Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

emisekkk
10. led 2016

@anansie40 jeje,tak to me teda mrzi. To je des. Drz se! co ti rekli doktori? muzes to zkouset dal a za jak dlouho?

anansie40
10. led 2016

@emisekkk Já se v nemocnici na takové věci ani neptala, to až jak půjdu ke svému gynekologovi za pár dnů na vytahování stehů, tak se s ním pobavím, ale zatím na nějaké další snažení ani nemám myšlenky, představa, že by se mi opakovalo to, co teď, mě dost děsí. Ještě jsem asi ani nestačila dost dobře pobrat, co se to vlastně stalo, bylo to strašně rychlé, ve čtvrtek jsem šla ke gyn. na úplně první prohlídku, že jsem jako těhotná, den před tím jsem začala špinit, on mě prohlídl ultrazvukem, v děloze nějaký abnormálně velký váček, ale plod nikde a pak na jednom vaječníku viděl něco, tak říká, že je to asi mimoděložní a že je ten vejcovod i zvětšený a ať ještě ten den nastoupím urychleně do nemocnice. Tam z toho taky nebyla doktorka chytrá, nikde nic neviděli, akorát ten velký váček v děloze, tak mi ji ještě ten večer zrevidovali a vzali Hcg s tím, že když spadne po revizi dolů, je to dobré a ten plod byl teda původně v té děloze a zamlkl. Hcg bylo nějakých 490. Druhý den ráno ho nabrali znova, jestli kleslo, ale kleslo jen malinko na 410, což mělo znamenat, že to těhotenství musí ještě někde být jinde - v tom vejcovodu, takže operace. No a po té laparoskopii mi řekli, že fakt to bylo v tom vejcovodu. Prý je to časté. V propouštěcí zprávě mám akorát 6 týdnů bez pohl. styku.

romelia
10. led 2016

@anansie40 jezis to me tak mrzí 😢 je me to hrozne moc lito. moc na tebe myslim a držím palce ať jsi co nejdříve zdravá !

anansie40
10. led 2016

@romelia děkuji a ty se opatruj s pupíkem 🙂

romelia
10. led 2016

@anansie40 ten život je občas opravdu tak divne zly a komplikovany :( ja ted byla na testech dělali me krevní dna testy a zjistí i pohlaví i zdraví dítěte. tu plodovku jsem zatím odmítla když paní doktorka viděla jak se bojim udělali me ty krevni testy.

anansie40
10. led 2016

@romelia já mám obavy, že je to pro mě varování, že se už nemám o takové věci pokoušet...budeš to mít určitě v pořádku, neboj, ale úplně chápu ty strachy, kdysi jsem si vůbec nepřipouštěla, že by mohlo být něco špatně a taky všechno proběhlo naprosto bezproblémově tak, jak mělo, teď to bylo všechno nějak jinak. Držím moc pěsti, ať Ti všechno dobře dopadne!!

emisekkk
10. led 2016

@anansie40 no to sis uzila! Blby je,ze proste uz nemame tolik casu na dalsi pokusy...ja potratila v listopadu 2014 ,pak jsem rekla,ze uz ani omylem. jenze pak se mi to rozlezelo a jeste jsme to zkouseli,ja narvana gynexem,kontryhel i nosifol,jak jsem psala,ale nezadarilo se nam. Pak mi nasli rakovinu kuze,tak jsem resila to a ted zas na me dolehlo,ze to posledni mimi uz nebylo. ale asi to tak proste ma byt...tobe preji brzke uzdraveni

anansie40
10. led 2016

@emisekkk děkuju, no Ty sis taky užila, já mám pocit, že pořád žiju nějak tou minulostí, jak bylo všechno ok a není možné, aby to tak nebylo i nadále, ale ono to tak není a to, co se mi děje, mě asi chce donutit, abych to konečně přijala. Dneska mě dokonce napadlo, že jsem si měla rovnou nechat vzít i ten druhý vejcovod a měla bych klid, takhle jsem prostě zase nerozhodnuta a zas mě to bude pokoušet jako Tebe, až mi otrne po té operaci

romelia
10. led 2016

@anansie40 holky pokud si to moc přejete tak to prostě vyjde tak či tak i když ten život občas hází klacky pod nohy, ale nedáme se co to nejde! Brzy se uzdrav a pak se vse ukáže a nemysli na takové věci jako si nechat vzít druhý vejcovod.

anansie40
10. led 2016

@romelia tak já vím, že je brzo na ukvapené závěry, ale člověka v určitých chvílích napadá kde co 😒

tehulka1167
10. led 2016

Holky,je tu některá po IVF ? Kolikáte vám vyšlo?

