Snaha otěhotnět bez hormonů, umělého oplodnění apod.

helen_8
28. bře 2013

Ahoj holky, snažíme se o mimčo, na jaře to bude rok. Zatím jsme tomu nechali volný průběh, ale nedaří se a asi to bude chtít zkusit něco jiného a zjistit, v čem je zakopaný pes. 😉
Chtěla bych na to jít ale nejdříve přírodní cestou. Máte to některá podobně? Co pomohlo těm, kterým se nakonec podařilo? Nejsem moc zastáncem hormonů a umělého oplodnění, ale samozřejmě to ani nezastracuju a jak se říká - nikdy neříkej nikdy!
Ráda bych touto diskuzí poznala holky, které uvažují podobně a chtějí zkusit nejprve přírodní cestu - bylinky, cvičení, homeopatie apod.

darazv
29. bře 2013

@maylis tak tak po mojich 5 rokov neuspesnych snahy otehotniet som sa rozhodla ked to pride tak to pride ja by som mohla asi knihu napisat 🙂 skoncila som s hormonami ,ivf atd a nechavam to na osud 😉 kupili sme stary domcek takze bude kopec prace a mysel pojde inym smerom a o to vacsia radost bude ak nečakane zistim ze som tehotna,pretože psychika robí vela a som nazoru miminko si neplanovat ,,,miminko si najde samo cestu k nam ked on bude rozhodnuty ze ten čas nadišiel 😉 takze holky vsetkym vam držim palce a hlavne sa na to moc neupínajte viem o čom hovorim 🙂

helen_8
autor
3. dub 2013

@maylis Děkuji, hezky jsi to napsala. Mně přijde, že se v dnešní době umělé oplodnění považuje za úplně běžné a nikdo nepřemýšlí o jiné možnosti, přitom pro tělo to určitě není žádný med a údajně ivf má vliv i na rakovinu prsu. Byl to snad i případ Anny K a i známé osobnosti (Lucie Bílá a Vendula Svobodová) se přiznaly k tomu, že ta procedura ohledně umělého oplodnění jim rozhodila zdraví. Jenže my jsme dnes fakt netrpěliví. I se píše, že ze začátku by se mělo nejdříve cvičit, třeba Mojžíšová, srovnat si zdraví a pak to řešit jako poslední cestu hormonálně. Vím, že když ivf vyjde, jsou maminky šťastné, já to neodsuzuju, ale rozhodně to nepovažuju za úplně normální cestu.
Já si bazální teplotu kdysi měřila, ale jen proto, abych zjistila, jak funguje moje tělo, bylo to zajímavé a zjistila jsem právě ovulaci. Je zajímavé, že mladé holky ví, co je menstruace, ale o ovulaci se dozví, až chtějí dítě. Přitom je stejně tak důležitá. Ovulační testy mám už několik měsíců v šuplíků, ale nechce se mi je dělat, když ovulaci poznám. Jsem si jistá, že jsme to často načasovali správně a pokud ty spermie pár dní vydrží, trefit jsme se museli. A jako ty, když prostě můj muž nemá chuť, nenutím ho. Já to vím, kdy by to šlo a i mám v tu chvíli větší chuť, příroda to hezky zařídila. 😉 Prostě si myslím, že milování 2-3x týdně je dostačující, než abychom se netrefili a rozhodně se do toho nijak nenutíme. Moc držím palce, aby se vám narodilo zdravé dítko a díky za příspěvek!
Možná někdy napíšu knížku nebo napíšu web, holky by přeci měly vědět, že jsou i jiné metody než běžet na umělé oplodnění, ne? I když je to tedy cesta trnitější. 😉

@darazv Napsala jsi to hezky, že miminko si najde cestu samo. 😉 Neboj, neupínám, jen si to přeju a věřím. Je škoda ztrácet naději. 🙂

