Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

romelia
26. říj 2015

@capriola ach jo 😣 tak to me je lito :( skoda ze tam nemohou nechat vice embryí :( tak aspoň držím palečky na příšte!

romelia
26. říj 2015

@capriola ach jo 😣 tak to me je lito :( skoda ze tam nemohou nechat vice embryí :( tak aspoň držím palečky na příšte!
@witchir no Dobrý už je to v pohodě. Včera jsme to zkusili jen tsk opatrne a nic se nestalo asi to byl fakt cipek. dnes jsem jela autobusem z Brna a kus cesty ležela v uličce a zvracela. ale snad to bylo jen tim ze jsem vstávala v půl 4.

witchir
26. říj 2015

@romelia tak to jsem ráda, že je to Ok 🙂 ... teda, ale teď jsem se upřímně rozesmála, když jsem si představovala jak ležíš v uličce a zvracíš ... vím že to není k smíchu, ale nemůžu si pomoc... mám bujnou fantazii a vidím vše jako ve filmu 😀 Řekla bych teda, že se fazolce nelíbí autobus 🙂

capriola
26. říj 2015

@romelia no asi by to byl zázrak, kdyby mi to vyšlo hned napoprvý...
no nazdar, to musela být jízda 😅

barboratov
27. říj 2015

@witchir no to máš recht to nějak vypustit nejde právě ☹

witchir
27. říj 2015

@barboratov noo a jako na potvoru, všude v televizi jen ji člověk zapne řeší těhotenství. 😀 i při nejlepší vůli na to prostě zapomenout nejde 🙂

romelia
28. říj 2015

@witchir no Já jezdím autobusem do prace každý den. ale naštěstí ne ve 4 ráno. to už opravdu nedám 🙂 ted se snažím ráno vždy vstavat pomalu a mit vic času a zatím v pohodě 🙂 Jinak držím moc palce!

depos
31. říj 2015

Ahojik holky, tak jsem měla týden a půl zpoždění a už jsem se těšila na další drobečku (drobečka) do rodiny a nic, včera jsem to dostala. Kdyby aspoň člověk věděl, jestli to bylo zpoždění nebo krátké těhotenství. Brečela jsem jak nikdy. Manžel moc nechce podstoupit IUI, myslí si, že to půjde přirozenou cestou, ale když to pořád nejde a tlačí mě věk v lednu 2016 mi bude UŽ 41. Nemá to komu říct, tak alespoň touto cestou. Hezký večer.

chiara75
31. říj 2015
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@depos Ahoj. Jak dlouho se snažíte? Třeba to opravdu jen potřebuje čas. V našem věku je už většina vajíček špatných (embryo se nevyvine), ale když se ten čas tomu dá, tak se to opravdu povést může... (20 letá má špatných 40 procent, my kolem 90 procent, proto to dýl trvá). Jisté to ale není, rozumím ti. Mimochodem, také mi v lednu bude 41 let. Nemám děti a manželovi letos na jaře zjistili azoospermii, tedy nemá ani jedinou spermii. Vypadá to dost beznadějně, ale nevzdáváme se. Manžel podstupuje hormonální terapii a já se snažím udržet zdraví pomocí různých "vyrovnávacích" bylinek. Také to nevzdávej!

annna79
1. lis 2015

@depos
Bohužel čas nezastavíme.Čím více chci mimi tak mi ten ćas víc letí a stárnu.je mi 36 let a manźelovi v lednu 40.snažíme se už vice jak rok.Testama nám zjistili, že já už mám menší zásobu vajíček a a méně kvalitní ale ještě v normě a manžel spetmiogram špatný.Říkali nám , že po 40 je to tak 5 % zdravích párů co otěhotní přirozeně.Ale stává se to do práci mi přišla klientka a měla 7 měsíční dítě ročník 75.Jiné už bylo 45 a měla 3 letého kluka.Tak když vidím, že to jde tak šance by tu byla.Ale být tebou asi bych si nechala udělat testy jak na tom jste.ivf už si jinak platíš a je to dost peněz.Holky v tvém věku zkouší IUI a minimální stimulaci.držím palce.

witchir
1. lis 2015

@depos Ahoj, mě je 42 a taky to nevzdávám... 😉 vím, že to není jednoduché, ale zkus se na to tolik neupínat věnuj se sama sobě, začni cvičit, tancovat, dělej prostě cokoliv co tě nějak obohatí. Určitě to chce víc času a trpělivosti. Nepátrej po tom jestli byla ms normální nebo šlo o ranný potrat, nebo zblbneš 🙂 Pokud jsi dostala ms, znamená to, že si tělo umí poradit a pracuje, takže není důvod proč by ses nemohla dočkat vytouženého mimča 🙂 .

depos
1. lis 2015

Co se hodně snažíme, tak je to už rok a půl, manžel má oligospermia a já jsem byla v únoru letošního roku na rozrušení děložních srůstů, mám za sebou už i clostillbegyt, utrogestan a piju kontryhelový čaj. Máme doma už jednu drobečku, které je pět, ale chtěla bych ještě jedno. V červenci jsem byla znovu na hormonální profil a doktorka mi řekla, že je to v pořádku, ale chyba je možná na druhé straně a nevím jak ho mám přesvědčit, abychom zkusili IUI. Holky a rozumíte některá těm hodnotám na hormonálním profilu? Manžel tvrdí, že hodnoty spermiogramu jsou špatné proto, protože si to musel udělat sám pod stresem a proto je toho málo 😎 .

chiara75
1. lis 2015
Uživatel chiara75 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od chiara75.

