Snažilky 40+

miranel
5. led 2014

V r. 2007 jsem podstoupila IVF, neuspěšně :( S tehdejším partnerem jsme se chvíli potom rozešli a já se snažila nemyslet na to jak mi chybí dítě. V r. 2011 jsem se vdala za fajn chlapa, který má, teď již 11 letého kluka. Já, abych nemyslela na to, že nemám vlastní dítě, jsem se dala na studium na VŠ. Před nějakou dobou (sestra porodila krásnou holčičku) přišlo k debatě: mít či nemít ještě dítě? Nejsem na to už moc stará? Moc bych ho chtěla, ale se toho i trochu bojím, budu mít koncem ledna 41. S manželem jsme se dali na snažení, ale přirozeně, tak to necháme na přírodě, jestli to vyjde nebo ne 🙂

xyrina
1. kvě 2016

@emisekkk Chápu Tvé rozhodnutí. Rozum teď vyhrává. Jsi smutná. Ale přijdou veselejší dny a život je nevyzpytatelny. Hlavně musíš být zdravá, aby jsi všechno co přijde v pohodě zvládla. Naděje umírá poslední. 🙂 My jsme si řekli, že zkusíme jen jednou IVF, abychom si mohli říct, že jsme pro naše mimco udělali fakt všechno a když to nevyšlo, tak jsem snahy o těhotenství v sobě uzavřela. Aspoň jsem si to myslela. Přesto ale teď očekávám příchod MS se stejným napětím jako minulý měsíc po ET. Je to šílene, člověk se chce před zklamáním ochránit, ale stále doufá v zázrak...

emisekkk
1. kvě 2016

@xyrina ja ti rozumim,ani nevis jak. Ale ja si rikam,ze kdyz to2x po sobe dopadlo blbe,tak zkouset to znovu uz nechci. kdo vi,jak by to zas dopadlo a kdo vi,jestli by se to zadarilo a umele oplodneni nechci. Nemuzu hormony,vzhledem k okno diagnoze,je to moc rizikove.m

xyrina
1. kvě 2016

@emisekkk Nemluvím už o hormonech. Jen o tom, že v nějakém cyklu bude ještě vajíčko uplne zdravé. Mě IVF dokázalo to, že vše funguje na udržení těhotenství, jen musí být vajíčko zdravé a zivotaschopne. To me při IVF nebylo. Takže dokud bude MS, je možné všechno. Ale už jen jako zázrak. No co dodat - vždycky se mi líbily pohádky, teď víc než cokoli jiného 🙂.

sikulik
9. kvě 2016

holky jak já vám to přeju a fandím vám!!! Tolikrát se už potvrdilo, že zázraky se dějí....... hlavně, když už člověk vůbec nedoufá a všechno hodí za hlavu 😉

winter
10. kvě 2016

@xyrina Mohu se zeptat jaký Číňan? Ještě jsme se chtěla zeptat, ty jsi měla IVF nativ? Četla jsem vaši diskuzi tady na koníkovi, ale nejsem si jistá, jestli to byl nativ nebo minimál?
Právě totiž řeším, jestli do IVF minimál jít...

xyrina
10. kvě 2016

@winter MUDR. Macek, má ordinace v Praze, Otrokovicích a Bratislavě. Měla jsem IVF s minimální stimulaci. Ale nevím, proč se to tak jmenuje, když jsem měla prášku plnou igelitku 🙂 je vůbec při IVF nativ možný? Vlastně nevím přesně, co je nativ. 🙂

winter
11. kvě 2016

Pochopila jsem to tak, že IVF nativ je jen s 1 vajíčkem, které může být i bez stimulace a IVF minimál je s malou stimulací, takže se vytvoří tak cca do 4 vajíček. Ty jsi měla i se stimulací 1 vajíčko?

xyrina
11. kvě 2016

@winter Jo, jen 1 vajíčko. ☹

pulecp
14. kvě 2016

Zdravím Vás. Rád bych poprosil o radu. Na MK jsem před několika lety přišel s cílem pracovat s pomocí metody FasterEFT se "snažilkami". Po několika měsících mi bylo navrženo, jestli nechci moderovat skupinu (https://www.modrykonik.cz/group/6695/). I dříve, ale také prostřednictvím skupiny jsem pracoval přes skype s několika desítkami členek MK. Ve skupině je možné najít hodnocení mé práce od některých z nich. Ale za celou dobu s ani jednou právě ze skupiny "snažilek". Nejspíš, kdybych byl žena, bylo by to jinak. Rád bych dostal možnost ukázat, co se dá (s pomocí uvedené metody) dělat a čeho dosáhnout. Za podnětné reakce (jak, proč ne... nebo i za dotazy) předem děkuji.

