Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

emisekkk
2. čer 2016

holky dík za info...jsme teda zoufalci 😀

merope
2. čer 2016

@winter Do 5 vajíček není anestezie vůbec potřeba - maximálně analgosedace. Ale v některých CAR tě tlačí do dražší anestezie.

winter
3. čer 2016

Holky, já se chystám k mojí doktorce v pondělí, tak jsem zvědavá co mi řekne a kam mě pošle. hlavně se bojím, co na to manžel, zatím stále doufá, že to půjde přirozeně, tak nevím co řekne na IVF..... i když chci jen minimál.

lydiee
3. čer 2016

@peta73 Ahojky, kéž by to byla pravda, že vyhrávají ty, které vydrží... Mně je 42 pryč, měla jsem ET s vlastními vajíčky 2x v roce 2014 a embryjka se nechytla. Pak v roce 2014 bylo ještě OPU, ale byly nezralé vajíčka, tak k ET ani nedošlo. V roce 2015 byl ET s darovaným embryjkem, které se zase nechytlo a letos bylo ET s dvěma darovanýma embryjkama, zůstaly u mě obě, ale jedno ve 4-5 týdnu odešlo a druhému v 9.-10.týdnu přestalo ťukat srdíčko. Vše jsem si hradila jako samoplátce. V dubnu jsem byla na revizi a byla úplně na dně všech svých sil. Za měsíc jsem odmenstruovala. A i když vím, co všechno mě zase bude čekat a že mě to bude stát pravděpodobně i partnerský vztah, tak cítím a věřím, že se miminka nevzdám, že do toho půjdu znovu. To miminko je pro mě všechno, celý můj život, jeho smysl, moje naděje, láska

peta73
3. čer 2016

@lydiee Moc mě mrzí, co si všechno musela podstoupit. Z toho jak popisuješ tak si s DV otěhotněla, což je dobrá zpráva (jde to). Potraty v časném stádiu často způsobují imunologické problémy nebo trombofilní stavy (např. Leidenská mutace). Podstoupila si tato vyšetření? (možná se ptám hloupě, s CAR dosud nemám žádné zkušenosti a tak nevím, co mají zařazeno v základním skríningu). Každopádně to nevzdávej. Ale je důležité být v pohodě- psychika je pěkná potvora 😒

lydiee
3. čer 2016

@peta73 No, popravdě si myslím, že každé CAR to má jinak a podle toho řeší-neřeší... Já mám MTHFR homozygota a dr. to absolutně neřešil, nezájem. Jen jsem při stimulaci píchalůa Fraxiparine, pak mi to vysadil. Kvůli imunologickému faktoru jsem brala Prednison při stimulaci a taky ho krátce po pozitivním testu nechal vysadit. Tak nevím, co si o tom mám myslet.... Někdy se cítím plná sil do toho jít zas a znova a z toho jsou dny, kdy jen pomyslím na to, co jsem prožila a co by mě znovu čekalo a mám z toho hrůzu

peta73
3. čer 2016

@lydiee OK - tak až budeš mít sílu znovu bojovat, tak bych se pokusila najít CAR s individuálním přístupem - kde prostě nejedou pouze podle zajetých protokolů, ale berou hlavně v potaz zdravotní stav a rizika pacientky. Možná by ti tady na fóru mohl někdo zkušený nějaké dobré CAR ev. lékaře zaměřeného na neplodnost poradit. Holky máte někdo zkušenosti nebo tipy?

lydiee
3. čer 2016

@peta73 Děkuju! No, u mě je to všechno trochu složitější, ale nechci se zde o tom moc rozepisovat, svět je malý...Ale určitě uvítám tipy, zkušenosti, rady, povzbuzení 🙂 Díky moc a přeju pěkný den i víkend 🙂

merope
3. čer 2016

@peta73 Já chodím do Gennetu a bez vyšetření průchodnosti vejcovodů mi vůbec nechtěli udělat inseminaci, že je zbytečné plýtvat pokusy, když nevíme, jak to je.

Po přeříkání rodinné a vlastní anamnézy se mi na stole jen kupily žádanky - imunologie, genetika. Mám metypred (podobné jako prednison) a mám ho brát 1 denně, po nějaké době 1/2 denně a po nějaké době kontrola na imunologii a podle toho úprava. Leidena mi vyloučili (z krve).

