovce či PCO, k čemuž mám sklony), na oběd vařenou obilovinu a velkej salát, přidávat lahůdkové droždí, kurkumu, medvědí česnek a různé další ochucovadla, co maj nějakej přínos...na další sváču jakýkoliv zelovoc, na véču pak velkej salát s kvalitním sýrem či rybou....

já to částečně dodržuju, částečně to kombinuju s doporučeními jiné mé kamarádky, která léta studovala makrobiotiku v cizině...ona ví, že nechci nic dělat na oleji (což mb dělá hodně), tak pro mě vymyslela, že si mám dělat zeleninu na woku na 1 cm vody jen asi 3 minuty a k tomu dlouze vařenou hnědou rýži....když se na to hodí nasucho vopražený dýňový semínka, tak je to děsně dobrý, člověk si zvykne...prvně je to mdlý, ale teď už mi to fakt moc chutná....ochucuje se to jen Shoyu nebo umeoctem a špetkou soli......

no a protože já fakt miluju sladký, tak mě naučila dělat jáhlové a rýžové sladké koule popř. mb palačinky a musím říct, že fakt stačí, jiný sladký nepotřebuju, ale musím si něco uplácat skoro každej den 😀

je to vše běh na dlouhou trať, ty hormonální věci se neléčej přes noc ALE nejdůležitější je si uvědomit, co je pro člověka opravdu dobrý, každý to může mít trošku jinak, takže experimentovat, sledovat se, sednout si do meditace a nechat si tu informaci přijít, všichni máme tu informaci uvnitř, nikdo zvenku nám to neřekne.......ale nejde zas jen vycházet z toho, co mi chutná, to bych já nejedla nic jinýho než buchty 😀 a ty mi bohužel fakt škodí......pro mě je třeba fakt mimoňský jíst malé porce víckrát denně, já pak akorát žeru od nevidím do nevidím, myslím, že je přirozenější jíst, když má člověk hlad a pak jíst pomalu, vědomě, věnovat tomu plnou pozornost....jíst třeba jen dvakrát či třikrát denně.....ty nejdravější lidi, co znám, jedi opravdu malinko, často jen jednou denně nebo i obden, ale to nejde z mosta do prosta, člověk se musí prvně vyčistit...ale tam bych se chtěla jednou dostat...když se tělo nemusí zabývat trávením nadbytečné potravy, má dost času opravovat své vnitřní problémy, na to je koneckonců výborný i půst, ale já se mu teď spíš vyhýbám...sice mu věřím, ale jsem pak děsně rozežraná, tak prostě až někdy pozdějc....

tož takhle to já vnímám se stravou, ale jak jsem psala, každej to může mít trochu jinak.....

janiju
21. led 2014

Mně také pomohlo FEM+ , jinak zkoušela jsem vše možné, cviceni,byliny,akupunkturu, homeopatii a plno dalšího - po FEM+ to vyšlo - po 3,5 letech

janiju
21. led 2014

@andream35
Ale vyjde to - jen neztrácet naději 🙂 - brala jsem to, že se mám naučit trpělivosti, kterou opravdu moc nemám 🙂
Stejně jako menstruaci - max. 2x ročně
Dle lékaře mám stejnou naději na otěhotnění jako vyhrát ve sportce - zřejmě bych si měla vsadit, protože já už "vyhrála" podruhé 🙂

andream35
21. led 2014

janiju 😀 děkuji za podporu i tobě přeji at to vyjde.Jo ta MS je boj,máme to koukám podobné a na dr.se spoléhat nemůžu,má to v paži asi tak jsem rada že existuje modrykoník aspon mame všichni společné téma a sdílíme s ostatními zdary i nezdary 🙂

hope01
18. únor 2014

Tak segra dneska porodila... 😅 A ja misto nekonecne radosti citim spis smutek a zavist 😕 Obvinuju se, ze si dite kvuli takovym myslenkam proste nezaslouzim... 😢

vlajka1
18. únor 2014

Zdravim holky, napisu sem svuj pribeh. Take nejsem zastance hormonu a IVF. Snazili jsme se s muzem skoro dva roky, zkousela jsem pit kontryhel, drmek, caj baby Radnicke, uzivat tinkturu Jerab ptaci, Femigard a Gynex, brat listovku, Nosifol, Inofolic, Sarapis, cvicila Mojzisovou.... Bohuzel jsem neuspela. Takze jsem ted nakonec podlehla a navstivila CAR. Udelali mi par vysetreni, zjistili pricinu, proc to nejde a ja ted uz pevne verim, ze se to povede, sice s rizenim hormony, ale prirozene. IVF beru jako posledni variantu. Tak Vam vsem preji, at se zadari prirodni cestou. Ja uz nejsem nejmladsi, takze jsem se obratila na lekare. Byt mladsi, urcite dam alternativni medicine vice prostoru.

