Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

maky001
11. pro 2015

Ahoj.Jsem tady nova.Prosim byla jsem na svem prvnim Nativu...dnes jsem devaty den po zavedeni embrya..udelala jm test a nic.Myslite ze je to ztraceno ☹Uz nevim jak dal...o mimi se snazime 5 let.

emisekkk
11. pro 2015

@maky001 to netuším, já toto nikdy nepodstupovala.Zkus nějakou skupinu zaměřenou přímo na toto.

maky001
11. pro 2015

Zkusim dekuji

romelia
11. pro 2015

@emisekkk Já byla bohužel jen u svého gynekologa nejdříve me vzali krev a pak normální ultrazvuk. tam akorát řekl že zatím vidi vse jak ma

romelia
12. pro 2015

@emisekkk tak v prukazce mam NT 1,83 takže me to asi dělal. je to zratka sijoveho projasneni vid? Jen ted teda nevim v cem vyšly špatne krevní testy... no to se dozvím v utery ... ale to čekání je hrozny :(

emisekkk
12. pro 2015

@romelia ja bych jeste fakt nepanikarila. Mozna je to tema krevnima testama,kde se pocita i vek?ktery vsechno zkresli. 1,83 je v norme. A hlavne,to ze by ti neco vyslo blbe jeste neznamena,ze ma mimi vadu!!! Je to jenvoditko,ze by mohlo,ale nemuselo. Coz tak vetsinou je. Musis vydrzet stejne do toho utery. ale vazne neboj!

nipeal
12. pro 2015

@romelia jj NT je nosní kůstka, ale určitě má "obyč" UTZ, to mě dělal gyndař taky. Krevní testy ty Tripl vychází furt bobě, no stres, budeš mít uplakaný nervní mimčo 🙂

romelia
12. pro 2015

@nipeal Děkuji moc budu se snažit se do utery nenervovat a uvidím co me řekne doktor.. a ty tripl testy se rika když odebírají krev na ty 3 věci na skupinu nemoci a dedicne choroby?

romelia
12. pro 2015

triple testy me nedělali me brali krev v týdnu 11+4

nipeal
12. pro 2015

@romelia to jsou ty testy ale okolo 12tt to je ono a vychází tak pozitivně debilně. Na něco to vychází, už nevím přesně jaké nemoci, ale jsou falešný ovlivněný věkem

romelia
12. pro 2015

Díky moc je hrozny nic nevědět. ten doktor by raky mohl víc komunikovat a ne když je tam jednou v týdnu v utery a testy jsou ve středu a Já musím do dalšího utery čekat co bude. tak aspoň ted vím že to projasneni dělal i když normálním ultrazvukem a ze tam je vse ok a v normě. Mela bych se ted radovat z toho ze mam to nejkritictejsi obdobi za sebou a přitom me trapi blby test! umřelo me štěňátko úplne na ne typickou nemoc bylo mu 6.mesicu a v nemocnici ho nezachranili u dva dny na to se dovim špatne výsledky a Já už vse viděla akorát cerne ze přijdu i o to dite :(

emisekkk
12. pro 2015

@romelia projasneni se dela normalnim utrazvukem, zadnym specialnim. Triple testy se delaji v 16 tt. A NT Screening kolem toho 12 tydne.

annna79
15. pro 2015

Holky těhulky máté nějaké příznaky? Ještě nemám potvrzené těhu z krve tedy.mám volat dnes, ale nějak se bojím volat.Já teda nic extra asi necítím.Jsem nachlazená tak nevím jestli menśí průjem je k tomu nebo k těhu.Jen občas přes den pocítím bradavky, ale prsa mně nebolí.Tak nevím zda je vše ok.Je mi také 36 .díky

annna79
15. pro 2015

Tak mi volali teď oni a mám 1444j a to mám být ve čtvrtek v5tt a přijít.tomasi nebude nic dobrého.

ivetaconti
15. pro 2015

@annna79 jsem asi tak nějak jako ty ,boli me prsa a jinak nic ...Uvidíme dal 🙂 Dnes jdu na ultrazvuk

annna79
15. pro 2015

@ivetaconti
A jaký týden jsi.

