Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

ilona23
27. pro 2015

@anansie40 a ja verim ze i od chlapa 🙂

anansie40
27. pro 2015

@ilona23 tak my moudré a zkušené ženy už některé věci bereme s větším nadhledem, co se chlapů týče 😀 , ale na tu lásku od mimi se začínám těšit 🙂

ilona23
27. pro 2015

@anansie40 🙂ja mam doma ted 3mesicni mimi a az ted vidim ,jak moc jde jeste milovat.

anansie40
27. pro 2015

@ilona23 juuu tak blahopřeju k miminku, začínám se nějak rozněžňovat 🙂 A to je první mimi? Já už mám doma 3 větší děti

ilona23
27. pro 2015

@anansie40 druhe.Mam dceru 14let a ted syna 🙂.A opravdu si to uzivam. ♡

anansie40
27. pro 2015

@ilona23 věřím, taky si představuju, že si to budu užívat 🙂 Přeju hodně zdravíčka!

ilona23
27. pro 2015

@anansie40 Ja taky preju hodne zdravicka a vse je v poradku 🙂

alik25
27. pro 2015

Ahoj holky, tak se po 12-ti letech chceme pokusit o mimčo. Jen mám obavy, že se to hned nepovede, je mi 42 let ☹
...najde se tu ještě aspoň jeden stejně starý blázen ??? 🙂

anansie40
27. pro 2015

@alik25 ahoj, vítej do klubu! Neboj, jsi na správném místě, takových je nás tady víc 🙂

alik25
27. pro 2015

... to jsem ráda 🙂 Tak trochu čekám od okolí odsouzení z nezodpovědnosti atd...

romelia
27. pro 2015

@alik25 všichni a Já jsem po půl roce v 16.tydnu těhotenství 🙂

romelia
27. pro 2015

@anansie40 Děkuji moc daří se me celkem dobře. přes Vánoce nám volno a tak odpočívám. Jak se začnu víc hýbat a něco dělat ohýbat se tak me je na zvracení . většinou to vydržím, ale dnes už dvakrát ne. 6.1. jdu do toho Gennetu tak uvidim co me řeknou a nabídnou za vyšetření.

anansie40
27. pro 2015

@alik25 a já tu zrovna dneska vkládala pozitivní TT po asi 9 měsících snažení-nesnažení, což mimo jiné znamená, že čekám čtvrté dítě...hrozná nezodpovědnost 😀

alik25
27. pro 2015

@anansie40 Gratuluji!!! V práci tyto věci dost řeší a nemám to moc s kým probrat, tak se trochu bojím reakcí, pokud by to vyšlo...asi je blbost se tím teď stresovat co ??

anansie40
27. pro 2015

@romelia Těch nevolností se právě taky bojím, jsem si dneska snažila připomenout, jak jsem to měla v předchozích těhotenstvích, tak to první si vzpomínám, že jsem kdysi v práci taky občas odskakovala si odblinknout, ale netrvalo to tak dlouho, asi od 7.-12.tt, to druhé jsem bylo s dvojčaty a to bylo horší, více hormonu a tím pádem víc zle, ale taky tak zhruba do 12. týdne. Tak přeju, ať se hladiny hormonů brzy srovnají a je ti už jen dobře a své první těhotenství si můžeš plně užívat. A určitě i vyšetření budou všechna v pořádku.

anansie40
27. pro 2015

@alik25 Děkuji 🙂 No já tyhle věci s okolím radši vůbec ani neřeším. Reakce si dovedu živě představit, jakmile se někdo trochu vymyká standardu. Pokud to moc chceš a zadaří se, tak ti to pak už stejně bude jedno. Tady tě nikdo neodsoudí 🙂

alik25
27. pro 2015

Už jsem se tu trochu stihla porozhlédnout a padesátiletou maminku opravdu obdivuji za statečnost a držím palce!! Já snad tak dlouho čekat nebudu, dáváme si rok...

