Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

martasl
1. lis 2016

@xmonikax73 vitej,me je 40,brzy 41,mame dve dospele holky/studujici,tak by jsme jeste chteli jedno,jsme s manzelem uz 21let manzele,jinak 26let spolu. 🙂 .Doufam,ze se nam podari pocit miminko a hlavne,ze vse dobre dopadne 😉 .holkz tady a jejich miminka jsou jasnym dukazem,ze to jde 🙂

marlah
1. lis 2016

@xmonikax73
@montyna
@martasl
Ahoj holky, mně je 41, mám dvě děti 16 a 14 z prvního manželství. Nyní se s přítelem, víc jak 1,5 roku snažíme o mimi. Letos jsem měla zamlké těhu v 10 tt, a nakonec jediná volba pro nás je IVF. Takže právě u mě probíhá stimulace, ve čtvrtek první kontrola krev a utzv a těším, se, že to snad dopadne všechno dobře a příští rok nás bude víc. Všem vám holky držím palce, ať se dočkáme. 😉

ilona23
1. lis 2016

@marlah preji hodne stesti 🙂

peta73
1. lis 2016

@marlah Ahoj, mě je 43 a snažíme se s manželem zhruba půl roku o čtvrté. Hlídali jsme ovulaci, brala jsem clostilbegyt, jedenkrát jsem byla na IUI a zatím vše bez úspěchu. Taky nám jako poslední možnost zbývá ivf - stimulovat bych měla začít tento nebo příští měsíc. Taky doufám, že to vyjde. Raději bych sice přirozeně, ale když člověk vidí ty statistiky - prý 80% embryí je po 40 geneticky vadných - tak takhle zvýším šanci, že narazíme na dobré vajíčko 🙂. Jinak všechna vyšetření mám já (včetně AMH) i manžel ok.
Moc držím palce!

xmonikax73
1. lis 2016

@marlah Ahoj 🙂 . Přeji hodně štěstí, nám se ivf povedlo, tak držím pěsti ať se zadaří. 😉

xmonikax73
1. lis 2016

@martasl Ahoj 🙂 . Mě už je 43 let, manža je o šest let mladší. Máme spolu holčičku, ale ještě jedno bych uvítala, jen už se mi nechce do iv. Zatím zkoušíme, beru listovku, ovulka probíhá, tak se snad zadaří. 😉

montyna
1. lis 2016

@xmonikax73 @marlah já ještě pořad kojim, tak nemám menstruaci. Jinak taky mám mladšího partnera a otěhotněla jsem na jeden pokus, tak nějak doufám, že to tak zase bude. Ale už to tak byt nemusí. No uvidíme. Chtěla bych, aby náš Lukasek nebyl jedináček. I když má dva sourozence, s nimi si uz nevyhraje 😀 Jsou už dospělí. Mě je čtyřicet let a začínám úplně znova. Stavime domeček, plánujeme svatbu a ten Náš drobecek. Je to sen ☺
Držím Vam holky palecky ☺

marlah
1. lis 2016

@montyna To je hezký ..... ať vám to vyjde. 😉 Já vlastně taky mám takový nový začátek. Ale u nás určitě, pokud to vyjde, bude asi "jedináček", ale sourozenci 14 a 16 se už na něj těší. 🙂 🙂 🙂 a my taky!

martasl
1. lis 2016

@marlah

@peta73 holky, moc vám přeji, aby IVF bylo úspěšné, a vy jste brzo v náručí držely ty svoje poklady 😉

@xmonikax73 to je super, ze vám to hned vyšlo, to je hned život krásnější, co?Já beru femibion pro planovani,ale včera jsem manželovi říkala, že mu asi taky koupím nějaký vitamíny.


@montyna Teda, tak to jste vzali opravdu z ,, gruntu" 🙂 .kdy se chcete vrhnout na nové snažení?

martasl
1. lis 2016

Holky, kupujete nebo užívají vaši chlapi nějake vitamíny pro lepší, kvalitnější spermie ?

marlah
1. lis 2016

@martasl Můj bere Selzink.
Ale v našem případě doktor naznal, že to asi účinky mít nebude, má špatnou morfologii spermií. A každopádně by se jakékoliv přípravky měly užívat delší dobu.
https://www.czlekarna.cz/8595026436015-selzink-...

winter
1. lis 2016

Nám doktorka doporučila Vitamín E pro manžela. Já beru Inositol. K těhu to možná pomohlo, ale stejně to nakonec nedopadlo.

