Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

emisekkk
26. dub 2016

@ivhuska76
@peta73 holky,ja bych jeste nehazela flintu do zita a dala tomu cas. Oni i doktori se mnohdy myli a ty mimina v brichu si proste rostou po svem...

peta73
27. dub 2016

Děkuji všem za podporu, ale bohužel MS přišla den po kontrole u gynekoložky. Jsem nakonec ráda, že mi nic nepíchala, protože by mi rozházela cyklus ještě více, než je. Pro mě to pouze znamená, že se budeme snažit dále. Jen při takto nepravidelném cyklu asi nejsem schopná určit, kdy vlastně mám ovulaci. Máte někdo zkušenost s ovulačními cykly, resp. jste schopné doporučit nějaký konkrétní typ?

xyrina
27. dub 2016

@peta73 Já bych tip měla. Měření bazální teploty. Tento měsíc jsem si BT zapisovala i na Fertility frend do jejich grafu a ovulaci mi to z teplot potvrdilo. Pak jsou ještě ovulační testy, ty jsem zkusila poprvé tento měsíc a na nich jsem neměla jednoznačně výsledky - musí tam být 2 stejně tlusté carky a já viděla vždy jednu slabší. Takže se už 2 roky vlastně orientuju v mém cyklu podle teplot. Když jsou nízké, je před ovulaci, když se začnou zvyšovat (2-3 vyšší teplota) ovulace a pak už se zvyšují pořád nebo jsou zvýšené než přijde MS. Pak jdou zase dolů. Když jsi těhotná, jsou pořád zvýšené a už neklesaji. 🙂

emisekkk
27. dub 2016

@xyrina já s těmi ovu testy taky válčila. Ale za mě můžu říct, že mi pomohly odhalit až těhu 😀 , když jsem neměla doma těhu test. Jinak mi moc nepomohly. 😝

xyrina
27. dub 2016

@emisekkk To je dobré, jak je to možné? Vždyť přece ovu testy sleduji nějaký jiný hormon než těhotensky. Tak si je nechám pro případné zpoždění. 🙂

romelia
27. dub 2016

@emisekkk moc a moc gratuluji mam radost 😊😊😊

emisekkk
27. dub 2016

@xyrina no ono je to tak, že oba hormony jsou dost podobné. A už to tady psaly holky jinde v diskuzích, že to tak funguje. A když jsem to zkoušela tak ta testovací čárka byla mnohem silnější než ta kontrolní. Tak jsem mazala pro těhu test.

emisekkk
27. dub 2016

@romelia děkuji, děkuji...tjo ty už 33 tt...toto letí

romelia
27. dub 2016

@ivhuska76 moc gratuluji 🙂

emisekkk
27. dub 2016

@xyrina viz fotka plast je těhu test, ten zelený je ovu test, silnější čárka na něm je ta testovací. testy dělány v jeden den.

xyrina
27. dub 2016

@emisekkk To je paráda 🙂

romelia
27. dub 2016

@emisekkk jsem už jako balón 😊 a prcek před skoro 3 týdny vazil už 2.300g takže to bude cvalik 🙂

emisekkk
27. dub 2016

@xyrina apoň víš na co máš ty ovu testy použít 😀

emisekkk
27. dub 2016

@romelia to je mazec, před nedávnem jsme tady rozebíraly základní prenatální testy a za chvíli jdeš rodit. A jak se cítíš? a ještě chodíš do práce a nebo už jsi na MD?

romelia
27. dub 2016

Už jsme velcí 🙂

romelia
27. dub 2016

@emisekkk ještě chodím do prace. Od. 1.5. jdu na mateřskou, ale ještě občas budu chodit do prace na brigády. jinak se me hůř dýchá a v noci hůř usíná a spi. Jinak jsem v pohodě. Malý je moc hodny ani moc nekope a šetří me 🙂 Cukrovku nemam a testy krevní co me dělali naposledy tak pan doktor říkal, že mám úplne ukázkový 🙂

emisekkk
27. dub 2016

@romelia no tak to je super! Vidíš...a to jsme prý staré matky 😀

romelia
27. dub 2016

@emisekkk říkám zevní věku nezáleží 😉 kolegyně je na nemocensky od 10.tydne a to ji je 24 let a Já ještě běham do prace a dojíždím hodinu a dvacet minut jednu cestu k atd den teda jen 3 hodiny procestuji

emisekkk
27. dub 2016

@romelia to cestování je šílený, já to mám taky tak s dojížděním a pak ještě jezdím po zákaznících. Mám toho teda docela dost teďka... 😝

romelia
27. dub 2016

@emisekkk kolikátý týden jsi?

emisekkk
27. dub 2016

@romelia dnes 8+6, takže začátek, ale je mi blbě a v práci to tajím, Je to teprve začátek...

romelia
27. dub 2016

jako ja 🙂 začátky jsou nanic. pal už je to lepší. porad me bylo nevolno i když jsem nezvracela ale ty pocity me stačili. a kdykoliv jsem se jen ohnula už se me zvedal žaludek. ted se ohnu lip jak ve 3 měsících 🙂

emisekkk
29. dub 2016

tak holky u mě blbý, srdíčko přestalo ťukat

kolibricek36
29. dub 2016

@emisekkk jevanečky - to je mi líto - moc .... <3

peta73
29. dub 2016

@emisekkk Tak to mě moc mrzí. Držím palečky, ať všechno špatné co nejdřív zvládneš.

xyrina
29. dub 2016

@emisekkk To je tak smutná zpráva. Je mi to moc lito.

jannyss
30. dub 2016

@emisekkk přidávám se a dokážu se vcítít do toho co cítíš , je to hodně smutný...ale nevzdávej to....

ilona23
30. dub 2016

@emisekkk ☹ tohle jsem taky zazila..boli to..Ale ted uz mam pulrocniho milacka.Uvidis,ze se brzy zase zadari..

emisekkk
30. dub 2016

@jannyss
@ilona23 holky dekuju. Ale uz dal nic zkouset nebudeme. Uz to mam taky jednou za sebou pred rokem a pul a davala jsem se pak dohromady dalsi pulrok-mela jsem strasne silne MS,ale fakt silene. Takze uz se na to moc tesim zase. A dalsima pokusama se uz nechci tyrat. Letos mi bude 44. Ted se to podarilo po roce a pul,byli jsme stastni,ale do tretice uz to pokouset nebudu. A to rikam s rozumem,pri smyslech a myslim,ze to nijak ani po case neprehodnotim. Loni mi zjistili rakovinu kuze,letos vyhodili po X letech z prace,ted prace nova a ted jeste ZT. Myslim,ze to chce trochu klidu a ne dalsi pokusy a nervy...

ilona23
1. kvě 2016

@emisekkk ja bych tomu jeste sanci dala..treba to pujde rychleji nez si myslis..