Snažení rok a dýl. Postup gynekologů, lékařů atd.

veronicka89
8. dub 2014

Hezký den, našla jsem hodně příspěvků k tomuto tématu ale žádný přímo konkrétní. Zajímalo by mě, jak se postupuje pokud přijdete k lékaři na prohlídku s tím, že se o mimi snažíte rok a stále nic. Jaký byl postup . 🙂 děkuji
Zda vám řekli že rok je málo, nebo přímo nějaké testy, léky apod .
Děkuji 😎

luciebx
8. dub 2014

tak u nas je postup asi takovy... moje mudra mi udelala hormonalni profil poslalaa na utz a muj muz jde zitra na spermio... stejny postup jako pred prvnim ditkem.... budu uhanet dr at mi opet udela laparoskopii pac jako jedina zabrala na otehuleni

spagatice
8. dub 2014

Ono záleží dost na tom, jaký máte cyklus, jestli jste zdravá apod. U nás neplodnost začali řešit už po půl roce. Začali jsme se snažit v květnu, na podzim byl manžel na spermiogramu, v únoru já na operaci, potom jsem brala hormony. Řešilo se to u nás dost brzo proto, že jsem měla cyklus 36 dní, cca 60 dní a tak pořád dokola. Takže bylo jasné, že to jen tak nepůjde. No a když zjistili, že ani u manžela to neni moc dobrý, tak se to začalo hýbat. Udruhého jsem otěhotněla rychle, u třetího jsme to nechtěli řešit přes doktory a otěhotněla jsem po roce a půl.

veronicka89
autor
8. dub 2014

@luciebx UTZ je ultrazvuk? to je nějaký speciální, ptž já zatím u všech gynekologů podstoupila ultrazvuj vnitřní i venkovní přímo při normální gynekologické prohlídce 😉 Takže je tím toto myšleno? O laparoskopii jsem četla a vzhledem k tomu že mi můj lékař byl schopný říct při jedné z prohlídek , že na jednom vajčníku vidí něco co vypadá jako nějaké pohmoždění nebo poškození po zánětu vajecniku ( o kterem nevim že nějaký byl) myslím, že by laparoskopie byla jako dobré řešení . Ale je mi blbé o tom sama začít, ptž mám zkušenosti s tím, že mi lékař řekne, že jsem mladá a že se máme dál snažit , že rok je v pohodě....

luciebx
8. dub 2014

@veronicka89 rok je pro nektere doktory ok limit a pro nekoho ne... ja si trosku pribarvila u dr.. rekla ze je to skoro dva roky aby se neco pohnulo a taky se neo zacit delo... utz je ultrazvuk... ale napriklad jako endimetrioza a takovy onemmocneni ani na utz a zadnym jinym vysetrenim se nezjisti nez laparoskopii.. ja si o ni vylozen zazadala... a dr mim ji udelala...tkz byc se nebala a klidne si o ni rekla.. kdyz uz jsou v toe ttak skontroluji ruzny priciny proc se teu nedari... ja mela tekutinu pry taky asi nejaky pozustatek po infekci a ta pry odplavila vzdy vajicko nez se melo sanci uchytit... takze takze

luciebx
8. dub 2014

utz sem nemela nijak specialni.. jen obyc.. vim ze me dr poslala jeste na pruchodnost vejcovodu.. tou profukovaci metodou.. zjistit zda njsou srusty a td.. bolelo to silene.. ale asi to taky pomolo k mminku

luciebx
8. dub 2014

ja em treba zdrava... cyklus pravidelny 27-2dni.. ovulku na sobe taky poznam.... listovku sad beru 2 roky vtahu... kontryel piju.. gynastan piju.... manzovo speermio minule vslo fajn... takze vim e je problem zase u me..

veronicka89
autor
8. dub 2014

@spagatice No mi při jedné z prohlídek bylo řečeno , že se mu zdá že jeden vaječník vypadá jak po prodělaní zánětu a že tím druhým si není jistý, ale že by nějaké řešení navrhnul to ne.... Zkoušet dále... super...

No já cykly mám až na pár výjimek (+- 2 dny) přesné, Ms taky. Ovulace dle testu taky ok . Krom dost bolestivé MS nemámv podstatě žádne problémy.

Jen abych věc upřesnila : po tom co mi při normálním vyšetření toto doktor řekl. Nezávisle na tomto jsem šla k jinému. Ten řekl že je vše ok . Potom jsem mu řekla že jsem vlastně přišla proto , že jsem chtěla znát názor 2 lékařů. Řekl že nic vyjimečného u mě neviděl. Vše ok.

