Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

romelia
12. zář 2016

a jak se tady holky jinak máte všechny? tomu našemu ulicnickovi už budou 3 měsíce za chvilku. posílám jeho fotecku a všem co se snaží držím moc s moc palce! 🙂

winter
12. zář 2016

@romelia Děkuji za přání.

Zatím se držím 2v1, tak snad i vytrvám 🙂

premca
12. zář 2016

@winter Tak to velmi blahopřeji a držím pěsti.

winter
13. zář 2016

Tak bohužel ☹
Včera odpoledne špinění, jela jsem rychle k mudr, nasazen utrogestan, večer se přesto rozjela MS, teď už je extra silná, takže zamlklé těhu.
Mudr mi říkala, že embryo bylo s největší pravděpodobností geneticky poškozené.
Dostávám se teď z toho, s manželem jsme se rozhodli, že to nevzdáme a budeme zkoušet dál.

marlah
13. zář 2016

@winter Ach jo, to je mi moc líto. Moc ti držím palce, abys byla brzo v pořádku. Prošla jsem tím stejným .... takže ti přesně rozumím, jak se cítíš. Určitě to nevzdávej a jakmile budeš OK, jděte do toho. 😉

emisekkk
13. zář 2016

Jak to tady tak čtu, tak musím říct, že
@romelia je prakticky zázrak, že se jí to podařilo. Prostě ten věk je na houby....
Protože všechny, co se nám nakonec vůbec podařilo otěhotnět, tak jsme o mimi přišly ☹

marlah
13. zář 2016

@emisekkk
Přesně tak jak píšeš. A to mě docela dostává ..... Jestli vůbec máme nějakou šanci. ☹ ☹ ☹ Počátkem října jdeme co CARu, jsem zvědavá na vyšetření a jejich názor. Naděje sice umírá poslední, ale nevím jestli bude síla doufat.

xyrina
13. zář 2016

Holky, čím víc čtu nejenom tady na Koníkovi, začíná u mě převládat pocit, že úspěšné těhotenství po 40 je vlastně čistý zázrak, který nejde nijak vysledovat nebo vydoufat. Nejdřív jsem měla svému doktorovi za zlé, že mě začal vypočítávat všechny katastrofy s tím spojené. Ale asi mě chtěl uchránit toho zklamání a smutku. Přesto zmínil jeho nejstarší 46tiletou maminku a její úplně zdravého šikovného Františka 🙂 .

emisekkk
13. zář 2016

@xyrina janý, ale František je asi zázrak....a teda mě už těch 46 a mimino připadá moc. už bych ani neměla sílu, hlavně pak na puboše 😀

martasl
13. zář 2016

@winter moc moc mě to mrzí ☹ ,drž se-za nějaký čas bude líp,holt tu bolest musíte vydržet,vím o čem mluvím ☹

martasl
13. zář 2016

@emisekkk
@marlah
@xyrina holky,myslím,že mít zdravé dítě ve věku 40+ je možné a dost pravděpodobné.Problém s neprospívajícím těhotenstvím a nebo neplodností mohou mít i mnohem mladší páry.Samozřejmě,s věkem se šance snižují,ale pořád tady šance je.Chodím na diskuzi na emimino a tam je šťastných maminek 40+ dost 😉 takže nezoufejte a věřte! 😉

romelia
16. zář 2016

@emisekkk
@martasl
@xyrina
holky těhotenství po 40 není náhoda je to proste tak ze někomu to trvá dele a někomu staci jedna noc a jestli je na 25 nebo 40 v tom az tak obrovskou změnu nevidím. Samozrejme mame horší plodnost ale ani v 25 ji někdo nemá az tak výbornou. Moje sestřenice potratila ve 30. a 5 let nemohla přijít do jiného stavu . pak mela chlapečka který se ji narodil v 7 měsíci a po 15 měsících se ji narodila holčička.to bylo hned napoprvé 🙂 takže jednoduchý to u někoho není akorát je třeba neztrácet naději. Vidim u nas jedinou nevyhodu a tou je u nas nedostatek casu jako treba cekat 5 let ba otehotneni no. Jinak ja prozila uplne normální těhotenství a testy vždycky vyborne krev ukázkovou ani jsem nic nebrala ani železo jsem nepotřebovala. jedině me vyšel spatne prvotrimestr.test a to pozitivní kvůli věku a pak už bylo všechno super. A bývali bychom zvládli i porod super akorát si malej otočil spatne hlavičku a na posledni chvíli musel jít akutním císařem no. ale na tohle jsem už zapomela dávno a klidne bych šla ještě za rok do te holčičky ;) jo a holky jenom nás na konikovi v cervnovkach byli se mnou ještě dvě další přes 40 asi 43. takže všem držím palce! !! 🙂