@depos Oligospermie není tak staršná jako ta azoospermie. Mohlo by snad aspon trochu pomoci toto?: kotvičnmík (čaj), maca (tablety - doplněk stravy), selen, zinek, rybí tuk, více pohybu, studené sprchování a především přestat kouřit.... Stres má překvapivě na počet spermií také vliv, alespoń dle doktora, se kterým jsem mluvila..

merope
2. lis 2015

@depos Mému to taky trvalo, než jsem ho "ukecala" (a to nemáme doma ještě ani jedno), možná když není ani jedno, je to lepší - ale teď je po roce nervní, že to pořád nejde a já říkám, že to je věkem a on, že to teda netušil (a možná je za tím i to, že to by kývnul dřív). Podstatné je, zda i on chce druhé a pak mu vhodně naservírovat, že ve tvém věku ty děti už moc přirozeně nejdou a nechat si trošku pomoct není špatné (a stejně ti doktorka "naservíruje", že to máte doma potom ještě podpořit).

Co se týče spermiogramu, tak tam je fakt možné, že má chlap pravdu - já řešila, proč má obrovský nárůst hodnot mezi jednotlivými IUI a on že už si na CAR zvykl, tak mu to jde líp (hlavně prý nějak ejakulátu je snad stejně, ale ty spermie buď vypustí všechny nebo jich tam půlka zůstane - takže pak jsou divné koncentrace, ale tohle jsem moc nezkoumala a nepochopila, se mi to snažil vysvětlovat).

winter
2. lis 2015

Ahoj děvčata, mohu se k Vám přidat? Je mi 41, máme doma 6-letou dcerku a nyní jsme se s manželem rozhoupali, že bychom zkusili druhé mimi. Minulý týden jsem vysadila HA, koupila si kontryhelový čaj a kyselinu listovou a uvidíme. Chystáme se tomu nechat volný průběh, manžel je velmi pozitivně naladěn, když jsem mu naznačila, že to třeba nemusí jít tak hladce, strašně se podivil, že jsme přeci oba zdraví, tak proč by to nešlo. Příští týden se chystám na preventivní prohlídku na gyndu, tak jsem zvědavá, co mi dr řekne. Při první dceři mi trvalo cca 5 měsíců než se mi po HA upravil cyklus.

montyna
2. lis 2015

@winter tak vam preji hodne stesti, at se brzy zadari 🙂

depos
2. lis 2015

@winter Ahojik, tak to máme skoro stejně, jen my máme 5 letou, držím pěstičky, protože nám se zatím nepodařilo a to se už snažíme rok a půl. Jsem tak ráda, že je více žen, které mají 40 + a snaží se o miminko.

barboratov
3. lis 2015

@winter držím pěsti ať se povede brzo 🙂

barboratov
3. lis 2015

včera byl chlap na odběru no uvidíme co zjistí, vůbec to nebral nějak zle naopak sám řekl, že půjde ať ví on sám na čem je...je to prostě zlatej chlap 🙂 no já valím duphaston a čekám jak mu dojdou výsledky tak co poradí mudr jak dál jestli nám třeba dá clostilbegit nebo to budem ještě zkoušet bez něj....no mít ke kulatinám mimidárek by mi teda vůůbec nevadilo 🙂

romelia
4. lis 2015

Tak včera jsem byla na kontrole a další už bude náročnější a az za měsíc a to půjdu i na krev. musím ted na ekg k zubari. . dali me těhotenskou průkazku a v bříšku mam už malého mimozemšťana 😅

barboratov
4. lis 2015

@romelia to je, ale krásnej mimozemšťánek 🙂 moc velká gratulace a hlavně zdravíčko mamčo 🙂

nipeal
4. lis 2015

@romelia Casper 😵 😵 😵

winter
4. lis 2015

Moc blahopřeji, fotečka je krásná....

merope
5. lis 2015

Téééda, fakt mimozemšťan 😀 gratuluji.

witchir
5. lis 2015

@romelia nádherný E.T. 😀 veliká gratulace a ze srdce přeji ať jste oba zdraví 😉

witchir
5. lis 2015

Holky byla jsem dneska u nového gyndaře a řekl mi, že otěhulit klidně můžu, že jsem z gyn. stránky zcela v pořádku. Takže minulý měsíc jsem baštila mateří kašičku a teď piju kontryhel jen do ovu a zobu listovku. Teď už jen věřit, že se to povede 🙂

romelia
6. lis 2015

Děkuji moc a držím moc palce!!!! ;)

romelia
6. lis 2015

@merope díky moc ;) 🙂

witchir
6. lis 2015

Díky za podporu holky. 🙂 Je děsně fajn, vědět že se v tom člověk neplácá sám 😀 Jen to čekání je na jednu ženskou až až a tady se naštěstí nikdo nepozastaví nad tím naším blbnutím a počítáním dnů do a od ovu a řešením každého příznaku 😀

racek26
7. lis 2015

@romelia kolikátý týden to je ? odkdy se na ultrazvuku pozná vlastně těhotenství ?