Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

anansie40
28. zář 2015

@romelia Děkuji, snad bude zase líp, akorát jsem tak nějak sama ze sebe převálcovaná, že jsem byla včera zbytečně prudká. A jak je u tebe?

merope
28. zář 2015

@barboratov Jen mě padl zrak zpětně na tvůj příspěvek a napadlo mě jedno - já když zkoušela minulý měsíc ovulační testy, tak jsem vyplácala 2 balíčky po 5 a k ničemu jsem se nedostala. Přitom z CAR vím, že ovulaci mám zřejmě každý měsíc (chodila jsem na IUI, žádný měsíc se nestalo, že by nebyl folikul -> ovulace). Dokonce jsem cítila, kdy ta ovulace nastala (poznám to, chtěla jsem těmi testy začít předem a ne až "po". Trošku jsem se po tom pídila a zjistila, že ani ovulační testy nejsou 100%.

Ale pokud ti i vymizely měsíčky, tak to bude asi horší problém. Ale i tak se dá mít dítě - pokud máš ještě vajíčka, ale tím spíše k MUDr co nejdřív.

romelia
29. zář 2015

@anansie40 tak snad bude zase lip. Já to mám občas zaky den blbec kdy člověk by byl nejraději sám a nedělal si starosti ještě s někým jiným ... u me zatím žádna změna. mela jsem ted narozeniny a plodné dny přesne na ne. byla jsem s přítelem tak čekám jestli náhodou ale asi ne. mam asi 4dny po ovulaci.. Ovulace me tak vyšla na 14-15den tak stejne asi i kdyby náhodou se stal zázrak tak bude krátka doba k zahnízdění. .. no uvidim

jarousek123
29. zář 2015

@merope Jasně do 45, sorry, omluva, na večer už píšu nesmysly 😕 😅 🤐

anansie40
29. zář 2015

@romelia Tak kéž by se zadařilo zrovna na ty narozeniny! 🙂

romelia
29. zář 2015

@anansie40 ano taky bych si to moc přála, ale to by byl takový malý zázrak ♡

anansie40
29. zář 2015

@romelia I zázraky se můžou dít 🙂

capriola
30. zář 2015

Ženský prosím vás, šestý den stimuluju a včera mě přepadla brutální rýma... u mě se rýma vždycky vleče a postupně padá na průdušky... 😖 Myslíte, že to nějak vadí v souvislosti s odběrem a anestézií? Aby mi nachlazení nezkazilo celej pokus... 😖

annna79
30. zář 2015

Je to některá co má mimi s IVF ? Čím stimulovala v jakých dávkách? Je min36 jedno IVF máme za sebou a teď se plánuje druhá, ale budou se řešit léky.Tak by mne zajímalo čím stimulujete vy ve věku had 35.
Děkuji

barboratov
1. říj 2015

@merope tak já jsem brala 10 let Ha a po vysazení jsemhned otěhotněla (jen holt blbá náhoda a potratila jsem) od tý doby což je letos od čevence kdy mi skončilo šestinedělí je to prostě napytel...jen špinění a teď už nic ani kapka....u dr jsem byla, že mám prý počkat, že se to někdy stává no uvidím...dnes jsem u ní byla a dala mi duphaston tak uvidím co bude

racek26
1. říj 2015

Nevíte prosím, v jakém časovém rozmezí po apklikaci injekce pregnylu má být pohlavní styk? Mně lékař řekl za 40h ....více nic, nevíte jestli spustí ovulací, kt. by měla trvat cca 24h. Tj. měla bych být plodná zhruba za 40h až 64h ?

merope
2. říj 2015

@racek26 Ovulace by měla nastat za 36 hodin. Spermie vydrží až 3 dny, vajíčko 24 hodin.

capriola
2. říj 2015

Tak se jdu vypsat ze špatného dne. Na utz se ukázalo, že folikulů (či jak se tomu v této fázi říká) je málo a moc nerostou, i přes koňské dávky Puregonu. Podezření, že mi muž špatně nastavuje dávky, takže jsem si měla zajet domů pro pero (cca hodina a půl cesty, nejdřív metro, pak autem) a že mi dnešní dávku píchne sestřička. Vracím se domů, volám do práce, že přijedu ještě později, chytá mě migréna. Po prášku na migrénu se přidává nevolnost a cesta metrem je dost utrpení. V CARu dostávám pigáro, recept na další injekce a jsem zase o dva tisíce lehčí. Jelikož mi bylo špatně, sedla jsem si do Prostoru klidu, odkud mě ale mile vyhodili 😎 Cesta metrem utrpení, ale dala jsem to. V autě jsem si musela chvíli poležet, ale dojela jsem, jupí. Do práce jsem vůbec nedorazila, naštěstí mám chápavého šéfa, zato kolegové nebudou nadšeni, neb jsem měla posílat vejplaty... Začínám z toho mít nervy v kýbli. Bojím se, že mi ani nebude co odebrat, neni mi dobře a mám strašně zameškaných hodin v práci. A to je teprve začátek... Omlouvám se za elaborát. ☹

sikulik
2. říj 2015

@capriola já bych to viděla na panáka, jinak by mě asi hráblo po takovém dni 😉 , vážně sis teda prožila pořádně blbej den, ale neboj, zítra bude zase líp a všechny dny nebudou jako tenhle. Chvíli vypni a vykašli se na vše okolo. Chce to nějakej relax 😉 . A drž se!!! Bude líp!!!

