Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

ilona23
2. únor 2016

@benny7 preji at se brzy zadari. 🙂 Co treba vyzkouset nejake vitaminy na podporu poceti..Za me muzu doporucit -Fertility blend 😉

benny7
2. únor 2016

@ilona23 abych pravdu řekla, já tomu moc nevěřím. Jedla jsem kyselinu listovou a akorát pribrala 6kg. Už to neberu. Co se má stát, stane se.

alik25
2. únor 2016

Jéé, tak to ráda slyším, je mi 42, ale čas je neúprosný... Minulý měsíc to nevyšlo, užívám zatím jen kyselinu listovou, tak uvidím, ještě zkusím nějaké bylinky. No a zítra jdi zakoupit ovulační testy, ať nic neponechám náhodě... 😉

romelia
2. únor 2016

@alik25 ovulační testy se ne osvědčili nejvíc zkontrolovala jsem že opravdu ovulace probíha pravidelne a pak jsme byli s přítelem přesne ty dny co byl test pozitivní a ted čekáme chlapečka 🙂

ilona23
2. únor 2016

@benny7 to asi ano..Tak preji hodne stesti.

merope
3. únor 2016

@romelia Mě se neosvědčily vůbec - dva cykly mi trvalo, než jsem zjistila, že na mě prostě nereagují (a když jsem to probírala na MK, tak jsem zjistila, že nejsem sama). Takže ovulační testy super, ale nejlíp funguje rada naší MUDr. z CARu - 3x týdně 🙂. Prostě čekat na ovulační testy, netrefili jsme se ani jednou. Takto jsme to sice měli tak nějak rozhozeně a mimo a nepovedlo se, ale aspoň něco bylo. Protože test nic, nic, nic a najednou ovulace.

romelia
3. únor 2016

@merope no všechno je možné 🙂 ale aspoň se zjistí, že je nějaký problém. Me to fungovalo zkoušela jsem to asi 4 cykly a vždy me to ukázalo ale nebyla jsem v tu dobu ani s přítelem. Naposledy jsme byli spolu ten den jsem mela test pozitivní a pak jsme spolu byli ještě další 2 dny a jsem z toho těhotna. Proste u každého funguje asi něco trochu jinak a chce to vyzkoušet 🙂

romelia
3. únor 2016

@merope ale když u tebe jsou testy neucinne tak by pomohlo mereni teploty ne? a vis pak přesne, který den ta ovulace byla.

alik25
3. únor 2016

Tak to jste mi holky zase nasadily brouka do hlavy. Já myslela, že na OT je spolehnutí 😒 Měření teploty u mě nepřichází v úvahu, pracuji na směny... 😒

romelia
3. únor 2016

@alik25 řekla bych, že většinou az na výjimky je spolehlivý 🙂 musíš to ozkoušet 2 - 3 měsíce a uvidíš sama 🙂

ilona23
3. únor 2016

Nekdy je potreba testovat i dvakrat denne.rano a vecer.Dle me zkusenosti.Rano byl test pozitivni a vecer uz ne..Takze je potreba tu nejvhodnejsi dobu vychytat 🙂.Ja jeden mesic testovala jen vecer a nic,dalsi mesic jsem testovala u rano a rano pozitvni a vecer uz zase nic. 🙂

merope
3. únor 2016

@romelia Že ovulace právě je, to poznám. Jenže spermie vydrží 3 dny, ale vajíčko jen jeden - takže vědět, že teď právě je ovulace, je v podstatě skoro na nic.

romelia
4. únor 2016

@merope no jasný, ale záleží kolikátý den cyklu ovulace je a další měsíc už to můžete zkusit před ni ne?

romelia
4. únor 2016

@merope Já např. vím, že jsem ovulaci mela cca kolem 14-15 dne. a ty ovulační testy jsem v září mela pozitivní 13 a 14 den. S přítelem jsme byli v tu dobu všechny 3 dny. Slavila jsem narozeniny a vyšlo to.

anansie40
4. únor 2016

To, že vím, že probíhá ovulace a že v tyto dny vpustím do sebe spermie, ještě neznamená, že musím vždy spolehlivě otěhotnět...

ilona23
4. únor 2016

Nejlépe sexovat každý den a máte jistotu 😀 .Nám to tak vyšlo.

emisekkk
4. únor 2016

@anansie40 přesně jak píšeš! Taky jsem měla předpisové ovu testy, sex a stejně nic. Prostě si myslím, že to vajíčko už není tak kvalitní v našem věku, aby z toho něco bylo.

benny7
4. únor 2016

@emisekkk přesně to si myslím já. Někdo holt má takové štěstí, ale přece jen je nás víc, co tak zrale vajíčko nemáme 😢

anansie40
4. únor 2016

@emisekkk Právě, otěhotnět se prostě nedá na povel, i když tělo funguje předpisově a to i v mladším věku, vždyť kolik je mladých holek, co by tak chtěly a ne a ne počít. No a v našem věku je to už prostě zázrak, když se zadaří a můžem si tady namlouvat, jak chceme, že věk je jen číslo...čímž nechci nikomu tady brát iluzi, ale já jsem realista.

