Snažení po revizi dělohy. Je 6 týdnů brzo?

luciexxx
16. led 2011

První mrchu po revizi mám za sebou (revize proběhla na konci 3 měsíce kvůli nadbytečnému chromozomu). Podle dr je vše v pořádku a mě to strašně láká se zase začít snažílkovat. Po revizi jsem 6 týdnů. Co si o tom myslíte? Je to opravdu ještě moc brzy? Předem díky za vaše názory.

zanet2009
16. led 2011

Mi dr. řekl počkat min. 3 měsíce až 6 měsíců po revizi, ale jelikož jsem se cítila po zdravotní i psychické stránce dobře, tak jsme se začali snažit po 2. porevizní MS a těhu se zadařilo až po půl roce.
Záleží,jak se cítíš, zda jsi v pořádku po zdravotní stránce,ale já bych to dlouho asi neodkládala.
mám kamarádku(TP má týden přede mnou) a ta otěhu cca 3 týdny po revizi - takže asi ne nadarmo se říká kde je pohnojeno....

mourinka29
17. led 2011

Ahojky,já jsem po revizi teprve týden ☹ taky ukončení ve 12+5 z duvodu VV ,špatně poskládané chromozomy 😠 ,pitomá náhoda,jak jsme slyšeli u genetičky ☹ . A muj gyn,je to trošku náš známý a je primářem a ten mi řekl minulou středu,že pokud bude hrdlo uzavřené a sliznice dostatečná,že není duvod čekat a jit do toho hned,Ono je to těžké,někomu sliznice dorustá rychle a někomu pomalinku ,proto ten pruměr 3-6měsícu,ale pokud se po MS pujdeš dát skontrolovat a řekne ti,že ok,není duvod otálet,Já pořád slyším větu moji babičky,jak se mi to stalo loni,dneska už bohužel není mezi námi,ale říkala,nečekat a jit do toho hned,tělo je jako když pohnojené .Kd\ysi ženské taky nečekali,potráceli a rodili jedno za druhým a co si budem povídat,ženská funguje stejně ted a stejně před 50ti lety 😝 ,Al to j jen muj názor,že pokud je po zdravotní stránce vše ok,tak proč néé,

drndapetka
17. led 2011

Ahojky, já jsem po třech nevydařených těhu, teď naposledy v říjnu zamlklý potrat v 7tt. S maželem jsme se začali snažit po první porevizní mrše. V CARu mi bylo doporučeno čekat 3-6 měsíců, ale nedalo mi to 😀 První porevizní mrcha mi došla až po 10ti týdnech, tak jsem uznala, že není třeba čekat. Třeba se nám zase podaří přirozeně 😵

jaruskanovotna
1. únor 2011

Ahojky, já jsem nějaké dva měsíce po revizi, přestalo nám v 8 tt. být srdíčko. První mrchu jsem měla přesně 29. den po revizi. Teď čekám na druhou mrchu a pořád nepřichází. Dnes je to 37 den od prvního dne poslední mrchy. S manželem jsme se hlídali, protože mi gyn.řekl, že se můžem začít snažit až za půl roku. Tak teď nevím jestli jsem nějakou náhodou nemohla otěhotnět a jestli by to byl velký průser. A nebo jestli je něco v nepořádku.
Co myslíte?

mispulka22
1. únor 2011

Myslím, že by to průser nebyl, většina doktorů dneska doporučuje počkat se snažením tři měsíce, ale jsou i tací, kteří říkají, že není problém vrhnout se na to po první menstruaci 🙂.

j.kriv
1. únor 2011

Já mám po revizi přesně 1měsíc, MS právě odchází a odteď už tomu necháme volný průběh 🙂 před 14 dny mi mudr potvrdil že je všechno v pořádku, jak kdyby se nic nestalo, tak nevidím důvod čekat 😅 beztak se to nepovede hned...

janinkaves
2. únor 2011

Ahojky já měla minulý rok ukončení těhu v 23tt pro VVV a měla jsem doporučeno čekat min. tři cykly což jsem udělala, myslela si že jsem v pohodě a připravená na další těhu, které se podařilo okamžitě ale udělal se mi hematom a odneslo to i to další mimčo takže revize, dr. mi řěkla že jsem měla asi moc prokrvenou sliznici a někde praskla cévka, že to je těma hormonama, že jsem asi potřebovala víc času, takže zákaz snažení min. na půl roku a na předpis kyselinu listovou a drželi jsme se podctivě ale stejně nám to ujelo, doteď nemůžu pochopit jak ale po pěti měsících jsem otěhotněla (dostala teda okamžitě utrogestan pro jistotu) a v prosinci se nám bez problémů narodila krásná a zdravá holčička. Já bych teda po vlastní zkušenosti pokud nemáte problém s otěhotněním počkala alespoň ty tři cykly ale je to hlavně o tom jak se doopravdy citíš a jestli si na to opravdu připravená, mám kolem sebe i holky co otěhotněiy v šestinedělí nebo hned po první ms a mají krásné zdravé dětičky, takže je to opravdu jen na vás jak se rozhodnete 😉 !

