Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

nipeal
2. pro 2015

@emisekkk skvělý instinkt 😵

emisekkk
2. pro 2015

@nipeal jj, jsem baba čarodka 😀, čím jsem starší tím víc ten instinkt funguje fakt ale

romelia
2. pro 2015

@emisekkk přeji vse nej nej k narozeninám dodatečne 🙂 jsme stejne stare skoro 🙂 hrozne moc me mrzí, že jsi byla takhle nemocna a držím všechny palce ať je to v pořádku už napořád! !! My nejsme spolu on zije na Moravě a Já v Praze :( jemu se nechce do Prahy a me se nechce tam. snad to nějak vyresime protoze takhle to už dál nějak nezvladam

emisekkk
2. pro 2015

@romelia děkuji za přání k narozkám i ke zdraví. No to je blbý, když jste každý sám! Teda jste odděleně, zvlášť teď, kdy je to všechno takové citlivé. Nějak vyřešit to musíte, někdo bude muset ustoupit...

winter
6. pro 2015

My žili s manželem také každý jinde (kvůli zaměstnání) a sestěhovali jsme se definitivně až cca 3 měsíce před porodem. Naštěstí vše klaplo a klape nám to dál už 7 let.
Jinak se o druhé dítko snažíme druhý měsíc. První měsíc to nevyšlo, ale MS přišla sama po 30 dnech a teď mám zrovna ovulku, tak jsem zvědavá...
Mě je 41,5 roku.

barboratov
7. pro 2015

holky sim Vás, uplně debilní dotaz,ale já už jsem uplnej goro....když dostanu MS večer takuž ten den se počítá jako první den cyklu a nebo až ten následující?

winter
7. pro 2015

To není debilní dotaz, já už si to kolikrát taky říkala. Já to beru podle toho, jak je silná. Pokud je to jen mini flíček nebo malé otření do toaletního papíru, tak to beru až od dalšího dne. Pokud alespoň trochu zašpiní vložku, beru to už od toho večera.

barboratov
7. pro 2015

@winter nooo to s mi teda pomohla 😀 jako v dobrým myšleno ...mám jít 3-5den nan krev,ale vychází mi tam víkend tak právě jsem uplně tumpachová

annna79
7. pro 2015

@barboratov
Mě v Car říkali, MS dob18h se počítá první den . Jinak až od dalšího dne a musí být krev

barboratov
8. pro 2015

@annna79 diky 🙂

romelia
9. pro 2015

tak výsledky prvního trimestru pozitivní tak musím příští týden k doktorovi a ten řekne co dál :(

ilona23
9. pro 2015

@romelia Přeji ať vše dobře dopadne...🙂

emisekkk
9. pro 2015

@romelia co to znamená pozitivní? Jako NT, že vyšlo blbě?

romelia
9. pro 2015

víc nic nevím :( doktor je tam az v utery. ty testy vyjdou pozitivní nebo negativní a pozitivní je špatný :(

ilona23
9. pro 2015

@romelia Já myslím,že to ještě nemusí znamenat něco špatného.spíš další vyšetření.Kolikrát výsledky výjdou špatně a nakonec je vše vpořádku 🙂.Zbytečně se nenervač...ikdyž vím,že je to těžké.

emisekkk
9. pro 2015

@romelia to byly testy z krve? Bych nepanikařila, jeslti je to na základní genetický vady? Ono nám to vyjde blbě kvůlu věku vždycky.

romelia
9. pro 2015

@emisekkk ano výsledky z krve z toho 11 týdne těhotenství :(

emisekkk
9. pro 2015

@romelia oni berou nějaký průměr jak se mají pohybovat hodnoty a k tomu ještě věk a náš věk je na těhu "nepřející", takže to většinou vyjde zle. Uvidíš, co ti řeknou na gyndě.

nipeal
10. pro 2015

@romelia klid, já je měla pozitivní u posledních tří dětí a bylo to věkem 29, 39, 41 . Hodnoty jim vychází hlavně pozitivně díky věku. U předposledního syna jsem šla na plodovku bylo to na hraně i další testy dýl a UTZ na genetice v 20tt myslim i na hraně šíjové projasnění. Tak plodovka. Máš být v klidu doma 3.týdny a já chodila normálně do práce. u Adámka to samé, krev v 12tt pozitivní, tak milion dalších testů a UTZ a tam jsem už plodovku odmítla. Takže klid holka 😉 vše je v pořádku. Spousta holek ty Tripl testy už odmítá, nechce se je dělat, protože je stresuje pozit. výsledek.

romelia
10. pro 2015

@nipeal Děkuji moc za tuto zprávu Já jsem se včera skoro sesypala a vse jsem viděla skoro cerne. doktor moje výsledky ani nevidí az v utery kdy me i řekne další postupy. Mam jít asi na tu plodovou co? a jak to probíha? je to hodně bolestivý? a je to pak opravdu přesne a da se tomu věřit?

