Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

nipeal
24. kvě 2015

@romelia ale není o hodně, věk jsou jen čísla 😉 a jak píšeš, zájmy jsou hodně.
I já se bránila, nelíbyl se mi z těch kluků co k nám jezdili. Seděl, mlčel, málokdy něco řekl, nic zábavného. Půl roku jsem řešila věk a pak na to prdla. Chtěl rodinu a zázemí. Doma u rodičů to neměl nikdy nic moc, exmanželka ho vyhodila, zadlužila....
Teď máme dva kluky spolu a je šťastný a já s ním. Je to nejhodnější chlap co jsem kdy měla.
No, i když mě taky sejří 😀 občas

anansie40
25. kvě 2015

ahoj holky, to jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskuzi, kde nás spojuje pár stejných bodů 🙂 Taky mám mladšího přítele ("jen" o 9 let) 🙂 mi je 40 a ráda bych s ním ještě jedno mimčo, tak teď se druhý měsíc snažíme. Držím vám palce, ať se vám brzy zadaří!!

jahudka75
26. kvě 2015

@anansie40 tak moc držím pěsti ať se to podaří. 🙂

romelia
26. kvě 2015

tak nevím holky je to moc brzy mít dva tři dny po ovulaci nějaké příznaky a asi je to jen divný pocit, ale od včera večer mam divny pocit v prsou. Jako by mírné pálení, ale ne při dotyku. A jako by mě pálila žáha.. Ale jak říkám je moc brzy.

buruty
26. kvě 2015

@chiara75 Ahoj , omlouvám se ,že reaguji až teď ,ale nějak jsem přehlédla ,že se mě i na něco ptáš ☹ .Mrzí mě to.
Nevím jestli mi pomohla nějaká léčba,ale před otěhotněním jsem byla párkrát u kamarádky a ona je tak trošku čarodějnice a taky k ní jezdil léčitel , takže i u něho jsem párkrát byla. Vždycky se mi smál,byl moc fajn a říkal,že jestli chci holčičku,tak že si jí musím opravdu přát 🙂 . Asi jsem si jí opravdu přála 🙂 . Odkud jsi???

anansie40
26. kvě 2015

@jahudka75 děkuji a já přeji pohodové těhotenství 🙂

anansie40
26. kvě 2015

@romelia mě začnou bolet prsa vždycky po skončení ovulace celý zbytek cyklu až asi do 2. dne MS a to dost, bolí na dotek, pozoruju to už několik cyklů, takže tenhle příznak radši moc neberu v úvahu. Minulý cyklus jsem měla všechny možné příznaky těhu, bolest prsou, podbřišku, slintala jsem, rozjedla jsem se, plačtivá a nakonec nic. Teď se pro změnu snažím moc nepozorovat, ale stejně si v duchu říkám, co kdyby 😒

romelia
26. kvě 2015

jasně take říkám, že je příliš brzy, ale fakt je, že jsem nikdy toto neměla. I když vše je jednou poprvé..

jahudka75
26. kvě 2015

@anansie40 děkuju moc 🙂

romelia
29. kvě 2015

bílý krémový výtok po ovulaci je to běžné?

anansie40
29. kvě 2015

@romelia já bych řekla, že je to naprosto normální, já ho mívám po i před ovulací

romelia
2. čer 2015

bolí mě břicho, píchá v podbřišku a pálí prsa (což jsem nikdy neměla), ale cítím, že asi dostanu brzy menses ☹ ☹

anansie40
2. čer 2015

tak u nás druhý měsíc snažení nevyšel ☹ včera MS. Mám pocit, že od té doby, co se snažíme, tak pozoruju na sobě věci, které jsem předtím vůbec necítila a říkám si, že třeba se zadařilo, jenže ono nic. Např. cítím břicho jako by měla přijít MS už brzy po ovulaci, to jsem předtím vůbec nevnímala, prsa mě bolí celý zbytek cyklu po ovu, tak jako nevím, co se se mnou děje...první cyklus snažení jsem se cítila těhotně, všechny možné příznaky, druhý cyklus zase vůbec, snažila jsem si nic nenamlouvat a taky nic, ale zase se tím tak netrápím, co bude, bude...