misak75
14. kvě 2016

@xyrina nativ je bez léku a pouze se čeká na tvé vajíčko ve standardním cyklu, bez podpory léku 🙂

winter
16. kvě 2016

@xyrina Ještě jsem se chtěla zeptat: odběr vajíčka byl při lokální anestezii? Do celkové se mi totiže jít nechce. Teď jsem 8 DPO, tak čekám, jak tento měsíc dopadne a pak klušu k mudr. 🙂

winter
16. kvě 2016

@misak75 Ale co když to jedno jediné vajíčko není kvalitní? Tak je to vlastně ztracený měsíc... Právě mám obavu, že 1 vajíčko je málo.

xyrina
16. kvě 2016

@winter jo v celkové anestezii. Ale tak max na 15 min. Možná i min. Já měla taky jen 1 vajicko. A to vlastně manžel čekal, jestli vůbec bude. Takže nejdřív strach, jestli je vubec ve folikulu vajíčko, pak jestli se oplodni, pak jestli se bude vyvíjet a bude transfer a po transferu jestli se chytne. My jsme skoncili na posledním bodu. Takže stále nervicky.

peta73
16. kvě 2016

@xyrina Určitě ještě není nic ztraceno. Plánujete ještě další pokusy? A pomohl ti ten Číňan, jak si o něm psala výše? Jinak my jsme byli dlouho spokojení s velikostí naší "smečky" a po menší krizi jsme se rozhodli, to ještě jednou zkusit. Zatímco dříve jsem vždy otěhotněla tzv. na první pokus, nyní mě už tříměsíční snažení hází na depresivní stranu. A protože již mám 40 za sebou tak zvažuji, zda to vůbec půjde. A byť jsme si řekli, že se k tomu nebudeme nijak upínat, přistihuji se, jak jsem vždy v druhé polovině cyklu napjatá a plna očekávání a strachu z nadcházejícího zklamání.
Řekli jsme si, že to zkusíme přirozeně - tudíž žádné IUI, IVF apod., ale "Číňan" by byl oboustranně akceptovatelný - takže bych se ráda dozvěděla nějaké zkušenosti 🙂

xyrina
16. kvě 2016

@peta73 Zatím žádnou velkou zkušenost s Cinanem já osobně nemám. Byla jsem u něho poprvé minulý tyden. Byl se mnou hotový poměrně rychle, možná za čtvrt hodiny. Za 2 a půl mesice jsem objednaná na kontrolu. Ale moje kamarádka z Prahy chodí k cinanovi již dlouho. Šlo o její gynekologické problémy, které se vyresily a dokonce se jí ve 43 letech narodila krásná zdravá holčička. Neplanovane. 🙂 budu se o čínskou medicínu trochu víc zajímat, určitě to není jen o cajich a pilulkach. Asi můj životní styl moc nezmenim, ale něco z toho do něj určitě zakomponuju. 🙂 ale už jsem četla i názor, že to k ničemu nepomohlo, jen od peněz jako CAR 🙂

misak75
17. kvě 2016

@winter no je to risk, ale neplatí se tolik. Úspěchy mají ....ale jak píšeš musí být vajíčko ok .Pan primář mi říkal, že v klasickém, tedy nativním cyklu je taky jen jedno a organismus není tak zatížen hormony 😉

peta73
1. čer 2016

Ahoj všem. Nakoukla jsem po nějaké době, ale žádná změna - těšila jsem se třeba, že si přečtu nějaké pozitivní zprávy 😲. U mě po druhém reálném cyklu snažení opět nic. (A nutno dodat, že jsem dříve vždy otěhotněla hned.) Jen se mi stalo, že jsem cca týden před MS začala špinit. Já hloupá jsem si myslela, že by to třeba mohlo být implantační krvácení, ale chyby lávky. TT byl negativní. A gynekoložka mi včera řekla, že se jedná pravděpodobně o nízkou hladinu progesteronu, který řídí luteální fázi a od 20. dne cyklu budu užívat Duphaston. Nemáte s ním někdo zkušenosti?
Všem kdo neustávají ve snažení držím palečky a těším se na zprávy 🙂
@xyrina - děkuji moc za zkušenosti s Číňanem. Pozoruješ na sobě nějaké změny?