monnn
10. led 2016

@anansie40 je mi to moc líto,já nevím,mě tohle přijde tak nespravedlivé ☹ a chápu že jsi dnes měla myšlenku,že by bylo lepší přijít i o druhý vejcovod - chápu tě,přesně před 4 lety jsem byla po potratu z důvodu uchycení miminka v děložním hrdle,tehdy mi řekli,že můžu přijít o život v lepším případě o dělohu,přežila jsem i s dělohou,ale ty myšlenky tam tehdy byly kor když mi řekli že mám tak ztenčenou stěnu děložní,že další dítě ne ,,,,,,,,ale teď tu u mě spinká malá princezna ,takže pro mě to dopadlo 😵 tobě přeji brzké uzdravení a už to vyjít musí ,držím co máme 😵 😵

helabella
10. led 2016

@anansie40 -- je mi moc líto, co tě potkalo ☹ Ta psychika teď po tom všem musí být hodně rozhozená. Hodně mě oslovilo, jak jsi napsala, že se díky téhle zkušenosti máš třeba smířit s realitou.... Já jsem vždycky otěhotněla relativně snadno. V těhotenství jsem teda měla těhotenskou cukrovku (ve 3 ze 4) a musela jsem si píchat inzulín. Takže úplně růžové to nebylo. Při posledním dítěti jsem si řekla, že to bylo naposledy a hotovo. Ale zhruba poslední rok mi to pořád nedá spát...jestli ještě to jedno nebo ne. Vím, že dětí už máme hodně, že bych se měla smířit s věkem, danou situací, atd., ale pořád nad tím musím přemýšlet a nedává mi to spát, jak moc ještě toužím po dalším miminku.

Holky, zvažujete věk do budoucna, že vám bude tolik a tolik až půjde dítě do školy, atd.? Já to měla v sobě vyřešený, že tohle prostě neřeším, ale v poslední době pořád kolem sebe slyším, že ženy po 40 by měly myslet na to a to... Ale já měla poslední ve 39 a přijde mi, že rok sem, rok tam, už je skoro jedno. I když někde uvnitř si říkám, že tyhle hlasy možná mají pravdu...že třeba za 10 let už budu hotová...

anansie40
10. led 2016

@monnn jééé, děkuju za nadějný příběh 🙂 mě taky strašili, že je to život ohrožující, taky jsem se té operaci nejdřív bránila a mohla jsem čekat, jestli to hcg bude postupně klesat až na nulu, ale to bych si tam poležela a navíc bych si pak koledovala o nějaký hnusný zánět a beztak bych šla znova pod kudlu. No co už, stalo se a čas to nějak otupí a pak se uvidí, co dál. Vám přeju zdravíčko! 🙂

anansie40
10. led 2016

@helabella já chvilku jen tak civím a chvílema brečím, jak tu čtu ty pěkné příběhy...během krátké doby jsem se musela smířit s tolika situacemi: nejdřív, jestli čtvrté dítě ano či ne, pak se zase nedařilo otěhotnět, pak že teda na to kašlu a nakonec pozitivní TT a teď tohle s pro mě celkem brutálním zásahem...a to přemýšlení zda ještě ano či ne mě zase bude strašit nanovo 😒
Já teda asi uvažuju sobecky, ale do budoucna ten věk neřeším, jak někdo píše, že by mi bylo 60 až půjde k maturitě či co...když se mi děje v životě to, že nevím, co bude příští minutu, tak řešit, co bude za deset nebo dvacet let je pro mě bezpředmětné. A na druhou stranu slyším příběhy, jak to mimčo maminky po 40 hrozně omladí a nabije novou energií. Takže já řeším momentální stav s příhlednutím max. 1-3 roky dopředu, jak by to třeba mohlo být. Ono se to stejně vyvine po svém, ať do toho někdo kecal nebo ne 😉

helabella
10. led 2016

@anansie40 -- moc hezky napsaný 🙂

anansie40
10. led 2016

@helabella dík 🙂 vy ty děti máte krásně za sebou, to bys už asi neměla moc dlouho váhat s tím dalším, ať se vám nenaruší ta pravidelnost 🙂

emisekkk
10. led 2016

@helabella ZE ZAČÁTKU JSEM TO ZVAŽOVALA, DÍTĚ PO ČTYŘICÍTCE A CO PAK? cO PUBERTA, VNOUČATA, DOŽIJU SE? sakra CapsLK 😀. Ale teď už na to kašlu, protože člověk míní, život mění. Nehlede na to, že jak jsem starší tak si víc a víc uvědomuji, že děti - to je dar. A to je to hlavní, co má v životě smysl.

