Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

annna79
17. pro 2015

Tak jsem přijela z CAR a teď co mi řekl.No je tam dutinka 7,8 mmm začínající těhotenství.Jak bude prosperovat se uvidí.Zatím je to jak má být
Pak říkal u stolu,, no je to o týden menší no tak se uvidí ještě si odejděte ke svému gynekologovi příští týden."
Jsem myslel,že si dělá srandu.Jak o týden menší ? Co to blábolí,to jsem ještě nevěděla že jsem těhotná a dutinka by tam asi nebyla.Jestli bude prosperovat asi nezjistím,když mi nevzal krev zda roste hcg,že?No nevím při 4+3 hcg 1444 se mi nezdá malé.A při potratu a mimoděložním jsem měla naopak málo a nezvyšovalo se.Prostě to tam je a bude to v pořádku.Budu to tak brát a těšit se.nenechám se rozhodit blbcem.

romelia
17. pro 2015

@annna79 držím moc palce!!! nikym se rozhodit nenechej. Mé ani primář není schopný vse poradne vysvětlit a poradit.

ilona23
17. pro 2015

@annna79 Vubec se nenech rozhodit 🙂

ilona23
17. pro 2015

@romelia A ty se taky nenech rozhodit 🙂 Na plodovku chodít nemusíš,nikdo tě nemuže nutit a poud máš ultrazvuky dobré,tak bych zvážila zda jít.Pokud se doktorovi ultrazvuk nezdá a přece jen má nějaké pochybení,tak bych pro klid přece jen šla.Ale určitě nemusíš mít strach z toho,že to bolí.Možná je to trochu nepříjemné,ale určitě né bolestivé. Přeji hodně štěstí a jen samé dobré výsledky 🙂

ivetaconti
17. pro 2015

@annna79 Já byla v utery a musím ještě jednou taky tam neviděla dutinu i když hcg přes 5 tisíc, takže zase v utery jo a jsem 6+4 dnes

merope
21. pro 2015

@maky001 Devátý den se ještě nedá nic pořádně říct - resp. to by vyšlo leda by tam byla dvojčata a ta po nativu asi nebudou. Jinak je otázka, proč máte nativ, zda tam rovnou není nějaký problém vylučující klasické IVF a jak na tom bylo embryo, ale i s nativem to jde.

@sarivojvodova To víš, taky jsem si vždycky myslela, že dítě chci určitě do třiceti let věku - člověk míní, život mění, je mi přes 40, ve 30 jsem neměla ani toho chlapa a se stávajícím se zatím prostě nedaří. Ale pravdou je, že mít už doma aspoň jednoho prcka, tak na tohle asi kašlu a užívám si života - taky nejsem úplně odvázaná z toho, že po 60 letech věku budu muset řešit, zda dítě odmaturuje a na jakou VŠ půjde, pomáhat s prvními láskami a kdo ví co ještě. Ale na druhou stranu - nemít dítě vůbec? Jako jo, možná to tak i dopadne, ale kdyby vyšlo, tak budu ráda řešit tu maturitu i v 60.

sarivojvodova
21. pro 2015

@merope To je jasný. 🙂 Nebyla to narážka. Mě se to kecá ve 21 první, po škole, zabezpečena s úžasným chlapem. Jen říkám, že jsem šťastná že mě mamce je 40. Ale taky má teď mimina dvě. Když to dáte tak v pohodě. A ty nemáš žádné?? To je mi líto. :(

merope
21. pro 2015

@sarivojvodova Asi tak, pořád žádné. Proto bych do toho šla i po čtyřicítce - nějak to dopadne. Uznávám, že holky, co jsou staré jako já a už řeší tu maturitu a pak vlastní zájmy, blbnou s děckama a podobně, to má taky co do sebe.

sarivojvodova
21. pro 2015

@merope A proč až teď zkousis dětičky? Zdravotní problém?? :((

merope
21. pro 2015

@sarivojvodova Spíše problémy s chlapama.

sarivojvodova
21. pro 2015

@merope To je mi líto, držím ti palečky Abby to vyšlo. ❤😘 Budu des určo dobrá máma!

anansie40
27. pro 2015

ahoj děvčata, doufám, že si užíváte poklidných svátečních dní. Mně letošní vánoce přinesly "mírné vykolejení z normálu". Přidávám fotku. Nějak jsem se smířila s tím, že tohle už není pro mě a ejhle, zase se musím smiřovat s novou informací...Život je fakt zábavný 😒

emisekkk
27. pro 2015

@anansie40 tak velká gratulace, to je bomba

anansie40
27. pro 2015

@emisekkk moc děkuji, no bomba to je, ale popravdě, ještě pořád po těch několika dnech se s tím vyrovnávám, už jsem to před pár měsíci odpískala, hlavně proto, že nám haproval vztah s partnerem a ono jak na potvoru toto 😕

winter
27. pro 2015

@anansie40 Moc gratuluji. A mohu se zeptat, kolik je Ti let?