@lydiee Nemáte to v CAR tak, že když neotěhotníš za 2 cykly s darovanými, tak máš třetí zdarma? I když teda čtu, že ty to máš jako darovaná embrya nikoli darovaná vajíčka, tam to je možná jinak. Rozhodně se nech poslat na imunologii, pokud se budou cukat v CAR a měla bys nárok na něco zdarma, zkus se tam nechat poslat od gynekologa. Po potratu by snad ta krev na genetiku měla být automatická (my to máme v rodině, proto mě tam poslali rovnou).

romelia
5. čer 2016

Holky tak co je tady nového mezi vámi? ? nějaké pokusy miminka na cestě? ? Já už to mám za pár akorát snad to půjde prirozene a nebudou me muset porod vyvolat. Malý je celkem velký a mam víc plodovky tak me nechtějí nechat přenášet a malému se zatím u me libi a nijak se ven nechystá. tak ještě máme 12 dni tak uvidíme 🙂

romelia
5. čer 2016

@emisekkk to je me moc lito :( teda takových špatných událostí :( snad už ted bude lip vse se zase otoci jen v to dobré! musí! držím moc palce!

sikulik
5. čer 2016

@emisekkk mám velikou radost, že "jsi to zase ty" a chceš ještě dál bojovat. Po revizi je tělo "pohnojené" a je větší pravděpodobnost, že se příští pokus podaří 😉 . Já jsem toho živým důkazem 😉

merope
5. čer 2016

@romelia Já teď čekám na výsledky IVF a doufám, že výsledkem budou // (a nemusela by to být dvojčata, chlap zase říká, že dvojčata super, aspoň bude "hotovo" 🙂 ). Tak uvidíme.

romelia
5. čer 2016

@merope tak držím moc palce 🙂 Já si taky myslím, že dvojčata jsou super 😉 ja čekám chlapečka.

depos
7. čer 2016

Ahojik holky, píšu po delší pauze, konec roku jsem měla strašný, umřela mi milovaná maminka, která mi hodně chybí. Odešla den před štědrým dnem, ale zařídila mi, že jsem hned za měsíc zjistila, že čekáme miminko. Po takovém snažení konečně zázrak. Termín mám koncem září a budeme mít holčičku. Akorát teď trochu problémy jsme ve 25. týdnu a mám cervix score 2 cm, nasadili mi magnesko a klidový režim, tak uvidíme. Aby tam drobečka vydržela. Dnes jdu na kontrolu, tak se uvidí.

xyrina
7. čer 2016

@depos Život je jednou krutý a pak laskavý. Nebo příroda. Moc gratuluju.

lydiee
7. čer 2016

@merope Ahoj, ano já mám celá darovaná emrya. Imunolgii mám hotovou, brala jsem před ET Prednison a měla jsem ho ještě i pár dnů po zjištění těhotenství a pak mi ho vysadili. Možná i to byl důvod neúspěchu...?? Nevím, teď už by to byly jen spekulace...

lydiee
7. čer 2016

@depos To je smutná i krásná zpráva zároveň. Maminka ti poslala děťátko a teď vás všechny hlídá. U mě to tak, bohužel, nebylo, taky jsem přožila ke konci minulého roku velkou lidskou ztátu a myslela si, že i já s miminkem budeme ohlídaní, ale nakonec miminko ode mě odešlo za mýma blízkýma

merope
7. čer 2016

@depos Ztráta hrozná, ale držím pěstičky, ať se drobeček drží zuby-nehty. Hlavně nic nepodcenit a kdyby hrozil předčasný porod, tak včas přesvědčit nějaké fakt dobré doktory, že fakt hrozí, ať ti případně včas nasadí léky na dozrání plic miminka. Protože 25tt je už týden, kdy zvláště s léky na dozrání plic může být miminko sice třeba ne 100% zdravé, ale už v podstatě v pohodě bez vážných postižení a s každým týdnem se to zlepšuje a zlepšuje. Ale držím pěsti, ať to není potřeba a udrží se aspoň do 33tt.

romelia
8. čer 2016

také všem moc a moc držím palce!!!

emisekkk
8. čer 2016

@romelia hlavně nám pak písni, že už máš miminko u sebe a nejsi 2v1 😀

winter
23. čer 2016

@romelia Moc gratuluji k narození chlapečka. 🙂

romelia
23. čer 2016

@winter Děkuji moc 🙂 tady je nás drobek 🙂

anansie40
23. čer 2016

@romelia Nádhera!!! Moc gratuluji a přeji krásné dny s drobkem!

kolibricek36
23. čer 2016

@lydiee tak to nejsi sama - taky jsem si říkala že mamka s tatkou si mě z nebe už ohlídá i s miminkem, ale nakonec mimi odešlo za níma taky ☹

emisekkk
23. čer 2016

@romelia Gratuluji, ať jste zdaví! A co porod? šlo to vydržet 😀 ?

romelia
23. čer 2016

@anansie40
@emisekkk
Holky dekuji moc. Já rodila normálne ale malej si postavil hlavu a chvilku před finisem ji dal kolmo na bok a me vezli na akutní císař. takže jsem prozila dva porody a ted me boli břicho ale už je to za námi a to je to hlavni 🙂

veruka
23. čer 2016

@romelia je krásnej moc gratuluju a oběma hodně moc zdraví!!!!

emisekkk
23. čer 2016

@romelia hlavně, že jste v pořádku oba!

romelia
23. čer 2016

@emisekkk podruhé už jenom císař a holčičku; )