Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

emisekkk
14. led 2016

@anansie40 no právě do jisté míry jej opečovávat, ale ženská by chtěla taky aby jí opečovával i ten druhý....
Jinak ovu testy Dr. max jednoznačně, je jich tam i 7 ks, jak píšou holky

emisekkk
14. led 2016

@romelia a bylas nakonec na té plodovce?

nipeal
14. led 2016

@romelia
@romelia kluci jsou mamánci, mám jednu holku a tři kluky a nedá se to srovnat, jsou to máminy prdískové 😵

anansie40
14. led 2016

@emisekkk no to každopádně, aspoň trochu by to mělo být vyrovnané, resp. ty jednotlivé potřeby každého by se měly v tom partnerství nějak naplňovat, ale mně to tak stačí, kolem mně kdyby se zase chlap moc motal, tak mi poleze na nervy 😀

merope
14. led 2016

@anansie40 Já zkusila asi 2 značky a nikdy mi ovulaci neukázaly. Přitom při kontrolách kvůli IUI vše ukázkové každý měsíc. Max občas posun ovulace na dřív (zkrácení cyklu). Takže jsem skončila u doporučení MUDr. "3x týdně bez ohledu na cokoli" Jenže se stejně ne vždy zadaří a chlapovi se sice tak nelíbí, ale zjišťuji, že preferuji IUI před domácím snažením - tam prostě nejsou ty nervy, zda se člověk trefil či ne. 6x do roka na pojišťovnu, zbytek nějaké to snažení, ale prostě tam není to "dneska na to musíme jít, protože mám zrovna plodné dny". Protože to mě štve asi nejvíc ze všeho - než se prostě mazlit a dělat, na co je chuť.

anansie40
14. led 2016

@merope já taky nejsem příznivcem úpěnlivého testování a měření a pak "dělej, dneska jdem na to". Trochu jsem se orientovala podle ovul. hlenu, ale stejně dokud jsem ho sledovala, tak se nezadařilo. Spíš teď po tom, co nemám pravý vejcovod, jsem přemýšlela, že bych zkusila ověřit, jestli budu ovulovat z levého, jenže mi došlo, že pravý vaječník mám, takže těmi ovulačními testy nezjistím vlastně lauter nic. Protože ovulovat můžu i z toho pravého, ale k oplodnění z něho stejně dojít nemůže, když tam nemá ten vejcovod. Ikdyž někde jsem četla, že si to ty vaječníky nějak mezi sebou předají, ale nevím, jestli to není blbost...

merope
14. led 2016

@anasie40 No, kdybys chtěla fakt otěhotnět, tak by pro tebe bylo docela dobré to IUI - na pojišťovnu a doktor ti zjistí, zda je to teď z toho správného a pokud jo, tak šup tam se spermiemi a jinak se to vůbec nepočítá jako pokus (mě doktorka o pár dní blbě spočítala, kdy můžu jít na další, posunula se mi MS přesně tak, že to o pár dní nevycházelo, tak prostě do papírů napsala "nevhodný cyklus" a neplatila jsem nic - z toho usuzuji, že prostě UTZ před IUI je v pohodě a počítá se jen počet samotných IUI).

anansie40
14. led 2016

@merope A jak dlouho už takto zkoušíte přes to IUI? Já myslela, že IUI je vhodné spíš pro ty páry, kde je problém s proniknutím spermií, že se nedostanou ani např. přes děložní čípek, tak pak je IUI řešením, že ty spermie dopraví dovnitř. Což u nás problém nebyl. U mě je riziko, že se to oplodněné vajíčko nepohne z vejcovodu do dělohy. A zjistit UTZ, ze kterého vaječníku se zrovna ovuluje by mohl doktor i tak ne? To IUI se taky platí od 40. roku jako IVF?

merope
15. led 2016

@anansie40 Momentálně jsem byla na 7. pokusu (dokončeném). Jinak IUI je vhodné v principu kdekoli, kde se neví proč a žena má průchodné vejcovody a muž má aspoň přiměřený spermiogram (přičemž pro IUI může být i horší než při klasickém a stejně to má šanci). O tom, že by se vajíčka nehýbala z vejcovodu do dělohy ale slyším poprvé - takže to je asi na probrání s tvým doktorem.

