Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

benny7
5. únor 2016

@ilona23 naprosto přesně. Nikdy netvrdim, že to bude navždy, ale každopádně za tyto pěkne chvíle to stačilo. A už vím, že na věkový rozdíl se ptají jen hloupi lidé a jak říká Forrest "pro hlupáka každý hloupý "

ivule69
5. únor 2016

@ilona23 holky měla jsem ty samé stavy,strašně jsem se tomu vztahu bránila,spoustu lidi mi to rozmlouvalo..no ale láska zvítězila...ze začátku jsem řešila jak to vypadá a co mi na to řekne rodina známí atd..teď je mi to fuk ..bála jsem se být i těhotná...teď si nepreji nic jiného....dekuji všem za pokec

winter
8. únor 2016

Holky, mám alespoň částečně dobrou zprávu. Měsíc beru kapky z drmku (Mastodynon) a konečně jsem začala pořádně ovulovat a teploty šly krásně nahoru nad 37 st. Předtím jsem měla max. 36,8 a ovu nejasná. Ovulace byla 18 DC, dnes jsem 7 DPO. Tak uvidím, jak to dopadne, ale moc šancí tomu nedávám.

ivetaconti
9. únor 2016

@winter Ahoj kde se dají ty kapky koupit? Mám taky problémy s ovu a jsem po neudpesnym umělým oplodnění....

kolibricek36
9. únor 2016

Jak to čtu tak mám pocit, že ani u mě není pozdě - sice jsme se s manželem snažili 2,5 roku, ted v lednu jsem měla ZP v 9tt ☹ Nikdy jsem nebrala HA a doktorů se spíš bojím - takže na umělé u nás nedojde.
Taky se mi zdá, že dítě má kdejaká fetačka, která o něj vůbec nestojí ....

anansie40
9. únor 2016

@kolibricek36 o těch ˇkdejakých feťačkách" to sem nepatří

ilona23
9. únor 2016

@kolibricek36 Proc na umele?Kdyz to jde jednou,pujde to i po druhe 😉.Hlavu vzhuru 🙂

kolibricek36
9. únor 2016

@anansie40 máte pravdu, sice to sem nepatří, ale je to pravda

romelia
9. únor 2016

Holky tak už máme 505 gramů a necelých 18cm 🙂

benny7
9. únor 2016

@romelia krásné. Moc gratuluji a ať pěkně roste dal

merope
9. únor 2016

@kolibricek36 Dá se se nechat vhodně prověřit od doktorů a taková hodně "mírná" metoda je inseminace. Já se taky na IVF zpočátku trošku "bála" a o inseminaci vůbec neslyšela. Přitom to je v pohodě - prostě vezmou spermie a dlouhou plastovou trubičkou je strčí přímo do dělohy. A rozhodně pokud to nejde, pošli chlapa na spermiogram.

winter
10. únor 2016

romelia: moc bolahopřeji, ať jste v pořádku

Kapky Mastodynon jsem koupila přes internet, má je několik internetových lékáren. Já si vždycky objednám ještě listovku, mateří kašičku a další zásoby 😀

winter
10. únor 2016

Holky, dnes ráno mi ta mrcha opět přišla a to jsem byla jen 9 DPO. Začínám silně přemýšlet o IUI.

merope
10. únor 2016

@winter Sice jsem pomocí IUI neotěhotněla (zatím), ale musím říct, že jsem z toho mnohem méně ve stresu než z "klasického" snažilkování. Chlap má sice názor opačný, ale primární problémy s "klasikou" jsou stejně u něj a dítě chceme oba, tak to musí nějak zvládnout (jdu tam s ním, pak obídek... a pohoda).

racek26
11. únor 2016

@benny7 mně bude v září 39 a máme to naopak partner má dšti, já ne 🙂

racek26
11. únor 2016

@romelia gratuluji, moc !!!

kolibricek36
11. únor 2016

@merope no snažili jsme se 2,5 roku, bylo z toho ZT, no, sice se ted bojím otěhotnět další ZT nebo SP bych psychicky asi nedala, ale dost mě udivuje že i když jsem nikdy nebrala HA a nikdy jsme se nijak nechránili, že to tak dlouho trvalo...
manžela poslat někam na vyšetření, ten má větší hrůzu z dr. než já ... ☹ hm, jsme se hledali až jsme se našli

benny7
11. únor 2016

@racek26 to je pekny. Tak to jsme na tom stejně. Dnes mi to potvrdili z krve, na vyšetření jdu za 14dni

merope
11. únor 2016

@kolibricek36 Spermiogram jde i tak, že převezmeš krabičku, tu doma naplní (pokud bydlíte poblíž) a pak zase vrátíš. Může to udělat i sexuolog a ne jenom CAR, ale zase kdybyste zjistili, že je to ok, tak v CAR máte rovnou pomoc.

