Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

benny7
1. dub 2016

@xyrina takhle já v loni v dubnu vysadil prášky a myslela si, že hned otehotnim jak jsem to mela u prvních dvou. A nic.Tak jsem to tak nějak v sobě zabalila s tim, že už asi nemůžu. S přítelem jsme se brali s tim, že dite už mit nebudeme a moji dceru bere jako vlastni. A kdo jsem v únoru zjistila, že jsem těhotna, byla jsem na rozpacích. Najednou jsem si nebyla jista zda to chci, zda to zvládnu, zda nejsem stará atd.

jannyss
3. dub 2016

@xyrina ahoj, děkuju moc....kontrola úplně supr🙂...opět mi připomněl doktor že při laparo viděl že mám ukázkovou dělohu i vejcovody....jako mladice🙂)...a sliznice roste, folikul odpovídal a píchnul mi Pregnyl , že do 36 hodin bude ovulka, tak jsem partnera 3x znásilnila a uvidíme..prý je vždycky lepší když spermie čeká na vajíčko než naopak mi řekl doktor.... a opět mě nabízel, že by to chtělo udělat spermiogram. že mi se tu možná marně snažíme a chyba je někde jinde.....
jenže mu nechci říkat, že přítel ted nechce, jednou jsem to před doktorem zmínila a on řekl že na to mají být dva....
tak si říkám, jestli nejde odebrat sperma při výstřiku na mé tělo, že bych to vtáhla do zkumavky a do chladu??? ale stejně, k čemu by mi to bylo, když dál bych partnera nikam nehnala a nic mu neříkala, když stejně netuší že já pořád usilovně chci dítě a on nee.

jannyss
3. dub 2016

@winter držím palce 🙂)

jannyss
3. dub 2016

@xyrina tak to jsi starší než já...trochu mě to povzbudilo před těmi lidmi, kteří nám nepřejou v tom věku a myslí si, že už nemáme blbnout 🙂

jannyss
3. dub 2016

@benny7 tak takhle jsem si to myslela já, že když u dvou děí napoprvé, tak to půjde taky ted v poho a když to přišlo a já šla k doktorovi až ve 3 měsíci, kdy den před kontrolou jsem potratila, jsem si říkala že jsem vůbec nic takového nečekala a nikdy by mě nenapadlo že k tomu může dojít...☹(

misak75
3. dub 2016

Ahojky, Vaše debata mi dodává naději, je super číst o problémech jiných a vlastně stejných jako mam já.
Je mi 40 let a na mimi čekám 18 let, ale pořád věřím , říkám si, že jedno bude, ale asi na mě ještě čeká. Nedávno mě ze židle nazvedl doktor, řekl mi , že mam přestat, že už jsem ve věku kdy to není dobré. Tak jsem mu řekla ať mě neštve, že se o dítě snažím dlouho , tak proč mi nepomohli.... Manžela mam o 8 let mladšího a je to nejlepší co mne potkalo.

xyrina
3. dub 2016

@jannyss Vždycky je nejlepší, když partner spolupracuje. To je bez debat. Asi jsi s ním už o tom mluvila, když víš, že na spermiogram nechce. Ale že mu není divné, že jedete na plno a furt nic...

xyrina
3. dub 2016

@jannyss Kdysi jsem si říkala, že do 40 let nemám nic proti dalšímu dítěti. Ale člověk mini a život mění. Potkala jsem svého manžela a můj pohled na rodinu se změnil. Vlastně mě postupně přesvědčoval on. Kdysi mi astrolog veštil, že mám v horoskopu šťastnou hvězdu a že v 45 letech budu šťastná. Kdovi co tím myslel... 🙂

xyrina
3. dub 2016

@jannyss Jo a potkala jsem ho až ve 40 letech 🙂

merope
3. dub 2016

@jannyss hlavně bys musela sehnat nějakého chlapa, který by se jako tvářil, že to je jeho a donesl ho k vyšetření, protože jinak ti to něudělají. Jo a do laborky to musí jít do hodiny od "odběru".

