Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

barboratov
24. zář 2015

holky pokud máte ovulaci tak jste na tom super, já nemám....poctivě měřím a porád 36,2-36,4 uplně na hovinec...prostě mi i měsíčky vymizely uplně...no musím příští týdem k mudr, že to takto teda nejde...jooo 10 let antiko si nese svoje bohužel

renond
26. zář 2015

@emisekkk Ahoj emisku, taky jsem měla před dvěma lety rakovinu kůže- zhoubný melanom,ale štěstí je když to nemáš v krvi a v lymfatických uzlinách. Měsíc se čeká jestli s toho něco sejde a když ano, tak se to hned 3x tolik vyřízne. pak už čekáš jen týden na nové výsledky. Ale je to mazec, doktoři se s tím vůbec nemažou,řekne ti to rovnou do telefonu. Člověku se během chvíle obrátí svět na ruby, ale vše dobře dopadlo a na žádné chemošky jsem nemusela. 🙂 Přeji ti jen a jen to nejlepší..... 😉

emisekkk
26. zář 2015

@renond jsi hodná, děkuju. Přesně, nemažou se s tím. Já šla k dermatoložce, že se mi to nezdá a ona, že je to dobrý, ale já ji naštěstí přesvědčila, že to vyříznem. Po histolce se musel dělat ještě ochranný lem, ten byl negativní, tak mám na ruce doslova výhryz. Uzliny, břicho, plíce dobrý, prsa taky. Takže jen kontroly. Ale jak píšeš - život na ruby...kdo nezažil nepochopí.

renond
26. zář 2015

@emisekkk Přesně,dobře si udělala,že jsi se nenechala odbýt, máš klid 😉 Za co platíme ty šílené peníze za zdrav.pojištění. Tak je toho potřeba občas využít a né si říkat! Mě se to netyká.
Chodíš pravidelně co půlroku na kontrolu? Já první rok a půl musela na rentgeny a ultrazvuky. Teď už jednou za rok. A jsem zase ready 😀 Ale musela jsem kompletně změnit jídelníček a už nikdy solárko a minimum sluníčka a zatím dobré 🙂 Ani mi to nechybí. Měla jsem to na dost blbém místě,hned na páteři pod zapínáním podprsenky. I když se dost hlídám, tohle znamínko se změnilo během 14 dní, šla jsem hned ten den,hned jsem věděla,že je to průser jako p....., tehdy mi moje doktorka řekla,že jsem přišla o třičtvrtě na 12. Za 3 měsíce už by bylo bohužel pozdě ☹ tak rychlý to má spád. Je to vůbec jedna z nejzákeřnějších rakovin. Na druhou stranu jsem ráda, že jsem si tím prošla. Člověk se hned chytne za nos a přehodnotí svůj život a začne si ho víc vážit 🙂
Nechci tady nikoho strašit ani děsit, ale bohužel taková je realita. Lepší je s tím zajít včas, jak později.

emisekkk
27. zář 2015

@renond jo uplne presne jak pises,clovek totalne prehodnoti cely svuj zivot. Pro me to byl sok,ikdyz jsem to podvedome tusila,ze to bude pruser-mam 3 deti,takze mazec. Me to rezali v cervnu,ted v zari kontrola,ale nasla jsem si i soukr. onkolozku,ke ktere mam duveru. Ja to mela na ruce zevnitr na pazi. Takze jsem si toho vsimla brzo. Rikali,ze se to chytlo brzo. Ale kdybych to mela na zadech...tak nevim. Ano,melanom je jeden z nejagresivnejsich a lidi to podcenujou. Uz nikdy slunicko a solarko. Hlavne zdravi. Verim,ze budu O.K.

anansie40
27. zář 2015

Holky, téma sice mimo snažilkování, ale vy, které máte doma za partnery "dorostence", nemáte někdy (často) pocit, že máte doma spíš (další) dítě? Já chytám často kvůli němu nerva, teď třeba chci dělat palačinky a zjistím, že pánvička, co jsem si koupila před týdnem, je poškrábaná od drátěnky, protože drahý umýval nádobí a ačkoli jsem mu několikrát vysvětlovala, ať na tento povrch nikdy nepoužívá drátěnku, tak včera tím tu novou pánvičku zřejmě umyl. Jako jak mám potom toho chlapa chválit? Já už nevím, z čeho mám mít radost, když už ani ne z té nové pánvičky 😒

