Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

maybe72
28. pro 2015

@emisekkk ... praxí prověřeno, já bych to s tou adopcí tak nereálně neviděla... 😉
Ve svých téměř 43letech jsem ke svým dvěma vlastním lentilkám (15 a 12 let) příjmula s manželem do předadopční péče tříletého chlapečka. Záleží na vašich požadavcích, miminko už bychom nedostali (a ani jsme ho nechtěli), rozumně jsme museli zvážit i původ dítěte (modroocí vysokoškoláci děti do kojeňáčků houfně neodkládají) a chlapeček si k nám cestu našel do roka od podání žádosti... Pokud bys něco potřebovala, klidně do IP, ráda zodpovím...

heduska82
28. pro 2015

@maybe72 no vidite a nam bylo receno, ze pokud nepodame dalsi zadost, o pripadnem biosourozenci se ani nedozvime a se tretim prirustkem pocitat nemame....popravde, jsou to takove dve osobnosti, ze me myslenka na treti vzdycky rychle prejde! 🙂

maybe72
28. pro 2015

@heduska82 ...já vím, že tyhle věci nelze považovat za stejné v celé republice, situace se určitě kraj od kraje liší, nerada bych, aby to vyznělo tak, že adoptovat dítě (zvlášť teď, podle nového občanského zákoníku) je ta nejjednodušší věc na světě, tak to určitě není...
Měli jsme asi velké štěstí (a já za něj doteď nepřestávám děkovat), bylo to rychlé, je to náročné, ale jsem za to všechno strašně vděčná, i když si uvědomuju všechna rizika a vím, že láska, trpělivost, čas i vložená energie za pár let nemusí pro chlapečka znamenat vůbec nic proti volání krve, stát se může cokoliv (ale to i u vlastních dětí), do toho nikdo z nás nevleze...
Pěkné dny, hodně zdraví a ať se vám všem daří!!! 😉

anansie40
28. pro 2015

@maybe72 Tou předadopční péčí se myslí pěstounství? Jenom abych si v tom udělala jasno. Tzn. že máte u sebe dítě jen dočasně, než se dostane do adoptivní rodiny?

heduska82
28. pro 2015

@maybe72 no moc vam budu drzet palce, at jste pro mrnouse tou opravdovou rodinou a jednou vam to vrati...v to ostatne doufam i u nas. Kazdopadne noz spoustu veci vyslovene pohnojil, my to meli o to jednodussi, ze mladsi prisel necekane a v dobe, kdy jsem byla na rd se starsim a mohl u nas byt od zacatku na propustku, dokud se nevyresil soud. Hezky zbytek vecera a i roku! 🙂

maybe72
28. pro 2015

@anansie40 ne, v předadopční péči ho máme po dobu lhůty, než můžeme soud požádat o adopci, my měli stání o předadopční péči v únoru 2015, na základě tohoto rozhodnutí jsme si chlapečka mohli vyzvednout z kojeňáčku a odvézt si ho domů, kde s námi musel pobýt v našem případě 9 měsíců a potom jsme soud znovu museli požádat o adopci (ta už je včetně nového rodného listu, našeho příjmení)...

pěstounství jede po jiné linii, tam stále figurují biologičtí rodiče, kteří mají stále svá práva...

pokud se dítě umístí do rodiny na chviličku, než se pro něj najde adoptivní rodina (aby nemuselo do kojeňáčku), jedná se o pěstounství na přechodnou dobu...

anansie40
28. pro 2015

@maybe72 aha, děkuji za upřesnění a myslím, že pro pěstounství na přechodnou dobu je právě přítomnost vlastních starších dětí výhodou ne-li podmínkou, ale je to prostě něco jiného než adopce

heduska82
28. pro 2015

@anansie40 hlavne to pestounstvi na prechodnou dobu je snad primo urceno minimalnim vekem deti v rodine, aby jim to neublizilo. To bych si umela predstavit, az budou kluci treba kolem puberty...ovsem teda netusim, co nam puberta vubec prinese.... 😀

anansie40
28. pro 2015

@heduska82 myslím, že nesmí být v předškolním věku...ale tohle je asi fakt pro extra vyrovnané osobnosti, protože se o to dítě staráš s vědomím, že může jít brzy pryč a pak zase musíš být připravená přijmout další...no puberta mává nejen s dětma, ale i s rodičema 😀

emisekkk
28. pro 2015

pestoun neni pro mne,nedovedu si predstavit,ze by si pro dite zijici s nami nekdo prisel. Urvalo by mi to srdce...

