Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

xyrina
15. bře 2016

@jannyss 44, v červnu 45

rukola
15. bře 2016

@jannyss znam jeho nazor. Dokud to pujde rikat mu to nebudu. Samozrejme se snažím šetřit se odpocivat spat spolu s malou ci si jen lehnout. Pristi mesic ma dcerka rok a kdyz bude brzy chodit tak se tolik nenanosim. Ja mam spek na brise a 84 kg takze to tak videt neni. Zatim. Bohuzel vyjadril se i tak ze kdybych byla nahodou tehu tak odjede a uz se nevrati. O cemz pochybuji. Nemuzu se stresovat z toho co bude. Biologické hodiny mame kazdy dany. A v jejich zemi rodit nechci. Natoz aby melo ditko jine obcanstvi. Jeste ze mam dobre kamarádky co mne vyslechnou. 🙂

rukola
15. bře 2016

@jannyss jinak na reakci bych se ve tvem pripade vykaslala. Všichni si mysli ze do toho muzou mluvit. Nakonec jsou vsichni radi za toho clovicka. Kdyby si nasi rekli tehdy tak jako ted me ze jedno staci tak ani nejsem na světe. A jednoduse jsem si rekla ze chci otehotnet do dvou let od prvniho porodu. Vzít to jak se rika z jedne vody. Manzel mel odjet na navstevu domu uz v lednu tak jsem tusim od listopadu zkoušela a v lednu to vyslo. Predtim jsem brala jen pár mesicu jednoslozkovou antik. Xylene. Nakonec manžel pojede az v červnu. Ale aspon nebude vekovy rozdil mezi detmi prilis vysoky i když to asi bude zpočátku dost narocne. Jinak preji at se vam zadari. Aspon se projevi charakter pritele. Preji hodne stesti!

jannyss
15. bře 2016

@rukola právě mě udivila reakce před rokem když mi řekl že jestli si to nechám že odejde a prostě dítě nechce,že já už dvě mám a on nechce NIKDY! Jeho reakce mě tenkrát opravdu zasáhla, máme krásný vztah plný porozumění, něhy, lásky a každý den je úžasný, je pozorný, myslí se vším na mě atd...proto mě to zasáhlo☹..pak napíše že selhal a nezachoval se jako chlap a jednou dítě chce....a když uběhal nějaká doba od potratu tak opět,že dítě nechce nikdy a že pokud chci nebo budu chtít, tak budeme muset jít od sebe až to přijde ☹...prostě v tomto je strašný sobec a nechtěl by se dělit o pohodlí, finance a o mě ☹..
kolo pro sebe si koupí za 60 tis, ale dítě by byl luxus ☹...a to já mám volnou pracovní dobu, kdy ví, že bych v žádném případě neskončila s prací a nenechala ho to táhnout. On je totiž laxní i v otázce bydlení, kdy jsme v nájmu, tvrdí mi, že chce taky se mnou do něčeho našeho..domeček, pozemek ale když něco objevím a řeknu mu o tom, tak to ani neprobíráme a často na to nereaguje. Je to jakoby téma tabu ,kdy měl měsíc číslo na lidi s pozemkem a ani jim nezavolal. zrovna včera jsem mu psala do práce o pozemku co se objevil a on nic a po příchodu domu na to žádná reakce☹...na reality kouká už 4 roky...on nikam nespěchá, ale já už se cítím opravdu že se chci usadit ! Tady je taky ten nepoměr věku ☹

jannyss
15. bře 2016

@xyrina tak to jsi o něco starší 🙂...já jen nechci za každou cenu mít dítě třeba ve 45 abych vypadala za kočárem třeba už divně a příteli to nebylo taky divný,když je o hodně mladší....
prostě jsem nervozní jen z toho důvodu aby se zadařilo včas a aby se vůbec zadařilo ☹
tím, že on nesouhlasí, tak nemůžeme spolu na žádná vyšetření ☹