Jinak když to zvládá ten můj (a sestřičky s ním), tak by to chlap zvládnul taky 🙂.

Co dělali chlapovi:
- krev před IVF (na IUI není potřeba) na pohlavní choroby
- ani nevím, jestli byl se mnou někdy u mojí doktorky na pohovoru
- jednou byl se mnou na pohovoru na genetice
- krev kvůli genetice (tam jsem byla ale odeslaná od genetičky)
- jinak vždy přijde na recepci, tam po něm chtějí občanku a podepsat papíry
- pak do sesterny a tam zase občanku a další papíry
Takže kdyby tam nebyli všichni v bílých pláštích, bude to spíše jak někde na úřadě než u doktorů.
Do odběrové místnosti s ním můžu já.

Taky nemám ráda běhání po doktorech, ale holt chuť po miminku je silnější a teď už jsem si na ně tam i zvykla, takže to je v pohodě.

winter
11. únor 2016

Vím, že už to tady asi proběhlo, ale zeptám se : měla bych IUI hrazené od pojišťovny, když už mi je 41 ? Četla jsem, že pojišťovny platí 6 IUI za rok, ale nevím, jestli to je omezené věkem.

merope
11. únor 2016

@winter Nevím, zda to je o typu pojišťovny, OZP do 45 let věku.

racek26
13. únor 2016

@benny7 jaké vyšetření ? může gratulovat....? ;) já nic, nám se nedaří.....

racek26
13. únor 2016

@winter pro IUI se musí splňovat požadavky, musí být dobrý spermiogram, což má vlastně málokterý chlap...., znám i případy, kdy řekli na základě spermiogramu mužům, že děti mít přirozenou cestou nemohou....., ale nakonec je měli 🙂 . Nám také IUI zamítli a vypadá to, že vytvářím i protilátky :(. ....
ale pořád věřím, že nám to může vyjít i přirozenou cestou ještě...,

merope
13. únor 2016

@racek26 Na IUI ale stačí mnohem horší než co by bylo potřeba na pohodové přirozené. Plus se dost dá vylepšit výživou, stresem, mnoho faktorů. Partnerovi to lítá i na osminásobek toho, co bylo, když byl v CAR poprvé a nervózní, co že se tam děje. To spektrum je fakt široké. A rozhodně jako první to chce spermiogram a hned je jasné co a jak.

benny7
14. únor 2016

@racek26 Děkuji za optání 😉 z krve jsem těhotna, ale na utz nebylo vidět nic.Byla jsem začátek 5tt. Na další utz jdu 25.2. Takže s gratulací, bych raději ještě počkala 😉

benny7
14. únor 2016

@racek26 jak dlouho se snažíte?

racek26
14. únor 2016

@benny7 od července

racek26
14. únor 2016

@merope no nás posílají rovnou na IVF, mám všecko dobrou, jen mám nízkou hladinu "žlutého tělíska" jen 0.6 ( 21den cyklu), ale brali mi to jen jednou, takže nelze usuzovat. Jinak ovariální zásobu mám v normě. partner má horší spermiogram, ale ten mu vyšel již v mládí, kdy manželka nemohla mít děti...., pak po rozvodu v jiném vztahu měl dítě úplně přirozeně ....., teď mu zase vyšel spermiogram jako za mlada, plodný je, ale prý přirozeně ne....
Možná, že nás ale posílají na IVF proto, že mám 38 let ...., tak, abychom stihli aspoń jeden pokus 🙂
a také je podezření, že vytvářím protilátky..., na toto vyšetření do Phy se ale nedostaneme...., tak to musíme risknout ...

benny7
14. únor 2016

@racek26 my se snažili od května 😉

merope
15. únor 2016

@racek26 Jo, pokud ti je 38, tak se hodí dát hned IVF na pojišťovnu a pak kdyžtak bádat dál. Ty protilátky ti umí vyšetřit jen v Praze (mimochodem - já na to vyšetření čekala 2 měsíce na termín, pak měsíc na výsledky, to není hnedka - zkus se ale v CAR dohodnout, co vedle holky psaly, že jim předepsaly Prednison bez vyšetření, já mám Metypred a doktorka říkala, že s tím jí chodí zpátky skoro každá holka a stačí být trošku nachlazená a je to). A otázka v jaké síti máte laborku u vás doma - jestli by ti neuměli nabrat krev někde "u vás" a vyšetřit aniž bys kvůli tomu musela jet do Prahy a za imunologem bys jela až pak. Zkusila bych se ptát na alergologii (imunologii beru jako takovou "vyšší alergologii") a ta musí být v každém větším městě.