romelia
4. únor 2016

Holky nebudte pesimistky... Já vím že je to tezke, ale přesne jak říkáte i mnohem mladší mají problémy. Je jasny ze nemůžeme na povel otěhotnět, ale pokud je člověk zdravý tak se to povede a ne hned první cyklus ale třeba 5, 6 7 ale nakonec jo 🙂 verim tomu q všem držím palce!

arwie
4. únor 2016

@romelia Děkuji moc, krásně jsi to napsala, strašně se bojím, že už to nepůjde a slova podpory pohladí a potěší

merope
4. únor 2016

@emisekkk Procento nekvalitních vajíček jde prudce nahoru, ale pořád tam ještě je.

@romelia Mám některé cykly kratší a když do toho hážu ještě IUI tak to fakt nesedne přesně - i proto chodím před IUI na kontrolu 9.-10. den a někdy se rovnou plánuje termín a jindy chodím ještě jednou, protože to ještě je za dlouho.

romelia
5. únor 2016

hele Já poprvé otěhotněla ve 42 letech, protoze dřív ani vlastně moc nebylo s kym chtit dite. Sice jsem celkove zdrava a cyklus mam pravidelny, ale spali jsme spolu pul roku bez ochrany jeste k tomu jsem v unoru chytla poprve v zivote nejakou infekci z virivky a le ika se do dubna a cely cervenec jsne nebyli spolu. I tak jsme se vidali jen o vikendech, protoze nebydlime spolu. Pak v zari to zrovna vyslo na dny kdy jsme byli spolu a slavila jsem narozeniny a je z toho mimi. Chce opravdu jen verit a pujde to! Mam kamarádku a její známa porodila zdravé dite ještě v 46.letech. Takže hlavu vzhůru a vse dělat s láskou a vírou 🙂

ivule69
5. únor 2016

ahojky všem vytrvalým snažilkám!! ráda bych se přidala do diskuze
v říjnu mi bylo 44 a jsem tu asi nejstarší,mám taky mladšího partnera o 13 let...už přes rok a půl se snažíme o mimi a touha je stále silnější..mám strach že se to nepodaří.Mám tři kluky 24,20 a 10. Všechna těhotenství hned na první pokus.Loni v květnu jsme zkusili minimálku ET 1 embrio bez úspěchu,občas zkusíme IUI ,Začala jsem užívat Gynex neboť se mi začali zkracovat cykly.Hormonální profil ještě uspokojivý,ovuluji každý měsíc,žádné jiné potíže nemám.Straší mně dost statistiky,ale když si přečtu pisatelky,tak vždy najdu novou sílu..

benny7
5. únor 2016

@ivule69 nevzdávej to! Buď silná. Já měla obě tehotenství také ihned a nyní se pokouším se svým partnerem o 12 let mladším už 9 měsíců.je jedno kolik nám je, ale na kolik se cítíme. 😉 přeju hrozně moc síly!

snowcat686
5. únor 2016

Ahoj dámy, jsem v podobné situaci, přes 40 - zkoušíme IUI (už se předtím 2x povedlo, nicméně štastně nedopadlo). Mám normální cyklus s pravidelnou ovulací (začala jsem brát Gynex kvůli zkracování cyklu, který mi ho pěkně srovnal). Doktorka mi nasadila Clostilbegyt. Máte s tím některá zkušenosti? Pomohlo nebo ještě spíš rozhodilo cyklus? Díky moc

ivule69
5. únor 2016

ahoj v reakci na Clostík,napsali mi ho v Caru,ale nic moc,ovulace byla dokonce 2 vajíčka 😖 ,ale nic z toho jen se mi rozhodil cyklus a zkrátil,teď jen gynex a mám ho zase za 28-29. Za mně Clostílbegyt nee.

ivule69
5. únor 2016

@benny7 Máš pravdu,jsme tak staré jak se cítíme... a určo mi dáš za pravdu,že vedle mladšího chlapa ženská omládne..... 😀

benny7
5. únor 2016

@ivule69 to každopádně, hlavně mi to hodně lidí říká. Fakt jsem se s nikým necítila tak dobře jako s ním. Je to individuální, každý to máme jinak, hodně lidí to nepobírá a říká, že by nemohlo. Ale na to se fakt srdce neptá, že jo. Dřív jsem to řešila šíleně, dokonce jsem ho od sebe odháněla, ať si najde mladší atd. Teď už na lidi kašlu a neřeším. 😉

ilona23
5. únor 2016

Tak vidim,ze nas je tady vic,kdo ma mladsi partmery 😀.Ja taky ze zacatku resila ,co lidi na to a taaaak,ale laska byla a stale je ,silnejsi 😉.Rikam si,ze ikdyby to jednou melo skoncit ,tak tady ty spokojene casy opravdu za to staly 🙂.