rukola
15. bře 2016

@jannyss tezko radit. Nez zit ve zlate kleci volila bych asi jinak. Nekteri muzi jsou velci sobci. Kamaradka poznala bezva kluka zabezpeceneho s domem. Mel uz dva syny zijici s manzelkou. Byli rozvedeni. On skoro milionář nekoupil kamosce ani vodu na koncerte. Manzelce dal barak a stedre kapesne. S kamoskou deti nechtěl. Chtel jen chuvu k detem a nekoho na sex. Nakonec sli po roce splecneho bydleni od sebe. Doslo ji to taky jaky byl. Vas případ je jiny. Komunikace je důležita. Byt muzem asi bych chtela mit aspon jedno vlastni dite. Mozna by bylo dobre s pritelem probrat proc deti nechce/ už nechce nebo jeste nechce/. Vas vztah je harmonicky. Taky bych byla v soku. Je otazka zda tomu dat volny prubeh a jit do toho. Ci netrvat na spolecnem potomkovi ci pritele presvedcit. Jo mela jsem kolegu. Mel rad svuj bazenek. Mel mladou pritelkyni a zertoval o tom, ze pokud ona bude chtít dite, tak se asi po peti letech budou muset rozejit. On male deti nesnasel. Vetsi od osmi let ano. Jinak byl velmi inteligentní. Za tim si stal. Ja vim, pokud nas manzel bude chtít opustit, tak nic nezmuzu. Ale prosit ho nebudu. Na to je moc hrdy. Bohuzel na nektere veci clovek musi prijit sam. Prozit si to. Čas ukaze.
Preji vse nej. ;)

rukola
15. bře 2016

@jannyss pritel je znatelne mladsi? My mame jen pet rozdíl ale obcas ma on názory teenagera. I v našem pripade cas ukaze. On neni v Cr stastny. Jazykova bariera je velka. Skoro spolu nemluvime. On nesnasi cestinu. Me vadi ze nerozumim jeho rodné reci. Kdyz vola domu tak mi nic nerekne dotazy ho obtezuji. Po praci sedi doma u pc a diva se na jejich serialy na youtube den co den misto aby sel s nami ven ci nakoupit. Je to psycho. Zatim to snasim. Ale o efektivni komunikaci ci lasce to neni.
Ale rozvadet se zatim nechci ani on.

rukola
15. bře 2016

@rukola mluvíme spolu anglicky ale neni nad mateřský jazyk. On si mylne myslel, ze se v Cr a v Evropě mluvi anglicky. No sranda.

rukola
15. bře 2016

@jannyss jinak kámoška mela pritele tehdy s nizkym platem s nulovymi usporami ktery snil o byte v Praze za 7 mega. Kámoška ho vratila do reality. Ze do druhe pujcky na bydlení nejde. Pomohla mu najit práci za dvojnadobny vydelek. Pet roku spolu chodili. Dovedla ho az k oltari a loni se jim narodil prvorozeny vysneny syn. Trpělivost se vyplatila.Kazdy je vsak jiny. Kez vam to vyjde k obostranne spokojenosti. My mame spis nutny kompromis.

nipeal
16. bře 2016

@rukola je to zvlášní, opravdu. Hezky radíš, ale sama otěhotníš aniž by o záměru manžel věděl, ani si mu o těhotenství si mu neřekla, protože se do prvního trimestru nemá říkat... spíš přátelům tedy, manžel by vědět mohl, ale chápu že nechceš říct, nejspíš by tě nutil k přerušení........děti ne/chce?... Nemá rád Česko atd. atd.
Dítě za každou cenu prostě, zvláštní 😔

rukola
16. bře 2016

@nipeal mas pravdu mozna je to plan mozna ne. Kvůli prvnimu diteti zde zustal dele a to plánoval prijet na tri ctyri mesice. Uz je tu rok a pul. Možná dele. Boji se toho ze by musel chodit do te malo zaplacene prace. U nich doma mel za malo muziky vic penez a mladenecky život ze si mohl dovolit sporit pulku na soukrome penzijni pripojisteni. Nemaji tam statni duchody v soukr sektoru. Jen pro lidi pracujici ve statni sprave. On je velmi specificky. Porodit mu dite u nich a aby melo jejich obcanstvi s tim problem nema. Jelikoz doma pokud jde o deti vubec nepomuze maximálně si pohraje na pet kdyz moc deset min. Aspoň se projevi. Taky se boji toho ze u nas uzivit dve deti je problém. U nich stoji i ridicak v prepoctu dvacet korun. Tady jsme dali za autoskolu v anglictine pres dvacet tisic. At si kdo mysli co chce musime byt jako ženy v nekterych otazkach silnější. On neni jediný chlap na světe a v pripade rozchodu bych nechtela zustat sama. To zatim neni na poradu dne. Bud mu nektere veci dojdou a rodina mu da za vyučenou nebo to vysumi. Jsem pripravena na obe varianty. Nebyt vdana tak bych do deti asi vubec nesla.