A IUI je 6x do roka na pojišťovnu do tuším 45 let věku (nevím, zda u všech, já mám OZP). Právěže IVF zaplatíš úplně komplet kdežto IUI je z pojištění, takže po 40 věku je to určitě minimálně vhodný doplněk IVF v cyklech kdy se "čeká".

Ale jinak my jsme asi fakt vzorový příklad páru, který má veškeré šance počít potomka pomocí IUI i podle tvé definice (a stejně do toho dávám IVF-ko čistě z toho důvodu, že statistiky po 40ce jsou holt slabší a dítě zatím nemám žádné).

anansie40
15. led 2016

@merope Vajíčko normálně, když je oplozeno, tak putuje z vejcovodu do dělohy. Když k tomu nedojde, v případě neprůchozích vejcovodů, tak se stane, co se stalo mně - mimoděložní těhotenství. Doktor včera nadhodil IVF, to je pro mě science fiction momentálně. Takže vy máte IVF a do toho ještě zkoušíte pomocí IUI, jestli jsem dobře pochopila. A při IUI se taky dělá nějaká hormonální stimulace?

romelia
15. led 2016

Holky tak výsledky DNA krve jdou ok Já i mimi jsme se zdravé a potvrdili me teda toho chlapečka no. Tak ta holčička asi nebude jedině ze by brzy příšte 😉

romelia
15. led 2016

@emisekkk me dělali DNA krevní testy a na plodovku nemusím a mam z toho obrovskou radost 🙂

emisekkk
15. led 2016

@romelia tak to je super, gratuluji!

anansie40
15. led 2016

@romelia Hurááá, přeju zdárné pokračování až do konce!!

radiz
15. led 2016

@zuzatrhal začala jsem ted´brát Fertility Blend pro páry i s manželem. Je mi necelých 40 a marně se snažíme 2 roky. Absolvovala jsem hodně vyšetření a vše v normě, jen manžel nemá ideální spermio - menší počet spermií. V pondělí jsme byli na 1 IUI. Dr. nám moc šancí nedával, prý je 10% úspěšnost. Tedˇ stojíme před rozhodnutím, zda jít do IVF nebo ještě počkat.Moc se mi do toho nechce, ale v tomhle věku zase není na co čekat... Pomohl Ti Fertility ? Jak dlouho jsi ho užívala ?

capriola
15. led 2016

já také moc gratuluji 🙂

ilona23
15. led 2016

@radiz J Fertility blendbrala mesic a menzes iu nedorazila ..ted se tesime z trimesicniho chlapecka. 🙂 Ale tezko rict,zda to pomohlo a bylo to tim 🙂.Tak at se taky brzy zadari 😉

monnn
15. led 2016
monnn
15. led 2016

@radiz @ilona23 i my jsme tyhle vitamíny pro páry brali využívali jsme jedno balení s tím ze jsme sú upravili dávkování a teď tu se mnou spinka 5 me princezna a jestli můžu poradit ja jsem cvičili i mojzisovku☺
@ilona23 tobě gratuluji a
@radiz tobě přeji hodně štěstí 😙

merope
18. led 2016

@anansie40 No, ale když je neprůchozí vejcovod, tak tam asi neprojdou ani ty spermie - nebo ty projdou a vajíčko už ne?

Jinak k IUI se píchá asi vždy a všude pregnyl (1x) na spuštění ovulace v přesný čas (kvůli naplánování dne IUI). Jiné hormony nejsou potřeba, pokud je vše v pořádku (ovulace nastává, vajíčka se tvoří a podobně). Pokud je nějaký problém, tak se samozřejmě tělu musí "pomoci". Na IUI tím pádem můžeš klidně každý měsíc, protože ta zátěž je minimální (pokud je jenom pregnyl, jinak nevím).