maylis
3. dub 2013

@helen_8 Chtěla jsem tě povzbudit 😉 Moje tělo právě nepřijalo ani hormonální antikoncepci, beru navíc hormony na štítnou žlázu, a nějak jsem se s další chemií pro umělé oplodnění nechtěla smířit. Ale nechci ze sebe dělat žádnou hrdinku - po prvním neúspěšném těhotenství jsem měla pocit, že jsem neschopná mít dítě, že se k nám žádné dušičce nechce atd. a neumím si představit, že bych potratila víckrát, takže chápu, že umělko je pro hodně holek naděje (někdy jediná) a světlo na konci tunelu. Se sebou ale mám tu zkušenost, že zpětně vidím, že všechno, co se mi děje, má nějaký smysl, že se mám z neúspěchů poučit a že všechno je nakonec tak jak má. I když někdy je ta cesta dlouhá a trnitá a člověk se nechce smířit s tím, že věci se dějí jinak než si představoval... Já si třeba díky potratu tohohle těhotenství mnohem víc vážím a beru ho jako zázrak. A že někdo říká, že na dítě je po třicítce pozdě - moje tchýně se narodila své matce taky až v 38 letech a pak si střihla ještě kluka, kněze Tomáše Halíka měla maminka až ve 44! letech, kdy už dávno rodiče nedoufali, že nějaké dítě budou mít ... (plodná čtyřicátá léta 🙂 ) A třeba herečka Susan Sarandon (čarodějka z Eastwicku) měla první dceru v 39 letech a pak ještě dvě děti ve 43 a 46 letech! Takže asi nikdy není pozdě ... 😉

lenicka07
3. dub 2013

@helen_8
@maylis
Moc pěkně napsané 🙂 Jsem ráda že jsem nepodstoupila tu cestu přes CAR, ale že to přišlo jak to příroda chtěla, i když jsem si na to musela pěkně počkat. Předchozí vztah nefungoval, proto se mi otěhotnět nepodařilo a jako bych sama cítila, s kým je mi souzeno dítě mít. Věděla jsem už po týdnu, že je to ten pravý 🙂 A vykašlala jsem se na nějaké sledování ovulace, nechala jsem tomu volný průběh, a najednou jsem byla plodná až až, a to ve skoro 34 letech 🙂 A máte holky pravdu s tím pozdějším věkem, od našich maminek jsme tlačeny do těhotenství radši co nejdřív (samy měly většinou děcka kolem dvacítky), ale já vím že předchozí generace to tak vždycky neměly (pracovala jsem na úřadě a docela často jsem měla k dispozici rodné listy, tak jsem se vždycky jukla, v kolika měly ženské děcka, bylo to období cca po první a druhé světové válce, a i s věkem po 35 letech jsem se tam běžně setkávala). Takže za sebe radím určitě počkat a nestresovat se, dobře to dopadne.

helen_8
autor
18. dub 2013

Ahoj holky, děkuju všem za podporu a jsem ráda, že nás tolik. 😉
Mně totiž přijde, že v dnešní době je postup takový, že po roce snažení vás ženou do CARu a tím to hasne.
Když lékaři nenajdou problém, tak se jde na hormony. Přijde mi to až šílený, že to všichni dnes považují za běžné! Měla by to být přitom až poslední možnost. Nesouhlasím s názorem, že uměl. oplodnění je léčba, to je jen náhražka, za léčbu považuju cílenou léčbu i třeba léky nebo cvičení, fyzioterapii, homeopatii a bylinky.
V poslední době jsem o tom přemýšlela a došlo mi, že když žena nemůže otěhotnět, značí to určitě nějaký problém, který by se měl řešit, uměl. oplodněním se ale problém jen překryje, takže to pak může mít za následek další potíže nebo problémy u miminka.

Byla jsem nakonec na doporučení kamarádky u homeopatičky a mám z ní velmi dobrý pocit, nezdály se jí moje silné bolesti při MS a krátká menstruace, prý mám nízké endometrium, takže jsem dostala kapky a ještě mě s ní čeká detoxikace.
Cvičím dále Mojžíšovou a na doporučení jiné známé jdu k jejímu fyzioterapeoutovi a pak jdu ještě k jednomu známému bylinkáři. Jsem fakt zvědavá! 🙂 Ta detoxikace mi dává i smysl. Nemáte s tím některá třeba zkušenosti? Něco jsem si o tom četla:
http://www.babyweb.cz/detoxikace-pred-otehotnen...

daska29
26. dub 2013

holki jak zistite ze mate ovulaci lebo ja to nepoznam podla coho to zistite

darazv
27. dub 2013

@daska29 meranie bazalnej teploty pomocou ovu testou ale ja to hlavne poznam podla hlienu a bolestou podbruškom a vaječnika 😉

helen_8
autor
10. kvě 2013

@daska29 Ovulace bývá doprovázena určitými příznaky - bolest v podbříšku, hled, chuť na sex, já tyto příznaky mám a i doktorka mi ovulaci podle UTZ potvrdila. Někdo ty příznaky ale nemá, tak pak třeba měřit bazální teploty nebo jsou ouvlační testy.

blahova_andrea
10. kvě 2013

nám to na přírodno taky trvalo přes rok a vůbec jsem to neřešila. až to přišlo, tak to bylo. kdyby to bylo víc jak dva roky, tak už by to ale řešila.