xmonikax73
1. lis 2016

@martasl Manža bral vitamin E, spermiogram měl v pořádku. Ono je stejně nejdůležitější když se zadaří, tak aby to bylo to správné a hlavně zdravé vajíčko. V našem věku už je to s tou kvalitou horší. 😠 Měla jsem štěstí, že jsem nikdy neprodělala ani potrat ani ZT. Když jsem u obou holek otěhotněla, tak až do konce naprosto bez komplikací, teď už mám strach, ale ta touha je silnější.

anaj45
1. lis 2016

@xmonikax73 ahoj , kolik pak ti je?? a kolik máte dětí ?
promin že vyzvídám, ale taky jsem řešila vloni tuhle touhu , ale byla jsem proti

xmonikax73
1. lis 2016

@anaj45 Ahoj, je mi 43let a mám dvě holky 18 a 3 roky. Já mám celkem problém otěhotnět, ale když už se zadaří ,tak to vyjde. Podle doktora jsem naprosto v pořádku. Na starší dceru jsem si musela počkat 6 let než to vyšlo a u malé jsem měla kvůli věku strach čekat , tak jsme šli hned do ivf, které vyšlo napoprvé.

montyna
1. lis 2016

@martasl tak my už se snažíme, co kdyby přece jen. Ale to by byla velká náhoda. Kojit chci do roku a půl, to je do února. Pak se na to vrhnem 😊

anaj45
2. lis 2016

@xmonikax73 tak třeba to vyjde, i teď , já kdyby ch si byla jistá ,že to bude holčička a bude zdravá , tak bych snad i do toho šla, ale víš jak to je, člověk chce a zrovna to nejde a když s tím vubec nepočítáš, tak to je,, mě je teda 45 takže věk už na vnuky, ale na ty si ještě musím počkat , kluci s e do toho nehrnou

musichetta
2. lis 2016

Ahoj dámy 🙂 Gratuluju k vašim krásným miminkům 🙂 A těm, komu se zatím nepodařilo, držím palce - ono to půjde! 😉 A mohla bych vám něco poradit - centrum CENAP (v Brně), které se zabývá léčbou neplodnosti (http://www.cenap.cz/). Prý dokážou pomoct i lidem, kterým to nešlo prostřednictvím IVF, a jsou dost úspěšní. A co se mi na tom hlavně líbí, je, že to jsou léčebné metody, které vedou k tomu, aby k početí nakonec mohlo dojít v loži manželském a ne ve zkumavce, neprobíhá tam žádné mražení lidských zárodků apod.... což je mnohem lepší, ne? 😉

xmonikax73
2. lis 2016

@musichetta Ahoj 🙂. Můžu se zeptat, jestli máš nějaké vlastní zkušenosti s tím centrem?

xmonikax73
2. lis 2016

@anaj45 Mě je jedno co by to bylo, hlavně kdyby se zadařilo. Kdyby tak člověk mohl mít jistotu, že to dobře dopadne.

xmonikax73
2. lis 2016

@montyna Kojení až taková překážka není, co vím, tak do toho spousta holek spíš padla, protože si myslely, že je to chrání. To ti závidím, že ti to vyšlo tak hezky na první pokus. To věřím, že vám to vyjde znovu 😉

romelia
3. lis 2016
martasl
5. lis 2016

@marlah

@winter
@xmonikax73 holky,díky.no možná něco manželovi koupím,aby mi ty moje vitamíny nezáviděl 😀

winter
6. lis 2016

Holky, tak já už nevím.... Včera jsem byla 12DPO, třetí den dost divný příznaky, pochody v břiše, píchání... Tak jsem včera odpoledne testla a byly tam //. K večeru jsem bohužel začala trochu špinit, pak se to sice zastavilo, ale dnes ráno jsem měla BT o 0,1 st. nižší. Takže klesá, což není vůbec dobré. Čekám, jestli se MS rozjede. Zatím běhám co chvíli na WC, zatím nic, ale naděje si nedělám, vzhledem k včerejšímu špinění. ☹ Psychicky mě to teda moc nepřidalo. ☹

ilona23
6. lis 2016

@winter tak spineni muze znamenat i uhnizdeni.Ja bych jeste sanci videla. 🙂

xmonikax73
6. lis 2016

@winter Držím pěsti, ať to dopadne dobře 🙂 . Taky to vidím na uhnizďování.

marlah
6. lis 2016

@winter Ahoj, věřím že to bude dobré.

winter
6. lis 2016

Pro zajímavost tady vkládám graf z Fertility.

xmonikax73
6. lis 2016

Já mám dneska opět krásné dálnice na ovu testu 😵 , tak bude tuleníčko. Moc bych si tak krásný čárky přála na těhu testu. No uvidíme, naděje umírá poslední.

winter
6. lis 2016

@xmonikax73 Tak rychle na to, ať jsou za 2 týdny dálnice i na TT 😉