kaci91
3. únor 2011

Počkala bych aspoň tři měsíce.Vím,že se to dá těžko vydržet,taky jsem si to prožila,ale stojí to za to.Dřív totiž děloha nemusí být úplně zhojená a endometrium úplně dorostlé a v tom případě může pak dojít zase k problémům a k další revizi.Mě bylo taky doporučeno vydržet 3-6 měsíců.Těch 6 bych asi nevydržela,ale ty 3 my za to stáli a teď mám krásnou zdravou holčičku.Tak přeju výdrž a pevné nervy a ať se vám všem podaří co nejdřív otěhotnět.

sarlotta
3. únor 2011

já bych počkala 2-3 menstruce, až se upraví cyklus, zatím jedla kyselinu listovou a pila kontryhel na růst sliznice. Je taky dobré si nechat sliznici zkontrolat na sonu, před dalším snažení. Když bude nízká mimi se nezahnízdí a čeká Tě další zklamání. Tak zatím trénujte s ochranou 😉 držím palušky, vyjde to, neboj.

martasek33
30. bře 2013

Ahojky.
Tak trochu přispěju. Po svatbě v září 2010 jsme se začali snažit o první miminko. Ale nebudu to moc rozepisovat, v prosinci jsem zjistila, že jsme těhotná, ale dopadlo to špatně MT. Odstraněny srůsty při laparce. Ještě jsem loni v dubnu podstoupila diagnostickou laparoskopii a hysteroskopii, proč to nejde.
Po dvou letech nepřicházejícího těhotenství jsme navštívili CAR ve Zlíně.
Následovalo spoustu vyšetření a odběrů krve, genetika. Měřili mi hodnotu hormonalního profilu a pachatel jsem já, protože mi nenaměřili ani základní hodnoty. Koncem ledna jsme začali ze stimulaci. Nakonec jsme měli oplodněných 5 vajíček z 6. 5.2 jsem si nechala zavést dvě embrijka. 10 den po ET(embriotransfer) jsme měla //. Sice jsem měla radost, ale zase převládal strach, že mě potká zase MT. Ale podle hodnot HCG 231, bylo MT vyloučeno. Mimi rostlo a HCG při další kontrola stouplo 10×. Ale zase se našel hematom, ale ten se časem vstřebal. A pak to šlo s kopce. Mimi krásně rostlo, srdíčko tlouklo jako zvon. Ale HCG rostlo velmi pomalu, což nás všechny i s dr. trápilo, proč to tak je. To se ukázalo teď v pondělí. Naše miminko, zbožňované, toužebné a hlavně chtěné odešlo. Přestalo mu tlouct srdíčko. Skončilo to ZT, byla jsem asi v 8 tt+ 2–5 den těhotná. V úterý jsem byla na revizi. Jinak krvácení bylo jenom v nemocnici, teď skoro nic. Příští týden na kontrolu ke své gynekoložce. Opět další čekání. A to tři měsíce a pak do dalšího pokusu. Máme na klinice 3 emrijka zamražena.

beandy
19. dub 2013

Áhojky.. já jsem 6 týdnů po revizi, měla jsem zamlklý těhotěnství v 10tt. Miminku přestalo tlouct srdíčko v 7tt a Mudr. to zjistila až za 3 týdny na ultrazvuku. Já taky pátrala jestli čekat s dalším snažením nebo ne.. a rozhodli jsme se že čekat nebudem. Dočetla jsem se, že převážná většina lékařů se shoduje, že čekat 3-6 měsíců je blbost, spíše naopak že není dobře čekat tak dlouho. Po první porevizní MS jde otěhotnět nejlíp, protože se vajíčko v děloze dobře uchytí vzhledem k tomu, že je po revizi děloha kompletně vyčištěná. A pokud je znovu MS, tak je to známka toho že byla výstelka znovu obnovená a všechno je v pořádku. Samozřejmě pokud tělo není připravený, povede se otěhotnět třeba až za 3-4 měsíce, možná později. A po kontrole u Mudr. mi řekla že je všechno v pořádku. Takže my to riskneme. 🙂

loafeer
19. dub 2013

nech tomu jeste 2 týdny, ať to jsou ty dva měsíce a bežte na to....tělo potřebuje odplavit hormony z předchozího těhu, aby nebylo zmatené....ty dva měs jsou cajk, pokud normálně nastoupí MS

lucie222
19. dub 2013

Ahojky
v roce 2010 jsme přišli ve 22.tt o dvojčátka, a moje dr. mi řekla, že do toho máme jít hned po první MS, dokud je tělo nastartované. S pomocí clostíku se nám zadařilo hned napoprvé, už máme krásnou dvouletou holčičku a příští týden by se nám měla narodit druhá 😉
Holky držím vám všem pěsti, ať se vám mimísek podaří co nejdříve. 🙂