vaverunka
10. kvě 2013

@maylis Zaujal mě tvůj příspěvek 🙂. Taky bych ráda nejdříve zkusila různé alternativní metody, než IVF. A můžeš mi prosím doporučit astrologa, se kterým máš zkušenost? Děkuji.

maylis
14. kvě 2013

@vaverunka byl to Baudyš, určitě ho vygoogluješ, sice nám předpověděl kluka, ale máme místo něj čtyřdenní Johanku. Početí vyšlo na den přesně dle předpovědi i těhu bylo bez problémů, jak řekl. Držím palce!

helen_8
autor
15. kvě 2013

@vaverunka A jak dlouho se snažíte? Já sice astrologii žeru, ale hlavně bych asi zkusila fyzioterapii, ať Tě prohlédne, plus cvičit Mojžíšovou. Pak třeba homeopatii, bylinky a moc mě zaujala tradiční čínská medicína, mrkni na článek, který mám v profilu. 😉

helen_8
autor
22. kvě 2013

Holky, řekla jsem si, že dám dohromady možnosti, jak jít na mimčo právě přírodní cestou, o což se snažíme.
Tyto možnosti si pročítám, postupně zkouším a tak nějak si mě samy nacházejí.
Osobně navštěvuju homeopatičku, cvičím Mojžíšovou a piju bylinky.
Kdybyste měly jakýkoliv postřeh či osobní zkušenosti, neváhejte se vyjádřit.
Protože žijeme v Praze, tak přidávám nějaká konkrétní jména.

- homeopatie, detoxikace organismu - MUDr. Lenka Chvojková
- fyzioterapie - srovnání páteře, odblokování kostrče - PhDr. Ťupa
- cvičení dle Ludmily Mojžíšové mě naučila Mgr. Kateřina Nimrichterová
- bylinky - Kindl, doporučeno např. kontryhel od 1.DC do ovulace, maliník apod., přírodní preparáty: Femigard, Gynex
- TČM - tradiční čínská medicína - Lien, MuDr. Bílek - Nature Care
- diagnostika - Strnadel - Medicur
- akupunktura, akupresura
- šamani a léčitelé - - MUDr. Jonáš

ppapajade
19. črc 2013

Ahoj vsichni...taky se snazime uz vice nez rok ja uz jedno dite mam..no je to uz pubertak a ted s jinym partnerem nam to jaksi nejde... zkousim listovku a kontryhel...a chystam se na hormonalni profil....do zadne chemie se mi vubec ale vubec nechce..zkusime najit problem...jestli tedy vubec existuje a urcite to zkusime alternativni cestou🙂

lenicka07
25. črc 2013

@ppapajade nebylo by od věci poslat chlapa na spermiogram. Ač si to chlapi neradi připouští, často je vina na jejich straně. Mě se nepodařilo otěhotnět ani s prvním ani s druhým přítelem a až na potřetí to vyšlo a bylo to hned. Druhé těhotenství pak bylo ještě rychleji a nečekaně. Přitom jsem si celou dobu myslela že chyba je na mé straně a přesně jak ty jsem brala listovku, pila kontryhel, brala Sarapis atd. a nebylo to nic platné. A když to přišlo, tak to bylo v období kdy jsem proto nedělala vůbec nic. A věk taky není vždycky rozhodující, i v tomhle směru jsem na tom byla podobně jako ty.

ppapajade
26. črc 2013

@lenicka07 no zajedu si tento mesic na krev na horm.profil..a kdyz bude vsechno ok tak je na rade pritel... rikal ze uz to zkousel se 3 pritelkynema prede mnou a nepovedlo se...a na vysetreni prej byl a vsechno v poradku...ale kdovi jak je to dlouho.... no uvidime 🙂

lenicka07
26. črc 2013

@ppapajade No to je podezřelé, že měl tři přítelkyně a nezadařilo se... Taky jsem měla hormonální profil v pořádku.... první přítel měl spermiogram nic moc (hraniční hodnoty), u druhého nevím (ale s bývalou přítelkyní se o dítě pokoušeli asi tři roky, než se zadařilo). Takže bych tak nějak tipovala, že tvůj problém to asi nebude, zvlášť když už jsi jednou těhotná byla. Na nic nečekej a začni to řešit. Držím palce, ať se to podaří !!

hanuuule
2. srp 2013

Ahoj holky🙂 mužů mezi vás?