rukola
16. bře 2016

@rukola mame krasnou zdravou holcicku. Ze se usadim skoro az ve čtyřiceti bych drive nerekla. U nas se chlapi do svazku manzelskeho ve vek kategorii 35 az 45 zrovna nehrnou. U nich bez papiru je tezke přenocovat i v hotelu. Ma co chtel. Snatek. Vedet jak funguje Evropa tak by do snatku nesel. Da se zit i na hromádce. Hlavne si musim hlidat zdravi. Nabizel mi ze si dcerku odveze k nim. Ze pak si budu moci delat co chci. Co bych byla za matku. S tim nesouhlasim. Protoze dle nej a je to pravda bude dite vyrustat v Evrope tak k nim bydlet nikdy nepujde. Jenže ja nechci mit napr dve deti pro Evropu a dalsi pro Asii. To je pro kazdeho myslim scifi. On si musi rozmyslet co chce. O ruku me pozadal taky on aniz by resil kde budeme zit. Priste uz Cecha. Jenze kdyz jsme u Cechu. I u nas je rozvodovost velka. Je to spis o lidech komunikaci a porozumeni toleranci a trochu i o stesti potkat toho praveho kdyz nikdo neni dokonaly. Uff myslim ze uz bylo dost psani. Pekny den vsem.

rukola
16. bře 2016

@rukola toto neni diskuze o vztazích. Jen jsem reagovala na prispevky Vracim se k memu prvnimu prispevku. Prvni dite pocato ve 39. Narodilo se mi ve ctyticeti. Druhe dite pocato ve 41 letech. Termin porodu konec zari.

rukola
16. bře 2016

@rukola dvakrat možná samovolny potrat kdyz vam menzes neprijde pak bolest bricha a pak prijde opozdene napr o týden ci čtrnáct dni. Nejsem expert 🙂

rukola
16. bře 2016

@rukola spici milacek 🙂 :-* :-*

rukola
16. bře 2016

@rukola foceno mobilem s bleskem. Haze nadech do oranzova.

veruka
16. bře 2016

@rukola je nádherná 🙂

rukola
16. bře 2016

@veruka díky je to zlaticko. Okata a hnedooka po tatinkovi. Hodna taky a ji vsechno 🙂

benny7
16. bře 2016

Tak mam za sebou další kontrolu. Vše dle utz v pořádku. Za 14dni jdu na genetiku a rovnou na NT. To si hradím sama. Rovnou mi byla doporučen i odběr plodovky, tak do toho půjdu. Jinak nejake spešl vyšetření co je z krve a je přesný, stoji 15000kc, což nedám ani na to nemám. Hlavně jsem chtěla vyšetření, aby v případě špatných výsledků to byl ještě potrat, ale takhle to by byl stejně porod. Proc to nejde hned?

nikyninasi123
16. bře 2016

ahoj te dami poradi mi nektera kdy mam testovat z evullacnima testama kdyz jsem to dnes dostala MS nikdy jsem to neskousela testovat a laka me to vyskouset neporadi mi nektera dekuji

romelia
16. bře 2016

@nikyninasi123 nejlepší jsou testy dr.max a začala bych tak ten 7-8den menstruace když je to poprvé a testovala každý den az do te doby než bude proužek pozitivní 🙂

ilona23
16. bře 2016

@benny7 na NT+prispivaji pojistovny.Vzp treba 500,- 🙂

benny7
16. bře 2016

@ilona23 jj mam MV211 a ti 800kc. Tak snad to tak bude.