Minulý měsíc jsem měla asi 4 dny zpoždění , už jsem si říkala že TŘEBA, ale pak jsem dostala neskutečné křeče, bolesti břicha, mdloby a pocit na zvracení ... volám na gyndu a tam mi řekli no jo to při MS občas bývá.... :D já myslela že ten telefon rozmtlátím - néééé ahaaa ja mám totiž poprvé asi MS tak nevím...

Kamoška mi dala 2 Ibalginy a jelo se do nemocnice, ptž jsem nemohla od bolestí ani mluvit... na příjmu jsem řekla co mi je a milá paní s dotazem zda mám i průjem mě poslala do čekárny :D tam jsem v teple s měřením tlaku a pitným režimem personálu dostala na řadů po 2 hodinách ( pohotovost měla na pilno ) Prášek zabral mi už nic nebylo a lékařka se mě ptá co mi vlastně je a co jsem jedla , že mám ten průjem :D
Takže po polknutí( ona za to nemůže) jsem řekla o co jde a byla přeřazena na gyn. oddělení... kde jsem symbolicky dostala recept na silnější typ ibalginu :D a jela domů.

15.4. jdu znovu na gyndu, tak se radši dopředu informuju co a jak at tam nejsem za simulanta, ale ani za ušlapnutou... At vím jak to chodí i u jiných 🙂

veronicka89
autor
8. dub 2014

@luciebx A co to laparoskopie ? bolelo to? jizvičky nějaké? A to profukování vaječníků?Já právě četla , že už se to moc nedělá... Ale když to pomůže.... 🙂

Jako někdy si zas říkám, zda nemáme sex moc často, zda nemám dávat nohy nahoru :D a já nevím co ještě...
Potom potom taky můj nešvar , že stále nedokážu přestat kouřit.

Vím , že je to alibistické ale, mi tak příjde , že těm co kouří jednu za druhou, životospráva 0 , pohyb nic, Mc donald, jde to rození dětí jak na běžícím páse :D ...

luciebx
8. dub 2014

laparka neboli to delaji v narkoze... malinka jizvicka u pupiku.. neni skoro videt.. profukovani me teda bolelo fest.. ja ziji v UK vis.. tu je jiny pristup.. ale vim ze v cr se to taky jeste dela.. cetla sem to tu na nejakym foru...vsak my doma s tim sexem taky nejak xtra neperlime neboj.. ale vzdy se snazim v plodnyc dnech.
svarova taky kouri a otehulila hned.. toto je asi dost individualni...

luciebx
8. dub 2014

laparoskopije je malinka operace kde ti nafouknout dutinu brisni plynem aby melimisto kamerou ti prozkoumat podbrisek.. a pripane odoperovat co je potrebne.. trva to tak 50 min max... zalezi co najdou fakt.. ja mivam dost bolesti.. v puberte sem mela srusty na ejcovodec... atak podobne

veronicka89
autor
8. dub 2014

Já právě žiju v Rakousku.... ne v čr 🙂 ale postupy jsou tu podle mě podobné 🙂 ...
Já si právě říkám, jak někdo že sex má být co 3 dny ... to se při ovulaci tak nějak snažíme dodržet :D ale jinak spíš 1x-3x denně :D ...
Mi právě nikdy žádné srůsty nenašli, ale myslím že to bude problém, nebo ta endometrioza či co...

Jsem fakt zvědavá no... Ale asi sama uznáš, že ses cítila líp, když si viděla , že už ,,se něco děje,, a ne jenom : HODNĚ ŠTESTÍ A NEMYSLETE NA TO :D ...

veronicka89
autor
8. dub 2014

@luciebx Jinak držím palce 🙂 aby vám to vyšlo co nejdřív 🙂

Kdybych už jedno dítě měla , možná že by mě i to trošku uklidňovalo, že přece jenom už se to jednou povedlo , že podruhé přece ,,musí,, 😉

Ale kdo ví ....