ppapajade
5. srp 2013

@lenicka07 jj diky🙂

helen_8
autor
16. srp 2013

Ahoj holky, chtěla jsem vás jen povzbudit, diskuzi jsem založila já a po roce se nám povedlo s pomocí homeopatik. 😉
Já si myslím, že tou neplodností nám tělo vždy hlásí nějaký problém, jen je někdy těžší zjistit o co jde a taky být trpělivé.
Jinak homeopatička mi doporučila vytáhnout z břicha piercing, prý tudy vedou nějaké dráhy, tak jsem ji poslechla a možná to taky mělo vliv. Slyšela jsem i od jiných holek, že to pomohlo. Ta moje homeopatička je v této léčbě úspěšná, jmenuje se Lenka Chvojková a sídlí v Praze a tušim, že má ordinaci i někde u Plzně.
Já jsem ráda, že jsem po 3/4 roce odmítla clostilbegyt a věřila svému tělu, že ovulace funguje. Někdy to trvá i kvůli dlouhodobému užívání antikoncepce, stačí si jen o tom něco přečíst.
Moc vám držím palce a vytrvejte ve svém přesvědčení nespěchat a jít na to spíše přírodní cestou. 😉

lenicka07
17. srp 2013

@helen_8 Ahojky, moc gratuluju, že vám to konečně vyšlo a podařilo se přirozenou cestou 🙂 Ono svoji roli mohlo hrát i přesvědčení, že to prostě tímto způsobem zvládneš.

nasaluca
28. srp 2013

@helen_8 Můžu se zeptat, jaká přesně homeopatika jsi užívala? Už jsem taky něco zkoušela a mám načteno, ale nejlepší je to stejně asi řešit přímo s homeopatem, který ví, co čem a v jakém ředění sáhnout, že?

helen_8
autor
28. srp 2013

@nasaluca Nejprve kapky Guna Fem a pak nějaké mikropilule, ale ty už byly na míru poté, co jsem tam absolvovala takovou kompletní psychoanalýzu. Opravdu je nejelpší to řešit přímo s homeopatem. 😉

hope01
3. zář 2013

Jak se z toho nezbláznit? Občas si připadám, že by se mi hodil nějaký osobní psychoterapeut, bo to, co se mi honí hlavou jsou fakt šílenosti... Snažíme se dva roky. Nikomu v okolí jsme zatím neřekli, co máme za problém, bojíme se to vyslovit nahlas, ať si nezabouchneme i ta poslední vrátka. Snažíme se říkat si, že doktoři si můžou vyslovovat definitivní verdikty dle libosti. Nemám všeobecně k doktorům kladný vztah, takže nepřirozené početí, medikamenty, sledování a následně snad i nepřirozený porod mě přímo děsí. Všichni okolo zobou pilulky, s každou bolístkou letí k bílým plášťům, já nebyla nemocná ani nepamatuju. Vše řešíme vědomě, bylinkama, čínskou medicínou, homeopatiky. Pokud by to někoho zajímalo doporučuju www.wahlgrenis.cz a www.autopatie.cz, http://www.pribehyproivanu.cz/
Snažíme se pochopit proč a smířit se nějak se situací, ale nejde to tak lehce.
Minulý týden porodila švagrová a moje sestra oznámila, že je ve 4. měsíci, kolem je několik zcela náhodných ba i nechtěných těhotenství... ☹ Nikdo nic neřeší, prostě si jen řeknou, postavíme si dům, pak si pořídíme dítě, všechno šlape jak na drátku.
Je to samozřejmě úžasné, ale nedokážu se plně radovat s nimi, strašně to bolí.
Příští týden máme jet se sestrou a jejím přítelem na společnou dovolenou a já mám strašný strach, nevím, jak to zvládneme, 24 hodin, 7 dní v týdnu účastnit se jejich štěstí... ☹

janiju
4. zář 2013

MACA ..... je zázrak !!!!!!!!
Nám tedy moc pomohla 🙂 po 3,5letém snažení....čistě přírodní cestou.
Mám endometriózu.... Veškerou léčbu jsem odmítla, i když to bylo někdy hodně náročné vydržet.
Na otěhotnění přirozenou cestou mi dávali 10% šanci 🙂) Stačilo to !!!