anansie40
27. zář 2015

Děkuji za soucitné srdíčko, zřejmě k předchozímu příspěvku 🙂

capriola
27. zář 2015

@anansie40 ten pocit znám a beru to jako trénink na případného potomka 😀 do toho mám ještě velice svérázného psa, takže mám pocit, že mě máloco v domácnosti ještě může rozházet 😀

renond
27. zář 2015

@emisekkk To je jasné,že budeme ok. 😵 Stačí se držet těch pár pravidel a jde to..... Ty hlavně, máš tři krásné děti, tak tím tuplem 😉

anansie40
27. zář 2015

@capriola tak u tebe je to asi v pohodě, ale já ty potomky už mám, takže bych potřebovala spíš pomoct s tím, co už mám, takže momentálně představa, že se snažím mít čtvrté dítě s dítětem mě přestává naplňovat, asi je jenom dobře, že se nám mimi nedaří 😒

emisekkk
27. zář 2015

@anansie40 já mám ale naprosto stejné postřehy!!!! Ono je sice fajn, že je partner mladší a tedy má víc energie,a le to je tak asi celé 😀. Já mám pocit, že místo 3 dětí mám doma čtyři. V podstatě domácnost zabezpečuji a organizuji já. Vyděláváme teda samozřejmě oba, ale on tak nějak samozřejmě bere, že domácnost je na mě. Stejně jako hlídají naší čtyřleté dcery. On má prostě svůj fotbal, který aktivně hraje a přes to vlak nejede. Když mu to vyčítám, že potřebuji pomoct, tak mi řeklne, že starší kluci taky chodí na trénink. Což asi mluví za vše - on prostě nechápe, že není můj syn, ale partner a manžel. Někdy jsem tak vzteklá, že si říkám, že kdybych byla s těma děckama sama, tak by mi bylo líp.
Jak píšeš - člověk by potřeboval pomoct s tím co už má,natož ještě další dítě....takže když jsem to čtvrté potratila, tak si říkám, že to tak asi mělo být....
Obecně si myslím, že je to výchova matek - takovej chlap. On je sice jinak moc fajn, moje kluky z prvního manželství má moc rád, rodinu má rád, ale servis musím dělat já. Když mu dám pokyn tak ho splní, ale to je jak když dávám úkoly děckám.

anansie40
27. zář 2015

@emisekkk No tak já to mám asi tak nějak akorát v bleděmodrém. A mám pocit, že moje děti jsou šikovnější a vychovanější než on, domácnost zajišťuji taky sama, kolem dětí samozřejmě taky, jediné co je schopen udělat, vynést nákup z auta domů a odnést odpadky do kontejneru. Jinak si zajišťuji vše sama, jako bych ani chlapa neměla, Akorát mě obírá o energii a nervy, od včerejška jsem tak vzteklá, včera večer slíbil, že soboty a neděle budou jen pro nás a ho.no. Dnešek opět jen dle jeho režie, prostě rozmazlený synáček, co se přijde domů najíst a rychle zase pryč, jen sliby, sliby a kecy. Dneska mi totálně ruply nervy, končím s ním, nemám na to dělat chlapovi veškerý servis a on nemá kousek respektu aspoň, aby dostál svým slibům.

capriola
27. zář 2015

Tak to je mi líto, že je to se zajícem až tak naprd.. Já děti nemám, takže když některý den nemám energii věnovat se domácnosti, tak se svět nezboří, ale nemůže to bejt tak, že jeden si žije jak v hotelu. A nedodržování slibů by mi taky vadilo 😖

anansie40
27. zář 2015

@capriola Jo, to jsi vystihla přesně, ten hotel, taky jsem to několikrát použila v hádce, že si chodí domů, jak do hotelu, v kteroukoli hodinu, myslím, že trpělivosti jsem s ním měla až až, on sice se mnou taky, jelikož díky němu jsem nepoznávala sama sebe a hysterčila a vztekala se jak nikdy, ale dneska jsem ho vypakovala, myslím, že ve svém věku po tom všem, co jsem už v životě zažila, včetně hnusného rozvodu, si už zasloužím klid a ne abych někomu sloužila a když toužím strávit trochu společného času, tak opětovně mi není vyhověno, jelikož zajíc má svůj program. Tak ode dneška už vlastně ani nejsem snažilka. Taky úleva.

emisekkk
27. zář 2015

@anansie40 to me teda mrzi,ale pokud se ti ulevi,tak dobre jsi udelala. Myslim,ze uz jsme dost stare?abychom ten klid mely.
S tim hotelem - to mu taky rikam- jen v hotelu se nepere,jen za priplatek,tak jsem mu prestala jednou prat a to byl udiveny 😀.