ilona23
16. bře 2016

@benny7 tak to je jestre lepsi 🙂

jannyss
17. bře 2016

@rukola to právě přítel je o 16 let mladší, ale je zodpovědnější než já, je strašně zásadový, a na svůj věk je opravdu vyzrálý. Má rád spíš být se mnou doma,něž jít pařit. když má jít na pivko s kamarádem tak se mnou probere jestli něco máme společného, nebo jestli se zabavím,ptá se mě co chci vždy dělat, jestli je mi dobře, není mi zima,mám na něco chuť, říká mi jed opatrně, za všechno děkuje,dokáže se omluvit,prostě je toho hodně a proto ho miluju,je to první chlap za ten život, který mi vyhovuje vším snad...děláme věci spolu a pak si jde zas každý za svými koníčky, plánujeme spolu..přítel je tak uvážlivý ale, že mu všechno dlouho trvá,asi tím že si váží peněz co vydělá.je státní zaměstnanec a nemá zas žádnou velkou výplatu,ale dokáže utratit ale zároveň auto vybíral 4 roky než nějaké koupil☹..A nejhorší je, že mě zklamal tím, že mi víc jak rok tvrdil že chce se mnou jednou rodinu a když to přišlo,tak prostě se necítí nikdy mít dítě,řekne prostě že nechce. Ale já vím že je to sobectvím vůči tomu,že má strach že mu zbyde míń pro něj...chce si užívat,cestovat...plábujeme už dva roky i společné bydlení a stále tvrdí že to chce,ale musí se něco naskytnout a když mu řeknu o něčem, co se objevilo tak je laxní. A to mě strašně raňuje, protože mám strach že než se k něčemu rozhoupe tak mě to přestane bavit.Už mám nějaký věk, a chci se usadit...a hlavně oba víme, že platit pronájem je pomalu dražší než splácet hypotéku a být ve svém,a stejně nic☹..před rokem řekl,už dlouho hledám,už se musí něco objevit a když ano, tak se o to vůbec nezajímá. A pak mi na to řeknou kamarádky,že to vypadá že se mnou do ničeho jít prostě nechce.....a já si hlavně myslím,že má strach se zavázat opět v bance finančně.A pžitom přišel bydlet ke mně,kde já měla celý byt zařízený,skládáme se na nájem,a jinak ho to bydlení nestojí víc nic☹..Kdyby měl zařizovat celou domácnost,to by se divil.Přítel žije hodně v reálu,a není bohém..ale někdy to až přehání..

capriola
17. bře 2016

@jannyss hele mám doma něco podobného 😀 Mladší, zabydlel se u mě, v jádru je hodný, se vším pomáhá, vaří, ale je strašně pasivní ve všem, co se týká budoucnosti. Má jediný štěstí, že do IVF jde se mnou a nic nenamítá, protože kdyby se cukal, tak by mě ani ke vztahu nic nemotivovalo, už takhle si připadám jako chlap, který všechno vymýšlí a zařizuje. On ale takový nebyl vždycky, ze začátku, když se snažil, tak pořád něco vymýšlel, připadal mi na svůj věk nebývale vyspělý a rozumný, akční, vtipný... jinak bych do toho nešla 😀 No ale časem nějak zfotrovatěl. Já bych byla dokonce ráda, kdyby někam chodil s kamarádama nebo aspoň dělal nějaký sport, ale on se nejradši válí doma u tabletu. Nevím, co to s tou dnešní mláděží je 😠

rukola
17. bře 2016

@jannyss no zni to az neuveritelne. Ale co mu dat trochu vic zodpovednosti a rozhodovacich pravomoci. Statni sprava to je velmi o obecne, ale asi mu sedi zajete koleje. S kym by se mel tak dobre jako s tebou. Umis obstarat deti jeho atd. Kamoska odesla kdysi od manzela. On taky ve statni sprave vyhovoval mu ten plat tehdy 8 tis. Pak sel do sebe. Udelal si kurz dan. Poradce. Mezitim si nasla pritele a mela dite s nekym jinym. Ale dnes u toho byv manzela pracuje. Takova zvlastni symbioza. Nerikam ze se mate rozejit ale spis si promluvit otevrene jako tady.

rukola
17. bře 2016

@jannyss otevrene si promluvte. On si mysli ze je ten co by vas v pripade ditete opustil ale proc bys to nemohla byt i ty. Jak jsi jsou muzi necim jisti ci si zvyknou na pohodli, uz se nesnazi a berou vse jako samozrejmost. Ale to tak neni a nema byt. Mozna ho kdysi rozmazlila jeho maminka. Nevim jake meli doma pomery. Ale obvykle nabizi muz bydleni zene. Mam to taky opacne neb manzel je zdaleka. No uvidis. Osobne bych si musela s partnerem promluvit. Chce bydleni a pak ne a ne se rozhoupat. Tak pak nezbyva nez setrit na byt pokud se boji hypotéky nebo si pribrat praci ci jit nekam kde ho vic zaplati. Do banky ci soukr sektoru. Ale to musi chtit i on. Ve statni sprave mu asi balim nespadne ale na zivobyti to i tak muze stacit.

rukola
17. bře 2016

@jannyss nebo vzit rozhodovani na sebe a na něj se nevazat. Nasla jsem byt pozemek libi se mi. Budeme tam bydlet. Ale aby to nebyl pro tebe az moc velký financni zavazek.

rukola
17. bře 2016

@jannyss nekoho staci nakopnout jak se rika když ho nenakopli doma. Proste mu vyhovuje pohodlny zivot beze zmen. Kdyz jsou deti zmeny jsou. To neznamena ze nemuze cestovat. Nebo se nemel vazat kdyz ma tolik planu. Promin mou uprimnost. Ale zas ma spoustu kladnych rysu. Snad i nejakou domaci praci zastane.