romelia
2. čer 2015

tak snad příště to určitě vyjde! Až to člověk čekat nebude... Budu moc držet palce!!! Já to taky určitě do konce týdne dostanu! :(

anansie40
2. čer 2015

Já taky držím palce!! 😉 Problém, je že to nějak nejde nečekat, protože, když se vědomě nechráníme, tak to vlastně čekat lze kdykoli 🙂 ale s každou MS zase přichází nová naděje s novým cyklem 🙂

romelia
2. čer 2015

přesně tak naděje je pořád a pořád 🙂 akorát mě štvě, že mě je teď blbě a cítím bolest, kterou jsem nikdy necítila! mě bylo špatně vždy jen první den menses.... ☹

anansie40
2. čer 2015

mi taky bývá divně v průběhu cyklu, mám pocit, že tak 4 dny v měsíci se cítím dobře a zbytek nějaké nálady a bolení, břicho, prsa, hlava, furt něco. Nedávno jsem právě skoro ani nevěděla, že nějaká menzes má přijít nebo že ji mám a teď pociťuju zase všechno, dneska druhý den MS a podbřišek taky bolí, o únavě ani nemluvě... 😒

romelia
2. čer 2015

tak to mám úplně stejné. Dříve pořád zdravá a čilá a jeden dva dny mě bylo blbě a ted jsem taky ok jen pár dní.... nevím čím to je ...

anansie40
2. čer 2015

asi se ty hormony prostě s věkem proměňují, různě klesá jejich hladina a pak to s námi dělá takové divy. Já ještě asi před 2 roky měla normální cyklus 28 dní přesně, teď už mám svůj stálý cyklus jen 26 dní (minulý dokonce 25)...

romelia
3. čer 2015

tak jsem to take dnes dostala.... ☹ ☹ ☹ asi to nemá smysl moc doufat. I když se člověk cíti velmi dobře a je zdravý tak už je to moc velká náhoda otěhotněť v tomto věku.. prostě už tomu moc nevěřím :( Cyklus 25-26 dní je podle mě normální a mnohem lepší než nějaký dlouhý a nepravidelný...

romelia
3. čer 2015

ted jsem to dostala po 24dnech taky... přitom ovulaci mě to ukázalo na 15-16den...

monnn
3. čer 2015

@romelia to mě mrzí,snad tento měsíc bude přát 😉

romelia
3. čer 2015

moc děkuji, ale nějak už nevěřím a dnes na mě vše padlo. ☹

monnn
3. čer 2015

@romelia to věřím,znám to,ale nesmíš ztrácet naději 😔

anansie40
3. čer 2015

@romelia neboj, zadaří se, až to pustíš trochu z hlavy, já vím, říká se to lehce, taky mě občas přepadají pochyby, že ten věk hraje svou roli, ale rozhodně si nemyslím, že by to bylo v tom našem věku nemožné. Já to nechám pár cyklu volně běžet a pak možná zkusím konzultaci se svým gynekologem.

anansie40
3. čer 2015

@romelia jinak s tím kratším cyklem, já tedy osobně mám ovulaci mnohem dřív, asi 9-12 den. Poznám to podle hlenu a pak podle mírně bodavé bolesti vaječníků. Ty si děláš testy?

romelia
3. čer 2015

Ano dělala jsem si testy od 8.dne a az 13.den byl pozitivní takže ovulaci jsem mela 14-15.den. je me z toho moc smutno. jedině jsem ráda, že me snad konecne přestanou tak pálit prsa a bricho. je to tak nepříjemné a opravdu jsem myslela, že to něco značí, ale jak je vidět nic.

anansie40
3. čer 2015

zkus zkonzultovat s dr., pokud jsou ty bolesti nebo pálení tak nepříjemné

romelia
3. čer 2015

Když Já to mela ted poprvé. .. a u gynekologa jsem hrozne let nebyla a ted to už je více jak měsíc prohlédl me a řekl, že jsem úplne zdrava.

romelia
8. čer 2015

měla jsem teď I velmi zvláštní menstruaci :( První dva dny slabé krvácení a to především na wc jinak teměř nic... a od třetího dne jen růžový výtok po ránu a špinění... už 4 dny. tak nevím.. nestalo se vám něco podobného?