@radiz Byla jsem v podobné situaci a zpětně bych šla do IVF rovnou o půl roku dřív a nechala si pojišťovnou hrazené pokusy IUI na to "čekání" mezi. Samozřejmě záleží na situaci, na vládě leží návrh, že by IVF mělo být hrazené až do 43, takže možná by ses dočkala a podobně. Ale věk je neúprosný, takže pokud tam ty peníze na IVF jsou, šla bych do toho.

anansie40
18. led 2016

@merope No spermie zřejmě projdou, dokonce to vajíčko, co v tom vejcovodu čeká, oplodní, ale pak to oplozené vajíčko, které se má normálně posunout z vejcovodu do dělohy a tam se zavrtat, se prostě nepřesune a zůstane v tom vejcovodu, buď proto, že je ten vejcovod špatně průchozí (třeba kvůli předchozím dlouhodobým zánětům) nebo prostě ty řasinky, co ho mají posouvat, nezafungují nebo jsou asi i jiné nezjištěné důvody, např. hormonální, proč tam zůstalo.
Já nevím, zatím o těch asistovaných metodách nepřemýšlím, mám tři děti, z čehož jedny dvojčata a všechno přirozeně a bez komplikací, tak jsem jinak nastavená, než kdybych byla bezdětná. Zatím to vidím tak, že buď se ještě zadaří nebo ne, nebo přijdu i o druhý vejcovod a bude vystaráno, i když stát se může cokoli, co člověk dopředu nedomyslí. Momentálně jsem v takovém nerozhodném vakuu, ale víc jak rok už tomu nedávám 😒

racek26
22. led 2016

@merope no, nevím, s tím návrhem do 43 let, když už to IVF utli do 39 let. Respektive mně v Caru sdělili, že odběr vajíček musí být den před dosažením 39. věku ženy 🙂 . Ze "zamražených vajíček" vajíček se může čerpat i pak ....

capriola
22. led 2016

to by bylo fajn, kdyby to prodloužili, ale dosti o tom pochybuju, pro pojišťovny to je asi dost drahá sranda

merope
22. led 2016

@racek26 No, oni to utli jen u VZP, ostatní pojišťovny to měly do 39 i předtím, jen VZP měla jakousi výjimku. Tzn. spíše než utli bych řekla sjednotili.

@capriola Zapomínáš na to, kdo je schopen nechat to schválit a kdo v tom má velký vlastní byznys. Plus tedy zvyšování porodnosti jakýmkoli způsobem se hodí (měli by hradit i více cyklů).

romelia
29. led 2016

Holky tak jak se tady máte všichni? Já mám po velkém ultrazvuku a čekáme teda zdravého chlapečka. tak už se me konecne ulevilo a už si snad jen budu uzivat nakupování a samé hezke chvilky 🙂

emisekkk
29. led 2016

@romelia jéje, tak to je super, jsme ti to říkaly, že to bude v pořádku! Tak si to moc užívej!

romelia
29. led 2016

@emisekkk Děkuji moc 😊😊😊

anansie40
29. led 2016

@romelia Tak to je dobře, užívej, holka, užívej 🙂

benny7
1. únor 2016

Ahoj, v dubnu mi bude 39let a s partnerem se snažíme 9 měsíců a stále nic. Minulý měsíc jsem měla zpoždění a udělala si test, fotku přikládám, je tam vidět tzv. duch. Už jsem jásala a za dva dny na to silná menstruace. Tento měsíc, zase nic. Říkám si, že na to nebudu myslet, ale nějak to nejde.
Mám již dvě děti větší, ale chtěla bych partnerovi dát jeho vlastní dítě.
Na umělé oplodnění nepůjdeme. Buď to vyjde, nebo ne. Dám tomu ještě rok do svých 40let .

romelia
2. únor 2016

čas je porad a do 43 let si myslím v pohodě 🙂