luciasekl
18. únor 2014

Zdravím.. 🙂 jsem na tom dost podobně,snažíme se teprve půl roku,rok už beru listovku,teď zkouším kontryhel,protože mám rozházený cyklus..po dvou vyvolávačkách a Proveře jsem ms nedostala 90 dní a teď znovu po 40 dnech..nemůžu ani měřit ovulaci,když nevím jak dlouhé mám cykly a ty testy nejsou nejlevnější...
Vždycky jsem si říkala že tomu nechám volný průběh..vynechám a až se povede,tak se povede,ale nedá mi to..jelikož všem mým kamarádkám se povedlo do 3 měsíců po vynechání,tak jsem z oho trochu nesvá..Gyndař mi udělal testy a zjistil že mám malou sliznici a málo estrogenu..navíc mě poslal na endokrinologii U Apolináře, kde jsem seděla 5 minut a na konec mi řekli že až to dostanu, tak si mám zajít na hormonální profil..tak jsem tam teď v pátek byla,v pondělí tam volám, že už to mám za sebou a oni mě objednali na oznámení výslednů až 31.3....a teprve tam se dozvím,jestli vůbec, v čem je problém..
Taky mi řekli že by mě poslali do CAR,ale mě to přijde i moc brzo..Samozřejmě to nevylučuju,ještě nevím co mi je...ale...těšila jsem se na to překvapení z náhodného početí a to se teď nedaří...

happylenulka
18. únor 2014

doporučuji vyřadit mléčné výrobky, cukr, lepek, maso minimálně ... jíst to co právě roste a lokálně... k tomu být v klidu, cvičit jógu, necpat do sebe vrchem dolem léky,... hodně dobré knihy jsou : vaříme pro děti podle makrobiotických zásad, radost ze zdravých dětí,.... stačí pochopit ten základ a pak už je to jednoduché... ;)

prapodivna
18. únor 2014

@luciasekl Půl roku je prd. My s manželem se pokoušeli docela dlouho, ale nějak jsme to nehrotili, prostě jsem si řekli, že až to bude, tak to bude. Začali jsme ještě jako nesezdaní, pár měsíců se nic nedělo.Pak mě požádal o ruku a tak jsem to odložili, abych nebyla na svatbě těhotná a mohla si to užít. Ale svatbu jsme měli do 5 měsíců.

Po svatbě jsme se teda zase začali snažit a já už pomalu začala sledovat, které dny je to asi nejlepší. Nechtěla jsem svolávat manžela jak je to ve filmech, že teď mám ovulaci a ať mi to udělá 😕 , ale když to vypadalo, že je vhodný čas(zhruba v ten týden), tak jsem ho tak trochu svedla 😅
Vdávala jsem se v dubnu a otěhotněla jsem v srpnu. V srpnu jsme měsíc bydleli už v našem a tak si říkám, že to tělo snad čekalo na to, až bude všechno hotové.
Když odečtu tu pauzu, tak nám to trvalo zhruba rok.

Prostě vůbec se tím nestresuj, zkoušíte to chvilku, obvykle se na vyšetření posílá až po roce. Jinak ještě souhlasím s doporučením od happylenulka, já jsem třeba veganka a jím hodně ovoce a zeleniny a věřím, že to mělo taky vliv, protože to snažení před svatbou trvalo dýl než to po ní. A mám kamarádku veganku, co nemohla otěhotnět hodně dlouho a po přechodu na vegan otěhotněla. CO tm chci říct, nejde ani tak o to stát se veganem, ale jíst více zdravých jídel, hodně ovoce a zeleniny, co nejčertsvější. Protože když jsi vegan, tak už klasické maso a příloha nestačí, je třeba jíst hodně pestře a donutí tě to víc koukat na kvalitu a různorodost. Mně třeba nestačí špajz na všechny ty speciální mouky, semínka a luštěniny 🙂 A mléčné výrobky, ty bych doporučila vyhodit z jídelníčku všem, je to svinstvo 😠

janiju
18. únor 2014

@andream35
Já se také na doktory nikdy nespoléhala 🙂)
V podstatě vždy chci jen zjistit co se děje a dál se zařídím po svém....
oni totiž moc nepomáhají...spíš jen maskují příznaky

prostě styl....bolí hlava - dáme prášek - ono to přejde, ale proč bolí je jim jedno 🙂)

andream35
19. únor 2014

Tak koukam ze mame stejny nazor na Dr.Nejsou vsichni stejny ale presto kdybych vedela jak se sama lecit s mima problemama a ne jen s mima ale s ostatnima maminama ktere se uz dlouho snazi tak bych to vzala do svych rukou a do roka by kazda z nas bez ohledu na vek a zdrav.potizim mela doma mimco.Jenze neni to tak lehke a nejsme v pohadkach,realita je nekdy kruta.Srdicka pro stesti nevlastnim ale vsem znovu a znovu preji at se zadari a holky,ty dve // at tu pribivaji.Mam s toho radost kdyz vidim ze dalsi snazilka sem napise ze odchazi do jine skupiny (čeka miminko) Tak hlavu vzhuru a bojujem dál 😉

andream35
19. únor 2014

@hope01 ale prdlajs,kazda zenska si mimco zaslouzi a je jedno jestli zrovna ma deprese ze v tvem okoli se narodilo mimi.Zadne obvinovani a zavist,jednou se to taky podari a pak to tu poradne tucnym pismem napis ze cekas mimco 😀 Sestre a mimcu prej zdravicko