anansie40
27. pro 2015

@alik25 Tak držím palce, ať tady brzy připojíš pozitivní testík 🙂

alik25
27. pro 2015

Jestli to vyjde, tak se určitě pochlubím 🙂

maybe72
27. pro 2015

...holky, já vám všem tak strašně držím palce, aby vám to vyšlo... Už sice jen nakukuju, ale mám z každého příspěvku velkou radost... Na věk kašlete, je to jen číslo, důležitější je, jak se každá z nás cítí... Znám tolik vyhořelých pětadvacítek a velmi vitálních pětačtyřicítek, které potvrzují vyjímky z pravidla, tak se tím vůbec netrapte, nenechte se rozhodit hloupými řečmi, DRŽTE SE!!! 😉

alik25
27. pro 2015

...jéé, to se tak hezky čte...Díííík... 🙂

merope
28. pro 2015

@alik25 Mě je teda "jen" 40, ale 2 roky sem, 2 roky tam, to už je skoro jedno. Pokud budu rodit, tak nejdřív ve 41. A jako jo, jasně že by bylo lepší ty děti tak 5-10 let minimálně už mít, ale každý život je jiný, každá jsme jiná - a jsou věci, které prostě nenalajnuješ.

Ale píšeš že po 12 letech - znamená to, že už jedno dítě doma máš? Co že se takhle pozdě pokoušíš o druhé - jiný tatínek a mezi tím nebyl žádný vhodný? (Nezaráží mě to, že ve 42, ale spíše že je tam tolik let mezera - že většinou holky pokud můžou a mají s kým, tak mají děti tak max po 4 letech od sebe.)

nipeal
28. pro 2015

@merope má na profilu chlapečka 11.let 🙂

alik25
28. pro 2015

Nějak pořád nebyla vhodná doba...syn do 3 let nespal (ani dnes to se spánkem není nic moc), pak jsem nastoupila do zaměstnání, když jsme začali uvažovat o druhém miminku, tak jsem změnila práci a vždycky se našel nějaký důvod, proč ještě chvilku počkat. No a teď už mi najednou moc času nezbývá...

annna79
28. pro 2015

Tak dnes potvrdil srdíčko.tak snad to bude ok a v srpnu přijde klokan 🙂 a rodíme v 37.

emisekkk
28. pro 2015

@annna79 37? Tak to jsi ještě mladá baba 😀

merope
28. pro 2015

@alik25 Jo, nedostatek času, to trápí asi všechny tady ☹

Jinak obecně se říká, že problém je hlavně když je to první dítě, že u druhého a dalšího je to těhotenství už nějak víc v pohodě (možná i porod, nevím), takže z tohoto hlediska jsi na tom v podstatě líp než my prvorodičky po 40-ce. A možná budeš i víc v klidu, když už jedno dítko máš a tím spíše se ti podaří. Protože musím říct, že aspoň v mém případě jsou to fakt občas už pořádné nervy, že zase nic, že teď ovulace, tak MUSÍ být sex (a to má do toho partner erektilní dysfunkci, takže to tomu taky moc neprospěje a občas se ani nepodaří "do zkumavky" natož do mně, to nejde vůbec). Ale zase ještě že máme IUI, IVF a jiné metody 🙂.

annna79
28. pro 2015

Ivf není taky 100% šance je 33% u mladých lidí.Já byla na IVF a nechytli se.A nakonec jsem přirozeně otěhotněla.

emisekkk
28. pro 2015

@merope no za me muzu rict,ze 3xjsem pocala temer ihned a bez problemu. Po ctvrte jsem otehotnela po 10 mesicich a potratila. To bylo pred rokem (42 let) a od te doby nic. Zrovna vcera jsme se bavili s muzem zda IVF jeste nezkusit,ale nic moc o tom nevim....taky jsme diskutovali adopci. Mame kluky 14 a 16 a k holcice 4 roky jsme chteli jste sourozence. Proste nevim co s tim...

heduska82
28. pro 2015

@emisekkk uprimne, se tremi detmi na adopci rovnou zapomente! 😉