Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

racek26
7. zář 2015

@capriola také jsem na tom podobně 🙂

barboratov
8. zář 2015

Ahoj holky je mi 39 taky se snažíme, mám už 10ti leťáka v květnu jsem potratila a od tý doby místo MS jen špiním a nedaří se...no začla jsem měřit bazální,ale nevím asi ovulace není jelikož mám porád 36,4 a jen jeden den 36,8 jinak porád stejný....ach jo ☹ bralajsem 9let v kuse antiko tak se to asi projevilo 😒

anansie40
8. zář 2015

@romelia ahoj, poslední dva měsíce taky pro změnu nemám příznaky vůbec ničeho. Předtím furt něco, bolavá prsa, furt nějaké bolesti podbřišku a teď pro změnu vůbec nic, ani prsa tentokrát nebolí, MS čekám nejpozději zítra. Nejspíš to bude tím, že jsem se přestala tak pozorovat a tolik lpět na otěhotnění 😉

racek26
8. zář 2015

Já ze zdravotních důvodů jsem mohla začít uvažovat o dítěti až ve 34 letech, pak ale přišla štítná žláza....než mne vyléčili tak mi bylo 37 let...teď jsem poprvé nasadila klostilbegyt ( zatím 1tbl. ) 5. až 9. den cyklu a 16 den. cyklu jen 5 foliků 8 mm, mám sice přijít i 18. den tj. zítra, ale pochybuji.....paradoxně minulý měsíc byl 15. den cklu jeden folikul 18mm....tak si říkám, že kdybych to věděla, tak trvám ještě na ultrazvuku 19. den ( 17, 18. den) vyšel na víkend) a pk trvám na pregnylu a utrogestan jsem mohla začít brát taky ...ach jo :(

racek26
8. zář 2015

@barboratov j á pořád nízkou, žádné zvýšení, tak jsem z toho byla tak vystresovaná, že jsem měřit přestala ...a cítím se psychicky lépe ...., začla jsem raději chodit na ultrazvuk a dělám si ovu testy ( ty jsou sice negativní), ale nějak to klidněji snáším 🙂

barboratov
8. zář 2015

@racek26 takjá se zatím nijak nestresuju, jestli má být bude jestli ne nebude....ale samotnoumě štve jak MS mám jen jako pidi špinění to mi nějak nedělá dobře....ultrazvuk to nějak nedávám to bych asi brzo přišla o práci u nás se absence netoleruje ☹

racek26
8. zář 2015

já jsem ID, takže času dost, ale díky tomu zase jiné problémy a proto to odkládané těhotenství :(

racek26
8. zář 2015

@barboratov á jsem ID, takže času dost, ale díky tomu zase jiné problémy a proto to odkládané těhotenství :(

racek26
8. zář 2015

@barboratov jinak se omlouvám za omylem vložený odkaz z blesku , nevím ještě, jak se zde "maže" . děkuji za pochopení

buresinka
8. zář 2015

Ahoj holky, čtu vaše příběhy a nevzdávejte se, já věřím, že se dočkáte. Já jsem se poprvé o miminko snažila před 10 lety s bývalým manželem , dokonce jsem chodila na tyto stránky. Manžel byl neplodný, tak několik IVF, inseminací a nic. Když mi bylo 33 let, tak jsme se rozvedli a já byla znovu na začátku. Říkala jsem si rozvedená, bezdětná. Hodně jsem v té době cestovala a věřila, že někoho najdu. Pak mě potkalo ještě jedno velmi smutné období, kdy jsem se zamilovala, ale z toho člověka se vyklubal patologický lhář (lhal mi např. i o smrti svých rodičů apod.). Každopádně jsem se od něho odpoutala až když mi bylo 38 let. A zase na začátku. Tehdy jsem překopala celý svůj dosavadní život, nové koníčky, noví přátelé, částečná změna práce, přehodnocení priorit. A pak se objevil můj současný přítel. Vzali jsme to tedy docela rychle, protože jsem plánovaně otěhotněla po 7 měsících vztahu. 🙂 Teď jsme měli roční výročí v srpnu. No a v lednu se nám narodí princezna a bude to pro oba nás dárek k 40. narozeninám, protože i my dva jsme v lednu.🙂
A i když mé okolí občas nevěřilo, že se miminka dočkám, tak teď jsem neskutečně šťastná. A i přes klikaté cesty osudu se to podařilo. Tak držím palce, ať se na Vás štěstí usměje.