xyrina
1. čer 2016

@peta73 Ahoj. Nevím, jestli mám změny mého cyklu přičítat číňanovi. Prý se účinky projeví nejdřív po 8 týdnech. Spíš bych řekla, že se vracím k normálnu před IVF - 22 dní. Jen se mi prodloužila MS na 4 dny a to nebývalo. Ale to špinění cca týden před MS mám už asi třetí měsíc taky. Jen při IVF díky hormonům nebylo. V duchu se s představou těhotenství loučím. Myslím, že bez hormonů od lékařů to už nepůjde a já se jejich vedlejších účinků docela bojím. Horší je na tom všem to, že přestávám mít chuť na sexování a to nikdy nebylo. Snad je to tím, že jsem se ještě ve skutečnosti nevyrovnala s tím neúspěšným IVF (ikdyž jsem si myslím, že jo) nebo s tím, že plodnost = mládí?

peta73
1. čer 2016

@xyrina mě gynekoložka vysvětovala, že špinění před MS způsobuje nedostatek progesteronu, tj. hornonu který řídí druhou (luteální) fázi cyklu. Vyplývá mi z toho, že byť by úspěšně proběhla první (folikulární) fáze cyklu - tj. náhodu by dozrálo zdravé vajíčko a bylo oplodněno, tak by nemělo šanci se udržet kvůli nedostatečné funkci žlutého tělíska. S představou těhotenství se určitě nechci rozloučit. Teď je mi čerstvě 43, tak budu ještě cca rok bojovat 🙂.
Já jsem necelé tři měsíce po vyndání tělíska a dosud jsem měla pocit že mi vše bez těch umělých hormonů funguje dobře, i to snažení 🙂. Z výše uvedených důvodů však do duphastonu půjdu.
Nevzdávej to. Ze všech těch příběhů, které jsem tady i jinde přečetla mi vyplývá, že vyhrají ty, které vydrží 🙂
Držím moc palečky

xyrina
1. čer 2016

@peta73 Něco na tom bude.

xyrina
1. čer 2016

@peta73 Asi bych si měla taky o ten lék mému gynekologovi říct... Stejně je zvláštní, že mi ho nenabídl, když to špinění před 3 měsíci začalo.

emisekkk
1. čer 2016

já začala dnes po revizi menstruovat a přemýšlím o dalším pokusu....jsem magor

anansie40
1. čer 2016

@emisekkk teda ty mě inspiruješ 🙂) já zatím sbírám odvahu o tom vůbec přemýšlet 🙂

emisekkk
1. čer 2016

@anansie40 já si říkala, že ještě jednou to zkusíme...horší bude to těhotnění - zda se vůbec zadaří. Jak to má člověk v hlavě, tak se nedaří a nedaří. Doktorka po revizi mi říkala, že si mám nechat udělat hormonální profil - byla na tom některá z Vás a to už taky asi musím platit, když jsem přestárlá 😀 , že?

anansie40
1. čer 2016

@emisekkk A já si začala pro změnu říkat, že mám ještě čas 🙂 Však, když se vám to už několikrát zadařilo, tak se určitě zadaří znova, ta pravděpodobnost tam jistě je. S tím hormonálním profilem nevím, jak to je, ale logicky bychom to platit nemusely, když v tomhle věku již máme nárok na hormonální dysbalance 🙂 Snad někdo bude vědět...

merope
2. čer 2016

@emisekkk Mě ho dělali v CAR a byla to jedna z věcí, co jsem neplatila ani jako samoplátce. Ale mám zkušenost, že u nás nacpou na pojišťovnu fakt cokoli lze a občas se s tím nepářou a nechají to holky platit. A vždycky je to o správném papíru od správného doktora.

beluci007
2. čer 2016

@emisekkk hormonální profil by si platit neměla, mělo by to jít přes pojišťovnu. Aspoň já jsem teda nic neplatila a to jsem taky již samoplátce. Mám pojišťovnu MV.

xyrina
2. čer 2016

@emisekkk Já myslím, že v CAR jsem teď za hormonální profil platila 700 Kč. U mého gynekologa před rokem nic, ale místo čísel jsem slyšela jen že je to dobré. Nijak mě do hotnot nezasvetil, tak jako v CAR.

merope
2. čer 2016

@xyrina Ze zákona máš právo nahlížet do své zdravotní dokumentace - takže kdybys chtěla, tak ti ty výsledky vyloženě museli ukázat. Nemůže být jen to, že ses neptala? Já si taky ten hormonální profil (jako čísla) nezjišťovala a nevím je. Vybavuji si, že posledně jsem je viděla ležet na stole (mají to snad na první stránce v souhrnu základních údajů), ale už jsem je zase zapomněla.

xyrina
2. čer 2016

@merope Před rokem jsem nevěděla ani desetinu toho všeho co vím teď ohledně potíží s otěhotněním. Tenkrát jsem si naivně myslela, že to nebude problém, jako v 27 letech. A můj doktor taky nestresoval. Teď ho podezrivam, že určitě nepodporuje matky po 40tce. Když v tom CAR to šlo tak rychle, protoze není čas cekat...