benny7
3. dub 2016

@misak75 já koukám kolik nás máme mladsiho a já si už připadala jako exot 😉

emisekkk
3. dub 2016

@benny7 já mám mladšího o 10 let a už s ním mám jedno dítě.....a měkdy si teda s tou mou smečkou připadám jak exot 😀

benny7
3. dub 2016

@jannyss já jdu ve středu na NT+ a kdyby náhodou to nedopadlo dobře, další pokus už nepodstoupim. Nechám si napsat antiko a budu se věnovat jen sobě a našemu vztahu.takže tento týden se ukáže

benny7
3. dub 2016

@emisekkk já o 12 let, teď čekáme. Moji dceru bere jako vlastni

renkabela
3. dub 2016

Já mám mladšího o 16 let a máme 3 leteho kluka

misak75
3. dub 2016

@benny7 já myslím, že mladší je lepší a hlavně člověk vedle něj omládne ne 😉

emisekkk
3. dub 2016

@benny7 neboj, to bude v pohodě to NT. My teď aktuálně taky čekáme, ale jak jsem psala někde výš, jsme na začátku, tak ani nedutám 😕

xyrina
3. dub 2016

@benny7
@emisekkk
@renkabela Můj manžel je mladší o 10 let 🙂 a s žádným mužem jsem se nikdy neměla líp.

benny7
3. dub 2016

@misak75 ano já se s nim taky cítím mnohem líp. Omladla jsem neskutecne

benny7
3. dub 2016

@emisekkk docela se bojím. Já jsem taková černa kronika, ale tak si říkám co má se stát, stane se 😉

emisekkk
3. dub 2016

@benny7 ani nevíš, jak ti rozumím. Ale jak píšeš - jak to má být, tak to bude. Neovlivníš to.

ilona23
3. dub 2016

Ja mam o 13,5 let mladsiho a jsem max.spokojena.Ted mame spolu pul rocniho syna a moji 14 let starou dceru ma jako vlastni.Muzu rict ze jsem stastna..snad to vydrzi...... 🙂

winter
4. dub 2016

Tak ten exot mezi vámi jsem já, můj manžel je stejně starý jako já 😀

Jinak MS dorazila v sobotu, takže jsem opět začala měřit teplotu a nevzdáváme to, ono to jednou vyjde 🙂

winter
4. dub 2016

Jinak moc držím palce všem co jsou čerstvě těhu.... je to optimizmus pro nás všechny, že to prostě taky musí vyjít. 🙂

anelamates
4. dub 2016

@xyrina No já nevím, při představě, že by se ted kolem nás mrholil puberták, se mi ježí všechny chlupy na těle. To by mě zabilo.

xyrina
4. dub 2016

@anelamates Mě se taky poslední rok jezi chlupy z mého pubertalniho syna. 🙂 Jeho otec byl o 10 let starší ode mě a nebyla to žádná záruka odpovědného muže. S každým věkem jsou jiná očekávání. Stále se utvrzuju v tom, že je lepší nic neocekavat. 🙂

monka21
4. dub 2016

Ahoj holky,jsem taky čerstvá 40,dva týdny po revizy ale nevzdavam to,mam doma 3,5 letou holčičku a o 13 let mladšího manzela

kolibricek36
4. dub 2016

@winter myslím že exoti neexistujou - taky asi začnem zkoušet.... ale bez jakéhokoli měření a testů (max. těh. test) - já řekla, že na to se vykašlu, pokud máme mít mimi, tak bude když ne, tak ne
Akorát mám obavy, že se bude opakovat stejný scénař jak v lednu - ZT v 9 tt......

xyrina
4. dub 2016

@kolibricek36 Takto jsme také před dvěma lety uvažovali. A pak jsme jaksi zpanikarili a vším tím měřením až po IVF si prosli. Pro pocit, že jsme udělali vše.

kolibricek36
4. dub 2016

@xyrina no, jo, no, já v listopadu otěhotněla bez jakékoli pomoci dr. a v tu dobu mi bylo právě 40 - tak si myslím, že když už to šlo jednou tak proč by se nemohl stát další zázrak ....