romelia
16. zář 2016

a tady jedna ukázka ať vás to motivuje krásný den 🙂

martasl
19. zář 2016

@romelia teda,to je krásnej chlapeček,a ten úsměv!! 😀 🙂

premca
13. říj 2016

Ráda bych vás všechny podpořila ...
Naše zlatíčko - kluk jak buk - zdravý, vitální a hodný Míša - narozen 19/9, 4100 g a 54 cm - měli jsme krásný přirozený porod 🙂; v době porodu mě bylo 42 a kousek, manžel je ještě starší ... máme velkou radost a přeji všem snažilkám, aby také zažili ty úžasné pocity 🙂

soyevita
13. říj 2016

@premca Moc a moc gratuluji k překrásnému chlapečkovi🙂

montyna
13. říj 2016

@premca Krásný chlapeček. Gratuluji a přeji hodně zdraví ☺

soyevita
13. říj 2016

Přesne jak píše @romelia,neztrácejte naději.I já jsem věřila,že jsem schopná v mém věku počít zdravé díťe.Držíme vám všem pěsti.To je naše Emmička-2měsíce

premca
14. říj 2016

@soyevita Děkujeme.

premca
14. říj 2016

@montyna Děkujeme.

martasl
16. říj 2016

@premca teda,ten je krásňučkej 😀 ,moc gratuluju a přeju miminku hodně zdraví a štěstí do života 😉

martasl
16. říj 2016

@soyevita jů,krásná princezna.přeju jí hodně štěstí a zdraví do života a rodičům krásné zážitky s holčičkou 🙂

soyevita
16. říj 2016

@martasl Děkujeme moc🙂

winter
18. říj 2016

Holky, tak jsem se po čase opět odhodlala a už jsem tu zas 🙂 . Všem čerstvým maminkách blahopřeji.
Snažení o mimi jsme s manželem nevzdali, řekli jsme si, že to ještě zkusíme přirozeně. Naděje umírá poslední 🙂 i když věk je prostě na kvalitu vajíček mrcha.

romelia
21. říj 2016

@soyevita Krásná je 😚 Misanek zdraví 🙂

romelia
21. říj 2016

@premca moc gratuluji krásný cvalik Míša 🙂 nás Míša má dneska 4 měsíce 🙂

martasl
22. říj 2016

@romelia teda,to je krásnej chlapeček,a jak mu to v objetí medvídka sluší 🙂

xmonikax73
31. říj 2016

Ahoj holky, jsem nová co se týká příspěvků, ale modrý koník čtu od začátku svého druhého těhotenství v mých 40 ti letech. Přes IVF se nám narodila zdravá holčička a začali jsme se s manželem snažit o ještě jedno.Podle doktorů jsme zdraví oba (manželovi je 37) a snad nemuselo dojít ani na ivf. Mám ještě 18 ti letou dceru z prvního manželství, taky v pohodě, jen jsem toho pravého pro sebe i děti našla až později. Ráda pokecám s někým, kdo je na tom stejně. 🙂

montyna
31. říj 2016

@xmonikax73 ahojky 😊 tak to jsme na tom stejně 😊 Já mám dvě dospělé děti a ročního chlapečka. Taky se snažíme ještě o jednoho mrnouska 😊

xmonikax73
31. říj 2016

@montyna Ahoj 🙂 . A jak se Vám snaha daří, u nás zatím nic. Vyzkoušela jsem ovu testy a dopadly dobře, jen se mrcha pokažké po 28 dnech ozve. 😠 😠