Jinak jsem 3. měsíc po vysazení HA a ovu stále nikde... Kontryhel a Femigard zatím nezabraly, dnes jsem objednala kapky z Drmku.

romelia
27. pro 2015

@anansie40 super míč moc gratuluji už jsi me dohnala 🙂 🙂

romelia
27. pro 2015

@anansie40 držím moc palečky a třeba právě toto vztah upevní a zlepší 🙂 budu na tebe moc myslet a moc ti to přeji 🙂

anansie40
27. pro 2015

@winter Děkuji, děkuji. V dubnu mi bude 41. Normálně jsem si začínala myslet, že už jako začínám jít do přechodu. Teď teprve chápu, jakou roli hraje psychika každé ženy - až když jsem to naprosto pustila z hlavy, tak se stalo, ale nejspíš se mi musela posunout ovulace, takže plodné dny jsem nevychytala a je zaděláno...

emisekkk
27. pro 2015

@anansie40 proste to tak melo byt!

anansie40
27. pro 2015

@romelia ahojky, moc děkuji, taky na Tebe myslím, jak se ti daří? Jak to zvládáš? to je neskutečné, že už máš 16.tt...Nás to tak zaskočilo, plácali jsme se v různých emocích, až dneska teprve se z toho těším. A jak u vás?

anansie40
27. pro 2015

@emisekkk no asi ano a není potřeba se ani moc snažit 😀

emisekkk
27. pro 2015

@anansie40 jo to je obecně platná zásada. Prostě se nechat nést na vlně a ono to dopadne jak má, a ne s těmi vlnami bojovat. Ještě jsem se to ovšem nenaučila 😀.

nipeal
27. pro 2015

@anansie40 úplně nejlepší zpráva 😵 😵 😵 moc moc gratuluji 😉 😉

anansie40
27. pro 2015

@emisekkk přesně, když něco nejde, tak si dat zpátečku a tu energii vložit do něčeho jiného, občas je akorát problém rozpoznat, do čeho by ji měl člověk správně vložit, však máme ještě spoustu času, abychom se to naučily, od toho život je 🙂

anansie40
27. pro 2015

@nipeal Moc děkuji! Úplně na začátku to zas nejlepší zpráva nebyla, ale díky vám tady už jo!!! Moc děkuji všem!

merope
27. pro 2015

@anansie40 No, pokud jste se snažili a nešlo, tak je to sice šok, že už si člověk začal plánovat život jinak, ale určitě je to příjemný šok. Držím pěsti, ať je vše v pořádku. A i kdyby vztah s chlapem nedopadl, tak ať máš doma aspoň malého milého a hlavně zdravého prcka. Byť věřím, že se vše dorovná (já mám taky pocit, že co se fakt intenzivně snažíme, jde vztah pomalu a jistě do kytek až uvažuji, zda by nebylo lepší to dítě odpískat a užívat si života a sebe navzájem).

ilona23
27. pro 2015

Vetsinou to prichazi,kdyz to clovek nejmene ceka 🙂

anansie40
27. pro 2015

@merope Děkuji za povzbudivá slova. Na začátku, když chlap chtěl, tak mně přes rok trvalo, než jsem se smířila s myšlenkou pro mě čtvrtého dítěte (on zatím žádné nemá), pak to samozřejmě nešlo, když jsme teda oba chtěli a po půl roce snažení jsem tu myšlenku začala zase zapuzovat, chlap byl z toho sice trochu špatný, ale respektoval to. Do toho různé vztahové nesrovnalosti a ve chvíli, kdy jsme to ani jeden nečekali - bum ho...Tak teď jsme se zklidnili a sladili se nějak s tou novou informací, prozatím...
Tak držím palce, ať přijde taky nějaký ten příjemný šok 🙂

anansie40
27. pro 2015

@ilona23 jo, to aby to nebylo tak jednoduché

ilona23
27. pro 2015

@anansie40 ale ten prcek za to stoji 😉 To zase bude laaaasky.Od mimi urcite 😉