anansie40
27. zář 2015

@emisekkk jj, taky jsem mu několikrát přestala prát, protože tvrdím, že tyhle věci dělá ženská pro chlapa z lásky, ale když tu lásku z jeho strany necítím, tak mu bohužel ani prát z lásky nebudu. U nás to bylo furt jak na horské dráze, chvíli fungoval a pak si zase jel po svém, už mě to nebaví, když je mu líp venku bez nás, tak ať si to užije, pro mě se v podstatě nic nezmění, protože všechno si dělám sama, jako když jsem byla bez chlapa před ním. A aspoň mě nebude nikdo nervovat (kromě těch 3 dětí, co už mám) 🙂

emisekkk
27. zář 2015

@anansie40 ja ti rozumim,ani nevis jak!
A jak jste spolu byli dlouho?

emisekkk
27. zář 2015

@anansie40 pokud je srdicko od Tebe,tak dekuju!

anansie40
27. zář 2015

@emisekkk Rok a 8 měsíců a ten vztah byl prostě takový, že v jednu minutu se z poklidného soužití stalo peklo, nesčetněkrát jsem se chtěla rozejít s tím, že potřebuju klid, stabilitu a spolehlivost, ale furt jsem to nějak nedokázala, ale opravdu mě bylo líp, když jsem byla jen sama s dětmi. První půlrok byl povzbudivý, pak to začala být v podstatě katastrofa rozchodů a návratů, ale fakt už mě to nebaví, chybí mi rodinné a partnerské soužití, které jsem rozvodem ztratila a tohodle "zajíce" jsem pořád omlouvala, že on není otcem dětí, tak nemůže zastoupit veškerou funkci jako otec rodiny a byla jsem ráda za to, že s námi vůbec byl. No poslední dva měsíce spíš nebyl než byl a pokud byl, tak většinou zase jen nervy a hádky. Od dubna jsem se rozhodla, že s ním půjdu do čtvrtého dítěte, nedařilo se a jak jsi psala ty, asi to tak má být. Předchozí děti jsem neměla problém počít, jsem sice o deset let starší, ale i tak, jsem vlastně ráda, jelikož bych byla zase na vše sama a představa dalšího miminka mě s tímto partnerem nějak přestala pozitivně naplňovat.

merope
28. zář 2015

@anansie40 Možná pár tipů - jednak, vždy jde chlapa za něco pochválit, v tom oni fakt roztávají. Třeba za umyté nádobí (a přát si k Vánocům novou pánvičku, že ta "stará" je už poškrábaná).

Jeden z možných způsobů, jak nedělat všechny domácí práce sama, je prostě některé věci nedělat. Alternativně neskutečně přechvalovat, když něco udělá, on to udělá znovu a znovu a znovu a pak už si zvykne a bude to dělat sám. Ano, ne vždy to bude ideální, ale "je to jenom chlap". Pokud máte barák nebo chalupu, je to lepší v tom, že má kde být tím chlapem (práce kolem domu či na zahrádce). Pokud nemáte, je to asi horší - chlap přece nebude mýt podlahu, ale co má doma dělat?

emisekkk
28. zář 2015

@merope jo,to je sice pravda,jak na chlapa,ale jsou typy zen a ja k nim bohuzel patrim,ze tuto "taktiku"odmitaji jak na chlapa. Kdybych to tak delala,urcite by to klaplo a ja mela,co chci,ale ja to proste nedokazu. Nedokazu se smirit s tim,ze s chlapem musis jednat jak s malovanym vejcem. Taktizovat,vic jak na trilete dite. Mam predstavu,ze je vedle mne svepravna bytost,o kterou se mohu oprit,a ne neco,s cim musim taktizovat. Me taky spoustu veci v domacnosti nebavi a delam je. Obecne si myslim,ze emancipace je na ho.no. Pracujem,stejne jako chlapi a pak jeste domacnost a deti. Pokud je ve spolecnosti zavedeno,ze zena chodi do prace,meli by se ti dva rovnym dilem postarat i o deti a domacnost.
A pokud nemame barak ci chalupu,jak pises,ze chlap pak nema co delat-to je pravda,ale mohl by se venovat detem...
Mas fakt v tom,co pises,pravdu,ale ja jsem tvrda palice a toto mi nejde...takze dobre mi tak a pak se vztekam a bojuju o sve misto na slunci 😀

capriola
28. zář 2015

@anansie40 seš dobrá, že ses rozhodla to rozseknout a fakt to i realizovala, spousta ženských přežívá v nefunkčních vztazích jenom aby nebyly samy.
K té taktice - ono to asi může fungovat, ale taky bych neměla a nemám energii vymýšlet nějaké strategie jak na nevyzrálého chlapa.