Každopadně držím palce 🙂

luciebx
8. dub 2014

@veronicka89 dekuji to si taky rikam ze to zase mmusi vyjit kdyz se podarilo poprve.. ale opet vim ze se zadari az po laparce.. tkze uuuurrrraaae do boje

pistalinda35
9. dub 2014

@veronicka89 po roce snazeni jsme byli "odeslani" do Gennetu, kde nam provedli nekolik vysetreni.... v r. 2012 diagnosticka laparka v nemocnici... vse ok, jen na imunologii mi zjistili protilatky proti ovariu a zvysene NK bunky... nasazen Prednison na snizeni imunity.... provedeno 1. IVF (duben 2013) a ted uz se raduji z trimesicniho kloucka 😉

pistalinda35
9. dub 2014

jinak drzim vsem moc a moc palce

sluneccnicee
9. dub 2014

My se snažíme přes rok a půl.Po roce jsem chtěla spermiogram. Manžel s tím neměl problém.Bral to jako automatiku.Ten vyšel parádně.Ani moc ani málo.Nasadil mi clostilbegyt (3-7DC).Folikul dorůstá 22-25 mm někdy i dva. Ted jsem byla na HSG což je zákrok při kterém se zjistí tekutinou zda jsou vejcovody průchodné.Zákrok vůbec nebolel.Dali mi automaticky narkozu.Nastoupila jsem v 8, na sál jsem šla v půl 9 a o půl 1 jsem byla vzhůru.Bez jakýchkoliv bolestí. Hezky jsem se vyspala 🙂 Mám pravý vejcovod ucpaný ,ale podle doktora to vůbec nevadí.Stačí jeden k otěhotnění.Říkal, že po tomhle zákroku otěhotní 1/3 neplodných žen.Tak jsem zvědavá.Dneska mám ovulku a jsem z toho už celá hin.Neustálé nucené snažení se mi začíná příčit,ale co bych pro mimi neudělala,že.Spím pomalu jak netopýr s hohama hooore. 😀 Dal mi další prášky 1200kč na měsíc.No super 🙂 Do toho kyselinu listovou 🙂 jsem jak nějaký závislák 🙂 ted se máme pokoušet 3 měsíce s lékama a pak bude další postup.

veronicka89
autor
9. dub 2014

@sluneccnicee jo taky dobry...) drzim palce 🙂 To jsem zvedava co mi rekne .... a kam me posle... Jako mi prave prijde jakoby se jim to nechtelo resit u me... :(

anilil
13. dub 2014

Ahoj, holky, doufám, že se k vám můžu přidat.. Já teda žiju a tím pádem se i léčím v ČR. 🙂 Snažíme se otěhotnět 15 měsíců. Gynekologa mi po roce snažení udělal hormonální profil. Nic nezjistil, pak mi nasadil na 2 měsíce na podporu folikulů Clostilbegyt, zatím nezabral. Další krok bude teď spermiogram. Vzhledem k tomu, že můj gynekolog je pohodář a nebere dobu snažení za dlouhou, narozdíl ode mě, tak počkám na výsledky spermiogramu a když tak se sama objednám na vyšetření do CAR.

lennaaa
14. dub 2014

@anilil my se teď snažíme 11 měsíc...zkouším testy na ovu, zda vůbec probíhá.ale k doktrorce se taky chystám.a uvažuju o nifosolu, je tady tak chválen a uškodit mi myslím nemůže..

anilil
14. dub 2014

@lennaaa určitě neuškodí, já beru Inofolic, to je podobný doplněk stravy, tak ať se brzy zadaří 🙂

ukume11
15. dub 2014

Ahoj holky.... mohu se k Vám přidat? S manželem se teď už 13. měsíců snažíme o druhé mimčo. První s podporou CAR na 5. IUI (rok a půl snažení). Nyní 1. IVF a 2. IUI (uvidíme jak dopadne).....
Jo dnes 11. DPO jsem si dělala TT a vyšel hnusně negativně.... myslíte, že se to ještě může ukázat?

Díky za komentáře.....

sluneccnicee
16. dub 2014

Já chci taky ducha ☹ Jsem 10 DPO a nic ....Bud je brzy nebo to zase nevyšlo..... ach jo .....

bejbinasarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kvetina55
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
aidule
9. čer 2014

My máme s Repromedou v Brně taky zkušenosti s dnes už téměř 3-letým následkem 😀 😀 😀 . Ztratila jsem menzes i ovulaci, po konzulatci v Repromedě nás kompletně vyšetřili, včetně genetiky. Navrhli postup, tolerovali naše možnosti, nic nevnucovali. Zpočátku to nevyšlo, ale jak jsem psala, výsledek doma je a to je to hlavní. Celý tým byl maximálně profesionální a trpělivý, určitě bych neměnila a můžu je jen doporučit!!! 🙂 🙂 🙂