helabella
10. led 2016

@anansie40 -- to máš pravdu 😀

@emisekkk -- taky moc pěkně napsaný 🙂

emisekkk
10. led 2016

@anansie40 ono se to časem trochu otupí, já jsem byla po té ztrátě taky strašně rozhozená, nikdy bych nevěřila, že to se mnou tak zamává....
A rozumím ti - nejdřív člověk zvažuje, zda to dítě ještě mít, pak to zkouší skoro rok a když už to nejde a vzdá to a řekne si, že už prostě nee, tak se to povede. Takže jsem ses touto situací smiřovala a brečela 2 týdny a když jsem se začala těšit, tak jsem potratila, takže další šlupka. A za půl roku místo dalšího těhu - melanom. Takže to byl takový výživný rok. Ale jsem přesvědčena o tom, že to tak mělo být, toto mi ukázalo, že mám zvolnit a trochu si to přeskládat v hlavě. ale to mimi mi chybí, to bych kecala, kdybych řekla, že nechybí

anansie40
10. led 2016

@emisekkk přesně tak, v tak krátké době tolik zvratů...pro mě to krátké těhotenství bylo od začátku jeden velký stres, furt jsem přemýšlela, co všechno budu muset zařídit, nespala jsem, začali jsme hledat nové větší bydlení, chlap mě furt uklidňoval, že na to je čas a začal se taky těšit, den před tou zprávou jsme si vybrali jména...ale i proto, že jsem se necítila v klidu, si taky říkám, že to tak mělo být (ono, čím jiným taky se uklidnit, že?) Tak si aspoň dozařídíme v klidu, co jsme začali a pak třeba budu víc v klidu, pokud ovšem do toho nenastane nějaká další šlupka, jak už to tak někdy bývá 🙂

emisekkk
10. led 2016

@anansie40 už to bude jenom dobrý!!!!! Žádný další šlupky se nepřipouští a basta!

anansie40
10. led 2016

@emisekkk řešením je akorát nebrat případné šlupky jako šlupky, ale jako běžnou součást života 🙂

monnn
10. led 2016

@anansie40 děkuji,no já abych snížila to riziko ztenčení tak jsem byla v Praze na plastice dělohy 😉
a přesně ten věk neřeším @helabella ,ted je tolik maminek cca + - 40 😅 a když se má něco stát,tak .... a omladí to .omladí 😅 ,aspon mě to ted každý říká,že jen zářím 😵

emisekkk
10. led 2016

@anansie40 joooo, přesně

anansie40
10. led 2016

@monnn závidím 🙂 no já hlavně teď nevím, jaké následky to odstranění vejcovodu bude pro mě mít, třeba nějaké srůsty, bolesti, třeba nic, ale doteď jsem neměla žádné zdravotní komplikace, tak se uvidí 😒

monnn
10. led 2016

@anansie40 jo právě proto přeji at nemáš žádné následky a rychlé těhu bez zásadních kom.,ale jako já měla ted opravdu ukázkové těhotenství ,bylo mi tak fajn,že mi to nikdo nechtěl věřit 😅

capriola
11. led 2016

@anansie40 delší dobu jsem to tu nesledovala a co to čtu... to mě mrzí, drž se a hlavně se dej brzo dohromady... život je fakt někdy divnej

Jinak jak tu občas padne téma mladší partneři... tak ten můj chodí i v zimě jenom v mikině nebo v tričku, od léta si neuklidil sandály a někdy v nich vyrazí v mrazech venčit psa (= dle mě se mu nechtěj zavazovat tkaničky) a machruje, jak nikdy nenastydne... Příští týden mám jít na KET a mladej o víkendu domachroval, brutálně nastydnul, celý víkend kýchal a kašlal a chytla jsem to taky. Někdy fakt nemám slov 😠

anansie40
11. led 2016

@capriola děkuju, no je to takový pocit neskutečna, jako bych se probrala ze snu, ve kterém se mi zdálo, že jsem byla těhotná, akorát ty čtyři díry po laparce mi z toho zbyly...
No jinak k tématu mladších partnerů jsem se aspoň zasmála, já tomu mému koupila do mrazů čepici a on se pokaždé, co s ní odešel, vrátil bez ní, protože pořád někde něco zapomíná. Nechápu, jak nemůže cítit, že v té zimě na hlavě tu čepici nemá... 😖

emisekkk
11. led 2016

@capriola tak to jsem se teda od srdce zasmala!