ivhuska76
10. pro 2015

Ahoj..je mi 39 a my se s přítelem snažíme skoro rok a nic, teď jsem po třetím IUI a vypadá to zase bledě ☹...... Tak na leden jsem se objednala na laparoskopii, což mi za celou dobu nikdo nedoporučil a prý by to měli dělat jako první před IUI. Spermiogram máme v pořádku, ale ty řeči u každého lékaře,že to v mém věku už těžko půjde,nejsou moc povzbuzující ☹ No tak uvidíme......nechci to vzdávat,protože přítel ještě děti nemá.

ilona23
10. pro 2015

@ivhuska76 Nevzdavejte to. 😉 A hlavu vzhuru.To pujde,nebojte 🙂

ivetaconti
10. pro 2015

@miranel Ahoj mám zkušenost, moje teta nemohla mít celý život deti a když ji bylo 41 tak otěhotněla dneska je miminku 16 let😀 A Já sama jsem byla na Et dnes je to 24 dnů a údajně je vše v pořádku. Držím pěsti 🙂

montyna
10. pro 2015

@romelia plodovka je presna a vubec to neboli 🙂 nemusis se bat. Ja na ni byla u prvniho syna ve 20 ti letech, vysly mi taky z krve spatne vysledky. Ted je mi 39 let a mam 3 mesicniho broucka.Na plodovku jsem nesla, vysledky z krve byly ok a byl/mi doporucen jen prvomest. screening, je pry hodne presny 🙂. Vysledky z krve jsou velmi nepresne.

elaine1
10. pro 2015

@romelia Nepanikař. Já jsem měla z krve riziko Downa 1:32, což je ještě horší než odpovídá věku. Byla jsem úplně hotová, ale šla jsem na plodovku a všechno v pořádku. Ta plodovka pro mě byla hodně nepříjemná, ale dalo se to přežít. Nemáš peníze na ten Prenascan? Kdyby tohle bylo pro mě dostupné, volila bych místo plodovky takovéhle neinvazivní vyšetření. Ale dřív tahle možnost nebyla (dcera už chodí do školy). Do té amniocentézy tě nikdo nutit nemůže, jen doporučit. Ale já jsem chtěla mít jistotu a kdyby byly výsledky špatné, těhotenství bych ukončila. Tak jestli to máš taky tak, na nějaké definitivní vyšetření jít musíš, jinak je to fakt o nervy.

ivhuska76
10. pro 2015

@ilona23 děkuji 🙂

nipeal
10. pro 2015

@romelia teď tě pozve na Genetiku, nebo se s doporučením objednáš, tam další krev a podrobný UTZ (kde je už vidět kluk nebo holka 🙂 )
Uvidíš jak ti vyjde ten Screening na šíjové projasnění, nosní kůstku. Odběr plodovky není bolestivý vůbec, jen trochu tlak v břiše jak mimčo "naženou" na jednu stranu aby nebylo u jehly při vpichu. Vše vidíš nad hlavou na televizi (tedy v Budějcích to tak bylo že jsme vše viděli s mužem na obrazovce) Jen se neleknout délky tý jehli, ale je slabounká ani krev není 🙂 pak má být klid a nic nezvedat nějakou dobu. Vísledky plodovky bývají do pár dnů na Downa a ostatní za 3.týdny myslim. Někde mám ještě papíry, můžu kouknout jestli chceš. Po druhé jsem měla vísledky podobné, ale plodovku jsem už odmítla, staršímu nebyli 2.roky ještě a dost jsem ho nosila, tak to jsem už neriskla po odběru zátěží a navíc jsme bydleli 5 patro bez výtahu.
Takže plodovka je fakt na tobě

nipeal
10. pro 2015

@romelia navíc se ty TRIPL testy už ve světě vůbec nedělaj, tedy skoro, právě pro špatné výsledky a stresují maminky. I spousta holek v ČR je odmítlo podstoupit 😉

depos
10. pro 2015

Já byla taky na plodovku a vše bylo o.k. Nic mě při zákroku nebolelo a dokonce jsem tam byla sama a odjela jsem autem domů. Pro mě pohodovka.

elaine1
10. pro 2015

Tu plodovku snáší každý jinak. Někdo v pohodě, někdo omdlí, ale neznám osobně žádnou, která by kvůli tomu potratila. Mi ta procedura byla strašně nepříjemná a kdyby to šlo, raději bych zvolila jiný způsob. A u nás vyloženě řekli, že musíme mít odvoz a ten den ležet. Ale už je to docela dlouho, tak se možná to provedení také vylepšuje.