helen_8
autor
20. zář 2013

@hope01 To je mi líto. Myslím, že když se nedaří, každý si musí najít svoji cestu, jak se s tím poprat a nikdo Ti asi nedokáže nejlíp poradit, cest je hodně. Já byla i po roce v pohodě a věděla jsem, že pokud mi vyloženě nebude hrabat, nechci podstupovat cestu umělého oplodnění, protože zdraví a manželství si vážím více, ale kdo ví, co by přišlo další a další rok, takže opravdu nechci nikoho soudit, každý máme jiné touhy. Kdybys byla z Prahy, doporučila bych Ti tu moji homeopatičku. Věřím i Mojžíšové, nebo se doporučuje zajít k fyzioterapeutovi kvůli možné zablkované kostrči.
Já si to obhajovala tak, že asi ne každému je přáno mít dítě a třeba mám mít v životě jiný úkol, ale bylo by mi hrozně líto nemoct mít vlastní dítě. Opravdu těžko se to hodnotí, každý to prožíváme jinak. Díky za odkazy!
Možná se neboj se tomu smutku i poddat, pokud se necítíš dobře v přítomnosti lidí, kteří mají děti, jen bych jim dala najevo, že nechceš, aby Tě litovali, ale máš právo na smutek.

styna87
20. zář 2013

Jsem ráda, že i v tomto uspěchaném světě se najde pár dobrých lidí, kteří, když se hned nezadaří, neběží na IVF a nechtějí dítě za každou cenu. Samozřejmě že nikoho neodsuzuji, nikdy nevíme, co toho i onoho k tomu přimnělo...my se s manželem "snažíme" 2 roky...MS mi chodí pravidelně po 28 dnech, manžel je v pořádku...a dle všech jsem v pořádku i já. Takže neztrácím naději a doufám...🙂 Za měsíc a kousek nás čeká stěhování z ČR do Německa do našeho snového domečku a myslím, že tam se bude miminku líbit moc🙂 Moje homeopatka mi vždycky říkala: netlačte na pilu, vždyť jste mladá, moc se k tomu upínáte a jste zdravá, přijde to. A tak ji věřím🙂

hope01
21. zář 2013

@helen_8 Díky, jsem ráda, že se aspoň můžu vykecat. Nakonec ta dovolená nebyla tak hrozná, trochu se nám ulevilo, když jsme to oznámili, ale bolet to nepřestane.. Teď to ještě oznámit rodičům.. 😖 Připadá mi to jak nějaký coming out..
U nás je to trochu obráceně, já jsem OK, ale s manželem už si ze srandy říkáme, že je ufon, a že se asi rozmnožují jinak, tak akorát musíme přijít na to jak 😀 Bílé pláště nás odepsali, TCM dává šanci, tak je to u nás doma jak v jedové chýši. Ségra od nás dostala aspoň knížky Hovory s porodní bábou a Znovuzrozený porod od Odenta, tak alespoň trochu snad ovlivníme jedno narození, uvědomění....

helen_8
autor
21. říj 2013

@hope01 Co se týče partnera, i to cvičení Mojžíšové může pomoct, každopádně zdravý životní styl, strava a vitaminy by měly být základ! Držím palce! 😉

kafr
30. říj 2013

Ahoj, přidávám se do klubu 😉 . Bude mi 32, snažíme se 3,5 roku a umělé hormony jsou mi prostě proti srsti! Manžel má spermio samozřejmě ukázkové a protože já mám naprosto šílenou menstruaci (sice pravidelnou, ale mám přitom hrozné křeče, kolikrát vůbec nemůžu fungovat a neustupují ani po řádné dávce Algifenu), myslela jsem (věřila jsem), že je problém ve mě(představovala jsem si různé hrůzné scénáře včetně endometriozy všude). V létě jsem byla na Laparce a výsledek: jsem naprosto v pořáku! Ten šutr,co mi spadl ze srdce si asi dovedete představit. A důvod menstruace? Příliš stažený čípek - prostě menses nemůže ven a tak děloha dělá přemety, aby to ven dostala... Samozřejmě všechny možné odběry mám hotové taky a problém pořád nikde...
Chtěla jsem vám všem moc poděkovat, že sem píšete. Už jsem si připadala fakt divně, když nesouhlasím s heslem doby: Nemůžete otěhotnět, nechte si mimi udělat uměle. Spíš si myslím, že když to nejde přirozeně, tak to má důvod. Ten by se měl najít a vyřešit. Ne, že bych nějaké ty hormony neodzkoušela, ale výsledek žádný. Clostyl nezabral, minulý cyklus jsme měla před ovulací nízkou výstelku v děloze, tak mi mudr. předepsala Estrofem (způsobuje rakovinu, tak jako "protijed" ještě Utrogestan), opět marný pokus a už na to kašlu! Ve čtvrtek jdu na kontrolu ovulace, tak budu chtít řešit tu šílenou menstruaci, protože ta mě s**e víc než to, že nejsem těhotná. Pořád prostě věřím, že až to přijde, tak to tu bude 😉