emisekkk
28. zář 2015

@capriola ja myslim,ze to neni vekem,tedy nevyzralosti chlapa. On bude takovy i za 10 let,je to vychovou jejich matek. O tom jsem presvedcena. Jak jim stoji za zadkem i v dospelosti. Hruuuuza. Jsou chlapi,kteri dokazi fungovat ve 20-ti letech a ctyricatnici,co nestoji za nic. Ale mam pocit,ze generace nynejsich tricatniku je prave dost vychovavana tak jak pisu vyse. Mamahotel. My vypadli po studiich z domu astarej se sam...

emisekkk
28. zář 2015

@anansie40 ja mam tu ctyrletou s nynejsim partnerem,jsme spolu 5 let.No,obcas bojujem,obcas klid. A pokud ti to nesedlo a byla jsi z toho na palici-proc to takto udrzovat..ja jsem z toho taky nekdy na budku,jak me vytaci,ale me by asi vytaceli vsichni chlapi 😀.

capriola
28. zář 2015

@emisekk jojo mamánci jsou asi fenomén týhle doby. Já sice mamánka nemám, ale někdy taky tluču hlavou o zeď, protože můj přítel je něco jako neustále vtipný klaun, se kterým se nedá o ničem mluvit vážně, všechno zlehčuje nebo převádí do vtipu, takže vlastně ani nevim co si myslí a připadá mi, že mám doma pubertální dítě (a to jako úplnej suchar nejsem) 😅

anansie40
28. zář 2015

@emisekkk
@capriola No já taky nejsem absolutně taktizující typ, jsem celkem prudká povaha, takže když se mi něco nelíbí, tak to jde rychle ven. Jako občas se snažím, ale to musím být jo v pohodě. Ty pochvaly asi i fungují, ale prostě týden nová poškrábaná pánvička nějak za pochvalu umytého nádobí nestála 😉 ´Věkem to asi taky nebude, když i třeba 8 leté dítě chápe, že tenhle povrch drátěnkou ne, ale ten chlap u toho asi nepřemýšlí a nemá to zautomatizované, takže drhne, jak mu to přijde pod ruku. Ale detail no, co se včera sešel s jinými detaily do výbušné směsi.
Jako neumím to právě rozseknout, jenom ve vzteku a pak je mi to líto právě. A on ten zajíc pořád ještě definitivně nepláchnul, za což by zasloužil asi metál, bo někdy jsem fakt na ránu já, to vím. Vztah jako dost dynamický, funkční asi sotva, když sama jsem nefunkční, ale jak jsem někde četla: prostě asi na lepší už nemám 😒

anansie40
28. zář 2015

@emisekkk Na palici jsem právě občas a někdy zase naprostá tolerance, tak kdo se v tom má vyznat a to už bychom měly v našem věku, že? 😀

ilona23
28. zář 2015

Těžko říct,jestli je to věkem,nebo zkušenostmi,nebo to prostě chlap musí mít v sobe.Já mám o 13 let mladšího,mě je 37 let,jeho 24 let a musím říct,že funguje lépe jak kde jaký čtyřicátník. 😀 Postavili jsme spolu dum,teměř rok v něm bydlíme a včera jsme si z porodnice přivezli našeho společného syna.Hned se do všeho zapojil,se vším pomáhá,dokonce s námi v noci i stával ( tohleo ho teda jistě přestane bavit) 😀 Vše kolem domu si uděla sám,nemá problém pomoci s domácností a perfektně se dokáže postarat o moji 13letou dceru, se kterou má naprosto užasný vztah.Má na ni trpělivost,dokáže ji ve všem vyslechnot.Určitě se najdou věci,ve kterých nemá zkušenosti a tak občas musím přivřít oči,ale jinak musím říct,že lepšího chlapa jsem nemohla mít..Zda tomu tak bude i nadále,těžko říct..Jsou lidé,kteří nám nepřejí a myslí si,že nám to kvuli věku nevydrží,i s tím počítám,ale vydržet to nemusí ani se sterně starým,nebo starším...A já říkám,že ikdyby to jednou nedopadlo dobře,tyhle roky co jsme spolu,mi za to opravdu stály..A děkuji za ně.Někdo tohle nezažije za celý život,ani s mladým ani se starým 😀

anansie40
28. zář 2015

@ilona23 Tak to velké gratulace - k miminku i k tomu dorostencovi!!!

romelia
28. zář 2015

@anansie40 to je me tak moc lito :(