emisekkk
28. pro 2015

@maybe72 dekuji moc za nabidku,jak bude vic klidu,pisnu do IP. Pro adopci neocekavam modrooke miminko 😀. Pracovala jsem s mentalne i telesne postizenymi detmi,zvazujeme vsechny mozne varianty. Jen ne tu pestounskou peci,jak jsem psala vyse.

emisekkk
28. pro 2015

@heduska82 je opravdu tak nerealne se tremi vlastnimi detmi adoptovat dalsi? asi zalezi i trochu na stesti a tom,jake dite je clovek ochoten prijmout,ne?

heduska82
28. pro 2015

@emisekkk tak urcite je to o vasich pozadavcich a pak o jednotlivych krajich, nekde vas bohuzel vyprovodi uz od prvnich dveri, jinde se vyplati vydrzet. Ted po zmene oz je to hodneci o stesti. Jsem fakt stastna, ze starsiho jsme stihli po staru a mladsiho hned na zacatku noveho, kdy nikdo nevedel, co ma delat.

jana113
3. led 2016

Ahojte,
chtěla bych Vás poprosit o vyplnění krátkého dotazníku k mé diplomové práci, týkající se faktorů, které ovlivňují výběr reprodukčního centra. Dotazník je anonymní a neveřejný.

Adresa na dotazník:

https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

Děkuji mnohokrát Jana

alik25
9. led 2016

Máte někdo zkušenost s nějakými potravinovými doplňky nebo vitamíny před plánovaným těhotenstvím. Zatím užívám jen kyselinu listovou...

ilona23
9. led 2016

@alik25 za me super-Fertility blend..jsou jak jen pro zeny,tak i pro páry 🙂

monnn
9. led 2016

@alik25 za mě taky Fertility blend a ten pro páry a pak ještě Nosifol

emisekkk
9. led 2016

@alik25 nosifol byl pro mne bez efektu

monnn
9. led 2016

@emisekkk já jsem ho užívala 3 měsíce + ten Fer,,,,,,+ cvičení dle Mojžíšové a po 3 mě jsem našla // a ted tu u mě spinká 5 mě dcerka ,po hodně dlouhé době snažení 😔

emisekkk
9. led 2016

@monnn a kolik je ti let? Smím - li se ptát?
Já do sebe rvala nosifol, gynex a kontrihelový čaj půl roku a ptostě nic ☹

romelia
9. led 2016

Já chtěla porad něco uzivat sháněla co pak jsem brala nosifol a ted jsem 17.tydnu těhotna 🙂

monnn
9. led 2016

@romelia gratuluji 😵 😉

alik25
10. led 2016

@emisekkk
..no právě...je mi 42 ☹ před dvanácti lety jsem nic neužívala, ale myslím, že teď bych tomu měla trochu pomoct... 😉

witchir
10. led 2016

Já zobu listovku a piju kontryhel. Tenhle cyklus jsem přidala bylinkový čaj na neplodnost tak uvidím ... je pravda, že tenhle cyklus je takový zvláštní z hlediska měření BT. 🙂 Taky je mi 42 a čas jsem si dala do narozenin, takže už jen půl roku a pak to vzdám asi. 😉

emisekkk
10. led 2016

@alik25 no jasný, já to taky tak brala - všechna minulá 3 těhu bez podpory vitamínů a tak,ale teď jsem si říkala, že vzhledem k věku už je potřeba to trochu podpořit a stejně nic nezabralo...

romelia
10. led 2016

Já si měřila 3 měsíce BT a dělala ovulační testy tim jsem poznala ze opravdu stále ovuluji pravidelne a na svoje narozeniny jsem dostala dárek do bříška 🙂

alik25
10. led 2016

@witchir ...asi zkusím ten kontryhel 😉 ... do chemie se mi moc nechce, řekla bych, že toho v sobě máme víc než dost... 😉

alik25
10. led 2016

@emisekkk ještě bych to nevzdávala... 😉 😉

anansie40
10. led 2016

ahoj děvčata, tak jsem zase zpět mezi vámi. Mé těhotenství skončilo mimoděložním a dneska mě propustili z nemocnice po laparoskopii. Takže nejsem ani těhotná a navíc bez pravého vejcovodu. Ten život mě zkouší čím dál víc...

winter
10. led 2016

Děvčata, já jsem tento měsíc opět bez ovulace, dnes jsem 22 DC a ovu nikde... Koupila jsem si kapky z drmku, jak přijede MS, tak je nasadím...