romelia
15. pro 2015

Toto jsou moje výsledky :

elaine1
15. pro 2015

Tohle ještě nic neznamená. Jak už jsem tu psala, měla jsem riziko 1:32 a dítě bylo zdravé a v pořádku. V tom vyšším věku to vychází asi špatně všem, aspoň podle zkušeností z mého okolí. Jen asi půjdeš na tu plodovku nebo Prenascan, ne? A kolik ti je let?

emisekkk
15. pro 2015

@romelia tak to bud v klidu,to jeste nic neznamena!

romelia
15. pro 2015

@elaine1 jojo vse v pořádku krev NT ultrazvuk akorát ten věk :( je me 42

elaine1
15. pro 2015

To vypadá dobře. Ani starší kusy nepatří úplně do starého železa. 🙂 No ale pro klid duše půjdeš na tu plodovku? Nebo ses rozhodla to risknout?

romelia
15. pro 2015

@elaine1 na plodovku musím už kvůli příteli a doktor me dnes řekl taky že musím a ať to ne odkládá. ze to sice boli, ale musim

elaine1
15. pro 2015

Ten Prenascan nebereš? Mi moje doktorka řekla, že amniocentéza nic není, že je to jen píchnutí jako když se bere krev. Taková blbost. A to jsem dárce krve, tak mě obyčejný píchanec nerozhodí. No ale třeba ti to nebude připadat tak hrozné. A za jak dlouho jsou teď výsledky? Já jsem čekal 4 týdny, to byla hrůza....

romelia
15. pro 2015

@elaine1 ted jsou výsledky snad do dvou dnu a pak ještě peclivejsi a ty trvají 3-4tydny

depos
16. pro 2015

@romelia já to s tebou prožívám od začátku, moc ti to přeji, aby vše bylo v pořádku. Plodovky se neboj, já jsem taky byla a mě to vůbec nebolelo. Držím pěstičky.

evulina77
16. pro 2015

@romelia já osobně bych na amniocentézu nešla, je tam velké riziko pro plod, zaplatila bych ten Prenescan. Pokud je dle ultrazvuku vše jak má být a je tam riziko jen kvůli věku, tak je amniocentéza právě příliš vélké riziko. Já rodila poslední dítě ve 37 letech, taky jsem mohla jít, ale domluvila jsem se s doktorem, že pokud se mu to bude jevit v pořádku, a riziko bude jen kvli věku, že nikam nepůjdu... Případně bych se objednala na ultrazvuk k nějakému odborníkovi, který se na genetické vady specializuje, podle pečlivého a přesného ultrazvuke se dá mimčo vyšetřit i bez nutnosti plodovky. U postižených jsou typické určité rozměry apod. Jsi přece jen starší mamča a zasloužíš si větší péči...

nipeal
16. pro 2015

@evulina77 taky bych nešla a to jsem rodila posledního ve skoro 42.letech. Vyšlo to pozitivní spíš věkem, byla jsem na genetickém vyšetření i podrobným UTZ na genetice 🙂
žádný takový že musíš, nic nemusíš

romelia
16. pro 2015

@nipeal tak uvidim co me řeknou na genetice po utz 🙂 přítel me do toho pořád nuti

sarivojvodova
16. pro 2015

@romelia Ahoj, hele já byla vždy s mojí mamcou na plodovce, když čekala sourozence, takže tam byla celkem 4 krát a nikdy se nic nestalo a je to 100% jistota. Záleží na pohledu ostatních, ale hlavně na tvém postoji, naposledy tam mamca byla ve 40. Neboli to, ale cítíš tlak a jsi pak k dost unavená. Je to jen a jen na tobě. 😘

winter
16. pro 2015

Těhotná jsem sice byla už před 7 lety, tak si některé věci nepamatuju přesně, ale protože mě tripl testy taky dopadly ne moc dobře, zaplatila jsem si velký UTZ na nějakém speciálním přístroji ve Fakultní nemocnici. V té době byl jen 1 jediný přístroj snad v celých východních Čechách. Platila jsem myslím 500 Kč a doktor mi pomocí tohohle speciálního UTZ diagnostikoval vrozené vady včetně Downa. A vyšlo to myslím 1:10 000 a to mě řekl, že to znamená, že v tomhle měřítku si je jistý, že je mimčo v naprostém pořádku. A na plodovku jsem nemusela. Byla jsem tam kolem 15 tt. myslím... ale nevím přesně.