emisekkk
2. říj 2015

@capriola jéje, no jsou prostě dny na pos.ání

annna79
2. říj 2015

@capriola
nejsem tu tak často.tedy čtu,ale moc nepíší .Taky na tom nejsem nijak dobře.kolikrát bych nejraději skočila pod tramvaj .Jsem nešťastná a k ničemu.Už ani dítě nejsme schopna počít.Ale ještě musím věřit,že to vyjde a budu šťastná.V úterý mi na ultr řekli,že nejsou dost velké folikuly a IUI nebude.Dnes jsem zkusila ovu test a pozitivní.Tak to nechápu,ale to je jedno ať je ovulace nebo není. Stejně neotéhotním.Ale tobě to vyjde oni vyrostou.Je to téžké ,vím.Ale jsme silnější než si myslíme.
Jedná pani se kterou jsem si psala je jí 40 a v listopadu bude rodit.měla IVF ale nestihla přijed vćas na opu a zbylo jí jen jedno vajíčko a ještě horši kvality a ejhle bude s toho kluk.
Je to jak na houpačce jednou věřím jednou vzdávám.Držím palečky

emisekkk
2. říj 2015

@annna79 rozumím tvým pocitům, ale je fakt a co si budem namlouvat - jsme už prostě baby starý a přírodu neočůráš. Taky je člověk nervozní, protože ví, že už není tolik času. A jsem přesvědčena, že je toho dost o psychice.
3 děti jsem počala ihned, to poslední v 38-mi letech. Další trvalo početí rok a pak potrat a potom už to nešlo vůbec- smířila jsem se - počkám na vnoučata 😀.

capriola
2. říj 2015

@sikulik
@emisekkk
@annna79
Děkuji za duševní podporu a povzbuzení! Také moc díky za srdíčka. Hlava přestává bolet a snad zase nasaju trochu optimismu 🙂
@annna79 úplně tě chápu, mám to teď podobný, takovej propad, i když rozumově vim, že stres mi k ničemu neni. Nečekala jsem napoprvé zázrak, ale doufala jsem, že přece ty hormony musí něco vyždímat i ze mě, přestože mám nízký AMH. Zatím to vypadá naprd ☹ Do toho ta práce... doufala jsem, že to tam nějak ututlám, ale vzhledem k tomu, že jsem pořád na utz, šéf se ptá co mi je, mám absence a budu muset s pravdou ven. Jelikož je šéf drbna, tak to bude vědět celá firma, přitom to tajím i před rodičema... Pocit, že jako žena jsem neschopná mám taky. No ale musíme to nějak zvládnout. Držím ti palce, hlavně nás nesmí semlít stres a černý myšlenky!

darebacek
2. říj 2015

Mala rada uz sem parakrat slysela ze kdo nemuze otehotnet ma tu skusit v dobe mensrtuaci jedna pani takto OTĚHOTNĚLA a snazili se 10let pak ji to nekdo poradil s temi mesicky a bylo to.drzte se určíte to miminko prijde budu držet pěsti ty přináší štěstí ☺

annna79
3. říj 2015

Juknětě na ovu test takový mám každý měsíc a stejně to nejde.☹

ilona23
3. říj 2015

@annna79 vsak ono to jednou prijde 😉

nipeal
3. říj 2015

@annna79 SEXUJTE ob den s orgasmem, i před pozitivním testem, mě tenkrát taky ukazovali že jsou pozitivní a nic se nedělo, pak pomohlo až před a po ob den už bez testů a měření BT. Chce tohodit za hlavu 🙂

annna79
3. říj 2015

@nipeal
🙂 provozujeme tak rok a nic 🙂 včera tuleníčko dnes je test silnější a zítra znova.Kde je problém tedy nevím 🙂

racek26
3. říj 2015

@merope děkuji moc 🙂

nipeal
3. říj 2015

@annna79
@annna79 mě pomohlo se na to "vyprdnout, neměřit, netestovat, dát si cíl nějaký v práci nebo začít něco dělat nového 🙂 pustit se do vyšívání, háčkování atd.

anansie40
3. říj 2015

@annna79 taky si připadám čím dál víc na nic a mám pocit, že těch dnů, kdy jsem jakž takž spokojena je čím dál míň ve srovnání s těma, kdy mám blbou náladu nebo jsem bez příčiny hnusná, podrážděná, nervní, nasraná, nevím, co je se mnou, taky často nemám chuť vůbec být. A to ty děti už nějaké mám a vím, že nemůžu moc kecat do toho jaké to je, když je ženská nemá a strašně moc chce, ale i tak, když ty děti jsou, tak ten život nemusí být nutně lepší. 😒

annna79
4. říj 2015

@nipeal
To já mám dny kdy na to kašlu, ale pak příjdou dny kdy jak říká anansie40 jsem smutná ☹ bez nálady, nebít. V práci mám cíl- odejít, tak práci si hledám novou.jsem tam v neustálém stresu a chce to už změnu.nervy mám jen jedny.

racek26
4. říj 2015

@merope děkuji moc, mně totiž zdůrazňoval lékař, že až za 40h má být styk

racek26
4. říj 2015

@annna79 já ho nemám nikdy 🙂, vždycky jen jedna čárka a to i když je na ultrazvuku ovulační folikul 🙂

romelia
6. říj 2015

@anansie40 dnes teplota 37,1 a mam 26 den cyklu. nejdelší cyklus kdy jsem to dostala bylo 27.den. Takže zítřek rozhodne. Jsem tak napnuta ani nedoufám. .. dnes ne chvílemi hrozne pichalo na leve strane nevím z ceho... jinak zadne příznaky jen trosku cítím prsa, ale také ne porad.