racek26
8. zář 2015

@buresinka GRATULUJI

barboratov
8. zář 2015

@buresinka moooc velká gratulace 🙂

annna79
8. zář 2015

@nipeal
Děkuji,
dnes jsem byla na konzultaci na jiné klinice a bylo mi řečeno , že po 30 roku se to může v době ovu stát.
Taky jsem se ptala zda mohu otěhotnět ještě přirozeně z posledních výsledku AMH. FSH co jsem jim řekla, tak mi neodpověděla.Tak asi už normálně to nepůjde.

romelia
8. zář 2015

@anansie40 ahojky to je zvláštní jak to máme stejne 😀 i Já to ted mam dostat čtvrtek, patek. dnes je 10den od ovulace. poprvé jsem si udělala testy a měřila teplotu ktera stoupla takže ovulace asi je. dnes jsem přestala mit úplnou chuť na sladké ráno jsem viděla ve stánku koláče a uplne jsem se o klepala a koupila si housku se salámem 😊 a to já mohu sladké porad nic jiného ne snídam. jinak je me tak zvláštne trosku na zvracení ale jinak me vůbec nic neboli 😊

anansie40
8. zář 2015

@romelia právě, jak jsem tě četla, tak jsem si říkala, že je to zajímavé, že se nám to nějak podobně vyvíjí ty hormonální proměny 🙂 však uvidíme, všechno je možné, nic není jisté... 🙂

nipeal
8. zář 2015

@annna79 drzim palce

aktij1
9. zář 2015

Ahoj holky 🙂 už delší dobu pročítám vaše diskuse a dodáváte mi odvahu ,že ve 40 ti nejsem sama kdo touží po mimi 🙂 díky

nipeal
10. zář 2015

@aktij1 mě je 43 a mám 19.měs. klučíka, posledního 🙂 je tady na koníku i maminka, co podstoupila umělko a teď v 50 se jí narodila hočička

aktij1
10. zář 2015

@nipeal tak to je krásný 🙂 a posledního chlapečka jste plánovali? 🙂 kolik máš celkem dětí? 🙂 já zatím jen krásnou holčičku a tu jsem měla ve 32ti 🙂 ta 50ti letá mamina je obdivuhodná,moc jí to přeju a věřím,že to zvládne úplně v pohodě 🙂 mám kolem sebe plno mladších mamin a kňourají jak je to náročné...je to o povaze a pohledu na život 🙂

nipeal
10. zář 2015

@aktij1 mám 4.děti 😀 ročníky: 1994, 2000, 2011 a 2014. Adámek poslední nebyl plánovaný, ale nechránili jsme se, kojila jsem Alexe do 2.let a bylo nám to "jedno" a navíc jsem měla slíbenou holčičku 😀 tak prej teď by vyšla, ale já už 5.dítko nedám. Musela jsem si dát nehormonální tělísko, jak jsem chytlavá, ovulaci mám jak "prase" a nemít tělísko, lítám zas těhu. Všechny porody jsem měla strašně rychlý, poslední dva jsem měla těhu cukrovku na inzulínu. A naposledy mi na monitoru z ničeho nic prdla voda, jedna asistentka letěla pro foťák, tatínek skoro nedoběhl 😀 😅 do 30.min. bylo po všem.
Takže na všechny tady plivu chytlavou 😅 😀 😀

aktij1
10. zář 2015

@nipeal tak to klobou dolů,jsi super máma 😀 . Doufám,že ta tvá chytlavá,je nakažlivá 😉

nipeal
10. zář 2015

@aktij1 jsem chytlavá po babičce, ta odrodila 11.dětí 😀

aktij1
11. zář 2015

@nipeal ty bláho,to je mazec 😀 to už babičku asi nedoženeš 😀 😉 přeji pěkný den 🙂

nipeal
11. zář 2015

@aktij1 nooo, ani nechci 😀 kdybych potkala toho mojeho dřív, tak nevim, ale je o 13.let mladší, tak abych neporušila tenkrát zákon 😀

capriola
14. zář 2015

@nipeal konečně někdo, kdo má chlapa ještě o pár let mladšího než já 😀

Jinak jak bylo výše zmíněno být maminkou v 50ti, to sice všechna čest, ale to už mi přijde jako hardcore... to už bych se bála, že potomka neuživim, páč by maturoval asi tak v době, kdy já bych šla do důchodu... to je fakt šílený.

nipeal
14. zář 2015

@capriola já mám pocit, že má pani doma taky manžela/přítele dorostence, jako my dvě 😀

renond
14. zář 2015

@buresinka Gratuluji 🙂

capriola
14. zář 2015

@nipeal no vidíš, to mě nenapadlo 😀

romelia
15. zář 2015

@anansie40 Ahoj tak co nového u tebe? Já to před 5 dny dostala takže zase nanovo no uvidím zda jednou přiletí Ježíšek ;)